Jump to content

Sony Ericsson Z1010i


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

mhpos exeis to palio logismiko kai den ginete?mallon ayto ftaiei!
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 997
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia brhka ena z1010 me 80 eurw aksizei na to parw etsi gia ennalaktikh suskeuh??exw to k750i alla lew na to rw gia na allazw kai ligo eee??

 

τι καλύτερο να κάνεις με 80 ευρω; πάρτο κι ας το'χεις στο συρτάρι! ως 3G modem είναι κορυφή (κι ας λέει ότι θέλει ο καθένας) με επιχειρήματα! Ως καθημερινη συσκευη είναι λίγο τούβλο (ασε που έχει μεγάλο SAR...). Δέσε το στον υπολογιστή σου και καλά σερφαρίσματα!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ενας φιλος μου εχει ενα z1010 και συνδεση vodafone και οποτε ειναι ενεργοποιημενο το 3G τοτε συνηθως δεν εχει καθολου σημα τι συμβαινει τελικα;
Link to comment
Share on other sites

paidia brhka ena z1010 me 80 eurw aksizei na to parw etsi gia ennalaktikh suskeuh??exw to k750i alla lew na to rw gia na allazw kai ligo eee??

 

Z1010 μόνο 80 ευρώ;;;;;;;;;εγώ προχτές πούλησα ένα Τ610 που είχα για..70 ευρώ!!!!!!!με κλειστά μάτια πάρτο αν σου περισσεύουν βέβαια τα 80 γιατί το μόνο πράγμα που δεν έχει το Κ750 και έχει το Ζ1010 είναι το 3G.

Link to comment
Share on other sites

εξαρτάται..αν το βλέπεις συλλεκτικά το θέμα ή όχι...εγώ γενικά έχω μια τρέλα με τα SE οπότε...it's up to you!
Link to comment
Share on other sites

εξαρτάται..αν το βλέπεις συλλεκτικά το θέμα ή όχι...εγώ γενικά έχω μια τρέλα με τα SE οπότε...it's up to you!

mwre egw lew na to krathsw alla mou aresh na kanw sullogh apo kinhta apo thn allh omws an to poulhsw bgainw kerdismenos 130 eurw!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

:w00t: Χαιρετώ την παρέα του MyPhone.gr έχω πολύ καιρό να περάσω απο εδώ. Ενας φίλος μου έδωσε ενα Z1010 και μαζί και το καλόδιο για να το συνδέσω με το PC ΑΛΛΑ!.. δεν έχει το software, ξέρει κανενάς φίλος που μπορώ να το βρώ. Οχι τιποτα αλλα θέλω να μεταφέρω εκεί την ατζέντα απο το παλίο μου τηλεφωνο (ενα 6600) επισης αν κανείς έχει το software και μπορεί να μου το στείλει θα είταν τελεία! george@bkelastics.gr (8MB max)

 

 

Ευχαριστώ πολύ!

:alien:

"τα γενoνότα δεν έχουν πολικότητα από μόνα τους, η δική μας γνώμη για αυτά είναι που την καθορίζει."
Link to comment
Share on other sites

:w00t: ...Ενας φίλος μου έδωσε ενα Z1010 και μαζί και το καλόδιο για να το συνδέσω με το PC ΑΛΛΑ!.. δεν έχει το software, ξέρει κανενάς φίλος που μπορώ να το βρώ...
Καλορίζικο !

To z1010 συνοδευόταν από CD, μπροστά μου σε Vodaphone shop το αντέγραψαν σε κάποιον που ήρθε και είπε ότι το έχασε. (Πιθανόν να ήταν πελάτης τους, δεν ξερω περισσότερα.

Ετσι κι αλλιώς, στο site της SE υπάρχουν συνήθως πιό πρόσφατες εκδόσεις, συνήθως τις κατεβάζω από εδώ.

Μια ακόμη καλή πηγή είναι αυτό το unofficial site, η Sony Ericsson Communications Suite (η ίδια που δουλεύει π.χ. με t68i ή t610) κάνει για το z1010.

Τέλος, θα πρότεινα να δοκιμάσεις το floAt's Mobile Agent, κατά τη γνώμη μου, το κορυφαίο πρόγραμμα διαχείρισης για το συγκεκριμένο κινητό και για όλα τα SE από το t610 και μετά (εκτός από τη σειρά p).

 

Hope it helps.

Link to comment
Share on other sites

Σε καταστήματα που ρώτησα αν το αγοράζουν μεταχειρισμένο μου είπαν ΟΧΙ !!!

