Jump to content

Sony Ericsson Z1010i


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει δει κανείς το Ζ1010 σε καθαρή, non live έκδοση σε μειωμένη τιμή; Το βρήκαν καποιοι στο 9volto στα 330Ε (δε διευκρινίζουν με ΦΠΑ ή χωρίς).

Κάποιο άλλο μαγαζί στο κέντρο της Αθήνας; Το Πλαίσιο συνεχίζει να το έχει στα 633+ΦΠΑ (την καθαρή έκδοση, η live έχει 349Ε...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 997
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΦΙΛΕ ΜΟΥ fou ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΘΑ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΟΣΚΙΝΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ (Ζ1010) ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ {MASTER THREAD} ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΛΕΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΝΑ HTML TUTORIAL. ;) ΑΥΤΑ. ΠΑΩ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΤΟ DRM ΤΩΡΑ,ΚΑΘΕ ΠΡΑΓΜΑ ΣΤΟ ΚΑΙΡΟ ΤΟΥ ΚΑΙ Ο ΚΟΛΙΟΣ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ! :wacko: Υ.Γ. ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΑ ΑΛΛΑ THREAD ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΑΜΟΣ ΑΣ ΔΩΣΟΥΜΕ ΚΙΝΗΣΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΑΝΤΕ! SonyEricsson R-u-L-e-Z :D
80
Link to comment
Share on other sites

΄καλησπερα παιδια και φιλοι τρελαμενοι με το 1010.

θελω να ρωτησω κατι τουσ φιλουσ ιδιοκτητεσ 1010 οσον αφορα τη videoκληση.

γινεται videoκληση με την ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΚΑΜΕΡΑ?δηλαδη ο συνομιλητης να βλεπει αυτο που βλεπεις και εσυ απεναντι σου.

Παρακαλω πολυ να παρω μια απαντηση συντομα γιατι απο δευτερα θα ανοιξω το πορτοφολι μου να παρω κινητο.

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Αλλος ενας υποψηφιος αγοραστης του Ζ1010 μετα τη νεα του τιμη.Εγω που εχω CU Vodafone,δεν ειναι καλυτερα να παρω την live εκδοση?

Απο σημα τι λεει ρε παιδια?Καπου ακουσα για μια αναβαθμιση για να πιανει και με δευτερης γενιας δικτυο.

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Paidia afou apo tis 20 tou dekembri tha exoume episima 3g stin kypro tha ithela na m peite an axizei i agora tou gia xrisi sto 3g duktio. th x

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Lostidio ( 4 Δεκ. 2004 , 17:00)

 

΄καλησπερα παιδια και φιλοι τρελαμενοι με το 1010.

θελω να ρωτησω κατι τουσ φιλουσ ιδιοκτητεσ 1010 οσον αφορα τη videoκληση.

γινεται videoκληση με την ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΚΑΜΕΡΑ?δηλαδη ο συνομιλητης να βλεπει αυτο που βλεπεις και εσυ απεναντι σου.

Παρακαλω πολυ να παρω μια απαντηση συντομα γιατι απο δευτερα θα ανοιξω το πορτοφολι μου να παρω κινητο.

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

 

Κατά τη διάρκεια της Video-κλήσης μπορείς να εναλάσσεις τις 2 κάμερες που υπάρχουνε στο mobile. Οπότε μπορεί ο συνομιλητής να βλέπει την εξωτερική κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια, αρχιζουν και λυνονται οι αποριες.

Περιμενω προσπθειες απο την ενασχολυση σας με το DRM. Εγω οσο και να προσπαθησα δεν μπορεσα να βαλω τα αρχεια ως ringtones.

Κατι αλλο τωρα, θελω να αγορασω memory stick duo για το Ζ1010.

Το μεγαλυτερο ειναι 128 mbs ετσι; Μπορει κανεις να μου πει σε τι τιμη υπαρχει στην Ελλαδα και απο που;

Ευχαριστω

....
Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωτάω:το έχει βρει κανείς σε καθαρή, non live έκδοση στη μειωμένη του τιμή; Η ΤΙΜ το δίνει στα 169Ε με νέα σύνδεση στο 130 νομίζω. Η έκδοση είναι καθαρή. Μπορείς να το αγοράσεις σαν συσκευή από τα ΤΙΜ shops; Λογικά θα το δίνουν στη μειωμένη τιμή!

