Jump to content

Sony Ericsson Z1010i


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για memory stick pro 256 δεν ξέρω αν δέχεται.

 

Να ρωτήσω όσους έχουν την τελευταία έκδοση, κατά προτίμηση τη non-live, αν επιτέλους έχουν βάλει στο Ζ1010 δυνατότητα να "κλειδώνει" με επιλογή του χρήστη στο 2G δίκτυο, όπως άκουσα ότι κάνει το 6630 ;;;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 997
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι, στην R1K δεν υπάρχει αυτή η επιλογή. Υπάρχει όμως στο νέο firmware του V800 (που επίσης έχω), οπότε ίσως να υπάρξει σε μελλοντική αναβάθμιση του Ζ1010, αν και λέγεται ότι τα έφαγε πια τα ψωμιά του και μάλλον δε θα ξανασχοληθούν μαζί του. Αλήθεια, κατάφερε κάποιος να κάνει την online αναβάθμιση του Ζ1010;
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Όχι, στην R1K δεν υπάρχει αυτή η επιλογή. Υπάρχει όμως στο νέο firmware του V800 (που επίσης έχω), οπότε ίσως να υπάρξει σε μελλοντική αναβάθμιση του Ζ1010, αν και λέγεται ότι τα έφαγε πια τα ψωμιά του και μάλλον δε θα ξανασχοληθούν μαζί του. Αλήθεια, κατάφερε κάποιος να κάνει την online αναβάθμιση του Ζ1010;

 

Περιμένω να δανειστώ από ένα φίλο τη βάση του P800 για να κάνω αναβάθμιση!

Είναι γεγονός ότι το Ζ1010 δεν θα μπει ξανά σε παραγωγή (μάλλον ήταν πολύ φθηνό για αυτά που έδινε!). Όμως λογικά θα έχει υποστήριξη σε λογισμικό για τουλάχιστον 1 χρόνο, είναι άλλωστε το πρώτο πλήρες 3G που άνοιξε το δρόμο, δε νομίζω να το αφήσουν στην τύχη του!

Κρίμα να μην υποστηρίζει κλείδωμα σε 2G δίκτυο! Μακάρι στην επόμενη αναβάθμιση!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση μέσω Internet γίνεται με βάση DSS-20 ή DSS-25 (η βάση του P800 ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ γιατί δεν είναι DSS-20 ή DSS-25). Πάντως σε unbranded κινητό με firmware 1A136 το updateservice μέσω Internet ΔΕΝ Μ’ΑΦΗΣΕ να κάνω update λέγοντας ότι ο provider (COSMOTE παρεπιπτόντως) δεν το υποστηρίζει. Σε τηλεφωνική επικοινωνία πάντως με SE μου είπαν αν δεν μπορείτε να το πάτε σε SE Center.

 

Έχω κάνει updateservice σε P800,P900,P910 και K700i. Μόνο το Z1010 δεν δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση μέσω Internet γίνεται με βάση DSS-20 ή DSS-25 (η βάση του P800 ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ γιατί δεν είναι DSS-20 ή DSS-25). Πάντως σε unbranded κινητό με firmware 1A136 το updateservice μέσω Internet ΔΕΝ Μ’ΑΦΗΣΕ να κάνω update λέγοντας ότι ο provider (COSMOTE παρεπιπτόντως) δεν το υποστηρίζει. Σε τηλεφωνική επικοινωνία πάντως με SE μου είπαν αν δεν μπορείτε να το πάτε σε SE Center.

 

Έχω κάνει updateservice σε P800,P900,P910 και K700i. Μόνο το Z1010 δεν δούλεψε.

