Jump to content

Microsoft Windows 10


dimitris44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρησιμοποιει κανεις το mail app των windows 10;

 

Στα απεσταλμενα γιατι κανει συγχρονισμο μεχρι 30 μερες πισω ενω το sync ειναι ρυθμισμενο για anytime; Εντωμεταξυ αν θες να ψαξεις παλιοτερα μπορεις μεσω "ηλεκτρονικης αναζητησης", αλλα δεν βολευει αμα δεν ξερεις τι θες να ψαξεις (ονομα/θεμα).

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επανεγκατασταση codecs ή και τον video players δοκιμασε αρχικα. Κανενα προβλημα δεν ειχα με αναπαραγωγη βιντεο.

 

Θα δοκιμασω και την επανεγκατασταση, αν και δεν έχω όμως πρόβλημα με την αναπαραγωγή video γενικά.

Απλώς τα 10αρια αρνούνται να αναπαράγουν οποιοσδήποτε ταινία από δισκάκι dvd,αυτά τα δισκάκια που παίζουν στα απλα DVD player που συνδέουμε στις τηλεοράσεις μας.

Οποιαδήποτε άλλη μορφή video την αναπαράγω κανονικά, απο όπου κι αν προέρχεται (USB stick η DVD).

Κάτι άλλο που μπορεί να φταίει;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμασω και την επανεγκατασταση, αν και δεν έχω όμως πρόβλημα με την αναπαραγωγή video γενικά.

Απλώς τα 10αρια αρνούνται να αναπαράγουν οποιοσδήποτε ταινία από δισκάκι dvd,αυτά τα δισκάκια που παίζουν στα απλα DVD player που συνδέουμε στις τηλεοράσεις μας.

Οποιαδήποτε άλλη μορφή video την αναπαράγω κανονικά, απο όπου κι αν προέρχεται (USB stick η DVD).

Κάτι άλλο που μπορεί να φταίει;

Ευχαριστώ.

 

Με ποιες εφαρμογες; Συνηθως wmp , vlc , bsplayer, pot player , ολα αυτα δεν εχουν προβλημα με τα DVD. Γι'αυτο προτεινα επανεγκατασταση. Δεν εχω optical drive για να δοκιμασω DVD , αλλα θυμαμαι οταν ειχα, δουλεψε με τα παραπανω προγραμματα (αλλα σε προγενεστερη εκδοση των windows 10)

Link to comment
Share on other sites

Με ποιες εφαρμογες; Συνηθως wmp , vlc , bsplayer, pot player , ολα αυτα δεν εχουν προβλημα με τα DVD. Γι'αυτο προτεινα επανεγκατασταση. Δεν εχω optical drive για να δοκιμασω DVD , αλλα θυμαμαι οταν ειχα, δουλεψε με τα παραπανω προγραμματα (αλλα σε προγενεστερη εκδοση των windows 10)

 

Ολα αυτά δούλευαν εως την 1511 στην 1607 όμως δεν λειτουργούν ούτε το vlc, ούτε το bsp. Μπορώ να γυρίσω πίσω στην 1511 και να μείνω εκεί;

να κλεισω τις αναβαθμίσεις για να μη πάω στην 1607?

Εκανα επανεγκατασταση bsp & vlc αλλά δυστυχώς τίποτα.

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Edited by Darkpurple
Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτά δούλευαν εως την 1511 στην 1607 όμως δεν λειτουργούν ούτε το vlc, ούτε το bsp. Μπορώ να γυρίσω πίσω στην 1511 και να μείνω εκεί;

να κλεισω τις αναβαθμίσεις για να μη πάω στην 1607?

Εκανα επανεγκατασταση bsp & vlc αλλά δυστυχώς τίποτα.

 

Ευχαριστώ και πάλι.

 

Νομιζω οτι μια καθαρη εγκατασταση σε 1607 θα στο λυσει το θεμα, καποιο αλλο θεμα εχεις, ρωτησα ενα φιλαρακι με DVD+ 1607, δεν εχει κανενα θεμα. Μπορεις να πας στο 1511, αλλα δε θα παιρνεις ενημερωσεις ασφαλειας, θα ειναι αρκετα εκτεθιμενο το συστημα σου. Και επειδη ...ms εισαι, πιστευω οτι καποια στιγμη θα σε αναγκασει να μεταβεις στις επομενες εκδοσεις.

ΥΓ: Δοκιμασε και το PowerDVD 16 , εχει νομιζω trial εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω φορματ αλλα τα windows 10 που εχω , ειχαν αναβαθμιστει απο τα 8 που ειχα πριν. Το θεμα ειναι οτι δεν θυμαμαι που μπορω να βρω το αρχειο (με τα windows 10):clap: Τι μπορω να κανω ?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβάσεις το ISO των Win10 από εδώ. Διάλεξε την έκδοση που ήδη έχεις.

