Jump to content

Sony Ericsson Z1010i


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

BloodRayne ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ Φ-Υ-Σ-Α-Ε-Ι.

ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΑΝ ΘΕΣ ΚΑΤΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΣΑΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΖΕΙΣ *.GIF ΓΙΑ ΦΟΝΤΟ ΠΑΝΕ ΠΑΡΕ ΕΝΑ SMARTPHONE (6630,6600,P800,P900,P910) TO Z1010 ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ SMARTPHONE ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΣ.ΤΟ Ζ1010 ΜΑΡΕΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΟΛΗΣΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ, ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ memory stick duo 128MB ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΑΙΝΙΑ dvd ΜΙΑΣ ΩΡΑΣ ΣΕ MPEG4, ΑΚΟΥΩ ΤΑ MP3 ΜΟΥ ΣΕ ΤΕΛΕΙΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ, H ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ 3 ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΠΟΛΥΩΡΗ ΧΡΗΣΗ, ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΣΗΜΑΤΟΣ ΕΧΩ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΤΟ ΔΥΚΤΥΟ ΜΟΥ ΣΤΑ ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΑ ΣΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΑ ΣΗΜΑ.(Q-TELECOM) ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΧΑ ΑΜΦΙΒΟΛΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ (ΑΣΧΕΤΑ ΤΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗΣ) ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΕΙΚΟΝΑΣ "ΥΨΗΛΗ" Η ΚΑΜΕΡΑ ΔΙΝΕΙ ΡΕΣΤΑ. Ο,ΤΙ ΑΛΛΗ ΑΠΟΡΙΑ ΣΤΗΝ ΛΥΝΩ ΣΤΟ ΛΕΠΤΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ BloodRayne.

 

 

Καλά σοβαρολογείς. Τις ηλιθιότητες των coders του Ζ1010 να τρέχουν σαν process 24Χ7 το animated gif στο Z1010 (με κλειστή οθόνη) εσύ δεν το βλέπεις σαν προγραμματιστικό λάθος; Smartphone δεν είναι αλλά εσύ κάθεσαι και βάζεις DVD και μου λες για το αν εγώ βάζω animated GIF;

 

Και μιας και ξέρεις τα πάντα για πες μου ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΜΟΝΟ 2G σήμα και ποτέ 3G με COSMOTE, γιατί τα προεπιλεγόμενα δίκτυα που λες δεν έχουν καμμία σχέση με το 3G. Και COSMOTE 2G να βάλεις ως προεπιλογή αν στην περιοχή που είσαι το δίκτυο σου έχει κάλυψη 3G το κινητό κάνει ΑΥΤΟΜΑΤΑ handover από 2G σε 3G.

Όσο για τη μπαταρία, εγώ κάνω χρήση καθημερινά και μιλάω τουλάχιστον 2 ώρες. Και πάνω από μία μέρα δεν κρατάει.

 

Για το αν έχει bugs ή όχι, ρώτα την ίδια την COSMOTE η οποία έχει ζητήσει Ν διορθώσεις στα επόμενα BIOS updates, όπως αύξηση των non-delivered message timers του Ζ1010 για να μην σου έρχεται το ίδιο μήνυμα 3 και βάλε φορές (που μου έχει τύχει δεκάδες φορές).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 997
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Lucumas με τα mms πως πας με 2 γενιας sim?Εγω που εχω vodafone,εχω προβλημα.Λαμβανω με μεγαλη καθυστερηση το mms και οταν παω να το ανοιξω γραφει:"η ληψη απετυχε,σφαλμα επικοινωνιας.Δοκιμαστε ξανα αργοτερα". :mad:
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος LuCuMaS ( 9 Δεκ. 2004 , 22:43)

 

BloodRayne ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ Φ-Υ-Σ-Α-Ε-Ι.

ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΑΝ ΘΕΣ ΚΑΤΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΣΑΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΖΕΙΣ *.GIF ΓΙΑ ΦΟΝΤΟ ΠΑΝΕ ΠΑΡΕ ΕΝΑ SMARTPHONE (6630,6600,P800,P900,P910) TO Z1010 ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ SMARTPHONE ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΣ.ΤΟ Ζ1010 ΜΑΡΕΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΟΛΗΣΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ, ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ memory stick duo 128MB ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΑΙΝΙΑ dvd ΜΙΑΣ ΩΡΑΣ ΣΕ MPEG4, ΑΚΟΥΩ ΤΑ MP3 ΜΟΥ ΣΕ ΤΕΛΕΙΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ, H ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ 3 ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΠΟΛΥΩΡΗ ΧΡΗΣΗ, ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΣΗΜΑΤΟΣ ΕΧΩ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΤΟ ΔΥΚΤΥΟ ΜΟΥ ΣΤΑ ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΑ ΣΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΑ ΣΗΜΑ.(Q-TELECOM) ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΧΑ ΑΜΦΙΒΟΛΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ (ΑΣΧΕΤΑ ΤΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗΣ) ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΕΙΚΟΝΑΣ "ΥΨΗΛΗ" Η ΚΑΜΕΡΑ ΔΙΝΕΙ ΡΕΣΤΑ. Ο,ΤΙ ΑΛΛΗ ΑΠΟΡΙΑ ΣΤΗΝ ΛΥΝΩ ΣΤΟ ΛΕΠΤΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ BloodRayne.

 

 

Απορία: Έχει η Q-TELECOM 3G δίκτυο και δοκίμασες απροβλημάτιστα το handover από 2G σε 3G με το Ζ1010???????????

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση απο το topic του Κ700i

 

-----------------------------------------------------------

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος 21century (12 Δεκ. 2004 , 22:32)

 

Παιδια εχω προβλημα με τα ΜΜΣ. Δεν στελνει και δεν δεχεται απο ΤΙΜ και Βοντα, φταιει μηπως δεν εχω κανει αναβαθμιση στο κινητο μου? Ρωταω γιατι δυστυχως παροτι ολα ειναι σωστα χρεωνομαι αδικα...

 

 

 

 

 

To eidio provlima to exo kai ego me voda. to provlima einai stin siskevi kai oxi sts diktia. emena den mou krataei tis ri8misis ka8olou mou vgazi provlima me tis ri8misis wap.serfari kanonoka alla mms giok.

 

to exo paei stin sony kai to ksanakanane anava8misi alla tipota. meta tis giortes 8a apetiso antikatastasi.

----------------------------------------------------------------------------

 

Αυτο ακριβως αντιμετωπιζω κι εγω.Τι μπορω να κανω?Λυπουμαι που θα το πω,αλλα αν συνεχισει ετσι,θα παρει ποδι το τηλ.

 

 

Παρακαλω βοηθεια γιατι ειναι μολις 3 ημερων το τηλ... :o

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος BloodRayne (13 Δεκ. 2004 , 00:27)

 

Καλά σοβαρολογείς. Τις ηλιθιότητες των coders του Ζ1010 να τρέχουν σαν process 24Χ7 το animated gif στο Z1010 (με κλειστή οθόνη) εσύ δεν το βλέπεις σαν προγραμματιστικό λάθος; Smartphone δεν είναι αλλά εσύ κάθεσαι και βάζεις DVD και μου λες για το αν εγώ βάζω animated GIF;

 

Και μιας και ξέρεις τα πάντα για πες μου ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΜΟΝΟ 2G σήμα και ποτέ 3G με COSMOTE, γιατί τα προεπιλεγόμενα δίκτυα που λες δεν έχουν καμμία σχέση με το 3G. Και COSMOTE 2G να βάλεις ως προεπιλογή αν στην περιοχή που είσαι το δίκτυο σου έχει κάλυψη 3G το κινητό κάνει ΑΥΤΟΜΑΤΑ handover από 2G σε 3G.

Όσο για τη μπαταρία, εγώ κάνω χρήση καθημερινά και μιλάω τουλάχιστον 2 ώρες. Και πάνω από μία μέρα δεν κρατάει.

 

Για το αν έχει bugs ή όχι, ρώτα την ίδια την COSMOTE η οποία έχει ζητήσει Ν διορθώσεις στα επόμενα BIOS updates, όπως αύξηση των non-delivered message timers του Ζ1010 για να μην σου έρχεται το ίδιο μήνυμα 3 και βάλε φορές (που μου έχει τύχει δεκάδες φορές).