 

Tnx φίλε. Μάλλον θα πάω σε service center. Απλά είπα να γλυτώσω τη μετακίνηση και το να διαβάσω τα bugs της έκδοσης που έχω για να μου κάνουν δωρεάν την αναβάθμιση (είναι καφρώδης αυτή η νέα συμπεριφορά της SE... Ενώ το S100 μου αναβαθμίστηκε απροβλημάτιστα με usb καλώδιο σε λιγότερο από 20λεπτά!)...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση μέσω Internet γίνεται με βάση DSS-20 ή DSS-25 (η βάση του P800 ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ γιατί δεν είναι DSS-20 ή DSS-25). Πάντως σε unbranded κινητό με firmware 1A136 το updateservice μέσω Internet ΔΕΝ Μ’ΑΦΗΣΕ να κάνω update λέγοντας ότι ο provider (COSMOTE παρεπιπτόντως) δεν το υποστηρίζει. Σε τηλεφωνική επικοινωνία πάντως με SE μου είπαν αν δεν μπορείτε να το πάτε σε SE Center.

 

Έχω κάνει updateservice σε P800,P900,P910 και K700i. Μόνο το Z1010 δεν δούλεψε.

BloodRayne παντο σε service της sonyericsson , το ποιο πιθανό είναι να έχει το πρόβλημα του ότι δεν αναβαθμίζεται , οπότε εάν ισχύει αυτό θα τους πιέσεις να στο αλλάξουν με και νουργιο,όπως σε εμένα και σε άλλους μέσα στο forum

Link to comment
Share on other sites

1000% αυτό συμβαίνει. Μάλλον τα πρώτα Z1010 με R1A136 μάλλον από αυτή την ασθένεια πάσχουν επί το πλείστον και μάλλον (λέω μάλλον) για αυτό και άργησε χαρακτηριστικά το updateservice στο Internet για το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

 

Δεν πήγα μέχρι τώρα για να αποφύγω το άσκοπο των μετακινήσεων. Αλλά όπως φάνηκε δεν τη γλύτωσα...

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και ένας φίλος:Πώς νομίζετε κύριοι ότι φτάσαμε στο φεγγάρι;Με μετρήσεις και πειραματισμούς!! ;) ;)
Link to comment
Share on other sites

μου είπαν απο τη Sony Ericsson οτι οι γλώσσες που έχει "πάνω" το κινητό δεν αλλάζουν και πως αν το φέρω απο το εξωτερικό δεν μπορούν να μου βάλουν ελληνικά...ξέρει κανείς κατι διαφορετικό;;;δεν υπαρχει τρόπος να βάλω ελληνικά στη συσκευή;;;αν είναι έτσι να μην μπω καν στον κόπο να το αγοράσω απ'εξω!τι λέτε;250e το έχω βρει...καλά είναι;υπάρχει φτηνότερο κάπου εντος συνόρων;;;
Link to comment
Share on other sites

Κάποια βασικά προβλήματα που εμφανίζει η έκδοση R1G007 που έχω ώστε να δικαιολογεί αναβάθμιση λογισμικού; Να ξέρω και τί θα τους πώ...

Ποιά είναι η τελευταία έκδοση σε non-live συσκευή; Μπορεί τελικά να λειτουργήσει το Ζ1010 με 2G sim, χωρίς προβλήματα;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

μου είπαν απο τη Sony Ericsson οτι οι γλώσσες που έχει "πάνω" το κινητό δεν αλλάζουν και πως αν το φέρω απο το εξωτερικό δεν μπορούν να μου βάλουν ελληνικά...ξέρει κανείς κατι διαφορετικό;;;δεν υπαρχει τρόπος να βάλω ελληνικά στη συσκευή;;;αν είναι έτσι να μην μπω καν στον κόπο να το αγοράσω απ'εξω!τι λέτε;250e το έχω βρει...καλά είναι;υπάρχει φτηνότερο κάπου εντος συνόρων;;;

 

Νομίζω και σύμφωνα με αυτό που λένε θα βρεις την λύση στο πρόβλημα αλλαγής γλώσσας στο Ζ1010 εδώ http://9volto.gr/catalog/default.php

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Μόλις προχθές, απέκτησα το Ζ1010, που νομίζω πως πρέπει να ήταν το τελευταίο στην αγορά της Θεσσαλονίκης, τουλάχιστον..Έμαθα πώς σταμάτησε να βγαίνει κ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί.Τεσπά, έχω μια ερώτηση, τι γίνεται με τον κατάλογο κ με τους ελληνικούς χαρακτήρες;έχω πρόβλημα.Πατάω Γ ή Δ κ μένει στο Α
Link to comment
Share on other sites

