Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ζητω η Samsung !!!! Παιρνει βραβειο ολικης αποτυχιας λογισμικου !!!

 

Παιδια ειχα και HTC ONE (Μ7), SONY XPERIA L αλλα και LG G2, τετοια LAG οπως το NOTE 4 δεν εχω ξαναδει !!!!!

Ουτε μηνα δεν το εχω, και ειδη 5 Hard Reset μετραω μεχρι τωρα.

Βεβαια να πω οτι ειμαι απαιτητηκος χρηστης, θελω να γινονται ολα ακαριαια ανευ καθυστερησης, σε εναν μεσο χρηστη δε θα φανει η καθηστεριση και το LAG που αναφερω.

 

Οι σκληροπυρηνικοι καταλαβαινουν τι θελω να πω.

Γράψε το και στο νήμα του c να πάρεις κι άλλες απαντήσεις...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ζητω η Samsung !!!! Παιρνει βραβειο ολικης αποτυχιας λογισμικου !!!

 

Παιδια ειχα και HTC ONE (Μ7), SONY XPERIA L αλλα και LG G2, τετοια LAG οπως το NOTE 4 δεν εχω ξαναδει !!!!!

Ουτε μηνα δεν το εχω, και ειδη 5 Hard Reset μετραω μεχρι τωρα.

Βεβαια να πω οτι ειμαι απαιτητηκος χρηστης, θελω να γινονται ολα ακαριαια ανευ καθυστερησης, σε εναν μεσο χρηστη δε θα φανει η καθηστεριση και το LAG που αναφερω.

 

Οι σκληροπυρηνικοι καταλαβαινουν τι θελω να πω.

Κάτοχος c και προχτές έκανα επαναφορά και είχα 3giga cache.. Ότι να ναι δηλαδή

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια ..εχω ενα note 4 της movistar ..προσπαθώ να του περάσω αλλη ρομ αλλα στο τελος μου βγαζει παντα fail ...ξερει κανεις τη πρόβλημα υπαρχει .? το κανω με odin ..και ρομ απο εδω,,,http://www.sammobile.com/firmwares/
Link to comment
Share on other sites

καλημερα καμια λιστα να δουμε ποιες ειναι οι εφαρμογες που μπορουμε ν πεταξουμε απο το τηλεφωνο μεσα... για να μην διμιουργησω προβλημα υπαρχει ?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα καμια λιστα να δουμε ποιες ειναι οι εφαρμογες που μπορουμε ν πεταξουμε απο το τηλεφωνο μεσα... για να μην διμιουργησω προβλημα υπαρχει ?

 

δεν ξερω αν υπαρχει λιστα αλλα προσεχε τι πετας γιατι αν πεταξεις κατι που δεν πρεπει την εκατσες.αν φορας custom βρες καποια ετοιμη καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καμια λιστα να δουμε ποιες ειναι οι εφαρμογες που μπορουμε ν πεταξουμε απο το τηλεφωνο μεσα... για να μην διμιουργησω προβλημα υπαρχει ?

Εγώ έχω απενεργοποιήσει χωρίς κανένα πρόβλημα τα εξής 14: βιβλία, ταινίες, περίπτερο, παιχνίδια, μουσική google play, pages manager, facebook, whatsapp, messenger,google+, instagram, hangouts, google drive, και flipboard.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ..μετα απο 2 μερες με το s6 ..αναπολω το note.....

Δεν λεω καλο τηλεφωνο το s6 αλλα Απλο τηλεφωνο...οπως και Ολα τα υπολοιπα εκτος note...

Περιορισμενες οι δυνατοτητες ...δεν εχει το παραπανω...και υπολειπεται βεβαια και στο κομμματι της μπαταριας.....

Για μενα επιβεβαιωθηκε ...οτι οταν περασεις απο note....ολα τα αλλα ειναι απλες οδοντοκρεμες...

Θα ξεκαλοκαιριασω και βλεπω απο Σεπτεμβρη μολις παρουσιαστει το 5...να κανω...come back...με την πρωτη ευκαιρια.....χαλαρα!!!

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ..μετα απο 2 μερες με το s6 ..αναπολω το note.....

Δεν λεω καλο τηλεφωνο το s6 αλλα Απλο τηλεφωνο...οπως και Ολα τα υπολοιπα εκτος note...

Περιορισμενες οι δυνατοτητες ...δεν εχει το παραπανω...και υπολειπεται βεβαια και στο κομμματι της μπαταριας.....

Για μενα επιβεβαιωθηκε ...οτι οταν περασεις απο note....ολα τα αλλα ειναι απλες οδοντοκρεμες...

Θα ξεκαλοκαιριασω και βλεπω απο Σεπτεμβρη μολις παρουσιαστει το 5...να κανω...come back...με την πρωτη ευκαιρια.....χαλαρα!!!

