Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ δεν έχω πρόβλημα. Σε λολλι

 

δικτυο?καποια αλλαγη σε deafult ρυθμισεις δικτυου?

εγω(και ο αδερφος μου) ειμαι cosmote με αυτοματο δικτυο και unbraded τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιαυτό υπάρχουν οι custom roms που λύνουν αυτά τα θέματα.

 

οι custom εχουν και αυτες τα δικα τους θεματα.ειδικα στα πιο καινουργια κινητα

 

 

 

 

 

Και που χάνεις εγγύηση μια για πάντα επειδή η Samsung δεν έχει ασχοληθεί να φτιάξει μια ROM της προκοπής...

η αληθεια ειναι αυτο που λες.αλλα η samsung και η καθε εταιρια να ξερεις πως ξεψαχνιζουν καθε μεγαλο φορουμ για να μαθαινουν τα προβληματα στην καθε συσκευη.αντιθετα θα μπορουσαν απλα να το βγαζουν χωρις θεματα.παντως σωστη rom και samaung δεν πανε μαζι

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να πήγαινα από λολι σε kitkat ;Μάλλον καλύτερη μου φαίνεται η kitkat.

 

Δεν ισχύει αυτό που λες !! Τι προβλήματα αντιμετωπίζεις ;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να πήγαινα από λολι σε kitkat ;Μάλλον καλύτερη μου φαίνεται η kitkat.

 

μια χαρα ειναι η λολι με καλυτερο stand by time!γιατι να πας σε κιτ κατ;;! ολοι θελουν να πανε στο λολι εσυ το αντιθετο λοοολ! αμα σου εχει προβληματα κανε μια επαναφορα και θα λυθουν ολα!

Link to comment
Share on other sites

Το βασικό από ότι βλέπω είναι κλασσικά η μπαταρία και το ότι δεν είναι τόσο smouth .

 

Κι όμως το κινητό γίνεται πιο γρήγορο και πιο σμουθ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία σχέση η 4.4.4 με την lollipop.

Το κινητό με την lollipop είναι ακόμα πιο γρήγορο πιο σμουθ και έχει και βελτίωση στην μπαταρία.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το βασικό από ότι βλέπω είναι κλασσικά η μπαταρία και το ότι δεν είναι τόσο smouth .

 

η lollipop ειναι ποιο γρηγορη πιο smooth.αλλα μπαταρια ειχα καλυτερη με kitkat.στα υπερ της kitkat οτι πεταγες οση σαβουρα ηθελες χωρις να κανει παλαβομαρες το κιν.αλλα η kitkat τελειωσε για μενα υπαρχει η lollipop μονο πια.και μολις ερθει η 5.1.1 νομιζω θα φτιαξουν πολλα πραγματα.το να γυρνας σε κατι που η ιδια η google ειπε τελος και παει παρακατω δεν εχει νοημα.για μενα αν και εχει αρκετα θεματα lollipop.πρεπει να προχωραμε και οχι να κολαμε καπου.η lollipop εχει παρα πολλα υπερ αν θες να το δεις και αλλιως

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία σχέση η 4.4.4 με την lollipop.

Το κινητό με την lollipop είναι ακόμα πιο γρήγορο πιο σμουθ και έχει και βελτίωση στην μπαταρία.

Συμφωνώ. Και όσο βγαίνουν νεότερες εκδόσεις γίνεται ακόμα καλύτερο.

 

Επ' ευκαιρία να ξαναπώ κάτι που βοηθά πάρα πολύ στην ομαλή λειτουργία της συσκευής και ταυτόχρονα είναι περίεργο.

Μιλώ για την διαγραφή του cache.

Χθές πέρασα με Odin νέο firmware στο Note Edge. Παρόλο πού έκανα εγκατάσταση μετά απο wipe πρίν καί μετά, η μνήμη cache μόλις τελείωσα το στήσιμο ήταν 1,2 gb.

