Jump to content

Microsoft Windows 10


dimitris44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στην Home εκδοση κανεις disable το service (windows update) απο το administrative tools και στην Professional γινεται disable απο την group policy του υπολογιστη. Στην αναζητηση γραφεις gpedit.msc και πηγαινει στο Computer Configuration--> Administrative Templates--> Windows Components--> Windows Update--> Configure Automatic Updates

ευχαριστώ πολυ

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Στην Home εκδοση κανεις disable το service (windows update) απο το administrative tools και στην Professional γινεται disable απο την group policy του υπολογιστη. Στην αναζητηση γραφεις gpedit.msc και πηγαινει στο Computer Configuration--> Administrative Templates--> Windows Components--> Windows Update--> Configure Automatic Updates

Πήγα administrative tools --> system configuration και μετά στην καρτέλα services όπου ξετικαρα το windows update και το έκανα apply.. Αυτό έτσι;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομαι για αγορα των 10.

θα μπουν σε λαπτοπ οπου βρισκεται σε καταστημα.

απο που συμφερει να τα αγορασω;

Link to comment
Share on other sites

πολλοι απατεωνες εκει περα. φοβαμαι να κανω τετοια αγορα.

εκτος αν εχεις να προτεινεις καποιον συγκεκριμενο/αξιοπιστο πωλητη

Link to comment
Share on other sites

πολλοι απατεωνες εκει περα. φοβαμαι να κανω τετοια αγορα.

 

εκτος αν εχεις να προτεινεις καποιον συγκεκριμενο/αξιοπιστο πωλητη

 

Όσοι έχουν 99% rating δεν υπάρχει θέμα. Αλλιώς όταν προκύψει κάτι κάνεις refund.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια!! Καταρχην να δηλωσω ασχετος. Εχω δυο σκληρους με Windows 10 (απο Lenovo G510 i5-4200M και Lenovo G40-30 celeron N2840). Ερώτηση:Υπαρχει περιπτωση να βαλω καποιον σε Lenovo E50-80 i3-5005U-Free Dos και να δουλεψει τα Windows.

Ευχαριστώ πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια!! Καταρχην να δηλωσω ασχετος. Εχω δυο σκληρους με Windows 10 (απο Lenovo G510 i5-4200M και Lenovo G40-30 celeron N2840). Ερώτηση:Υπαρχει περιπτωση να βαλω καποιον σε Lenovo E50-80 i3-5005U-Free Dos και να δουλεψει τα Windows.

Ευχαριστώ πολυ!

 

Οχι τελειως διαφορετικες μητρικες, αλλοι επεξεργαστες, αλλοι drivers. Ακομα και μια στις χιλιες να ξεκινησει θα σου χτυπανε BSOD με το παραμικρο.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Εδωσα ενα λογαριασμο microsoft και ενα κωδικο στις ρυθμισεις λογαριασμων και τωρα καθε που αναβω ή κανω επανεκκινηση ζηταει τον κωδικο. δοκιμασα αλλα δεν καταφερα να το απενεργοποιησω. Μπορει να βοηθησει καποιος να μπαινω απευθειας χωρις κωδικο
Link to comment
Share on other sites

Εδωσα ενα λογαριασμο microsoft και ενα κωδικο στις ρυθμισεις λογαριασμων και τωρα καθε που αναβω ή κανω επανεκκινηση ζηταει τον κωδικο. δοκιμασα αλλα δεν καταφερα να το απενεργοποιησω. Μπορει να βοηθησει καποιος να μπαινω απευθειας χωρις κωδικο

 

Πηγαινει Start--> Settings--> Accounts--> Sign in with a local account για να καεις καθε φορα συνδεση με τον αρχικο user που ειχες φτιαξει.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινει Start--> Settings--> Accounts--> Sign in with a local account για να καεις καθε φορα συνδεση με τον αρχικο user που ειχες φτιαξει.