 

Δεν ήσουν ευχαριστημένος φίλε με το note?Οι λειτουργίες του s-pen…η μεγαλύτερη οθόνη…δεν σε κάλυπταν?Εγώ δύσκολα φεύγω από την σειρά πλέον… :)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας και το note 3 και το note 4 ηξερα τι ειχα...απλα μπορω να πω οτι με κουρασε λιγο το μεγεθος..εκανα την αλλαγη για την αλλαγη ...θελοντας να δω απο κοντα το νεο tw..και την εν γενει λειτουργια...τωρα βεβαια (2η μερα) μου φαινονται ολα μικρα...και οταν δεν μπορω με μια κινηση να κοψω ενα κομματι απο ενα screenshot και να σημειωσω κατι πανω ..μου κακοφαινεται...

Ευτυχως η οικονομικη διαφορα ηταν 60ευρω ..μονο:p:p

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως η οικονομικη διαφορα ηταν 60ευρω ..μονο:p:p

 

Επειδη εχει αναφερθει κι απο αλλους εχω μια απορια. Που βρισκετε ρε παιδια πελατες που δεχονται να αγορασουν νοτε4 με €470?? Ενας φιλος εβαλε προς πωληση το δικο του με €450 πριν ενα μηνα και καταφερε και το εδωσε πριν λιγο με €420. Και γνωριζω κι αλλους που εδωσαν με αρκετη χασουρα συσκευες σς αριστη κατασταση. Σορρυ για το οφφ τοπικ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχει αναφερθει κι απο αλλους εχω μια απορια. Που βρισκετε ρε παιδια πελατες που δεχονται να αγορασουν νοτε4 με €470?? Ενας φιλος εβαλε προς πωληση το δικο του με €450 πριν ενα μηνα και καταφερε και το εδωσε πριν λιγο με €420. Και γνωριζω κι αλλους που εδωσαν με αρκετη χασουρα συσκευες σς αριστη κατασταση. Σορρυ για το οφφ τοπικ.

 

καλυτερα εδω να το αναφερεις http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=401818 !

 

παιζει ρολο και ποσο μηνων ειναι το κινητο δεν θα το πουλησει το ιδιο ενας που το πηρε τα χριστουγεννα με εναν που το πηρε τον μαιο ξερω εγω! επισης και με τι αξεσουαρ το δινεις το τηλφ! (θηκες-μπαταριες-βασεις και δεν συμμαζευεται)

Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχει αναφερθει κι απο αλλους εχω μια απορια. Που βρισκετε ρε παιδια πελατες που δεχονται να αγορασουν νοτε4 με €470?? Ενας φιλος εβαλε προς πωληση το δικο του με €450 πριν ενα μηνα και καταφερε και το εδωσε πριν λιγο με €420. Και γνωριζω κι αλλους που εδωσαν με αρκετη χασουρα συσκευες σς αριστη κατασταση. Σορρυ για το οφφ τοπικ.

 

Φιλε μου εδωσα ενα Αριστο. note 4 χωρις το παραμικρο - με tempered glass (7€) με 2 θηκες (μια original) (30€) και με δυνατοτητα ασυρματης φορτισης(7€) συνολικα 44€ τα extra-.στα 440€ (512€ τρεχουςα τιμη συσκεης και με τα extra μαζι 556€) και αγορασα το Χρυσο s6 στα 500€ καινουργια στο κουτι της (απλα ανοιγμενο το κουτι ..στην ουσια κουτα καινουργιο)

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..Έπεσε στα χέρια μου ένα Note 4 φίλου και τσεκαροντας το είδα ότι η θερμοκρασία του cpu temp έφτασε μέχρι 70 βαθμούς σε bench και σε πλοήγηση από 46 μέχρι 60..Λέτε να έχει πρόβλημα το κινητο; Από πίσω που το έπιασα δεν ήταν όσο ζεστό είναι το Flex 2 που έχω εγώ και φτάνει μέχρι 45 βαθμους
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..Έπεσε στα χέρια μου ένα Note 4 φίλου και τσεκαροντας το είδα ότι η θερμοκρασία του cpu temp έφτασε μέχρι 70 βαθμούς σε bench και σε πλοήγηση από 46 μέχρι 60..Λέτε να έχει πρόβλημα το κινητο; Από πίσω που το έπιασα δεν ήταν όσο ζεστό είναι το Flex 2 που έχω εγώ και φτάνει μέχρι 45 βαθμους

Είσαι σίγουρος ότι και στα δύο βλέπεις θερμοκρασία cpu?

Μήπως στο flex βλέπεις θερμοκρασία μπαταρίας?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ..μετα απο 2 μερες με το s6 ..αναπολω το note.....

Δεν λεω καλο τηλεφωνο το s6 αλλα Απλο τηλεφωνο...οπως και Ολα τα υπολοιπα εκτος note...

Περιορισμενες οι δυνατοτητες ...δεν εχει το παραπανω...και υπολειπεται βεβαια και στο κομμματι της μπαταριας.....

Για μενα επιβεβαιωθηκε ...οτι οταν περασεις απο note....ολα τα αλλα ειναι απλες οδοντοκρεμες...

Θα ξεκαλοκαιριασω και βλεπω απο Σεπτεμβρη μολις παρουσιαστει το 5...να κανω...come back...με την πρωτη ευκαιρια.....χαλαρα!!!

