Jump to content

[LG G3] Διαθεσιμότητα και αγορά


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν απο 10 μερες περιπου που το πηρα το 16αρι,ειχε 320 και τωρα εχει παει στα 340.

Εχει ζητηση και τσιμπαει η τιμη!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 631
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν νομιζω να εχει να κανει με τη ζητηση η τιμη.

Απλα τωρα ειναι περιοδος γιορτων, και οι ανθρωποι ειναι πιο πιθανο να τσιμπησουν ενα κινητακι. Οποτε η αυξηση των 10-20 ευρω σε 1 μερα ειναι λογικο. Μετα τις γιορτες θα πεσει ξανα καθετα η τιμη τους. 20-30 ευρω σε 1-2 μερες.

Link to comment
Share on other sites

Ας απολαύσουμε τις γιορτινές ημέρες, και η καταναλωτική μανία μπορεί να περιμένει ακόμη 10-15 μέρες, δεν χάθηκε ο κόσμος. Με τα 20-30 ευρώ παίρνω θήκη/ες και γυαλάκι!
Link to comment
Share on other sites

411 Απο Ολλανδία 32αρι γκρι, στα 380€ ψωνισα εγω πριν κάποιες ώρες και μου εκανα Χριστουγεννιατικο δώρο!! Κωδ KPFX

Φιλικά Νίκος.

Htc Touch Magic > Iphone 3Gs > Samsung Nexus s > LG G3 32gb Titan Grey D855

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους,

 

Επειδή με sd-card είναι πρώτη φορά που έχω σε κινητό ήθελα έχω κάποιες απορίες . Μπορώ να διαλέξω όταν πάω να εγκαταστήσω μια νέα εφαρμογή σε ποια μνήμη να εγκατασταθεί δηλαδή στην internal ή στην sd-card ? Επίσης όπως βλέπετε στην φωτό εγκατέστησα κάποιες εφαρμογές αλλά χωρίς να με ρωτήσει τίς έβαλε μέσα στην sd-card . Μάλλον πρέπει να έχω μπερδέψει κάποια πράγματα εεεε!!!....χα!χα!

 

Ευχαριστώ πολύ

Edited by OAL
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους,

 

Επειδή με sd-card είναι πρώτη φορά που έχω σε κινητό ήθελα έχω κάποιες απορίες . Μπορώ να διαλέξω όταν πάω να εγκαταστήσω μια νέα εφαρμογή σε ποια μνήμη να εγκατασταθεί δηλαδή στην internal ή στην sd-card ? Επίσης όπως βλέπετε στην φωτό εγκατέστησα κάποιες εφαρμογές αλλά χωρίς να με ρωτήσει τίς έβαλε μέσα στην sd-card . Μάλλον πρέπει να έχω μπερδέψει κάποια πράγματα εεεε!!!....χα!χα!

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Να διαγραφή παρακαλώ το παραπάνω μήνυμα το έβαλα σε λάθος μέρος . Συγνώμη !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά!

 

Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό topic αλλά τη Δευτέρα 22/12 παρήγγειλα ένα LG G3 D855 από το ηλεκτρονικό κατάστημα των Seven Spots και σήμερα Σάββατο 27/12 μου παραδόθηκε. Όμως το κουτί του κινητού δεν είχε κάποια ταινία ασφαλείας από την LG. Αν και δεν προορίζεται για εμένα, το άνοιξα να το ελέγξω αλλά δεν υπάρχουν εμφανή σημάδια χρήσης.

 

Δε μου έχει ξανασυμβεί κάτι ανάλογο, να το επιστρέψω μήπως; Τα δικά σας είχαν ταινία ασφαλείας;

 

Ευχαριστώ.

 

-update

 

Μάλλον άκυρη η ερώτηση μιας και τώρα διαβάζω σε "διπλανό" thread πως η LG δε χρησιμοποιεί ταινία ασφαλείας στις συσκευασίες της κλπ οπότε δε τίθεται θέμα και στη δική μου περίπτωση.

Edited by lykourgos
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος και γω του LG G3 16gb. Το αγόρασα απο kaiserstore δίπλα στο hondos. Παρτίδα 411 και από χώρα 6P4. Αυτό είναι από Πολωνία νομίζω.
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος και γω του LG G3 16gb. Το αγόρασα απο kaiserstore δίπλα στο hondos. Παρτίδα 411 και από χώρα 6P4. Αυτό είναι από Πολωνία νομίζω.