Με τους ήχους κλήσης τελικά γίνεται να περάσεις από τον υπολογιστή στο κινητό; Μιλάω πάντα για τη live έκδοση.

Ανάλυση φωτό 640χ480. Βίντεο; Ποιότητα αντίστοιχη Κ700 ή χειρότερη;

Ραδιόφωνο σίγουρα δεν έχει, έτσι;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

SKYNET σε ευχαριστω πολυ για τη διευκρινηση.

πιστευω ειναι κατι το σημαντικο που με αποτρεπει να εγορασω καποιο αλλο κινητο με περιστρεφομενη camera.

που εδω που τα λεμε κανενα αλλο κινητο δεν εχει την αξιοποιστια τησ SONYERICSSON.

Υ.Γ. ΜΟΛΙΣ ΞΗΜΕΡΩΣΕΙ ΤΟ ΠΗΡΑ.

πως ακριβως πρεπει να γινει η φορτιση προκειμενου να εχεισ την μεγιστη δυνατη αποδοση της?

use no way as way, and no limitation as limitation
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nosferatu ( 5 Δεκ. 2004 , 18:23)

 

Ποιότητα αντίστοιχη Κ700 ή χειρότερη;

 

 

Η κάμερα του κ700i έχω την εντύπωση οτι ήταν λίγο καλύτερη.

 

paidia pls min me grafete

 

Αν η τιμή του είναι αντίστοιχη με αυτές των προσφορών voda-tim σίγουρα συμφέρει ;)

 

 

PS: Με το DRM oύτε εγώ έχω καταφέρει τίποτα :mad:

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fou ( 5 Δεκ. 2004 , 15:32)

 

Ωραια, αρχιζουν και λυνονται οι αποριες.

Περιμενω προσπθειες απο την ενασχολυση σας με το DRM. Εγω οσο και να προσπαθησα δεν μπορεσα να βαλω τα αρχεια ως ringtones.

Κατι αλλο τωρα, θελω να αγορασω memory stick duo για το Ζ1010.

Το μεγαλυτερο ειναι 128 mbs ετσι; Μπορει κανεις να μου πει σε τι τιμη υπαρχει στην Ελλαδα και απο που;

Ευχαριστω

 

αν μιλας για καρτα μνημης εχει 35-45 euro απο αποιοδηποτε καταστημα με κινητα.η scandisk πιστευω ειναι η καλυτερη

 

αναφερομαι σε 128 ΜΒ

use no way as way, and no limitation as limitation
Link to comment
Share on other sites

Στο site της Vodafone δεν εχει το Ζ1010.

Το εχουν βγαλει.

Λετε να σταματησε να κυκλοφορει VF Live εκδοση??

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω.Αφου προχθες που πηγα στο υποκαταστημα του Περιστεριου,υπηρχε το τηλεφωνο.

Τελικα συμφερει να παρω τη live συσκευη μιας κι εχω cu?

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Lostidio ( 4 Δεκ. 2004 , 17:00)

 

΄καλησπερα παιδια και φιλοι τρελαμενοι με το 1010.

θελω να ρωτησω κατι τουσ φιλουσ ιδιοκτητεσ 1010 οσον αφορα τη videoκληση.

γινεται videoκληση με την ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΚΑΜΕΡΑ?δηλαδη ο συνομιλητης να βλεπει αυτο που βλεπεις και εσυ απεναντι σου.

Παρακαλω πολυ να παρω μια απαντηση συντομα γιατι απο δευτερα θα ανοιξω το πορτοφολι μου να παρω κινητο.

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

 

γίνεται, μπορείς κατά τη διάρκεια της κλήσης να εναλλάσεις από την μπροστά στη πίσω κάμερα αυτό που βλέπει ο άλλος

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι γεγονος το πηρα.

για ακομη μια φορα να ευχαριστησω τους φιλους του forum που με βοηθησαν να μαθω καποια πραγματα για το Ζ1010 και μπορεσα να το αποκτησω χωρισ αμφιβολιες.

πρωην κατοχος ΝΟΚΙΑ 6600 μπορω να πω οτι το κινητακι ειναι παρα πολυ καλο.

