Jump to content

Microsoft Windows 10


dimitris44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω windows 10 pro και office 2013 ενεργοποιημενα με autokms. Θέλω να αγοράσω κλειδιά και να τα ενεργοποιήσω κανονικά.

Υπάρχει τρόπος χωρίς να χάσω τίποτα;

Δηλαδή θέλω να αφαιρέσω το kms και να περάσω τα κλειδιά στην υπάρχουσα εγκατάσταση. Γίνεται;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω windows 10 pro και office 2013 ενεργοποιημενα με autokms. Θέλω να αγοράσω κλειδιά και να τα ενεργοποιήσω κανονικά.

Υπάρχει τρόπος χωρίς να χάσω τίποτα;

Δηλαδή θέλω να αφαιρέσω το kms και να περάσω τα κλειδιά στην υπάρχουσα εγκατάσταση. Γίνεται;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από το ίδιο το kms τα γυρνάς όλα σε standar έκδοση βγάζεις το kms κάνεις restart,
Link to comment
Share on other sites

Από το ίδιο το kms τα γυρνάς όλα σε standar έκδοση βγάζεις το kms κάνεις restart,
Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά... Τι εννοείς σε standar έκδοση; Δεν μπορώ να πω ότι κατάλαβα την διαδικασία!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά... Τι εννοείς σε standar έκδοση; Δεν μπορώ να πω ότι κατάλαβα την διαδικασία!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με το kms σε έχει κάνει convert σε volume license και τα Windows και τα office αντε τα office παίρνουν πόδι τα βάζεις ξανά από την σελίδα της ms Windows πρέπει να γίνουν πάλι standard license από volume license
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω ένα γνήσιο κλειδάκι απο instant gaming..

Που θα βρω ατόφιο το τελευταίο iso να κάνω μια καθαρή εγκατάσταση;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω ένα γνήσιο κλειδάκι απο instant gaming..

Που θα βρω ατόφιο το τελευταίο iso να κάνω μια καθαρή εγκατάσταση;;

 

Εάν είναι steam key, από το steam:

https://store.steampowered.com/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω ένα γνήσιο κλειδάκι απο instant gaming..

Που θα βρω ατόφιο το τελευταίο iso να κάνω μια καθαρή εγκατάσταση;;

 

Από το site της Microsoft

 

https://www.microsoft.com/el-gr/software-download/windows10

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Είναι συνήθως κλειδιά κατασκευαστών που δινονται μαζικά και είναι λίγο γκρίζα περιοχή...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιο κλειδί έχω πάρει εδώ και μήνες από το eBay για Win10 Pro, έγινε clean install και όλα κύλησαν ομαλά.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες γκρίζα δεν είναι τόσο αξιόπιστα εννοειες;

Δεν συμφερει ο πωλητής στο ebay να έχει μουφα κλειδιά γιατί μετά το ίδιο το ebay τον διώχνει απο οτι ξερω.

:):):)

Λάθος.

Μάλλον δεν είσαι καιρό στο ΕΒΑΥ για να δεις πόση σαπίλα υπάρχει από μούφα πωλητές.

Κλείνουν και ξανανοίγουν πολύ εύκολα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μούφα. Θεωρητικά μπορούν να ανακληθούν ανά πάσα στιγμή. Δεν έχει γίνει, αλλά μπορούν.

 

+ ότι λέει ο junglist

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Απο Antivirus συνηθως ειναι κλειδια απο προσφορες ή απο 3ες χωρες που ναι τιμη-χωμα, αντιστοιχα με κλειδια παιχνιδιων κτλ. Παλι γκριζα περιοχη για αλλους (ηθικους) λογους αλλα εκει δεν εχεις να φοβασαι κατι. W10 και γω εχω αγορασει για υπολογιστες γνωστων, απλως το αναφερω για οποιον ενδιαφερεται να ξερει τι παιζει

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει κλειδί για office 365, κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα. Συνήθως είναι από μαζικές άδειες από Πανεπιστήμια και μεγάλες επιχειρήσεις. Αλλά θέλει προσοχή φυσικά από που θα αγοράσει κάποιος. Το eBay ειδικά τα τελευταία χρόνια "βρωμάει".

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Πάρτε από το psngames. Λίγο πιο ακριβά τα κλειδάκια αλλά, θεωρώ, περισσότερο αξιόπιστα. Είχα ένα τέτοιο για πολύ καιρό, άλλαξα hw (το χάρισα μαζί με το PC φυσικά), και πήρα ένα ακόμη για το καινούριο PC. Χωρίς προβλήματα. Στο 2ο προέκυψε ένα bug των Windows για το οποίο με βοήθησε άμεσα το support του psngames.

ΥΓ: Κάποιος παραπονέθηκε μια φορά πως δεν του ήρθε άμεσα το κλειδί. Δεν γνωρίζω γιατί. 2 φορές μου ήρθε άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα κάνω τον συνηγορο του διαβόλου τώρα. Εφόσον τα κλειδιά τα δίνουν οι ιδιοι οι κατασκευαστές για ποιό λόγο αν χρειαστεί οπως είπε κάποιος φίλος ποιό πάνω να γίνει ανάκληση; Σε αυτή την περίπτωση η microsoft θα έχει χασιμο και όχι κέρδος.

:):):)

 

Η Microsoft τα εκδίδει σε συγκεκριμένους φορείς με συγκεκριμένους όρους. Στην περίπτωση που συζητάμε, αυτοί οι όροι δεν τηρούνται, αφού ο τελικός χρήστης που το πληρώνει δεν είναι ο νόμιμος δικαιούχος του κλειδιού.