6po/poland - 6op/orange - 6p4/play - 6pl/plus - 6tp/t-mobile

Το δικό σου είναι από πάροχο της Πολωνίας,αν ήταν μόνο Πολωνίας θα έλεγε 6ΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

6po/poland - 6op/orange - 6p4/play - 6pl/plus - 6tp/t-mobile

Το δικό σου είναι από πάροχο της Πολωνίας,αν ήταν μόνο Πολωνίας θα έλεγε 6ΡΟ.

Οταν λες απο παροχο εννοεις οτι ειναι Branded? Γιατι δεν εχω δει να εχει τιποτα εφαρμογες η κατι παρομοιο, ουτε και καποιο logo οταν ανοιγει η συσκευη.

Edit: Απο οτι ειδα στο post σου ειναι branded απο την Play που ειναι παροχος στην Πολωνια. Ο τυπος στο kaiser, δεν μου ειπε οτι ειναι branded. ξενερωσα λιγο. Τελοσπαντων, αυτο πρακτικα τι σημαινει για εμενα? Θα αργω να παιρνω τα updates?

Edited by AntiXrhstos
Link to comment
Share on other sites

Κι αυτό που παρέλαβα για ένα φίλο από Seven Spots (όπως έγραψα παραπάνω) είναι από Ιταλία και TIM branded (με διάφορες εφαρμογές της TIM μέσα). Σε τέτοιες περιπτώσεις βάζουμε stock ευρωπαϊκή rom;
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες απο παροχο εννοεις οτι ειναι Branded? Γιατι δεν εχω δει να εχει τιποτα εφαρμογες η κατι παρομοιο, ουτε και καποιο logo οταν ανοιγει η συσκευη.

Edit: Απο οτι ειδα στο post σου ειναι branded απο την Play που ειναι παροχος στην Πολωνια. Ο τυπος στο kaiser, δεν μου ειπε οτι ειναι branded. ξενερωσα λιγο. Τελοσπαντων, αυτο πρακτικα τι σημαινει για εμενα? Θα αργω να παιρνω τα updates?

Αφού δεν έχει ούτε logo ούτε εφαρμογές λογικά του έχουν φλασάρει ήδη την ευρωπαϊκή στοκ ρομ, οπότε δεν θα πρέπει να έχεις τέτοιο θέμα.

.
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν έχει ούτε logo ούτε εφαρμογές λογικά του έχουν φλασάρει ήδη την ευρωπαϊκή στοκ ρομ, οπότε δεν θα πρέπει να έχεις τέτοιο θέμα.

 

Δεν το έχουν φλασάρει από το κατάστημα,έτσι εισάγεται ναι μεν παρόχου είναι (Play Πολωνίας) αλλά δεν είναι branded,πλέον δεν κάνουν τα φλασαρίσματα που έκαναν παλιά γιατί βρίσκουν όλες τις εκδόσεις από τους προμηθευτές και έχουν αλλάξει και οι συνθήκες που το επέβαλλαν τότε(ελληνικό μενού/γλώσσα κλπ.).

Αυτό που όμως για μένα είναι απαράδεκτο είναι ότι δεν ενημερώνουν όταν πουλάνε branded πχ. της ΤΙΜ Ιταλίας που βλέπω πιο πάνω και δεν ενημερώνουν ή δεν το γράφουν στο site τους για να ξέρεις να μην το πάρεις γιατί απλούστατα αφού μπορείς να βρεις ευρωπαικό unbranded στην ίδια τιμή γιατί να πάρεις branded και να βλέπεις τις π@π@ριές του κάθε παρόχου και να σκέφτεσαι να το φλασάρεις και σού΄πα μου΄πες.....:mad::confused:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχουν φλασάρει από το κατάστημα,έτσι εισάγεται ναι μεν παρόχου είναι (Play Πολωνίας) αλλά δεν είναι branded,πλέον δεν κάνουν τα φλασαρίσματα που έκαναν παλιά γιατί βρίσκουν όλες τις εκδόσεις από τους προμηθευτές και έχουν αλλάξει και οι συνθήκες που το επέβαλλαν τότε(ελληνικό μενού/γλώσσα κλπ.).