οσον αφορα την καμερα επειδη εχω διαβασει αρκετα αρνητικα σχολια πρεπει να αναφερω οτι με ικανοποιησε περισσοτερο απο το ΝΟΚΙΑ 6600.

απο την αλλη πρεπει να πω οτι το βρισκω πιο αργο στο μενου απο το πρωην κινητο μου.

use no way as way, and no limitation as limitation
Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ bONITo ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ THEME ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΟΥ (Ζ1010) ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΛΟΓΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΣΤΟ ΜΕΝΟΥ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΛΑΦΡΙΑ ΚΑΙ ΒΑΡΙΑ THEMES. ΤΑ ΒΑΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΜΕ ΕΙΚΟΝΕΣ ΠΟΥ ΠΙΑΝΟΥΝ ΠΟΛΛΑ KILOBYTE (ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΥΝ ΤΟ RENDER) ΚΑΙ ΤΑ ΕΛΑΦΡΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΧΕΙΡΙΖΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ. ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙΣ ΤΟ theme creator ΤΗΣ SONYERICSSSON KAI NA KANEIΣ UPLOAD ΕΝΑ ΤΗΕΜΕ ΧΩΡΙΣ ΕΙΚΟΝΕΣ. ΘΑ ΔΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ. ;)
80
Link to comment
Share on other sites

Αν ξερει καποιος για Θεσσαλονικη καταστημα που να εχει memory stick duo 128mb με 35-40 ευρω , ας μου πει πιο ειναι. Βρηκα απο ebay καινουργιες με 30 ευρω περιπου μαζι με μεταφορικα. Αν εχει λιγο παραπανω εδω προτιμω να την αγορασω, αλλα στο πλαισιο εχει transcend με 60 και στο carrefour sandisc με 64.

Βοηθεια please!!

....
Link to comment
Share on other sites

Με το ληψη σηματος πως τα πατε?

Το αγορασα προχτες, και δεν πιανει σχεδον καθολου!

 

Η vodafone λεει πως το κινητο ψαχνει για 3G δυκτιο και επειδη δεν υπαρχει ακομα επαρκης καλυψη, παρουσιαζεται αυτο το προβλημα. Επισης, ειπε πως πολλοι εχουν αναφερει το ιδιο προβλημα

 

Το θεμα ειναι, πως αν παω στην χειροκινητη αναζητηση δικτυου και επιλεξω το απλο σημα της vodafone,ολα ειναι ΟΚ. Αν ομως για καποιο λογο χασει το σημα, αρχιζει παλι και ψαχνει μονο για 3G (που δεν υπαρχει!!)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κατι παραξενο...

Ειχα το τηλεφωνο στην τσεπη μου, οπως παντα, και βρισκομουνα στην δουλεια μου (υπογειο), οπου 3G δεν πιανει καλα. Προσπαθουσα να μπω VL αλλα τιποτα. Μετα πηγα να κανω επιλογη δικτυου και δεν εβρισκα κανενα. Σταματησα και το ξαναεβαλα στην τσεπη μου. Η μπαταρια ηταν πανω απο τη μεση (3,5 γραμμες). Οταν πηγα να το βγαλω μετα καμμια ωρα, το τηλεφωνο εκαιγε απο την μερια της μπαταριας, και η μπαταρία ειναι τωρα στο τελευταιο κουτακι και μαλιστα κοκκινο. Το εκλεισα και το ξανανοιξα και σε 2 λεπτα ηρθε στην κανονικη του θερμοκρασια.

Τι μπορει να εγινε;;

 

Το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι να κολησε στην αναζητησε δικτυου. Αν και φυσικα εμενα δεν μου εδειχνε κατι τετοιο!!!!

 

Πειτε καμμια γνωμη.

....
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fou ( 7 Δεκ. 2004 , 19:36)

 

 

Το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι να κολησε στην αναζητησε δικτυου. Αν και φυσικα εμενα δεν μου εδειχνε κατι τετοιο!!!!

 

Πειτε καμμια γνωμη.

 

 

Αυτο πιστευω κ εγω οτι εγινε ...μου εχει συμβει και εμενα στο Z1010 , αλλα κ στο v800 αυτο.... :)

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Z1010i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...