Jump to content

[LG G3] Διαθεσιμότητα και αγορά


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πήγα να αγοράσω το 32άρι σήμερα απο Kaizer επι της πανεπιστημίου. είχαν μόνο εκδόσεις 407.

 

το μαγαζί είναι ένα μπ@@ρδέλο απο πλευράς οργάνωσης. πλήρες χάος με δικαιολογίες του κ@λου σε 2 πελάτες που είχαν πρόβλημα με τις συσκευές τους. ο ένας μάλιστα με g3, αγοράσμένο το σάββατο που μας πέρασε είχε το πρόβλημα με τις επανεκινήσεις.

του πρότιναν να πάει το τηλ στην arvato (ο θεός να τον βοηθήσει....) λέγοντας του οτι είναι εξαιρετικοί επαγγελματίες...:wacko:

γενικά δεν μου άρεσε η όλη φάση και πάνω απο όλα το πως αντιμετώπισαν τους 2 αυτούς πελάτες οπότε την έκανα με ελαφρά.

 

τελικά το τηλ παραγγέλθηκε μέσω φίλου με επαγγελματικό ΑΦΜ απο expansys.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 631
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις μου ήρθε από amazon 407 32αρι. Θα δείξει αν βγάλει κανένα πρόβλημα. Δεν ανησυχώ πάντως, αν έχει το στέλνω πίσω και γίνεται αμέσως αντικατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

πηρα τηλεφωνο στο mytel και μου ειπανε οτι η συσκευη ειναι με s/n 408..αρα ειναι απο τις τελευταιες παρτιδες να υποθεσω και οτι δεν θα εχει τα προβληματα που παρουσιασανε τα προηγουμενα..επισης να ρωτησω και κατι βασικο επειδη ξεχασα να το ρωτησω στο καταστημα..λογο του οτι η συσκευη ειναι ευρωπαικης προελευσης πιστευω να ερχεται κομπλε και να εχει και ακουστικα μεσα εεε??γιατι καπου ειχα δει ενα ελληνικο βιντεο που ανοιγε το κουτι και δεν ειχε μεσα ακουστικα.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε από amazon 407 32αρι. Θα δείξει αν βγάλει κανένα πρόβλημα. Δεν ανησυχώ πάντως, αν έχει το στέλνω πίσω και γίνεται αμέσως αντικατάσταση.

 

μην ανησυχείς, και το δικό μου είναι 407 (16αρι) και δεν έχει κανένα πρόβλημα

 

πήγα να αγοράσω το 32άρι σήμερα απο Kaizer επι της πανεπιστημίου. είχαν μόνο εκδόσεις 407.

 

το μαγαζί είναι ένα μπ@@ρδέλο απο πλευράς οργάνωσης. πλήρες χάος με δικαιολογίες του κ@λου σε 2 πελάτες που είχαν πρόβλημα με τις συσκευές τους. ο ένας μάλιστα με g3, αγοράσμένο το σάββατο που μας πέρασε είχε το πρόβλημα με τις επανεκινήσεις.

του πρότιναν να πάει το τηλ στην arvato (ο θεός να τον βοηθήσει....) λέγοντας του οτι είναι εξαιρετικοί επαγγελματίες...:wacko:

γενικά δεν μου άρεσε η όλη φάση και πάνω απο όλα το πως αντιμετώπισαν τους 2 αυτούς πελάτες οπότε την έκανα με ελαφρά.

 

τελικά το τηλ παραγγέλθηκε μέσω φίλου με επαγγελματικό ΑΦΜ απο expansys.

 

το ότι τα σκρουτζομάγαζα δεν προσφέρουν doa (το μόνο μειονέκτημα για εμένα) είναι γνωστό. Αν σου παρουσιάσει πρόβλημα μετά τις 5 μέρες (ή εφτά, δεν ξέρω πόσο ισχύει το doa) είτε το πάρεις από το πλαίσιο είτε από σκρουτζ δεν έχει καμία διαφορά. Αλήθεια αν σου τύχει προβληματικό με το expansys θα καθαρίσεις πιο γρήγορα και φτηνά από ότι από σκρουτζ;

 

πηρα τηλεφωνο στο mytel και μου ειπανε οτι η συσκευη ειναι με s/n 408..αρα ειναι απο τις τελευταιες παρτιδες να υποθεσω και οτι δεν θα εχει τα προβληματα που παρουσιασανε τα προηγουμενα..επισης να ρωτησω και κατι βασικο επειδη ξεχασα να το ρωτησω στο καταστημα..λογο του οτι η συσκευη ειναι ευρωπαικης προελευσης πιστευω να ερχεται κομπλε και να εχει και ακουστικα μεσα εεε??γιατι καπου ειχα δει ενα ελληνικο βιντεο που ανοιγε το κουτι και δεν ειχε μεσα ακουστικα.

