Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηγαινε στις επιλογες και επελεξε να ανοιγει η σημειωση με το που εξελθει το πενακι

 

Στο 910c δεν υπαρχει αυτο το lag

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πηγαινε στις επιλογες και επελεξε να ανοιγει η σημειωση με το που εξελθει το πενακι

 

Στο 910c δεν υπαρχει αυτο το lag

Έτσι είναι!! Σε μισό δεύτερο έχει ανοίξει.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στις επιλογες και επελεξε να ανοιγει η σημειωση με το που εξελθει το πενακι

 

Στο 910c δεν υπαρχει αυτο το lag

Πως γίνεται αυτή ρύθμιση;; C έχω, αλλά lag έχει.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις -> s-pen -> Αποσύνδεση Πένας/Επιλογές αποσύνδεσης, και επιλέγεις το ενεργό σημείωμα....
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Μια ερωτηση θελω να κανω. Αγορασα καινούργιο ρουτερ dual band ac 5ghz. Οταν ειμαι κοντα στο ρουτερ συνδέομαι κανονικά στα 5ghz και οταν απομακρυνομαι με συνδέει στα 2.4ghz. Θελω να ρωτήσω υπάρχει κάποια εφαρμογή που οταν ξαναβρεθω κοντα στο ρουτερ να με ξανασυνδεσει απο τα 2.4 στα 5?? Επισης δεν εχω προσεξει καποια διαφορα στις 2 μπαντες οσον αφορα τη ταχυτητα. Μου λεει οτι ειμαι συνδεμενος στα 5ghz αλλα πως μπορω να ειμαι σιγουρος οτι το κινητο παιζει σε ac μιας και επιλογη στο κινητο δεν υπαρχει....? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Μια ερωτηση θελω να κανω. Αγορασα καινούργιο ρουτερ dual band ac 5ghz. Οταν ειμαι κοντα στο ρουτερ συνδέομαι κανονικά στα 5ghz και οταν απομακρυνομαι με συνδέει στα 2.4ghz. Θελω να ρωτήσω υπάρχει κάποια εφαρμογή που οταν ξαναβρεθω κοντα στο ρουτερ να με ξανασυνδεσει απο τα 2.4 στα 5?? Επισης δεν εχω προσεξει καποια διαφορα στις 2 μπαντες οσον αφορα τη ταχυτητα. Μου λεει οτι ειμαι συνδεμενος στα 5ghz αλλα πως μπορω να ειμαι σιγουρος οτι το κινητο παιζει σε ac μιας και επιλογη στο κινητο δεν υπαρχει....? Ευχαριστω

Στις ρυθμίσεις του wifi έχει επιλογή πάνω πάνω που κάνει αυτό ακριβώς που θες.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του wifi έχει επιλογή πάνω πάνω που κάνει αυτό ακριβώς που θες.

Αυτό που λες,αναφέρει ότι η αυτόματη επιλογή δικτύου,μπορεί να ενεργοποιηθεί,εάν ενεργοποιηθούν ΚΑΙ τα δεδομένα,και όχι μόνον το wifi.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μία βοήθεια για τις φωτογραφίες στις επαφές. Εδώ κ μερικές μέρες μου δείχνει τη φώτο πολύ μικρή κ από πίσω σαν φόντο με χάλια ανάλυση ξανά την ίδια φώτο. Πως μπορώ να το διορθώσω;
Link to comment
Share on other sites

Θέλω μία βοήθεια για τις φωτογραφίες στις επαφές. Εδώ κ μερικές μέρες μου δείχνει τη φώτο πολύ μικρή κ από πίσω σαν φόντο με χάλια ανάλυση ξανά την ίδια φώτο. Πως μπορώ να το διορθώσω;

 

Κι εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα. Ενώ στο προηγούμενο τηλέφωνο οι φωτογραφίες ήταν υψηλής ανάλυσης, μετά το συγχρονισμό με το λογαριασμό μου Google οι φώτο στο note ήταν χαμηλής ανάλυσης. Επειδή δε βρήκα λύση τις πέρασα μια μια χειροκίνητα κατά το στήσιμο της συσκευής..

Link to comment
Share on other sites

Εχω αυτό το πρόβλημα αρκετό καιρό. Έχω ψάξει παντού έχω μιλήσει με Samsung cosmote. Κανένας δεν ξέρει τπτ. Κανένας δεν μπορεί να βοηθήσει.

