Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν πας στη καμερα στην επιλογη Mode εχει κατω κατω επιλογη για να κανεις download καποια καινουρια modes.. εκει θα βρεις και θα κατεβασεις αυτο που θες..

 

Δεν ηταν ετσι παντως.απο τις ρυθμισεις της καμερας το εκανες.

μολις ειδα εκει που λες δεν εχει κατι σχετικο.καποιος αλλος?

 

Το βρηκα οκ.τυφλοςςς :)

Edited by samakos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια ξερετε που μπορω να βρω το Update που κατα λαθος πατησα "εγκατασταση αργοτερα" ?

Που το εχει αποθηκευσει στο τηλεφωνο ? Γνωριζει καποιος ?

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε που μπορω να βρω το Update που κατα λαθος πατησα "εγκατασταση αργοτερα" ?

Που το εχει αποθηκευσει στο τηλεφωνο ? Γνωριζει καποιος ?

Λογικά εάν κάνεις έλεγχό στο ρυθμίσεις - σύστημα - πληροφορίες συσκευής - ενημερώσεις λογισμικού θα στο βγάλει. ..εκτός και αν δεν ήταν ενημέρωση λογισμικού και μπερδεύτηκες και ήταν κάποια ενημέρωση από το play Store. ..για δες και εκεί. ..

Link to comment
Share on other sites

Φιλος πηγα στις Ρυθμίσεις --> Σύστημα --> Πληροφορίες συσκευής --> Ενημερώσεις λογισμικού και το πατησα μπας και βρει κατι αλλα τιποτα.

 

Την ενημερωση λογικα την εχει κατεβασει το τηλεφωνο και την εχει καπου αποθηκευμενη στην εσωτερικη μνημη γιαυτο δε μου βγαζει ειδοποιηση πλεον.

Το θεμα ειναι που την εχει αποθηκευση....

 

Ειμαι 100% σιγουρος οτι αφορα ενημερωση λογισμικου. Οταν εμφανισε την ειδοποιηση εγραφα μηνυμα...... και ξαφνικα ΤΣΑΚ νασου το παραθυρο της ενημερωσης, αλλα το δαχτυλο πατησε κατα λαθος "Ενημερωση αργοτερα". Περασαν τωρα 3 μερες και ακομη να μου το ξαναεμφανισει.

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Φιλος πηγα στις Ρυθμίσεις --> Σύστημα --> Πληροφορίες συσκευής --> Ενημερώσεις λογισμικού και το πατησα μπας και βρει κατι αλλα τιποτα.

 

Την ενημερωση λογικα την εχει κατεβασει το τηλεφωνο και την εχει καπου αποθηκευμενη στην εσωτερικη μνημη γιαυτο δε μου βγαζει ειδοποιηση πλεον.

Το θεμα ειναι που την εχει αποθηκευση....

 

Ειμαι 100% σιγουρος οτι αφορα ενημερωση λογισμικου. Οταν εμφανισε την ειδοποιηση εγραφα μηνυμα...... και ξαφνικα ΤΣΑΚ νασου το παραθυρο της ενημερωσης, αλλα το δαχτυλο πατησε κατα λαθος "Ενημερωση αργοτερα". Περασαν τωρα 3 μερες και ακομη να μου το ξαναεμφανισει.

Έκανες επανεκκίνηση και ξανά ενημέρωση;;;

Link to comment
Share on other sites

Φιλος πηγα στις Ρυθμίσεις --> Σύστημα --> Πληροφορίες συσκευής --> Ενημερώσεις λογισμικού και το πατησα μπας και βρει κατι αλλα τιποτα.

 

Την ενημερωση λογικα την εχει κατεβασει το τηλεφωνο και την εχει καπου αποθηκευμενη στην εσωτερικη μνημη γιαυτο δε μου βγαζει ειδοποιηση πλεον.

Το θεμα ειναι που την εχει αποθηκευση....