 

έχει ακουστικά (με πλακέ καλώδιο μάλιστα που δεν πολυμπερδεύται :))

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω το αν θα ξεμπερδέψω πιο εύκολα σε σχέση με ένα skroutzομάγαζο σε περίπτωση DOA ή άλλου προβλήματος, αλλα παλαιότερα που είχα κάνει κάποιες αγορες απο expansys εμεινα πολύ ευχαριστημένος απο την εξυπηρέτηση πελατών και την αμεσοτητα στις κινήσεις τους σε πρόβλημα που αντιμετώπισα.

 

πάντως λόγο απαλλαγής ΦΠΑ η τελική τιμή βγήκε κανα 30άρι ευρώ χαμηλότερα απο το την χαμηλότερη τιμή skroutz. ελπίζω σε νεότερη έκδοση απο 407 καθώς μέχρι στιγμής το μαύρο 32άρι είναι εξαντλημένο και αναμένεται νέα παραλαβή αύριο στις αποθήκες τους.

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν ρωτας στο mytel που ρωτησα κι εγω??εμενα για το 16αρι μου ειπαν οτι ειναι το 408..το 32gb κοστιζει 436,50 ευρω απ'οτι βλεπω.. Edited by vlaxos80
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το λευκό 32αρι καλύπτεται από την επίσημη αντιπροσωπεία?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το λευκό 32αρι καλύπτεται από την επίσημη αντιπροσωπεία?

αν ειναι ευρωπαικο εννοειται.παρε ενα τηλ ,δωσε ιμει και σιγουρεψου

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απ'τα σκρουτζομάγαζα που έχουν το G3 πιο φθηνά, από ποιο θα μου προτείνατε να προβώ σε αγορά του κινητού ?? :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το tokinito.gr το ξέρει κανείς ? Έχει αγοράσει κάποιος απο κεί ? Τι να τους ρωτήσω σχετικά με το τηλ για πείτε μου ? Κάτι είχα διαβάσει παλιότερα αλλά δε θυμάμαι ακριβώς. (Πχ να είναι unbranded και 2-3 ακόμη ερωτησούλες).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απ'τα σκρουτζομάγαζα που έχουν το G3 πιο φθηνά, από ποιο θα μου προτείνατε να προβώ σε αγορά του κινητού ?? :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το tokinito.gr το ξέρει κανείς ? Έχει αγοράσει κάποιος απο κεί ? Τι να τους ρωτήσω σχετικά με το τηλ για πείτε μου ? Κάτι είχα διαβάσει παλιότερα αλλά δε θυμάμαι ακριβώς. (Πχ να είναι unbranded και 2-3 ακόμη ερωτησούλες).

εγω το παρηγγειλα σημερα απο το mytel στα 365 ευρω..τους πηρα τηλεφωνο χθες για να διαπιστωσω αν οντως ειναι ευρωπαικο και πιο s/n εχει η συσκευη..ειναι το 408 μου ειπανε..οι τελευταιες παρτιδες ειναι οι 408-409 απ'οτι λενε και τα παιδια απο εδω μεσα χωρις να εχουν βγαλει καποια προβληματα σε σχεση με τις προηγουμενες παρτιδες..σε ενα αλλο καταστημα που πηρα τηλεφωνο δεν ηξερε να μου απαντησει γιατι τα ειχε στην αποθηκη και δεν μπορουσε να το δει αυτο..οποτε για να μη πολυ ψαχνω αλλο για το s/n το πηρα απο το mytel..πιστευω αν οχι αυριο το πολυ μεθαυριο να το εχω παραλαβει..παντως ολα τα καταστηματα ειναι αξιοπιστα..απ'ωπου και να το παρεις..οποτε αν εσυ θες να το παρεις απο καποιο αλλο καταστημα παρε και ρωτα τους αν οντως ειναι ευρωπαικο και ποιας παρτιδας ειναι.δηλαδη το s/n αν ειναι 408 η 409..