Τσπ το συμπ9το δικό μου είναι ότι αυτό γίνεται όταν έχεις data ανοιχτά και αλλάζει το σήμα από 4g ή 4g+ σε 3g ή οτιδήποτε άλλο. Δε νομίζω ότι υπάρχει λύση πάντως προς το παρόν

 

Για αυτό λέω πάντα ότι το κινητό μας πρέπει να είναι πρώτα phone και μετά smart.

Απαράδεκτα πράγματα ...

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Μια ερωτηση θελω να κανω. Αγορασα καινούργιο ρουτερ dual band ac 5ghz. Οταν ειμαι κοντα στο ρουτερ συνδέομαι κανονικά στα 5ghz και οταν απομακρυνομαι με συνδέει στα 2.4ghz. Θελω να ρωτήσω υπάρχει κάποια εφαρμογή που οταν ξαναβρεθω κοντα στο ρουτερ να με ξανασυνδεσει απο τα 2.4 στα 5?? Επισης δεν εχω προσεξει καποια διαφορα στις 2 μπαντες οσον αφορα τη ταχυτητα. Μου λεει οτι ειμαι συνδεμενος στα 5ghz αλλα πως μπορω να ειμαι σιγουρος οτι το κινητο παιζει σε ac μιας και επιλογη στο κινητο δεν υπαρχει....? Ευχαριστω

Τελικα την βρηκα την εφαρμογη στο play store και λεγεται wifi prioritizer και κανει ακριβως αυτο που εψαχνα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα. Ενώ στο προηγούμενο τηλέφωνο οι φωτογραφίες ήταν υψηλής ανάλυσης, μετά το συγχρονισμό με το λογαριασμό μου Google οι φώτο στο note ήταν χαμηλής ανάλυσης. Επειδή δε βρήκα λύση τις πέρασα μια μια χειροκίνητα κατά το στήσιμο της συσκευής..

 

Και σε εμενα συμβαινει αυτό σε ολες τις συσκευες που ειχα.....οσο αφορα το Note μπορειτε να παρεται back up με το kies το οποιο σας δεινει την επιλογή πριν το back up των επαφων να αποθηκευση τις φωτο σε μεγαλη αναλυση....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το 4πύρηνο Note 4 σε χρυσαφί χρώμα από φίλο και δηλώνω πολύ ενθουσιασμένος σε σχέση με το Note 2 που είχα.

Το τηλέφωνο υποστηρίζει κάποια ζώνη στήθους για παλμούς ή μέσω κάποιας εφαρμογής για άσκηση γιατί το gear s που έχω δυστυχώς δεν είναι αξιόπιστο εκτός της μέτρησης σε ηρεμία.

Επίσης στο player music του τηλεφώνου πως μπαίνει φωτογραφία στα άλμπουμ και κομμάτια γιατί δεν είδα επιλογή ούτε μπαίνουν αυτόματα όπως π.χ της εφαρμογής Poweramp.

Edited by rush2
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το 4πύρηνο Note 4 σε χρυσαφί χρώμα από φίλο και δηλώνω πολύ ενθουσιασμένος σε σχέση με το Note 2 που είχα.

Το τηλέφωνο υποστηρίζει κάποια ζώνη στήθους για παλμούς ή μέσω κάποιας εφαρμογής για άσκηση γιατί το gear s που έχω δυστυχώς δεν είναι αξιόπιστο εκτός της μέτρησης σε ηρεμία.

Επίσης στο player music του τηλεφώνου πως μπαίνει φωτογραφία στα άλμπουμ και κομμάτια γιατί δεν είδα επιλογή ούτε μπαίνουν αυτόματα όπως π.χ της εφαρμογής Poweramp.

 

Καλησπέρα φίλε και καλοσώρισες στην παρέα!Μέχρι πριν λίγο καιρό που χρησιμοποιούσα το note για τρέξιμο είχα τα nike+ running και miCoach αλλά δεν θυμάμαι αν έχουνε αυτές τις λειτουργίες που θες… Ωστόσο ήταν πολύ αξιόπιστα και με είχαν βολέψει πολύ… :)

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Στα μυνηματα ολοι γράφεται μονο 160 γραμματα? Επειδή οταν θέλω να στείλω μεγάλο κείμενο πρεπει να χρησιμοποιεί τα data. Ευχαριστώ
From N9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Στα μυνηματα ολοι γράφεται μονο 160 γραμματα? Επειδή οταν θέλω να στείλω μεγάλο κείμενο πρεπει να χρησιμοποιεί τα data. Ευχαριστώ

Για 160 χαρ. πήγαινε ρυθμίσεις-ρυθμίσεις εφαρμογών-μυνήματα-sms-εισαγωγή λειτουργίας-αλφάβητο gsm αλλα θα γράφεις μόνο με κεφαλαίους χαρακτήρες.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το 4πύρηνο Note 4 σε χρυσαφί χρώμα από φίλο και δηλώνω πολύ ενθουσιασμένος σε σχέση με το Note 2 που είχα.