 

BloodRayne ΠΡΟΣΕΧΕ ΠΩΣ ΜΙΛΑΣ ΣΤΟ FORUM ΚΑΤΑΡΧΗΝ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ. ΕΣΥ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙΣ ΑΝΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΟΣ ΑΠΟ ΟΛΑ. ΓΙΝΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗΣ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΕ ΤΟΥΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΕΣ! :mad:

80
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος BloodRayne (13 Δεκ. 2004 , 00:36)

 

Απορία: Έχει η Q-TELECOM 3G δίκτυο και δοκίμασες απροβλημάτιστα το handover από 2G σε 3G με το Ζ1010???????????

 

ΦΙΛΕ ΑΦΟΥ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΗ ΠΑΤΑΤΑ ΠOYΛΗΣΕ TO. ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΡΕ ΦΙΛΕ, Γ-Ν-Ω-Μ-Η ΣΟΥ ΟΛΑ ΑΥΤΑ. ΠΩΣ ΤΟΛΜΑΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΕΠΙΣΗΜΟ ΜΑΣ THREAD ΤΟΥ Ζ1010 ΝΑ ΑΠΟΔΟΚΙΜΑΖΕΙΣ ΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ ΜΑΣ??? "ΤΡΕΛΗ ΠΑΤΑΤΑ" Γ-Ι-Α Σ-Ε-Ν-Α ΦΙΛΕ ΜΟΥ... ΓΙΑΥΤΟ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΚΑΙ ΜΗΝ ΠΟΥΛΑΣ ΕΙΡΩΝΙΑ. ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΑΝΕ. ΟΤΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΛΕΣ ΠΟΙΟ ΧΑΛΑΡΑ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΣΕ PRIVE CHAT ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ONLINE COMMUNITY. ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟΥΣ Κανόνες Καλής Συμπεριφοράς Ε?

http://www.myphone.gr/forum/policy.php#policy

80
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τώρα απάντησες στις ερωτήσεις μου και δεν το κατάλαβα;

Ή με απειλείς ότι επειδή είμαι στο thread του Z1010, πρέπει να εκθειάσω ένα κινητό που κόστισε 700 ευρώ και δεν ανταποκρίνεται καν στην τιμή του; Γιατί εγώ μίλησα με συγκεκριμένα παραδείγματα για του λόγου το αληθές.

Λέει πουθενά στο policy ότι ΣΤΕΡΕΙ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του ΛΟΓΟΥ φίλε μου και μου λες "ΠΩΣ ΤΟΛΜΑΣ"; Πού είδες την ειρωνία περισσότερο από ότι ειρωνεύτηκες εσύ και μου είπες πάρε smartphone. Μήπως να αποκρύψω αδυναμίες και bugs τυ κινητού;

 

Τώρα το αν η δουλειά μου είναι σχετική η όχι με το γεγονός ότι τολμώ να σχολιάσω τις αδυναμίες του εν λόγω κινητού σε αφήνω να το καταλάβεις μόνος σου φίλε μου και σου υπενθυμίζω ότι αντί να σχολιάζεις το ύφος των άλλων να κοιτάξεις πρώτα το δικό σου στην αρχική σου απάντηση.

 

Και ασφαλώς θα περιμένω να απαντήσει κάποιος στις ερωτήσεις μου αφού για σένα το κινητό είναι απροβλημάτιστο και Φ-Υ-Σ-Α-Ε-Ι όπως αρχικά είπες λες γιατί εγώ είδα δύο post στα οποία άρχισες να μου κάνεις μαθήματα δεοντολογίας, τα οποία σε πληροφορώ ότι δεν χρειάζομαι.

 

Φιλικά και χωρίς δόσεις ειρωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ΠΑΝΤΑ ψαχνει για 3G.Εστω κι μια ΅γραμμη΅ σημα να βρει,θα μπει σε 3G.Εγω το μονο προβλημα που εχω ειναι αυτο που ειπα με τα mms,αν το προσεξε κανεις.Αν και newbie παιρνω το θαρρος να σας πω να αφησετε αυτου του τυπου τις αντιδικιες και να γινει δημιουργικη συζητηση και απαντηση αποριων,οχι μονο των δικων μου,αλλα και αλλων χρηστων που δεν εχουν απαντηθει.