Το διέγραψα από τίς ρυθμίσεις και η συσκευή έγινε πιό smooth. Μετά απο χρήση μιάς μέρας, παραμένει στα 20 mb περίπου.

Δεν ξέρω πως εξηγείται αυτό. Το είχα παρατηρήσει καί πρίν. Μετά την διαγραφή παραμένει χαμηλά όσες μέρες και να περάσουν.

Αυτό σημαίνει ότι τα 1,2 gb cache αμέσως μετά το στήσιμο είναι σαβούρα που υπάρχει.

Το διαγράφω μια φορά την εβδομάδα αλλά ποτέ δεν το έχω βρεί πάνω απo 120-140 mb εκτός της πρώτης φοράς.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Και όσο βγαίνουν νεότερες εκδόσεις γίνεται ακόμα καλύτερο.

 

Επ' ευκαιρία να ξαναπώ κάτι που βοηθά πάρα πολύ στην ομαλή λειτουργία της συσκευής και ταυτόχρονα είναι περίεργο.

Μιλώ για την διαγραφή του cache.

Χθές πέρασα με Odin νέο firmware στο Note Edge. Παρόλο πού έκανα εγκατάσταση μετά απο wipe πρίν καί μετά, η μνήμη cache μόλις τελείωσα το στήσιμο ήταν 1,2 gb.

Το διέγραψα από τίς ρυθμίσεις και η συσκευή έγινε πιό smooth. Μετά απο χρήση μιάς μέρας, παραμένει στα 20 mb περίπου.

Δεν ξέρω πως εξηγείται αυτό. Το είχα παρατηρήσει καί πρίν. Μετά την διαγραφή παραμένει χαμηλά όσες μέρες και να περάσουν.

Αυτό σημαίνει ότι τα 1,2 gb cache αμέσως μετά το στήσιμο είναι σαβούρα που υπάρχει.

Το διαγράφω μια φορά την εβδομάδα αλλά ποτέ δεν το έχω βρεί πάνω απo 120-140 mb εκτός της πρώτης φοράς.

Εγώ την cache την καθαρίζω κάθε μέρα σχεδόν σε όλα μου τα android. Μέσο όρο των ημέρα έχω σίγουρα 150-200mb. Εσύ πως έχεις μόνο 20mb;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την Cache την καθαριζεται μεσα απο το Recovery Menu ?

Η υπαρχει και αλλος τροπος ?

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Και όσο βγαίνουν νεότερες εκδόσεις γίνεται ακόμα καλύτερο.

 

Επ' ευκαιρία να ξαναπώ κάτι που βοηθά πάρα πολύ στην ομαλή λειτουργία της συσκευής και ταυτόχρονα είναι περίεργο.

Μιλώ για την διαγραφή του cache.

Χθές πέρασα με Odin νέο firmware στο Note Edge. Παρόλο πού έκανα εγκατάσταση μετά απο wipe πρίν καί μετά, η μνήμη cache μόλις τελείωσα το στήσιμο ήταν 1,2 gb.

Το διέγραψα από τίς ρυθμίσεις και η συσκευή έγινε πιό smooth. Μετά απο χρήση μιάς μέρας, παραμένει στα 20 mb περίπου.

Δεν ξέρω πως εξηγείται αυτό. Το είχα παρατηρήσει καί πρίν. Μετά την διαγραφή παραμένει χαμηλά όσες μέρες και να περάσουν.

Αυτό σημαίνει ότι τα 1,2 gb cache αμέσως μετά το στήσιμο είναι σαβούρα που υπάρχει.

Το διαγράφω μια φορά την εβδομάδα αλλά ποτέ δεν το έχω βρεί πάνω απo 120-140 mb εκτός της πρώτης φοράς.