 

Ειμαι 100% σιγουρος οτι αφορα ενημερωση λογισμικου. Οταν εμφανισε την ειδοποιηση εγραφα μηνυμα...... και ξαφνικα ΤΣΑΚ νασου το παραθυρο της ενημερωσης, αλλα το δαχτυλο πατησε κατα λαθος "Ενημερωση αργοτερα". Περασαν τωρα 3 μερες και ακομη να μου το ξαναεμφανισει.

 

Όταν είχα κατεβάσει την lollilop δεν την πέρασα και εγώ αμέσως.. Θυμάμαι μετά από 3-4 μέρες την εγκατέστησα...Ωστόσο μου εμφάνιζε ένα εικονίδιο στην γραμμή κατάστασης σαν ειδοποίηση και από εκεί την εγκατέστησα αργότερα…

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εκανα επανεκκίνηση, απενεργοποιηση τα παντα ολα....

Στην γραμμή κατάστασης σαν ειδοποίηση δεν εμφανιζει τιποτα το δικο μου.

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Εκανα επανεκκίνηση, απενεργοποιηση τα παντα ολα....

Στην γραμμή κατάστασης σαν ειδοποίηση δεν εμφανιζει τιποτα το δικο μου.

 

Μήπως την πέρασε και δεν πήρες χαμπάρι μιας και δεν αλλάζει τραγικά γιατί ήδη είχε πολλά στοιχεία από λολλιποπ

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν έρχεται τώρα, τώρα απλά την παρουσιάζει όπως έκανε και πέρσι με το lollipop & ήρθε επίσημα το νοέμβρη μαζί με το nexus 6.

Το ίδιο πιστεύω θα γίνει και φέτος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έρχεται τώρα, τώρα απλά την παρουσιάζει όπως έκανε και πέρσι με το lollipop & ήρθε επίσημα το νοέμβρη μαζί με το nexus 6.

Το ίδιο πιστεύω θα γίνει και φέτος.

 

Εμείς Φεβρουάριο 2016..πάντως είναι η πρώτη φορά που βλέπω τη σάμσουνγκ να αγνοεί παντελώς για τη νέα της ναυαρχίδα τόσο πολύ..και μην πει κανείς για το s6 διότι κυκλοφορεί 1μιση μήνα..και πριν αδιαφορούσε για το note 4 που ενώ το κινητό από άποψη χαρακτηριστών σπέρνει δυστυχώς με αυτό τον tw το χαλάει. Ναι είναι 300% ανώτερος από αυτόν του s4 αλλά όταν βλέπεις αυτό του s6 λες γιατί; Μέχρι και το καινούριο τους τάμπλετ το galaxy tab A έχει το νέο tw αλά s6. Συγχαρητήρια στους Κορεάτες για ακόμη μία φορά.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς Φεβρουάριο 2016..πάντως είναι η πρώτη φορά που βλέπω τη σάμσουνγκ να αγνοεί παντελώς για τη νέα της ναυαρχίδα τόσο πολύ..και μην πει κανείς για το s6 διότι κυκλοφορεί 1μιση μήνα..και πριν αδιαφορούσε για το note 4 που ενώ το κινητό από άποψη χαρακτηριστών σπέρνει δυστυχώς με αυτό τον tw το χαλάει. Ναι είναι 300% ανώτερος από αυτόν του s4 αλλά όταν βλέπεις αυτό του s6 λες γιατί; Μέχρι και το καινούριο τους τάμπλετ το galaxy tab A έχει το νέο tw αλά s6. Συγχαρητήρια στους Κορεάτες για ακόμη μία φορά.

 

Έχεις δίκιο, είναι τραγικό αυτό που κάνει και δεν είναι δικαιολογία ότι προωθεί το s6, μακροπρόθεσμα χάνει σε αξιοπιστία, κατά τη γνώμη μου η sammy θα έπρεπε να είχε δώσει το νέο tw τουλάχιστον σε όλες τις συσκευές τις των τελευταίων 2 ετών(έστω στα high end).