Αυτό που όμως για μένα είναι απαράδεκτο είναι ότι δεν ενημερώνουν όταν πουλάνε branded πχ. της ΤΙΜ Ιταλίας που βλέπω πιο πάνω και δεν ενημερώνουν ή δεν το γράφουν στο site τους για να ξέρεις να μην το πάρεις γιατί απλούστατα αφού μπορείς να βρεις ευρωπαικό unbranded στην ίδια τιμή γιατί να πάρεις branded και να βλέπεις τις π@π@ριές του κάθε παρόχου και να σκέφτεσαι να το φλασάρεις και σού΄πα μου΄πες.....:mad::confused:

 

Ρε παιδια, τι να ενημερωσουν στο site τους, αφου ουτε οι ιδιοι ξερουν, ειναι kinder εκπληξη η καθε συσκευη.

Τα lots που προμηθευονται εχουν αναμεικτα τεμαχια απο διαφορες χωρες (ακομα και στην ιδια παραγγελια τους), απο branded διαφορων χωρων, μεχρι και... ελληνικα μπορειτε να βρειτε κατα τυχη.

Φυσικα δεν τους δικαιολογω, αλλα το να παιρνεις κατι 250+ ευρω φθηνοτερα απο τη λιανικη των "μεγαλων" εχει και τα ρισκα της.

Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφερεται κανεις το πουλαω το κινητο. το ανοιξα ΧΘΕΣ μολις και δε με βολεψε καθολου! 300 ευρω. στειλτε ΠΜ
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχουν φλασάρει από το κατάστημα,έτσι εισάγεται ναι μεν παρόχου είναι (Play Πολωνίας) αλλά δεν είναι branded,πλέον δεν κάνουν τα φλασαρίσματα που έκαναν παλιά γιατί βρίσκουν όλες τις εκδόσεις από τους προμηθευτές και έχουν αλλάξει και οι συνθήκες που το επέβαλλαν τότε(ελληνικό μενού/γλώσσα κλπ.).

Αυτό που όμως για μένα είναι απαράδεκτο είναι ότι δεν ενημερώνουν όταν πουλάνε branded πχ. της ΤΙΜ Ιταλίας που βλέπω πιο πάνω και δεν ενημερώνουν ή δεν το γράφουν στο site τους για να ξέρεις να μην το πάρεις γιατί απλούστατα αφού μπορείς να βρεις ευρωπαικό unbranded στην ίδια τιμή γιατί να πάρεις branded και να βλέπεις τις π@π@ριές του κάθε παρόχου και να σκέφτεσαι να το φλασάρεις και σού΄πα μου΄πες.....:mad::confused:

 

Επειδή δεν ενημερώνουν καλό είναι να τρώνε και καμία αρνητική στο skroutz οπως κάνω κι εγώ.

 

 

 

 

 

Αν ενδιαφερεται κανεις το πουλαω το κινητο. το ανοιξα ΧΘΕΣ μολις και δε με βολεψε καθολου! 300 ευρω. στειλτε ΠΜ

Κράτα το καμία βδομάδα.μην περιμένεις να το βολευτεις εξ αρχής.θέλει λίγο υπομονή.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που όμως για μένα είναι απαράδεκτο είναι ότι δεν ενημερώνουν όταν πουλάνε branded πχ. της ΤΙΜ Ιταλίας που βλέπω πιο πάνω και δεν ενημερώνουν ή δεν το γράφουν στο site τους για να ξέρεις να μην το πάρεις γιατί απλούστατα αφού μπορείς να βρεις ευρωπαικό unbranded στην ίδια τιμή γιατί να πάρεις branded και να βλέπεις τις π@π@ριές του κάθε παρόχου και να σκέφτεσαι να το φλασάρεις και σού΄πα μου΄πες.....:mad::confused:

 

Επειδή δεν είναι και δικό μου δε μπορώ να σχολιάσω αλλά προσωπικά ξενέρωσα.. Μπορεί να απευθυνθεί σε κάποιος service της LG ώστε να του flashάρουν stock ευρωπαϊκή rom ή ότι κάνουμε μόνοι μας;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν είναι και δικό μου δε μπορώ να σχολιάσω αλλά προσωπικά ξενέρωσα.. Μπορεί να απευθυνθεί σε κάποιος service της LG ώστε να του flashάρουν stock ευρωπαϊκή rom ή ότι κάνουμε μόνοι μας;

Το σωστό για μένα είναι να πειστεί ο φίλος σου από σένα να το επιστρέψει εφόσον δεν ήθελε branded,έχει αυτό το δικαίωμα όυτως ή άλλως ξέρεις για 15 μέρες (αφορά και την πρόσφατη κοινοτική οδηγία για αγορές από eshops και επιστροφές προιοντων-επιστροφή χρημάτων κλπ.).