Αν θες να το πουλήσεις μόνο με αγγελία. Δεν είναι και πολύ καλό να έχει απαξιωθεί μια συσκευή που αγόρασες για 330 ευρώ !!! Κρίμα !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! κατεβαζω τα προγραμματα! για να δουμε, για να δούμε!...
"τα γενoνότα δεν έχουν πολικότητα από μόνα τους, η δική μας γνώμη για αυτά είναι που την καθορίζει."
Link to comment
Share on other sites

;) Είναι ωραίο να βρίσκεις βοήθεια όταν τη χρειάζεσαι, προσωπικά το αγαπημένο μου μέρος στο internet είναι τα forums. Όλα καλά λοιπόν κατέβασα το πρόγραμμα για το Ζ1010 το εγκατέστησα συνέδεσα και το τηλέφωνο, το είδε μια χαρά έκανα και τις ρυθμίσεις (στο PC) και πατάω Synchronization, και :blink: πάπαλα!… ξεκινάει η διαδικασία αλλά μετά από λίγο μου λέει «Μπα φιλαράκι δεν μπορώ να τα συγχρονίσω!» :worry: ε! λέω δίκιο έχει το παιδί θα πρέπει μαλών να τρέξω το «Συγχρονισμός» και από το τηλέφωνο! Ψαχνό στο τηλέφωνο το βρίσκω! Και Ο θεέ μου :cry: άρχισε να με ρωτάει κάτι για IP και Password και αν θέλω Firewall!!! :w00t: Ma-maaaa! Τρελάθηκα!… Ρε παιδία πως γίνετε ο συγχρονισμός τι δεν κάνω καλά! HELP! ME! PLS! :alien:
"τα γενoνότα δεν έχουν πολικότητα από μόνα τους, η δική μας γνώμη για αυτά είναι που την καθορίζει."
Link to comment
Share on other sites

...να τρέξω το «Συγχρονισμός» και από το τηλέφωνο! Ψαχνό στο τηλέφωνο το βρίσκω! Και Ο θεέ μου :cry: άρχισε να με ρωτάει κάτι για IP και Password και αν θέλω Firewall!!! :w00t: Ma-maaaa! Τρελάθηκα!… Ρε παιδία πως γίνετε ο συγχρονισμός τι δεν κάνω καλά! HELP! ME! PLS! :alien:

Περίμενα, μήπως απαντήσει κάποιος που να έχει στημένη τη σουΐτα του z1010, για νάναι πιό συγκεκριμένος, ως τότε απ' όσα θυμάμαι:

Το z1010 έχει δύο είδη συγχρονισμού:

  • Το κλασσικό με τις συνδεδεμένες συσκευές που ενεργοποιείται (περίπου) από τη διαδικασία:
    Phonebook->Options->Advanced->Synchronization
  • Remote Synchronization, όπου σώνεις π.χ. τις Επαφές σε μια τοποθεσία Web και τις ανακαλείς από κει.
    Πάλι αν θυμάμαι καλά, αυτό ενεργοποιείται από το μενου:
    Connectivity->Synchronization

Προφανώς, έχεις μπει στο δεύτερο, που την πρώτη φορά ξεκινάει με τη δημιουργία λογαριασμού και τις ρυθμίσεις του.

Δοκίμασε την άλλη σειρά και το ξανασυζητάμε.

 

Hope it helps

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στο μενού που μου είπες, αλλα το μόνο που βρήκα΄σε σχέση με συγχρονισμό ήταν μια επιλογή "Σειρά συγχρονισμού" και τ'ιποτε άλλο! Πάλι δεν τα κατάφερα!!... καμια άλλη ιδέα!... πριν τα παρατήσω! Αν πάω στον Γερμανό θα μου μεταφέρουν τις επαφές? :O
"τα γενoνότα δεν έχουν πολικότητα από μόνα τους, η δική μας γνώμη για αυτά είναι που την καθορίζει."
Link to comment
Share on other sites

Πήγα στο μενού που μου είπες, αλλα το μόνο που βρήκα΄σε σχέση με συγχρονισμό ήταν μια επιλογή "Σειρά συγχρονισμού" και τ'ιποτε άλλο! Πάλι δεν τα κατάφερα!!... καμια άλλη ιδέα!... πριν τα παρατήσω! Αν πάω στον Γερμανό θα μου μεταφέρουν τις επαφές? :O

Ε, όχι και να τα παρατήσεις... (Εντάξει, θα γίνει η δουλειά σου εκεί που λες, αλλά κάθε φορά που θα χρειάζεσαι backup, θα τους ακουμπάς από 10 Εβραίους; Δεν λέει...)