Πάντως, δεν είναι τωρινο το φαινόμενο, πέρσι π.χ. κάτι αλλαγές που έγιναν στο tw του s5, το note 3 τις πήρε φέτος με το lollipop ενώ το note 2 δεν πήρε ποτε τα features του 3. Αυτό που με εκνευρίζει περισσότερο απ' όλα είναι φυσικά το KNOX, αν μας άφηνε τουλάχιστον ελεύθερο το πείραγμα όλα τα νέα κόλπα θα τα βρίσκαμε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την τακτική της samsung την ακολουθούν όλοι οι κατασκευαστές Android πλην htc.

Είναι ότι χειρότερο γιατί ξέρεις ότι η συσκευή σου δεν πρόκειται να βελτιωθεί ποτέ.

 

Θα μπορούσαν να δώσουν πολλά από τα καλούδια του S6 με μικρά updates.

Πχ το software της κάμερας, την δυνατότητα απεγκαταστασης εφαρμογών που δεν χρησιμοποιεις κλπ.

Δεν υπάρχει λόγος να περιμένουν την 5.1 που θα δοθεί ίσως μετά την κυκλοφορία του NOTE 5 αν αυτό κυκλοφορήσει με την 5.1

 

Τέλος πάντων. Ας όψονται όλα αυτά που μπορούμε να κάνουμε χάρη στις έξτρα δυνατότητες του. Έτσι κι αλλιώς αγοράζουμε πάντα το νεότερο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ειχατε αναφερει οτι γινεται ν αλλαξειςτο χρώμα του dieler αν εισαι ροοτ πως γινεται αυτο ... ? μηπως ξερει κανεις ???
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τη Samsung, το θέμα των αναβαθμίσεων και της γενικότερης σχέσης της με το software των συσκευών της νομίζω πέσαμε διάνα εκεί που πονάει.. χρόνια τώρα.

Ειλικρινά με ένα kernel και λίγο καθάρισμα η εν λόγω συσκευή γίνεται αγνώριστη. Και δεν μιλάω για τον dialer και τα recents μόνο, γενικότερα η συσκευή είναι λες και παίρνει ανάσα.

Να μην σχολιάσω κάτι ports που έχουν βγει του S6 Edge για το Note 4 (πρώτες εκδόσεις, δεν τις συνιστώ προς το παρών), εκεί μαζί με τα animations και το ελαφρύτερο framework σου βγάζει και το "smoothness" που θα ήθελες σε μια τέτοια συσκευή.

 

Ευελπιστώ πως όταν θα μας πάνε σε 5.0.2 θα έρθει μαζί και το νέο framework, γι'αυτό και η όποια καθυστέρηση, αλλιώς είναι πραγματικά κρίμα να βγάζει συσκευή με τέτοιο hardware και να μειώνει την απόδοση της η ίδια η εταιρεία.. όταν 1,2 παλικάρια στο xda μπορούν να τη κάνουν να λειτουργεί υποδειγματικά.

 

ειχατε αναφερει οτι γινεται ν αλλαξειςτο χρώμα του dieler αν εισαι ροοτ πως γινεται αυτο ... ? μηπως ξερει κανεις ???

Αν είσαι root μπορείς να αλλάξεις βασικά τα πάντα αλλά καλύτερα να απευθυνθείς στο νήμα των Τροποποιήσεων.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Το ενεργο σημειωμα καθυστερει πολλες φορες παρα πολυ να ανοιξει. Ξερει κανεις που οφειλεται αυτό?

Μηπως καποια αλλη εφαρμογή του δημιουργει πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Το ενεργο σημειωμα καθυστερει πολλες φορες παρα πολυ να ανοιξει. Ξερει κανεις που οφειλεται αυτό?

Μηπως καποια αλλη εφαρμογή του δημιουργει πρόβλημα?

 

Για πόσα περίπου δευτερόλεπτα μιλάμε;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στην καλυτερη 15 sec αλλα καποιες φορες αρκετα παραπάνω

Δεν είναι λογικό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

από ένα αρχείο psd, μπορώ αν κάνω copy έναν αριθμό, ας πούμε τηλέφωνο. Πως το κάνω paste στον dialer?