Ολα τα άλλα είναι να΄χουμε να λέμε και να δικαιολογούμε τα αδικαιολόγητα,μας είναι αδιάφορο αν δεν ήξεραν ότι είναι branded τα σκρουτζομάγαζα,τα χρήματα που δίνουμε δεν μας είναι αδιάφορα(και ας είναι 150-200 € κάτω από την τιμή της ελληνικής αντ/πείας,πάλι 330-370€ είναι,δεν είναι και λίγα)-αυτό που λένε πρέπει να μας πουλάνε-αυτό που ζητάμε πρέπει να μας πουλάνε,τελεία.

Edited by rostropol
Link to comment
Share on other sites

Το σωστό για μένα είναι να πειστεί ο φίλος σου από σένα να το επιστρέψει εφόσον δεν ήθελε branded,έχει αυτό το δικαίωμα όυτως ή άλλως ξέρεις για 15 μέρες (αφορά και την πρόσφατη κοινοτική οδηγία για αγορές από eshops και επιστροφές προιοντων-επιστροφή χρημάτων κλπ.).

Ολα τα άλλα είναι να΄χουμε να λέμε και να δικαιολογούμε τα αδικαιολόγητα,μας είναι αδιάφορο αν δεν ήξεραν ότι είναι branded τα σκρουτζομάγαζα,τα χρήματα που δίνουμε δεν μας είναι αδιάφορα(και ας είναι 150-200 € κάτω από την τιμή της ελληνικής αντ/πείας,πάλι 330-370€ είναι,δεν είναι και λίγα)-αυτό που λένε πρέπει να μας πουλάνε-αυτό που ζητάμε πρέπει να μας πουλάνε,τελεία.

 

Καλα, θα σου βαλουν ένα ωραιοτατο disclaimer ότι παιζει να είναι branded και...παλι σε αυτους θα πας για να παρεις lg g3 με 320 vs των 550 των επωνυμων. Η αλαζονικη τους συμπεριφορα (που φυσικα δε δικαιολογω) απο εκει πηγαζει. Απλα πραγματα. Τα αλλα είναι για να εχουμε να λεμε.

Καλη Χρονια!

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Απο που βλέπεις ποια παρτίδα είναι ;

 

Ψώνισα και εγώ ένα G3 εχθές ενός μήνα μεταχείρο ( απόδειξη 11/14 ).

Το μόνο που με χαλάει είναι η αργή φόρτιση που έχει (σε σχέση με το Note 3 usb3 που ήθελε 1 ώρα και 20 λεπτά για να φορτιστή μέχρι το 100% )

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

Απο που βλέπεις ποια παρτίδα είναι ;

 

Ψώνισα και εγώ ένα G3 εχθές ενός μήνα μεταχείρο ( απόδειξη 11/14 ).

Το μόνο που με χαλάει είναι η αργή φόρτιση που έχει (σε σχέση με το Note 3 usb3 που ήθελε 1 ώρα και 20 λεπτά για να φορτιστή μέχρι το 100% )

Καλορίζικο! Στο κουτί έχει ένα κωδικό που λέει sn: τα τρία πρώτα νούμερα είναι η παρτίδα. Αλλιώς κατέβασε από play store το LG Phone from και έχει όλες τις πληροφορίες για το κινητό σου πχ παρτίδα, χώρα προέλευσης...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Ευτυχης κάτοχος του G3 και εγω.

Το παρήγγειλα απο το open365 προπαραμονη πρωτοχρονιας το παρελαβα 2 Ιανουαρίου (με τα χιόνια καπου κόλλησε η μεταφορα)

Συσκευασια αψογη το κινητο πεταει παρτιδα 410 απο Ελβετια.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Ευτυχης κάτοχος του G3 και εγω.

Το παρήγγειλα απο το open365 προπαραμονη πρωτοχρονιας το παρελαβα 2 Ιανουαρίου (με τα χιόνια καπου κόλλησε η μεταφορα)

Συσκευασια αψογη το κινητο πεταει παρτιδα 410 απο Ελβετια.

Καλορίζικο!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Νέος κάτοχος κι εγώ.

 

Εμένα λέει παρτίδα 408.. με ημ/νια αγοράς 31/12 από πολυκατάστημα, όχι ιντερνετική αγορά.

Γιατί έτσι?? Βλέπω γράφετε εδώ για παρτίδες 410-411.

 

Να ανησυχώ?

Τι διαφορές έχει από παρτίδα σε παρτίδα?

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...