 

Φιλικα παντα. :)

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς πως γίνεται (αν γίνεται) όταν βγάζω φωτογραφίες να γεμίζει όλη η οθόνη του κινητού και να μην μου αφήνει μαύρες μπάρες αριστερά και δεξιά. Επίσης ποια είοναι η τελευταία εκδοση της αναβαθμισης του και τι νέο προσφέρει σε σχεση με τις παλιότερες. Νομίζω ότι έχω R1C...
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι δεν γινεται αυτο με τις φωτογραφιες της καμερας δυστυχως.Για ποιο απ¨ολα τα νουμερα μιλας?? :D Εκει που λεει Εκδοση λογισμικου(προς το τελος)εχω την CXC 125 631 R1K και καμερας 5.7.
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν παρακολουθώ το συγκεκριμένο thread, μπορεί να μου πεί κάποιος αν η συσκευή βγαίνει ακόμα? Γιατί σε κάποια sites γράφει οτι δεν διατίθεται πιά.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Πήγα σήμερα στο Πλαίσιο να το πάρω και ο πωλητής μου είπε ότι δουλεύει μόνο με sim 3G και μόνο όπου υπάρχει αντίστοιχο δίκτυο. Έτσι, με την απλή κάρτα sim που έχω δεν θα δουλεύει. Ισχύει κάτι τέτοιο???
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος digtech (13 Δεκ. 2004 , 23:20)

 

Ερώτηση: Πήγα σήμερα στο Πλαίσιο να το πάρω και ο πωλητής μου είπε ότι δουλεύει μόνο με sim 3G και μόνο όπου υπάρχει αντίστοιχο δίκτυο. Έτσι, με την απλή κάρτα sim που έχω δεν θα δουλεύει. Ισχύει κάτι τέτοιο???

 

 

Ισχύει, λόγω του γεγονότος ότι το τηλέφωνο δεν κάνει exclusive lock σε δίκτυο 2G αλλά πάντα αναζητά 3G δίκτυο.

 

Έτσι σε περίπτωση που βάλεις 2G κάρτα το κινητό ναι μεν δουλεύει αλλά μόνο στην περίπτωση που δεν υπάρχει στην περιοχή σου κάλυψη 3G. Aν στην περιοχή σου διατίθεται 3G, τότε το κινητό προσπαθεί αυτόματα να μπει στο 3G δίκτυο και επειδή η SIM κάρτα σου δεν είναι 3G συμβατή, θα πάρεις μήνυμα ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗ και δεν μπορείς να δεχτείς ή να πραγματοποιήσεις κλήσεις. Πρέπει ξανά να επιλέξεις χειροκίνητα το 2G δίκτυο αλλά πάλι μετά από 1 λεπτό το κινητό επιστρέφει σε 3G και ξανά από την αρχή.

 

Κάνε upgrade σε μία κάρτα 3G. Ούτως ή άλλως η 3G SIM ή αλλιώς USIM είναι συμβατή με 2G δίκτυα, οπότε μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις με όποια συσκευή θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

φιλε lukuma εχω και εγω το 1010 και πρεπει να σου πω οτι σημερα το εβγαλα απο τη μπριζα στις 12.00 γεματο, στις 13.00 ακουσα τρια τραγουδια mp3 δεν εκανα μεχρι εκεινη την ωρα τιποτε αλλο και στις 13.15 επεσε ενα κουτακι.

μπορεισ να καταλαβεις οτι μου ειναι δυσκολο να πιστεψω ετσι απλα αυτο που λεσ αλλα απο την αλλη δεν εχω κανεναν λογο να μη σε πιστεψω.

δια τον λογο αυτο θα αναγκαστω να απευθηνθω στην SE μηπωσ και εχει προβλημα η συσκευη-μπαταρια μου.

Αν θελεις εποικινωνησε μαζι μου .το νουμερο μου ειναι στο 3G club

use no way as way, and no limitation as limitation
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος BloodRayne (14 Δεκ. 2004 , 00:01)

 

Ισχύει, λόγω του γεγονότος ότι το τηλέφωνο δεν κάνει exclusive lock σε δίκτυο 2G αλλά πάντα αναζητά 3G δίκτυο.

 

Έτσι σε περίπτωση που βάλεις 2G κάρτα το κινητό ναι μεν δουλεύει αλλά μόνο στην περίπτωση που δεν υπάρχει στην περιοχή σου κάλυψη 3G. Aν στην περιοχή σου διατίθεται 3G, τότε το κινητό προσπαθεί αυτόματα να μπει στο 3G δίκτυο και επειδή η SIM κάρτα σου δεν είναι 3G συμβατή, θα πάρεις μήνυμα ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗ και δεν μπορείς να δεχτείς ή να πραγματοποιήσεις κλήσεις. Πρέπει ξανά να επιλέξεις χειροκίνητα το 2G δίκτυο αλλά πάλι μετά από 1 λεπτό το κινητό επιστρέφει σε 3G και ξανά από την αρχή.

