Jump to content

Microsoft Windows 10


dimitris44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα. Εχω ενα windows 10 laptop κ θελω να ανοιγει απευθειας χωρις να ζηταει κωδικο, ουτε να επιλεξω account.

Δηλαδη σε ενα ρισταρτ να μπαινει κατευθειαν στο ντεσκτοπ.

Τι ρυθμισεις πρεπει να κανω?

 

Τωρα πως συνδεεσαι με e-mail ή σαν local account;

Οπως και να χει, πας Settings-->Accounts και σου δινει ολους τους τροπους που θες για sign in. Αν εισαι με e-mail διαλεγεις sign in with local account, ή αν θες μεν να συνδεεσαι με e-mail απλα μπορεις να απενεργοποιησεις τον κωδικο, βαζεις επιλογη κωδικου το pin το οποιο το αφηνεις κενο. :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν δουλεύει σωστα η εφαρμογή Netflix σε windows 10,βασικά δεν έχω εικόνα... τι φταίει?

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν δουλεύει σωστα η εφαρμογή Netflix σε windows 10,βασικά δεν έχω εικόνα... τι φταίει?

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο laptop μου δουλεύει κανονικά;

Την πέρασες από το store;

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λαπτοπ η σταθερος; Εχεις κανει ενημερωση τα drivers της καρτας μπας και; Επανεγκατασταση της εφαρμογης;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

laptop,με hd5650 κάρτα,και οι τελευταίοι επισημοι drivers της κάρτας περασμενοι

αλλά δυστυχώς με λίγο γκουγκλαρισμα που έκανα έχουν κι άλλοι πρόβλημα με την εφαρμογή...δεν βαριέσαι θα μπαίνω από browser

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια ..θα ηθελα την βοηθεια σας... εχω ενα προβλημα στο εξελ...2010...και win10pro...λοιπον οταν παω να κανω ενημερωση

σε προγραμμα του εξελ (βασης δεδομενων απο το ιντερνετ) μου βγαζει το εξεις μηνυμα....

 

"αυτη η ενεργεια ακυρωθηκε λογω περιορισμων σε αυτο τον υπολογιστη.επικοινωνηστε με τον διαχειριστη του συστηματος"

 

τι μπορω να κανω παιδια?....

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Ερώτηση: pc με w10(από update) μπορώ να βγάλω τον δίσκο και να τον βάλω σε άλλο pc για να καταγράφει το hardware και μετά να κάνω format και να είναι τα w10 ενεργοποιημένα? Για να μην χάσω το product key. Δεν μιλάμε για κάποιου είδους craκαρισμα. Τα w7 που είχε πριν το pc ήταν αυθεντικά.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να εξηγήσει κάποιος πως ακριβώς θα καταφέρω το debloating ;; Μου βγάζει ενα σωρό errors.

https://iguru.gr/165970/bloatware-windows-10/

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να εξηγήσει κάποιος πως ακριβώς θα καταφέρω το debloating ;; Μου βγάζει ενα σωρό errors.

https://iguru.gr/165970/bloatware-windows-10/

Τι errors σου βγάζει;

Έχω κάνει το ίδιο χερατα, με αφαίρεση ένα ένα με τις σχετικές εντολές, χωρίς πρόβλημα.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

το λαπτοπ του αδερφού μου έχει προεγκατεστημενα windows 10 home. αν του κάνω φορματ και περάσω την ίδια έκδοση θα ενεργοποιηθουν αυτόματα? δεν έχει stick με το key.
Link to comment
Share on other sites

το λαπτοπ του αδερφού μου έχει προεγκατεστημενα windows 10 home. αν του κάνω φορματ και περάσω την ίδια έκδοση θα ενεργοποιηθουν αυτόματα? δεν έχει stick με το key.

 

Διαλέγεις τι θέλεις......τα Win 10 ειναι μεσα...!

 

Picture0001.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

το λαπτοπ του αδερφού μου έχει προεγκατεστημενα windows 10 home. αν του κάνω φορματ και περάσω την ίδια έκδοση θα ενεργοποιηθουν αυτόματα? δεν έχει stick με το key.

 

Εάν είναι ενεργοποιημένα τώρα, θα είναι και μετά. Σχεδόν σίγουρα το κλειδί θα είναι περασμένο και στο UEFI.

Πάντως εάν θέλεις να αποφύγεις ολόκληρη την νέα εγκατάσταση, μπορείς να κάνεις και "ανανέωση" του ήδη εγκαστημένου συστήματος από την επιλογή που έχει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους! Κάνοντας το τελευταίο update των Windows μου εμφάνισε την επιλογή να συνδέσω το κινητό (android) με το PC. Το έχει δοκιμάσει κανένας ? αξίζει ?

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Σου ζήτησε και κινητό προφανώς ε? Δεν ξέρω τι είδους χρησιμότητα έχει,το κακό είναι οτι προς το παρόν δεν υπάρχει τρόπος παράκαμψης.
Link to comment
Share on other sites

Σου ζήτησε και κινητό προφανώς ε? Δεν ξέρω τι είδους χρησιμότητα έχει,το κακό είναι οτι προς το παρόν δεν υπάρχει τρόπος παράκαμψης.