Κ κάτι ακόμα, υπάρχει η δυνατότητα αναβάθμισης του κινητού μέσω του η/υ?κ αν παίζει κανένα ''καλό'' site με βιντεάκια για το κινητό..
Link to comment
Share on other sites

K κάτι ακόμα, έχει κανείς χρησιμοποιήσει το mobile tv απο την ΤΙΜ μέσω του Ζ1010?Γιατί δεν μπορώ να βρώ άκρη
Link to comment
Share on other sites

Μόλις προχθές, απέκτησα το Ζ1010, που νομίζω πως πρέπει να ήταν το τελευταίο στην αγορά της Θεσσαλονίκης, τουλάχιστον..Έμαθα πώς σταμάτησε να βγαίνει κ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί.Τεσπά, έχω μια ερώτηση, τι γίνεται με τον κατάλογο κ με τους ελληνικούς χαρακτήρες;έχω πρόβλημα.Πατάω Γ ή Δ κ μένει στο Α

 

poso to pires? endiaferomai k egw na to tsimpisw me thn epidothsh alla sto oteshop.gr h timh tou einai 663e pro fpa k me koufane ligaki!!!kserei kaneis an isxyei ayth h ekswfrenikh timh?????/

Link to comment
Share on other sites

poso to pires? endiaferomai k egw na to tsimpisw me thn epidothsh alla sto oteshop.gr h timh tou einai 663e pro fpa k me koufane ligaki!!!kserei kaneis an isxyei ayth h ekswfrenikh timh?????/

Φίλε, εγώ το πήρα απο τα καρφούρ στη Θεσσαλονίκη, απο το ''ξεχασμένο'' τμήμα που έχουν με τα κινητά. κ το πήρα γύρω στα 350~!! :geek:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΛΙΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΝΟΚΙΑ 6600 Ο ΦΙΛΟΣ Ζ1010 ΑΛΛΑ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟ ΠΟΛΥ 2 ΜΕΡΕΣ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.
Link to comment
Share on other sites

K κάτι ακόμα, έχει κανείς χρησιμοποιήσει το mobile tv απο την ΤΙΜ μέσω του Ζ1010?Γιατί δεν μπορώ να βρώ άκρη

πάρε το 1231,πάτα 8 και ζήτα τις ρυθμίσεις για Κ700i,είναι ακριβώς οι ίδιες.Δοκίμασε να μπεις over 3g να μας πείς.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδια.Σημερα ανακαληψα οτι το Ζ1010 μου εχει 2 καμμενα pixel!!! :(

Τη πρεπει να κανω τωρα???Το κινητο το πηρα απο τα vodafone το καταστημα.Μπορουν να μουν την αλλαξουν,χωρις να πληρωσω?

Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδια.Σημερα ανακαληψα οτι το Ζ1010 μου εχει 2 καμμενα pixel!!! :(

Τη πρεπει να κανω τωρα???Το κινητο το πηρα απο τα vodafone το καταστημα.Μπορουν να μουν την αλλαξουν,χωρις να πληρωσω?

Νομίζω στα 3 στο αλλάζουν, έτσι τουλάχιστον ήταν στην Νόκια.Καλύτερα όμως πάνε σε ένα Βόντα κατάστημα με την εγγύηση για να σου πούν

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
poles fores mou vgazi ena simataki dipla apo auto tou 3g pou den mporo na kaleso oute na me kalesoun eno exo sima ti ginete?

Ένα ακουστικό με μία διαγώνιο γραμμή;σημαίνει πώς δεν μπορείς να λάβεις ούτε να πραγματοποιήσεις κλήσεις λόγω δικτύου.Όταν το ξαναεμφανίσει, δοκίμασε να το γυρίσεις χειροκίνητα στο 2g δίκτυο της εταιρείας σου.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα νέο για κλείδωμα σε 2g έτσι ώστε να μην χάνουμε κλήσεις??????

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Z1010i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...