Μην κοροϊδευόμαστε, αν κάποιος έχει επιχείρηση δεν θα αγοράσει τέτοιο κλειδί για να το παρουσιάσει σε περίπτωση ελέγχου, αφού ξέρει ότι δεν θα γίνει δεκτό. Είναι μία κατάσταση ημι-νομιμότητας, που σίγουρα είναι τυπικότερη και ασφαλέστερη από την πειρατεία.

 

Αν εννοείς ότι η Microsoft έχει κάποιο μικρό κέρδος επειδή συντηρεί συνειδητά αυτή τη δευτερογενή αγορά, το δέχομαι. Τυπικά όμως, ο χρήστης που δίνει 15€ στον μεταπωλητή (και από αυτά ίσως έχει πάρει αρχικά 5-10€ η Microsoft, αλλά μπορεί και τίποτα) οφείλει να πληρώσει 100+ για να είναι νόμιμος βάσει των όρων αδειοδότησης.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση μπας και ξέρει κανείς για window 10 enterprise ltbs θα υπάρξει ποτέ νόμιμος τρόπος για τους ιδιόρες να μπορεί να γίνει activate η θα είναι για πάντα volume license? Όχι ότι δεν βολεύομαι με kms activation αλλά έτσι για ψιχολογικους λόγος (την κανονική έκδοση w10 δεν βάζω που να πέσει ο ουρανός είναι ένα μπουρ...ο)
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση μπας και ξέρει κανείς για window 10 enterprise ltbs θα υπάρξει ποτέ νόμιμος τρόπος για τους ιδιόρες να μπορεί να γίνει activate η θα είναι για πάντα volume license? Όχι ότι δεν βολεύομαι με kms activation αλλά έτσι για ψιχολογικους λόγος (την κανονική έκδοση w10 δεν βάζω που να πέσει ο ουρανός είναι ένα μπουρ...ο)

 

Οταν εχεις κανει συμβολαιο με την MS για Volume Licence εκτος απο το KMS key για να σηκωσεις server σου δινει και το MAK μαζι γιατι πολυ απλα δεν εχουν ολοι στημενο kms server ουτε SCCM. Αν εισαι δηλαδη σε VLM και μπεις στο site του licensing θα δεις οτι στο δινει το MAK.

 

Ολα αυτα με μια επιφυλαξη βεβαια γιατι οι αδειοδοτησεις της MS ως προς τις εταιριες ειναι μεγαλο και προβληματικο κομματι.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Οταν εχεις κανει συμβολαιο με την MS για Volume Licence εκτος απο το KMS key για να σηκωσεις server σου δινει και το MAK μαζι γιατι πολυ απλα δεν εχουν ολοι στημενο kms server ουτε SCCM. Αν εισαι δηλαδη σε VLM και μπεις στο site του licensing θα δεις οτι στο δινει το MAK.

 

Ολα αυτα με μια επιφυλαξη βεβαια γιατι οι αδειοδοτησεις της MS ως προς τις εταιριες ειναι μεγαλο και προβληματικο κομματι.

 

καταλαβα αναγκαστικά pirate συνεχίζω τοτε ......

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα κλειδιά γιατί δε περνάνε από έλεγχο σε επιχείρηση; Αν είναι πχ από Kinguin

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα κλειδιά γιατί δε περνάνε από έλεγχο σε επιχείρηση; Αν είναι πχ από Kinguin
Γιατί θα ζητήσουν τιμολόγιο.

Αν κι εγώ τέτοιο κλειδί από eBay έχω.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα, να κάνω μία λίγο «χαζή» ερώτηση; Έχω ένα laptop που το είχα αγοράσει με vista, μετά αγόρασα και πέρασα γνήσια windows 7 και τέλος έκανα την δωρεάν αναβάθμιση σε windows 10. Πρόκειται στο άμεσο μέλλον να αγοράσω σταθερό και θα ήθελα να ρωτήσω πως θα κάνω τη μετάβαση στο νέο υπολογιστή. Εάν π.χ. το νέο pc έχει windows 10, απλώς θα περάσω τον microsoft λογαριασμό μου και θα έχω στο νέο υπολογιστή όλα τα έγγραφα/αρχεία μου όπως τα είχα στο laptop;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να κάνω μία λίγο «χαζή» ερώτηση; Έχω ένα laptop που το είχα αγοράσει με vista, μετά αγόρασα και πέρασα γνήσια windows 7 και τέλος έκανα την δωρεάν αναβάθμιση σε windows 10. Πρόκειται στο άμεσο μέλλον να αγοράσω σταθερό και θα ήθελα να ρωτήσω πως θα κάνω τη μετάβαση στο νέο υπολογιστή. Εάν π.χ. το νέο pc έχει windows 10, απλώς θα περάσω τον microsoft λογαριασμό μου και θα έχω στο νέο υπολογιστή όλα τα έγγραφα/αρχεία μου όπως τα είχα στο laptop;

 

Οχι,εκτός αν τα έχεις στο cloud οπότε όπου βάζεις τον λογαριασμό σου θα έχεις τα ίδια αρχεία.

Link to comment
Share on other sites

Η ενημέρωση Windows 10 October 2018 Update Redstone 5 (Version 1809) είναι διαθέσιμη για κατέβασμα ή αναβάθμιση επίσημα μέσα από την ιστοσελίδα της Microsoft και μέσα από το Windows Update. :)

 

https://www.microsoft.com/el-gr/software-download/windows10

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Η ενημέρωση Windows 10 October 2018 Update Redstone 5 (Version 1809) είναι διαθέσιμη για κατέβασμα ή αναβάθμιση επίσημα μέσα από την ιστοσελίδα της Microsoft και μέσα από το Windows Update. :)

 

https://www.microsoft.com/el-gr/software-download/windows10

Τέλεια!!! Επιτέλους.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...