 

Ναι και ουσιαστικά σε οδηγεί να βάλεις τον Microsoft launcher στο κινητό σου.

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Ναι και ουσιαστικά σε οδηγεί να βάλεις τον Microsoft launcher στο κινητό σου.
Ο οποίος είναι πολύ καλός

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ο οποίος είναι πολύ καλός

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

Δεν είναι όμως Nova :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι όμως Nova :)
Μην αρχίσουμε την σύγκριση

Είναι δωρεάν και έχει πολλά άλλα καλούδια.

Έχω και τους 2 και στο Oneplus μου δουλεύω τον Microsoft.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Σε σταθερό με δύο οθόνες (επέκταση) κάθε φορά που κάνω εκκίνηση η δεύτερη οθόνη είναι μαύρη. Είναι όμως ενεργή καθώς ανοίγει εκεί κάποια παράθυρα... Πρέπει κάθε φορά να κάνω αποσύνδεση χρήστη και ξανα log in για να ανοίξει...

 

Έχει κανείς κάποια λύση?

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σε σταθερό με δύο οθόνες (επέκταση) κάθε φορά που κάνω εκκίνηση η δεύτερη οθόνη είναι μαύρη. Είναι όμως ενεργή καθώς ανοίγει εκεί κάποια παράθυρα... Πρέπει κάθε φορά να κάνω αποσύνδεση χρήστη και ξανα log in για να ανοίξει...

 

Έχει κανείς κάποια λύση?

 

Εμένα δεν λειτουργεί μόνο στην lock screen. Μάλλον δεν εννοείς αυτό αν κατάλαβα καλά.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Σε σταθερό με δύο οθόνες (επέκταση) κάθε φορά που κάνω εκκίνηση η δεύτερη οθόνη είναι μαύρη. Είναι όμως ενεργή καθώς ανοίγει εκεί κάποια παράθυρα... Πρέπει κάθε φορά να κάνω αποσύνδεση χρήστη και ξανα log in για να ανοίξει...

 

Έχει κανείς κάποια λύση?

 

Εκανες update τους drivers της κάρτας? Συνήθως ανοίγει μαύρη, από την στιγμή που την έχεις επέκταση, μέχρι να κάνεις login και στη συνέχεια έχει το ίδιο background κενό με της οθόνης 1. Στην τελική ξανακάνε την ρύθμιση ή άλλαξε την σειρά στα βύσματα στην κάρτα γραφικών σου :confused::O:worry:

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Στην lock screen πάντα μαύρη είναι....

 

Το θέμα είναι ότι μόλις κάνω log in συνεχίζει να είναι μαύρη και μάλιστα δεν δείχνει καν τα παράθυρα που ανοίγουν σε αυτή... Εχω ξανκάνει τις ρυθμίσεις κτλ... Μόνο αυτό με τα βύσματα δεν δοκίμασα, θα το τσεκάρω...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...Εχω ενα περιεργο προβλημα, δεν το εχω δει αλλη φορα επειδη δεν ασχολουμαι τοσο πολυ με το σπορ και θελω τα φωτα σας..Λοιπον ας τα παρουμε απο την αρχη, εγω εχω εναν σκληρο δισκο 700gb ο οποιος τελευταια δε λειτουργουσε πολυ καλα..γι αυτον τον λογο αγορασα εναν ssd 120 και εναν hdd 1tb...συνδεω τον 1tb στον υπολογιστη, με την προοπτικη να περασω οτι αρχεια ειχα στον παλιο, τον 700αρη, και επειτα να περασω windows στον ssd και να εχω ετοιμο το νεο συστημα...Εχω windows 10, και η διαδικασια που ακολουθησα ειναι η εξης..ανοιξα διαχειριση δισκων, πατησα τον δισκο τον 1tb τον εκανα ntfs τελος παντων και τα σχετικα, του εδωσα κι ενα γραμμα ολα καλα ολα ωραια...Τωρα το θεμα μου ειναι το εξης...Βαζω τον ssd και περναω τα windows 10 απ την αρχη (τον 1tb που μου κανει νερα τον ειχα συνδεμενο οσο εκανα εγκατασταση τα Windows δεν ξερω αν εχει σημασια) οταν ανοιγει το νεο συστημα με τον ssd και τον hdd 1tb δηλαδη, στην διαχειριση δισκων μου βγαζει τον 1tb ως διαμερισμα προστασιας χωρων αποθηκευσης, και δεν ανοιγει, δεν μπορω να κανω κατι...το εμφανιζει οπως στο σκρινσοτ παρακατω... Τι μπορει να φταιει και το βγαζει αυτο και δεν διαβαζει τα αρχεια;; Οταν συνδεω τον παλιο σκληρο τον 700αρη μαζι με τον 1tb μου τον διαβαζει κανονικα, με τα αρχεια που του εχω κουμπωσει μεσα...Τι μπορω να κανω για να τον διαβαζει και στο συστημα με τον ssd??

http://prntscr.com/ifcpuo

Edited by panos_27
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...