Το τηλέφωνο υποστηρίζει κάποια ζώνη στήθους για παλμούς ή μέσω κάποιας εφαρμογής για άσκηση γιατί το gear s που έχω δυστυχώς δεν είναι αξιόπιστο εκτός της μέτρησης σε ηρεμία.

Επίσης στο player music του τηλεφώνου πως μπαίνει φωτογραφία στα άλμπουμ και κομμάτια γιατί δεν είδα επιλογή ούτε μπαίνουν αυτόματα όπως π.χ της εφαρμογής Poweramp.

Καλορίζικο. Εγώ έχω αυτή την εφαρμογή και είμαι ευχαριστημενος...

 

"Album Art Downloader"

https://play.google.com/store/apps/details?id=luk.mal.covergrabber

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου το κατέβασα. Καλό είναι.

Επίσης αυτό που ρώτησα σχετικά με την ζώνη στήθους για τους παλμούς η εφαρμογή Endomondo δείχνει ότι δέχεται τέτοιες ζώνες. Έχει δοκιμάσει κανείς να μου πει εντυπώσεις και από που την προμηθεύτηκε;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια...τι γινεται με την διαγραφη φωτο απο την καρτα sd στην lollipop?

Το quickpic δν μπορει να σβησει καθολου παρολο που υπεδειξα την root διαδρομη

της καρτας στο μηνυμα που βγαζει.

Η δε stock gallery ενω σβηνει κανονικα τις φωτο....αν πας μεσω του explorer στον φακελο dcim στην καρτα sd.....οι φωτογραφιες παραμενουν εκει....παρολο που στην gallery δεν τις βλεπεις.

Υποτιθεται τα θεματα με το write access λυθηκαν στην lollipop ετσι δν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Οχι βεβαια. Ειναι σχεδον οπως πριν. Πληρης προσβαση μονο με ρουτ. Ή με την Μ, οπως λενε τωρα:):):):p:p:p
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια...τι γινεται με την διαγραφη φωτο απο την καρτα sd στην lollipop?

Το quickpic δν μπορει να σβησει καθολου παρολο που υπεδειξα την root διαδρομη

της καρτας στο μηνυμα που βγαζει.

Η δε stock gallery ενω σβηνει κανονικα τις φωτο....αν πας μεσω του explorer στον φακελο dcim στην καρτα sd.....οι φωτογραφιες παραμενουν εκει....παρολο που στην gallery δεν τις βλεπεις.

Υποτιθεται τα θεματα με το write access λυθηκαν στην lollipop ετσι δν ειναι?

 

Οχι βεβαια. Ειναι σχεδον οπως πριν. Πληρης προσβαση μονο με ρουτ. Ή με την Μ, οπως λενε τωρα:):):):p:p:p

 

Αντιθέτως, με lollipop έχω πλήρη πρόσβαση στην sd, από όποια εφαρμογή έχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Οχι βεβαια. Ειναι σχεδον οπως πριν. Πληρης προσβαση μονο με ρουτ. Ή με την Μ, οπως λενε τωρα:):):):p:p:p

 

πως το ξερεις εχεις note 4 ?γιατι απο συσκευη σε συσκευη αλαζουν καποια πραγματα δεν ειναι ταμπλετ το note 4

Link to comment
Share on other sites

Αντιθέτως, με lollipop έχω πλήρη πρόσβαση στην sd, από όποια εφαρμογή έχω δοκιμάσει.

 

Ακυρο μαγκες!Βρηκα τι εφταιγε.

Ειχα μεταφερει ολους τους φακελους που ηθελα να κρατησω απο την καρτα sd στο pc.Μετα εκανα φορματ την sd κ μετεφερα ξανα τα αρχεια απο το pc στην sd.

Το θεμα ειναι λοιπον ,πως αν μεταφερεις αρχεια απο pc στην sd.....δεν μπορεις επειτα να τα διαγραψεις γιατι η μετακινηση δν εχει γινει απο την εσωτερικη μνημη του τηλ.

Οι φακελοι στις εξωτερικες καρτες πρεπει να εχουν δημιουργηθει απο το τηλ

για να ειναι πληρως προσβασιμοι κ τροποποιησιμοι!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...