Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταρχάς, δεν παρεξηγούμε foroum είναι και ανταλλάζουμε απόψεις.

Λοιπόν, 7 μήνες πιστεύεις είναι αρκετοί για να βγάλεις συμπέρασμα?

Επίσης, πιστεύεις ότι η μπαταρία καταπονείται το ίδιο με τη γρήγορη φόρτιση και το ίδιο όταν τη φορτίζεις με πολύ χαμηλή ταχύτητα?

Στο fast charge η συσκευή καίει, ενώ στο pc ούτε που ζεσταίνεται(σαν να μην φορτίζεται)

Μέσω pc για μένα πρακτικά δεν είναι δύσχρηστο μιας και κάθε βράδυ η συσκευή θα μπει για φόρτιση, γιατί να μην μπει στο pc & να φορτίζει αργά αργά όλο το βράδυ? Σε περιπτώσεις ανάγκης, π.χ. έμεινα από μπαταρία το απόγευμα, προφανώς και θα το βάλω στο γρήγορο.

 

 

 

Μέσω pc πετυχαίνω ακόμα πιο χαμηλή ταχύτητα φόρτισης.

 

Αν βαλεις το usb καλωδιο του φορτιστη σου λιγο πιο εξω πανω στο φορτιστη θα φορτιζει οπως σαν να το εχεις σε υπολογιστη. Μη βαλεις το usb τερμα μεσα. Θα δεις και στο φορτιστη εχει δυο θέσεις δοκιμασε το

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε με το να του δίνεις λιγότερη τάση από αυτή που προορίζει ο κατασκευαστής επιπονείς και καταστρέφεις τη μπαταρία. Και δεν νομίζω να είναι τόσο χαζοί στην Qualcomm και στη Samsung που να έδωσαν ένα χαρακτηριστικό όπως την γρήγορη φόρτιση χωρίς να εξετάσουν αν έχει πιθανές παρενέργειες.

 

Επειδή η samsung(και γενικά οι εταιρίες) δεν είναι τόσο χαζή, κρατάτε και μια πισινή.

Δεν λέω ότι είναι κακή, ούτε ότι θα καταστρέψει τις συσκευές μας, απλά το ότι μας την δίνει η εταιρία δεν σημαίνει ότι αναγκάστικα για το συμφέρον μας.

Αυτό που ξέρω για τη μπαταρία είναι ότι όσο λιγότερη θερμοκρασία ανεβάζει τόσο καλύτερα, τώρα αν ισχύει αυτό που λες φίλε, πολύ ευχαρίστως να αλλάξω τον τρόπο που φορτίζω.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
προσωπικα παιδια δεν δινω και μεγαλη σημασια στην φορτιση της μπαταριας εκτος απο τους πρωτους κυκλους,την φορτιζω οποτε βρω μπριζα,στο φιναλε και 6-8 μηνες να μου βγαλει δεν θα σκασω,εδω εχουμε πληρωσει τα μαλλια της κεφαλης μας για την συσκευη,δεν θα ασχοληθω για τα 15 ευρω που κανει μια μπαταρια,τωρα αν ηταν ενσωματωμενη οπως στο s6 θα εδινα μια προσοχη παραπανω...την καλημερα μου
Link to comment
Share on other sites

ρε σεις-τοση ωρα αυτο κατεβαζε την Lolli και δεν το πηρα χαμπαρι.με ρωταει για εγκατασταση,αλλα απ`οτι διαβασε και ο αδερφος μου(που εχει το ιδιο..)εμφανιζονται διαφορα προβληματα με Ota update.λιγοτερα εως καθολου μεσω Kies.Ο ιδιος που την εκανε οτα εχει προβλημα με το σημα.

τι να κανω?

 

εγω τι να κανω τωρα?οτα,kies ή να περιμενω την 5.1?

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις που ο κόσμος στραβώθηκε και του αρέσει το 4 πολύ...:)

http://www.phonearena.com/news/iPhone-6-and-6-Plus-rank-below-the-Samsung-Galaxy-Note-4-in-US-customer-satisfaction-survey_id70005

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις που ο κόσμος στραβώθηκε και του αρέσει το 4 πολύ...:)

http://www.phonearena.com/news/iPhone-6-and-6-Plus-rank-below-the-Samsung-Galaxy-Note-4-in-US-customer-satisfaction-survey_id70005

 

εν συγκριση με το iphone ειναι.και το εχω τσεκαρει με τον κολητο μου που εχει το 6.το 4 ειναι πολυ καλυτερο σε ολους τους τομεις εκτος απο την ληψη βιντεο και την νυχτερινη φωτογραφια

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος του SG N910F απο τις 10/4/2015 και περιπου εδω και 2 μερες η γραφιδα μου κανει "νερα".

Ενω στη μιση αριστερη πλευρα της οθονης δεν εχω κανενα προβλημα να γραφω να μετακινω αντικειμενα και γενικα να μην αντιμετωπιζω κανενα προβλημα με τη γραφιδα, στο δεξιο τμημα και πανω δε λειτουργει τιποτα με το spen.Nα σημειωθει πως το

finger touch δουλευει κανονικοτητα.Στην οθονη εχω ζελατινα απλη.Το προβλημα δημιουργηθηκε τις 2 τελευταιες μερες.Πριν δεν ειχα κανενα προβλημα.Αλλαξα και κεφαλη στη γραφιδα εβαλα την γκρι μηπως και αλλαζε κατι αλλα τιποτα.