 

Η νοτελαρα δεν έχει ανταγωνισμό από καμιά εταιρία και από κανένα λειτουργικό, παρα μόνο από τον εκάστοτε διαδοχο του.

Κι εγώ με s6 απαρνηθηκα το Note 4, κυρίως λόγω κάμερας και smoothness, από χειμώνα πάλι με νοτε θα είμαι...

Link to comment
Share on other sites

Για τη θερμοκρασια ναι ρε συ και μαλιστα οταν ανεβαζει βγαζει ειδοποιηση για cool down απο το Clean Master και την εφαρμογη της μπαταριας που ειχε...Εσας ποσο φτανει;
Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/2015/06/08/s-pen-auto-eject-feature-reportedly-making-its-way-to-the-galaxy-note-5/

Στο note 6..... θα κανει μαλλον και καφε...:p:p

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Την μνήμη cache που αναφέρατε λίγο πιο πίσω πρέπει να την σβήνουμε; Δεν επηρεάζει θέματα σε save παιχνιδιών ή ρυθμίσεων;

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Την μνήμη cache που αναφέρατε λίγο πιο πίσω πρέπει να την σβήνουμε; Δεν επηρεάζει θέματα σε save παιχνιδιών ή ρυθμίσεων;

 

Οχι δεν επηρεάζει τιποτα....χρησιμοποιειτε σαν μνημη για να ανοίγουν-φορτονουν οι εφαρμογές πιο γρήγορα....χρειάζεται που και που...διαγραφεί και καθαρίζει τη συσκευη απο σαβουρες...πολυ αναφέρουν οτι η συσκευη τρέχει καλύτερα οταν τα νούμερα της cashe ειναι αρκετα μικρα κατω απο 300mb....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες έχω ένα πρόβλημα με το κινητό :ενώ μιλάω με φουλ σήμα στη Cosmote ξαφνικά δεν ακούω τον συνομιλητή μου ούτε αυτός εμένα και βλέπω στη μπάρα προειδοποιησεων το σήμα του κενού συνόλου δηλαδή κύκλος με μια γραμμή στη μέση... Έχω τη γνήσια θήκη της Samsung back cover... Τι λέτε να είναι?
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες έχω ένα πρόβλημα με το κινητό :ενώ μιλάω με φουλ σήμα στη Cosmote ξαφνικά δεν ακούω τον συνομιλητή μου ούτε αυτός εμένα και βλέπω στη μπάρα προειδοποιησεων το σήμα του κενού συνόλου δηλαδή κύκλος με μια γραμμή στη μέση... Έχω τη γνήσια θήκη της Samsung back cover... Τι λέτε να είναι?

Εχω αυτό το πρόβλημα αρκετό καιρό. Έχω ψάξει παντού έχω μιλήσει με Samsung cosmote. Κανένας δεν ξέρει τπτ. Κανένας δεν μπορεί να βοηθήσει.

Τσπ το συμπ9το δικό μου είναι ότι αυτό γίνεται όταν έχεις data ανοιχτά και αλλάζει το σήμα από 4g ή 4g+ σε 3g ή οτιδήποτε άλλο. Δε νομίζω ότι υπάρχει λύση πάντως προς το παρόν

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες έχω ένα πρόβλημα με το κινητό :ενώ μιλάω με φουλ σήμα στη Cosmote ξαφνικά δεν ακούω τον συνομιλητή μου ούτε αυτός εμένα και βλέπω στη μπάρα προειδοποιησεων το σήμα του κενού συνόλου δηλαδή κύκλος με μια γραμμή στη μέση... Έχω τη γνήσια θήκη της Samsung back cover... Τι λέτε να είναι?

Καλημέρα . Και γω είχα τη γνήσια θήκη και την έβγαλα αλλα δεν άλλαξε κάτι. Θα συμφωνήσω και γω οτι είναι με την αλλαγη 3g-2g κ.λ . Αυτο που πιστεύω ειναι οτι κάποια από τα Νοτε ειναι σαβούρες και δεν πιστεύω να τους νοιάζει αφου θα πάνε και στο Νοτε5 απο τη στιγμή που αντιμετωπιζουν αρκετοί το προβλημα τότε να πω και τη Κυπριακι παροιμία. Εγιώ στραώννο τζιέ πουλό τζιέ σου άμβλεπε τζιε γόραζε .

Αφου σχεδόν κάθε χρονο κατι καινούργιο βγαίνει. Ε τι περιμενεις τοτε κύριε Καταναλωτή? ?? Η παροιμία πιο πανω μας αξίζει. Καλημέρα

From N9
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Υπάρχει καμία τεχνική, ώστε να ανοίγει γρηγορότερα η χειρόγραφη σημείωση με το Air Command?

Κάνει 3-4 sec από την επιλογή με τη γραφίδα.

 

Ανοίγει γρηγορότερα αν είναι ανοιχτή από πίσω η εφαρμογή SNote. Αν το επιλέξω όμως μετά από clean all tasks κάνει 3-4 sec.

 

Android Version 5.0.1

Edited by MIXALISZ
Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...