Το κακό είναι ότι δεν έχω μπροστά μου την εφαρμογή κι ότι σου γράφω, είναι απ' ότι θυμάμαι. Και δεν θυμάμαι και πολλά, επειδή την κράτησα για λίγο κι ύστερα δούλευα το FMA.

 

Το σίγουρο είναι ότι δεν πρέπει να μπλέξεις με το remote synch. Από κει και πέρα:

- Δεν ξέρω ποιά ακριβώς εφαρμογή έχεις εγκαταστήσει: Αυτή της SE Αγγλίας ή τη γενική σουΐτα του Unofficial Club SE?

 

- Οταν γράφεις "το είδε", εννοείς ότι το αναγνώρισε το PC σαν USB device ή ότι το έκανες registered στην εφαρμογή? Κάπου υπάρχει στη σουΐτα η επιλογή Search for new device ή κάτι παρόμοιο. Ακόμη κι αν το έχει δεί κάνε το delete και βάλε την να ξαναψάξει. Είμαι σχεδόν βέβαιος, ότι η επιλογή "Συγχρονισμός" στο τηλέφωνο, ενεργοποιείται μόνο όταν βρεθεί σωστή σύνδεση με την εφαρμογή της SE στον Υπολογιστή. Για να μην τη βλέπεις, νομίζω ότι η σύνδεση δεν έχει ολοκληρωθεί.

 

- Αν το βλέπει η εφαρμογή και δεν συγχρονίζει, δες μήπως έχεις εγκαταστήσει την έκδοση που συνεργάζεται με το Microsoft Outlook, όχι το Express. Σ' αυτή την περίπτωση άνοιξε το Outlook και δες αν έχει προστεθεί ένα νέο μενου "Synchronization".

Αν ναι, δοκίμασε να το συγχρονίσεις από εκεί, αλλά ΠΡΟΣΟΧΗ !!!Φτιάξε πρώτα ένα subfolder στις Επαφές του Outlook και αποθήκευσε εκεί τις δικές του καταχωρήσεις, ώστε να μην μπλέξουν μ' αυτές του τηλεφώνου.

 

-Τελευταία ιδέα: Αν εξακολουθείς να έχεις εγκατεστημένη τη σουΐτα του 6600, δοκίμασε να την απεγκαταστήσεις. Οι εφαρμογές της SE και του sx1 (που έχει πολλά κοινά με το 6600) δεν κατάφερα ποτέ να συνυπάρξουν ειρηνικά και τις φόρτωνα σε Virtual Machine.

 

Καλή Τύχη.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια χαρα σε ολους,

Δεν ξέρω αν εχει δωθεί απαντηση στα παρακάτω αλλά αν μπορεί

κάποιος ας βοηθήσει:

- Μπορεί να φύγει με κάποιο τροπο το vodafone live menu ? Αν ναι πως

και με τι κόστος ?

- Αν δεν φύγει , το κινητό μπορεί να παίξει με cosmote για video-κλησεις

mms κτλ ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !

skype : dkoud76

My BlackBerry PIN: 206BAA9B

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους,

Δεν ξέρω αν εχει δωθεί απαντηση στα παρακάτω αλλά αν μπορεί

κάποιος ας βοηθήσει:

- Μπορεί να φύγει με κάποιο τροπο το vodafone live menu ? Αν ναι πως

και με τι κόστος ?

- Αν δεν φύγει , το κινητό μπορεί να παίξει με cosmote για video-κλησεις

mms κτλ ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !

 

κοιτα εδω :!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παληκάρια, συγγνώμη για το χαζό (;) της ερώτησης αλλά ήμουν ΝΟΚΙΑ μέχρι πρόσφατα.

 

Έφερα τον κατάλογό μου από Outlook και δε γίνεται αναζήτηση στις επαφές με ελληνική γλώσσα! Ήτοι πατάω 'Γ' και με πάει στο τέλος των αγγλικών επαφών.

 

Υποθέτω ότι κάτι δεν έχω κάνει σωστά;

 

Υπάρχει κάποιος που να ξέρει;

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις παλιά έκδοση firmware και θέλει αναβάθμιση για να κάνει αναζήτηση με ελληνικά. Πήγαινε στην σελίδα 27 του ίδιου θέματος για να δείς περισσότερα.
Link to comment
Share on other sites

Αρχηγέ σ΄ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Το ΄χω ήδη στο (πολύ καλό) service στην Θησέως.

 

Εδώ που τα λέμε, η Sony-Ericsson έχει τηλ. υποστήριξη πελατών! Ακούς ΝΟΚΙΑ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Z1010i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...