Αμα δε θελω καθολου κωδικό; γιατι εκεί σου δίνει τη δυνατότητα να αλλαξεις απλα κωδικο

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

δες στο ebay.

Παίζουν κλειδιά σε πολύ χαμηλές τιμές.

 

βλεπω τιμς με ~10€. ειναι οκ αυτα; να προσεξω κατι;

(επισης μπορω να βαλω 1 κλειδι σε 2 laptop;)

Link to comment
Share on other sites

Αμα δε θελω καθολου κωδικό; γιατι εκεί σου δίνει τη δυνατότητα να αλλαξεις απλα κωδικο

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εκει που σου λεει να βαλεις τον καινουργιο τον αφηνεις κενο. Μιλαω για local account οχι για κωδικο e-mail.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολόγησε netplwiz στην αναζήτηση βάζεις τους κωδικούς που ισχύουν, και ξετσεκάρεις το να ζητάει κωδικό.Αυτά για τον andreas1022.
Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολόγησε netplwiz στην αναζήτηση βάζεις τους κωδικούς που ισχύουν, και ξετσεκάρεις το να ζητάει κωδικό.Αυτά για τον andreas1022.

Ωραιος φιλε μου ! Ευχαριστώ πολυ

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Συνδεσα τον υπολογιστή με την τηλεόραση με hdmi και μεταφέρει μόνο την εικόνα . Τι πρέπει να αλλάξωγια να έχω και ήχο ? Και κάποια ρύθμιση πειραξα και μου αναγνωρίζει ως οθόνη υπολογιστή την τηλεόραση. Όταν είναι και οι δύο οθόνες συνδεδεμένες για να δω μόνο στην οθόνη του υπολογιστή, αυτήν που εγώ είχα από την αρχή, πρέπει στην προβολή να επιλέξω αναπαραγωγή σε οθόνη και όχι Αναπαραγωγή σε υπολογιστή
Link to comment
Share on other sites

Συνδεσα τον υπολογιστή με την τηλεόραση με hdmi και μεταφέρει μόνο την εικόνα . Τι πρέπει να αλλάξωγια να έχω και ήχο ? Και κάποια ρύθμιση πειραξα και μου αναγνωρίζει ως οθόνη υπολογιστή την τηλεόραση. Όταν είναι και οι δύο οθόνες συνδεδεμένες για να δω μόνο στην οθόνη του υπολογιστή, αυτήν που εγώ είχα από την αρχή, πρέπει στην προβολή να επιλέξω αναπαραγωγή σε οθόνη και όχι Αναπαραγωγή σε υπολογιστή

Θα επιλέξεις συσκευή αναπαραγωγής στον υπολογιστή σου . από τον ήχο. Κανονικα θα έπρεπε να το κάνει αυτόματα γιατί εγώ δεν θυμάμαι να είχα κάνει κάτι στις ρυθμίσεις όταν είχα συνδέσει το hdmi. Τώρα για την οθόνη ποιες ρυθμίσεις πειραξες θυμάσαι?

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Θα επιλέξεις συσκευή αναπαραγωγής στον υπολογιστή σου . από τον ήχο. Κανονικα θα έπρεπε να το κάνει αυτόματα γιατί εγώ δεν θυμάμαι να είχα κάνει κάτι στις ρυθμίσεις όταν είχα συνδέσει το hdmi. Τώρα για την οθόνη ποιες ρυθμίσεις πειραξες θυμάσαι?