Ισως να φταιει το digitizer?

Εχετε καμια ιδεα τι μπορει να ειναι? Να αγορασω αλλη γραφιδα? Να το παω στη smartec?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο εγινε...λες να ειναι αυτο?

σε ευχαριστω πολυ ...θα τη βγαλω και θα σου πω..

Edited by pskarlas
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο εγινε...λες να ειναι αυτο?

σε ευχαριστω πολυ ...θα τη βγαλω και θα σου πω..

 

Τελικά ειχες δικιο...την εβγαλα τη θηκη και ολα μια χαρα..

Αν εξαιρεσουμε οτι ο browser που εχω ο cm με πεταει διαρκως εξω δεν

εχω αλλα προβληματα...

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις-τοση ωρα αυτο κατεβαζε την Lolli και δεν το πηρα χαμπαρι.με ρωταει για εγκατασταση,αλλα απ`οτι διαβασε και ο αδερφος μου(που εχει το ιδιο..)εμφανιζονται διαφορα προβληματα με Ota update.λιγοτερα εως καθολου μεσω Kies.Ο ιδιος που την εκανε οτα εχει προβλημα με το σημα.

τι να κανω?

 

εγω τι να κανω τωρα?οτα,kies ή να περιμενω την 5.1?

 

καμια συμβουλη/προταση εχουμε τελικα για την περιπτωση μου..?:O

Link to comment
Share on other sites

καμια συμβουλη/προταση εχουμε τελικα για την περιπτωση μου..?:O

 

OTA την περναει και δεν χανεις τπτ ουτε το στησιμο απο το κινητο ουτε εφαρμογες ουτε τπτ! kies τα διαγραφει ολα! διαλεγεις και περνεις! προσωπικα εγω διαλεγω ΟΤΑ για να μην ξαναστηνω τηλ !

Link to comment
Share on other sites

OTA την περναει και δεν χανεις τπτ ουτε το στησιμο απο το κινητο ουτε εφαρμογες ουτε τπτ! kies τα διαγραφει ολα! διαλεγεις και περνεις! προσωπικα εγω διαλεγω ΟΤΑ για να μην ξαναστηνω τηλ !

 

βρε την κανω και οτα.το θεμα ειναι οτι τα περισσοτερα προβληματα εμφανιστηκαν με οτα(?) και τα λιγοτερα με Kies(?)

ετσι κι`αλλιως,αδειο ειναι το τηλεφωνο(χθεσινη αγορα)

Link to comment
Share on other sites

βρε την κανω και οτα.το θεμα ειναι οτι τα περισσοτερα προβληματα εμφανιστηκαν με οτα(?) και τα λιγοτερα με Kies(?)

ετσι κι`αλλιως,αδειο ειναι το τηλεφωνο(χθεσινη αγορα)

 

ειναι να μην σου τυχει! δεν υπαρχει κατι! μπορει να ειναι απο καποια εφαρμογη το σκαλωμα! ειτε το περασεις ΟΤΑ ειτε Kies μπορει να μην σου κατσει καλα και να θες επαναφορα ! οποτε ουσιαστηκα ειναι το ιδιο! με την διαφορα πως αμα σου κατσει καλα με ΟΤΑ δεν ξαναστηνεις τηλφ απο την αρχη

Link to comment
Share on other sites

ειναι να μην σου τυχει! δεν υπαρχει κατι! μπορει να ειναι απο καποια εφαρμογη το σκαλωμα! ειτε το περασεις ΟΤΑ ειτε Kies μπορει να μην σου κατσει καλα και να θες επαναφορα ! οποτε ουσιαστηκα ειναι το ιδιο! με την διαφορα πως αμα σου κατσει καλα με ΟΤΑ δεν ξαναστηνεις τηλφ απο την αρχη

 

το καρφωσα στο kies και περιμενω να την κατεβασει.το παω απο την αρχη.ετσι και αλλιως,εινα αδειο το τηλεφωνο.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Με το σημα που χανεται για λιγο μετα απο καθε κληση,εχουμε καμια λυση ή ειναι bug της lolli και περιμενουμε update?
Link to comment
Share on other sites

Με το σημα που χανεται για λιγο μετα απο καθε κληση,εχουμε καμια λυση ή ειναι bug της lolli και περιμενουμε update?

 

μαλλον bug ειναι.το εχει φιλος και σε note 3

Link to comment
Share on other sites

μαλλον bug ειναι.το εχει φιλος και σε note 3

 

με την 4.4.4 κανενα προβλημα.με το που περασα την λολι(μεσω kies)μου το κανει συνεχεια.το ιδιο και στον αδερφο μου.

ελπιζω να διορθωθει αμεσα..:rolleyes:

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

Γιαυτό υπάρχουν οι custom roms που λύνουν αυτά τα θέματα.

Και που χάνεις εγγύηση μια για πάντα επειδή η Samsung δεν έχει ασχοληθεί να φτιάξει μια ROM της προκοπής...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιαυτό υπάρχουν οι custom roms που λύνουν αυτά τα θέματα.

 

δεν μπαινω σε τετοιες διαδικασιες.στην χειροτερη των περιπτωσεων,εαν δω οτι δεν δοθει αμεσα update,να ξαναγυρισω στην 4.4.4.

μεχρι εκει..:D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...