 

Κάνε upgrade σε μία κάρτα 3G. Ούτως ή άλλως η 3G SIM ή αλλιώς USIM είναι συμβατή με 2G δίκτυα, οπότε μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις με όποια συσκευή θέλεις.

 

Μπορώ να κάνω upgrade απο 2g sim σε 3g Cosmoscarta, ή αφορά μόνο σύνδεση το upgrade που αναφέρεις παραπάνω;

george cc
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rallistas (14 Δεκ. 2004 , 00:09)

 

Μπορω να παρω USIM διατηρωντας τον ιδιο αριθμο?

 

 

 

Ασφαλώς! H USIM δεν έχει σχέση με τον αριθμό κλήσης. Αυτός παραμένει ο ίδιος. Απλά όταν η USIM ενεργοποιηθεί η παλιά σου SIM δεν θα λειτουργεί πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου σε όλους κατ' αρχάς...

 

Κατά δεύτερον, έχω αφήσει το Ζ1010 μου για αναβάθμηση λογισμικού σε συνεργαζόμενο κατάστημα με την S.E. στην Καλλιρρόης. Το είχα δώσει για τον ίδιο λόγο και στο κατάστημα της SE στην Θησέως την προηγούμενη εβδομάδα αλλά όταν το πήρα πίσω το πρόβλημα παρέμεινε. Και μιλάω για το κλασσικό (όπως κατάλαβα πλέον διαβάζοντας τα προηγούμενα post εδώ) πρόβλημα να μην κάνει αναζήτηση στον τηλ. κατάλογο με Ελληνικούς χαρακτήρες. Σε τηλεφωνική μου επικοινωνία με την SE ο υπάλληλος με παρέπεμψε - αφού του διάβασα την έκδοση λογισμικού που είχα - σ' αυτό το κατάστημα της Καλλιρρόης 22.

 

Και κατά 3ον (για να ξέρω τι να κοιτάξω όταν το πάρω πίσω σήμερα) να σας ρωτήσω :

- ποιά είναι τελικά η τελευταία έκδοση λογισμικού ?

- με ποιόν τρόπο την βλέπουμε στο κινητό ?

 

Α.. και μια τελευταία ερώτηση ... η φωτεινότητα και το κοντράστ της οθόνης ρυθμίζονται ? Στις λίγες ώρες που είχα το κινητό στα χέρια μου μέχρι τώρα δεν κατάφερα να βρω αυτές τις ρυθμίσεις (αν υπάρχουν...)

 

Eυχαριστώ προκαταβολικά για την βοήθεια σας :)

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μου λύσετε μια απορία πρίν αγοράσω αυτό το κινητό.Εκτός απο τις 3G SiM κάρτες,μπορεί να δουλέψει το κινητό αυτό και με απλές SiM κάρτες 2G, π.χ. με απλή κάρτα Cosmote για απλές κλήσεις, sms, MMS και περιήγηση στο ιντερνετ μέσω GPRS.Αυτή την απορία έχω γιατί πολλοί έχουν αναφέρει ότι η χρήση SiM καρτών απο την Cosmote δεν δουλεύει με αυτό το κινητό.
george cc
Link to comment
Share on other sites

harmon17 :

Και κατά 3ον (για να ξέρω τι να κοιτάξω όταν το πάρω πίσω σήμερα) να σας ρωτήσω :

- ποιά είναι τελικά η τελευταία έκδοση λογισμικού ?

- με ποιόν τρόπο την βλέπουμε στο κινητό ?

 

Ναι καλά.. σιγά μην ξεμπέρδευα έτσι εύκολα και το έπαιρνα πίσω χθες.. Μου είπαν ότι λόγω κάποιου προβλήματος δεν μπορεί να φορτώσει την τελευταία αναβάθμιση και ότι πρέπει να πάει σε πιο high level δηλαδή να το στείλουν στην SE. Οπότε βάλε 3-4 μέρες αναμονής ακόμα...