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

τον ηχο τον κατάφερα. ήταν πολύ απλό. εγώ το είχα ξεχάσει πως γίνετε. Αυτό που δεν μπορω να αλλαξω ειναι οτι, οταν συνδεεται το καλωδιο hdmi στην τηλεοραση, ο υπολογιστης θεωρει οθονη του υπολογιστη την τηλεοραση και μου σβηνει την κανονικη. στο μενου προβολη δηλαδη τα εχει αναποδα. δευτερη οθονη την κανονικη που εχω και οθονη υπολογιστη την τηλεοραση

Link to comment
Share on other sites

τον ηχο τον κατάφερα. ήταν πολύ απλό. εγώ το είχα ξεχάσει πως γίνετε. Αυτό που δεν μπορω να αλλαξω ειναι οτι, οταν συνδεεται το καλωδιο hdmi στην τηλεοραση, ο υπολογιστης θεωρει οθονη του υπολογιστη την τηλεοραση και μου σβηνει την κανονικη. στο μενου προβολη δηλαδη τα εχει αναποδα. δευτερη οθονη την κανονικη που εχω και οθονη υπολογιστη την τηλεοραση

 

Windows key + P

 

Computer only is the default option–and the name says it all.

Duplicate clones your screen to a connected secondary display, monitor or projector.

Extend expands the desktop so you can make room for extra windows.

Projector only turns off your laptop's LCD and turns the projector into your monitor.

 

Δοκιμασε το ;)

:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Windows key + P

 

Computer only is the default option–and the name says it all.

Duplicate clones your screen to a connected secondary display, monitor or projector.

Extend expands the desktop so you can make room for extra windows.

Projector only turns off your laptop's LCD and turns the projector into your monitor.

 

Δοκιμασε το ;)

 

Αυτές είναι οι 4 βασικές λειτουργίες στην προβολή. Μου δουλεύουν απλά το σύστημα μπερδεύει τις οθόνες. Την τηλεόραση την θεωρεί βασική οθόνη και του υπολογιστή δεύτερη. Όταν συνδέσω το hdmi αυτόματα σβήνει η οθόνη του υπολογιστή και ανάβει η τηλεόραση ως κύρια οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Αυτές είναι οι 4 βασικές λειτουργίες στην προβολή. Μου δουλεύουν απλά το σύστημα μπερδεύει τις οθόνες. Την τηλεόραση την θεωρεί βασική οθόνη και του υπολογιστή δεύτερη. Όταν συνδέσω το hdmi αυτόματα σβήνει η οθόνη του υπολογιστή και ανάβει η τηλεόραση ως κύρια οθόνη

Κοίτα όταν συνδέεις το hdmi δείχνει και στην tv και στο laptop το ίδιο πράγμα. Δοκίμασε να πας ρυθμίσεις - Οθόνη - πολλές οθόνες (Αναπαραγωγή αυτών των οθονών_επέκταση αυτών των οθονών_εμφανιση μόνο σε 1_εμφανιση μόνο σε 2) μήπως έχεις πειράξει εκεί τίποτα.. Στην προσαρμογή π. χ εμένα είναι στο 112.. Αν εννοούμε το ίδιο πράγμα φυσικά...

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Refresh Windows Tool: Κάνει καθαρή εγκατάσταση των Windows 10 χωρίς format

http://www.pcmag.com/news/348679/how-clean-up-windows-10-with-the-refresh-windows-tool

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Ρίξτε μια γνώμη αν ξέρετε.

 

Σε touch screen, πώς κάνεις resize τα παράθυρα;

Ειδικά αν έχεις ανοιχτή μια εφαρμογή που έχει μέσα διαφορετικά frames και θες να αλλάξεις κάποια μενού να φαίνονται περισσότερο ή λιγότερο.

Με ποντίκι γίνεται πανεύκολα το ξέρω.

 

Sent from my i15-TCL using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.Εχω ενα προβλημα....Απο εχθες το λαπτοπ μου κανει μποτλουπ δεν ανοιγει με τιποτα.Μου λεει παρουσιαστηκε καποιο προβλημα και ανοιγει το defender offline σκαναρει και μολις τελειωσει κανει προσπαθεια να ανοιξει παλι και τιποτα.Βγαζει συνεχεια το defender και δεν μου βγαζει καμια αλλη επιλογη .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...