Edited by vlaxos80
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απ'τα σκρουτζομάγαζα που έχουν το G3 πιο φθηνά, από ποιο θα μου προτείνατε να προβώ σε αγορά του κινητού ?? :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το tokinito.gr το ξέρει κανείς ? Έχει αγοράσει κάποιος απο κεί ? Τι να τους ρωτήσω σχετικά με το τηλ για πείτε μου ? Κάτι είχα διαβάσει παλιότερα αλλά δε θυμάμαι ακριβώς. (Πχ να είναι unbranded και 2-3 ακόμη ερωτησούλες).

μακρυα.δεν εχει doa.

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

μακρυα.δεν εχει doa.

Ε Όχι και τόσο απόλυτα(μακριά). Δεν έχει do a Έχει όμως για τις προς Ευρώπη εκδόσεις κανονική εγγύηση και σημαντικότατη οικονομική διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Ε Όχι και τόσο απόλυτα(μακριά). Δεν έχει do a Έχει όμως για τις προς Ευρώπη εκδόσεις κανονική εγγύηση και σημαντικότατη οικονομική διαφορά.

ειναι απαραδεκτο να παιρνεις καινουργιο κινητο να μην ανοιγει ,να το επιστρεφεις αμεσως στο μαγαζι και να σου λενε τραβα στην αντιπροσωπεια.

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

κακως φιλε μου το αφησες...επρεπε να παρεις τα χρηματα σου πισω..ειχα και εγω καποιο περιστατικο αλλα τους χορεψα για τα καλα... και πηρα τα χρηματα μου πισω και εφαγαν και μια αναφορα
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Από 408 δες να βρεις.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

gyes σε λιγες μερες λεω να προβω και εγω στην αγορα του g3 16 gb!!το 32 ειναι ακομα ακριβο!!περα απο τα 32 gb με την 3 gb ram εχει ποιο γρηγορη αποκριση απο τα 2 gb?απο χρωμα τι λετε?titanium grey με φερνει ποιο κοντα.....
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, υπάρχει δυνατότητα αγοράς από Ελλάδα g3 χρώματος μωβ ή ροζ ; Το θέλω για μια φίλη . Έχω δει σε φωτογραφίες ότι έχουν κυκλοφορήσει σε τέτοια χρώματα. Ευχαριστώ

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

gyes σε λιγες μερες λεω να προβω και εγω στην αγορα του g3 16 gb!!το 32 ειναι ακομα ακριβο!!περα απο τα 32 gb με την 3 gb ram εχει ποιο γρηγορη αποκριση απο τα 2 gb?απο χρωμα τι λετε?titanium grey με φερνει ποιο κοντα.....

 

Η διαφορά τους είναι η ραμ αυτο με τα 3GΒ θα τρέχει περισσότερα προγράμματα στο προσκήνιο με αποτέλεσμα να τα ανοίγει γρήγοροτερα όταν τα χρειαστείς. Σε μένα ήταν άχρηστο το 32αρι γιατί δεν εγκαθιστώ πολλά προγράμματα, ούτε παιχνιαδια. H χρήση που κάνω είναι: ιντερνετ, email, μηνύματα και κλείσεις αντε και κανα 2 ελαφριά προγραμματακια τύπου φακος, tapatalk, what's up και τσι είμαι κομπλέ με το 16αρι εννοείται πως δε θα λεγα όχι σ 32αρι αλλά δεν ήθελα να δώσω τα 80 ευρώ διάφορα ας είχα και δυνατότητα + το μεγαλο λογικα θα χει μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας. Από χρώματα πάρε όποιο σ αρέσει εκτός από το λευκο + η συσκευη να ναι με s/n από 408 και ανω το αναφέρουμε και πιο πανω. Ελπίζω να βοήθησα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα σε όλους, υπάρχει δυνατότητα αγοράς από Ελλάδα g3 χρώματος μωβ ή ροζ ; Το θέλω για μια φίλη . Έχω δει σε φωτογραφίες ότι έχουν κυκλοφορήσει σε τέτοια χρώματα. Ευχαριστώ

 

Νομίζω πως δεν έχουν βγει στην αγορά ακομα

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

gyes σε λιγες μερες λεω να προβω και εγω στην αγορα του g3 16 gb!!το 32 ειναι ακομα ακριβο!!περα απο τα 32 gb με την 3 gb ram εχει ποιο γρηγορη αποκριση απο τα 2 gb?απο χρωμα τι λετε?titanium grey με φερνει ποιο κοντα.....

 

Η διαφορά της μνήμης δεν θα φανεί τώρα, αλλά αν έχεις σκοπό να το κρατήσεις για αρκετό καιρό μάλλον θα φανεί σε βάθος χρόνου! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...