Έπειτα, είτε θα το γράψεις σε ένα DVD, είτε θα δημιουργήσεις ένα bootable USB flash drive, χρησιμοποιώντας αυτό το πρόγραμμα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω φορματ αλλα τα windows 10 που εχω , ειχαν αναβαθμιστει απο τα 8 που ειχα πριν. Το θεμα ειναι οτι δεν θυμαμαι που μπορω να βρω το αρχειο (με τα windows 10):clap: Τι μπορω να κανω ?

 

Eνα reset δεν θα σε κάλυπτε;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Μετά από επαναφορά του υπολογιστή (διαγραφή όλων των αρχείων) και εγκατάσταση 5-6 βασικών προγραμμάτων που χρησιμοποιώ (office 365, evernote, chrome, dropbox, google drive, acrobat κλπ) όταν πατάω το My Computer αργεί πολύ να εμφανίσει τα εικονίδια του σκληρού δίσκου, του dvd drive κλπ. Μπορεί να κάνει και 1-2 λεπτά, μπορεί και χειρότερα.

Υπάρχει κάποια λύση γι αυτό?

Επίσης, όταν ανοίγω έναν φάκελο αρχείων που έχει πχ αρχεία word (οι φάκελοι γενικά ανοίγουν μπάμ, μόνο το my computer αργεί) , το εικονίδιο των αρχείων στην αρχή φαίνεται όπως είναι τα μη γνωστά αρχεία (δηλαδή αρχεία που δεν μπορούν να ανοίξουν με κάποιο πρόγραμμα) και μετά από λίγη ώρα αλλάζουν τα εικονίδια και φαίνεται ότι πρόκειται για αρχεία word.

Τι περίεργα είναι αυτά ρε ****το, τόσα χρόνια δεν μου έχουν ξανατύχει....:(

Λύθηκε το πρόβλημα, με τον παρακάτω τρόπο (το παραθέτω για όποιον τυχόν αντιμετωπίσει κάτι ανάλογο, βρήκα αρκετές αναφορές στο internet).

 

1. Hold Win+r to open run

2. Type msconfig and hit ok or enter

3. Click Services

4. Navigate to Windows search (you can sort the list in descending alphabetical order)

5. Uncheck tickbox

6. Click apply then ok

7. Select to restart now

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβάσεις το ISO των Win10 από εδώ. Διάλεξε την έκδοση που ήδη έχεις.

Έπειτα, είτε θα το γράψεις σε ένα DVD, είτε θα δημιουργήσεις ένα bootable USB flash drive, χρησιμοποιώντας αυτό το πρόγραμμα.

Ευχαριστω πολυ !!

Eνα reset δεν θα σε κάλυπτε;

 

Οχι , εχω ενα θεμα που συνεχιζεται κ μαλλον ο μονος τροπος να λυθει ειναι το φορματ δυστυχως

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι μια καθαρη εγκατασταση σε 1607 θα στο λυσει το θεμα, καποιο αλλο θεμα εχεις, ρωτησα ενα φιλαρακι με DVD+ 1607, δεν εχει κανενα θεμα. Μπορεις να πας στο 1511, αλλα δε θα παιρνεις ενημερωσεις ασφαλειας, θα ειναι αρκετα εκτεθιμενο το συστημα σου. Και επειδη ...ms εισαι, πιστευω οτι καποια στιγμη θα σε αναγκασει να μεταβεις στις επομενες εκδοσεις.

ΥΓ: Δοκιμασε και το PowerDVD 16 , εχει νομιζω trial εκδοση.

 

Καλησπέρα,

Το powerdvd16 έχει trial και δουλεύει στην tv mode.

Εκανα όμως δουλειά και με το kodi που είναι δωρεάν.

Και πάλι ευχαριστώ για την βοήθεια και τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

 

εχω ενα θεμα με τα 10ρια στο λαπτοπ κ αυτο αφορα τα app instagram + Fb... ξαφνικά δεν μπορω να δω τα βίντεο σε κανένα απο τα 2 τα παίζει ντεφορμέ ενώ σε chrome i edge i firefox δεν εχω πρόβλημα, τα κοντεκ κ το φλας ειναι αναβαθμισμένα.. τωρα να φταίει το λαπτοπ οκ ειναι λιγο παλιό αλλα μεχρι πριν 2 με 3 βδομαδες τα έπαιζε κανονικά.. γενικα για απλη χρηση το εχω κ παει σφαιρα

:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έχω ένα θέμα εδώ και λίγο καιρό με τα office 13 σε Windows 10.. Για την ακρίβεια όταν κατεβάζω αρχεία word από το ίντερνετ μου βγάζει αυτό το σφάλμα και δεν ανοίγει το αρχείο, θέλει δηλαδή άνοιγμα με open office ας πούμε για να φανεί..Ξέρει κανείς αν και πως διορθώνεται;;

4683bada870bbef39372b58291ab6405.jpg

Link to comment
Share on other sites

Doc ή docx ειναι το αρχειο που θες να ανοίξεις;