 

Οι ερωτήσεις που έκανα ισχύουν ακόμα, θα ευαρεστηθεί να απαντήσει κανείς ??? :rolleyes:

 

Την καλημέρα μου :)

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mobo (13 Δεκ. 2004 , 21:05)

 

Επειδή δεν παρακολουθώ το συγκεκριμένο thread, μπορεί να μου πεί κάποιος αν η συσκευή βγαίνει ακόμα? Γιατί σε κάποια sites γράφει οτι δεν διατίθεται πιά.

 

iparxei sto plesio katarxin.deyteron to exei to 9volto.

χρηστης:9210i,3650,GD87,8310,3510i,

P800

παλαιοτερα : 768,V50,Τ28S,T68,7650

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος harmon17 (14 Δεκ. 2004 , 14:51)

 

Και κατά 3ον (για να ξέρω τι να κοιτάξω όταν το πάρω πίσω σήμερα) να σας ρωτήσω :

- ποιά είναι τελικά η τελευταία έκδοση λογισμικού ?

- με ποιόν τρόπο την βλέπουμε στο κινητό ?

 

Α.. και μια τελευταία ερώτηση ... η φωτεινότητα και το κοντράστ της οθόνης ρυθμίζονται ? Στις λίγες ώρες που είχα το κινητό στα χέρια μου μέχρι τώρα δεν κατάφερα να βρω αυτές τις ρυθμίσεις (αν υπάρχουν...)

 

Eυχαριστώ προκαταβολικά για την βοήθεια σας :)

 

 

 

1. Για να δεις την έκδοση λογισμικού από την αρχική οθόνη πάτα κατά σειρά

>*<<*<* (Τα > και < αντιστοιχούν στα βελάκια του cursor)

Μόλις τελειώσεις θα βρεθείς στην οθόνη Υπηρεσία.

Επέλεξε Service Info και μετά Πληροφ. λογισμικού

Αυτό που θα δεις είναι η έκδοση του λογισμικού πχ R1G

 

2. Η τελευταία έκδοση είναι η R1G (Δεν ξέρω αν ήδη υπάρχει για το EMEA2 η R1H η οποία βελτιστοποίησε το handover 2G/3G). Σε άλλα region υπάρχει ήδη η R1K.

 

3. Τέλος, brightness και contrast δεν μπορείς να τα αλλάξεις...

 

 

Ελπίζω να σε διαφώτισα

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο πρόβλημα με το harmon17 άντιμετωπίζω κι εγώ!!! Δεν μπορεί να περάσει η ναβάθμιση R1G και έτσι έχω την R1C. Μου είπαν πως το πρόβλημα θα λυθεί με την καινούρια αναβάθμιση... Αν ξέρει κανείς τίποτα ή ο harmon17 αν έχει κανένα νέο ας ενημερώσει το φορουμ!!! Thanks!!!
Link to comment
Share on other sites

BloodRayne:

1. Για να δεις την έκδοση λογισμικού από την αρχική οθόνη πάτα κατά σειρά

>*<<*<* (Τα > και < αντιστοιχούν στα βελάκια του cursor)

Μόλις τελειώσεις θα βρεθείς στην οθόνη Υπηρεσία.

Επέλεξε Service Info και μετά Πληροφ. λογισμικού

Αυτό που θα δεις είναι η έκδοση του λογισμικού πχ R1G

 

2. Η τελευταία έκδοση είναι η R1G (Δεν ξέρω αν ήδη υπάρχει για το EMEA2 η R1H η οποία βελτιστοποίησε το handover 2G/3G). Σε άλλα region υπάρχει ήδη η R1K.

 

3. Τέλος, brightness και contrast δεν μπορείς να τα αλλάξεις...

 

Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε μου :)

 

cac :

το ίδιο πρόβλημα με το harmon17 άντιμετωπίζω κι εγώ!!! Δεν μπορεί να περάσει η αναβάθμιση R1G και έτσι έχω την R1C. Μου είπαν πως το πρόβλημα θα λυθεί με την καινούρια αναβάθμιση... Αν ξέρει κανείς τίποτα ή ο harmon17 αν έχει κανένα νέο ας ενημερώσει το φορουμ!!! Thanks!!!

 

Μόλις έχω νεώτερα - ίσως μέχρι την Παρασκευή, αμήν.. - θα postάρω αν λύθηκε και πως το πρόβλημα...

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Z1010i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...