 

Ενώ μπορώ να το κάνω paste αν έχει γίνει copy από ένα web site, το κάνω μεν copy από το αρχείο pdf, αλλά δεν μπορώ να το κάνω paste στον dialer

 

Με το πενάκι εννοώ.... Καμμιά ιδέα? Ευχαριστώ ! Υπάρχει νήμα για το s-pen? Έχω δει στο youtube για κάποιο susmung-store που έχει εφαρμογές για το s-pen. Υπάρχει κάτι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

από ένα αρχείο psd, μπορώ αν κάνω copy έναν αριθμό, ας πούμε τηλέφωνο. Πως το κάνω paste στον dialer?

 

Ενώ μπορώ να το κάνω paste αν έχει γίνει copy από ένα web site, το κάνω μεν copy από το αρχείο pdf, αλλά δεν μπορώ να το κάνω paste στον dialer

 

Με το πενάκι εννοώ.... Καμμιά ιδέα? Ευχαριστώ ! Υπάρχει νήμα για το s-pen? Έχω δει στο youtube για κάποιο susmung-store που έχει εφαρμογές για το s-pen. Υπάρχει κάτι τέτοιο?

 

Δες λίγο το βίντεο μήπως κάτι τέτοιο σε βοηθήσει.

Πατώντας στη λευκή περιοχή του dialer δεν σου δίνει την επιλογή επικόλλησης;

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το S-Pen και τις λειτουργίες του μπορείς να ρίξεις και μια ματιά στο θέμα του εδώ.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

κάνω και εγώ smart select, επιλέγω το τμήμα με το παραλληλόγραμμο με τη διακεκομμένη γραμμή, αλλά τότε δε μου βγάζει πάνω το Τ που φαίνεται στο video.

 

Δε μου βγάζει την "προβολή κειμένου"

 

Τι launcher είναι αυτός που έχεις? ....

Link to comment
Share on other sites

κάνω και εγώ smart select, επιλέγω το τμήμα με το παραλληλόγραμμο με τη διακεκομμένη γραμμή, αλλά τότε δε μου βγάζει πάνω το Τ που φαίνεται στο video.

 

Δε μου βγάζει την "προβολή κειμένου"

 

Τι launcher είναι αυτός που έχεις? ....

 

Άρα μάλλον δεν αναγνωρίζει αυτό που επιλέγεις ως αριθμό το κινητό αλλά ως εικόνα, γι'αυτό και μάλλον δεν σου βγάζει αυτή την επιλογή. Δοκίμασε το σε έναν αριθμό που θα έχεις γράψει εσύ π.χ. σε αναζήτηση Google να δεις αν θα σου εμφανιστεί η επιλογή.

Nova launcher με klwp.

Link to comment
Share on other sites

σε κάτι από το internet μπορεί να το κάνει paste, και από ότι είδα κάνει ΚΑΙ "προβολή κειμένου".

 

Από το PDF αρχείο δεν το "καταλαβαίνει" ....

 

To nova launcher από μόνο του, βελτιώνει τα όποια lags υπάρχουν?

Edited by fouskmech
Link to comment
Share on other sites

σε κάτι από το internet μπορεί να το κάνει paste, αλλά και πάλι δρ βγάζει την "προβολή κειμένου".

 

To nova launcher από μόνο του, βελτιώνει τα όποια lags υπάρχουν?

 

Δώσε μου ένα παράδειγμα, μια σελίδα να δοκιμάσω κι εγώ.

 

Βελτιώνει όσον αφορά τις λειτουργίες του launcher, ό,τι και να σου πω εγώ δεν συγκρίνεται με το να τον δεις ο ίδιος στη πράξη. Κατέβασε τη δοκιμαστική έκδοση, δοκιμάζεις και αν δεν σε βολέψει τον βγάζεις. :-)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...