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Docx.. εχει σημασια;; ετσι κατεβαινει οταν το κατεβαζω απο ιντερνετ ενα αρχειο κειμενου, σαν docx...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι οριτζιναλ το οφις? Και το λειτουργικό?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

EDIT: το βρηκα νταξει, συγγνωμη για την αναστατωση :P

Edited by panos_27
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορουμε να βρουμε καπου ελληνικα windows 10 για εγκατασταση;; εχω βρει στο piratebay εκδοσεις αγγλικες..θελω να τα κανω καθαρη εγκατασταση και θα προτιμουσα ελληνικα μιας και δεν τον χρησιμοποιω μονο εγω τον υπολογιστη..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορουμε να βρουμε καπου ελληνικα windows 10 για εγκατασταση;; εχω βρει στο piratebay εκδοσεις αγγλικες..θελω να τα κανω καθαρη εγκατασταση και θα προτιμουσα ελληνικα μιας και δεν τον χρησιμοποιω μονο εγω τον υπολογιστη..

 

Αδερφε, δε μιλαμε για πειρατικο λογισμικο, θα επρεπε να το γνωριζεις αυτο.

Μπορεις να κατεβασεις απο την Microsoft οποιαδηποτε εκδοση επιθυμεις (εως Win 10 pro). Διαλεγεις γλωσσα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορουμε να βρουμε καπου ελληνικα windows 10 για εγκατασταση;; εχω βρει στο piratebay εκδοσεις αγγλικες..θελω να τα κανω καθαρη εγκατασταση και θα προτιμουσα ελληνικα μιας και δεν τον χρησιμοποιω μονο εγω τον υπολογιστη..

Μόλις 10 posts πιο πίσω αναφέρω πως μπορείς να κατεβάσεις νόμιμα το δίσκο εγκατάστασης (ISO) των Windows 10.

Υπάρχει δυνατότητα επιλογής της ελληνικής γλώσσας.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια ,εχω ενα προβλημα με τον opera browser που εχω στο laptop .Απο το πρωι οποτε κάνω κλικ για να μπω αντί μα μου ανοίξει αυτός μου ανοίγει τον chrome και αναγκάζομαι συνεχως να κανω εγκατασταση απο την αρχή. Οταν βγαινω μου εξαφανίζεται απο την γραμμή εργασιών και κανω παλι αυτο που προανεφερα.Αυτο πρωτη φορα μου συμβαίνει και τον εχω και σαν προεπιλεγμενο.Εχω 10αρια windows. Ξεριε κανεις τι μπορει να φταίει και πως μπορω να το επιλυσω?
Despina!
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασες control panel, default apps να βάλεις για default browser τον όπερα;

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Hταν το πρωτο που δοκιμασα,και τον Opera μου το εδειχνε ηδη default,για αυτο δεν καταλαβα τι μπορει να εχει συμβει.Οταν βγαινω τελειως απο μεσα και κανω κλικ για να ξαναμπω αντι να μου ανοιξει τον opera ανοιγει τον chrome,αλλα και το βελακι που βαζω επανω αντι να μου γραφει opera browser μου βγαζει chrome.Πρωτη φορα στα τοσα χρονια που εχω το laptop μου συμβαινει αυτο.Αναγκαζομαι να τον ξανακανω εγκατασταση απο την αρχη για να μου ανοιξει και τον εχω συνεχως με minimize.Aυτο πρεπει να εγινε με καποια ενημερωση του chrome μαλλον,δεν ξερω αν παιζει να φταει κανενα κακοβουλο λογισμικο γιατι μου εβγαζε οτι εχω με τον defender

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Hταν το πρωτο που δοκιμασα,και τον Opera μου το εδειχνε ηδη default,για αυτο δεν καταλαβα τι μπορει να εχει συμβει.Οταν βγαινω τελειως απο μεσα και κανω κλικ για να ξαναμπω αντι να μου ανοιξει τον opera ανοιγει τον chrome,αλλα και το βελακι που βαζω επανω αντι να μου γραφει opera browser μου βγαζει chrome.Πρωτη φορα στα τοσα χρονια που εχω το laptop μου συμβαινει αυτο.Αναγκαζομαι να τον ξανακανω εγκατασταση απο την αρχη για να μου ανοιξει και τον εχω συνεχως με minimize.Aυτο πρεπει να εγινε με καποια ενημερωση του chrome μαλλον,δεν ξερω αν παιζει να φταει κανενα κακοβουλο λογισμικο γιατι μου εβγαζε οτι εχω με τον defender

αν απεγκαθιστουσες τον chrome;

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αν απεγκαθιστουσες τον chrome;

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν μπορω δυστυχως γιατι εχουμε κοινό λογαριασμό με τον σύζυγο, απλα εγω χρησιμοποιω με δικο μου email τον opera και ο σύζυγος τον UC.Ασε που εχει επεκτάσεις που χρησιμοποιω οπου ο opera δεν έχει.Πέραν αυτού χρησιμοποιούμε και το chrome cast για ταινιες και σειρες που κατεβαζω

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...