 

εγω δεν την καθαριζω ποτε αλλα το κινητο δουλευει οπως πρεπει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την cache την καθαρίζω κάθε μέρα σχεδόν σε όλα μου τα android. Μέσο όρο των ημέρα έχω σίγουρα 150-200mb. Εσύ πως έχεις μόνο 20mb;

25 μετά από αρκετή χρήση. Σήμερα έφτασα στα 50+

Όμως δεν είναι φυσιολογικό να έχουμε 1.2 gb μετά από καθαρό στήσιμο. [ATTACH]61759[/ATTACH]

Γίνεται από τις ρυθμίσεις. Δες το screen shot.

Παιδια την Cache την καθαριζεται μεσα απο το Recovery Menu ?

Η υπαρχει και αλλος τροπος ?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

25 μετά από αρκετή χρήση. Σήμερα έφτασα στα 50+

Όμως δεν είναι φυσιολογικό να έχουμε 1.2 gb μετά από καθαρό στήσιμο. [ATTACH]61759[/ATTACH]

Γίνεται από τις ρυθμίσεις. Δες το screen shot.

Έτσι και σε εμένα. Και στο Noteli και στο s6 edge.

Μέχρι 32 το έχω δει μετά από χρήση.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ok θα την ψαξω ευχαριστω

Δεν βρηκα κατι. Απο πολωνια μερια καποιες branded βγαζει οι οποιες δεν ειναι αυτη που λες

Edited by akizaki
Link to comment
Share on other sites

Έτσι και σε εμένα. Και στο Noteli και στο s6 edge.

Μέχρι 32 το έχω δει μετά από χρήση.

 

25 μετά από αρκετή χρήση. Σήμερα έφτασα στα 50+

Όμως δεν είναι φυσιολογικό να έχουμε 1.2 gb μετά από καθαρό στήσιμο. [ATTACH]61759[/ATTACH]

Γίνεται από τις ρυθμίσεις. Δες το screen shot.

Με cache cleaner app δεν υπάρχει περίπτωση να πέσω κάτω από 150mb κάθε μέρα.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ok θα την ψαξω ευχαριστω

Δεν βρηκα κατι. Απο πολωνια μερια καποιες branded βγαζει οι οποιες δεν ειναι αυτη που λες

 

Αν υπάρχει link κάπου για την BOE3, θα ήμουν ευγνώμων.

Ψάχνω ώρα αλλά δεν έχω βρει κάτι. Είναι unbranded;

Link to comment
Share on other sites

25 μετά από αρκετή χρήση. Σήμερα έφτασα στα 50+

Όμως δεν είναι φυσιολογικό να έχουμε 1.2 gb μετά από καθαρό στήσιμο. [ATTACH]61759[/ATTACH]

Γίνεται από τις ρυθμίσεις. Δες το screen shot.

Τωρα στα γεράματα,μάθε γέρο γράμματα.(Για μένα το λέω,που μαθαίνω όλο και κάτι καινούριο).Τώρα,έσβησα κι εγώ την cache.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

795MB δεδομενα στην μνημη cache το δικο μου NOTE 4.......

Και να φανταστειτε προχθες εκανα CLEAN INSTAL.... με 3 HARD RESET και καθαρισμο μνημης cache μεσα απο Recovery mode.

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

795MB δεδομενα στην μνημη cache το δικο μου NOTE 4.......

Και να φανταστειτε προχθες εκανα CLEAN INSTAL.... με 3 HARD RESET και καθαρισμο μνημης cache μεσα απο Recovery mode.

 

καλα εισαι εμενα ειχε 2.95GB χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Ζητω η Samsung !!!! Παιρνει βραβειο ολικης αποτυχιας λογισμικου !!!

 

Παιδια ειχα και HTC ONE (Μ7), SONY XPERIA L αλλα και LG G2, τετοια LAG οπως το NOTE 4 δεν εχω ξαναδει !!!!!

Ουτε μηνα δεν το εχω, και ειδη 5 Hard Reset μετραω μεχρι τωρα.

Βεβαια να πω οτι ειμαι απαιτητηκος χρηστης, θελω να γινονται ολα ακαριαια ανευ καθυστερησης, σε εναν μεσο χρηστη δε θα φανει η καθηστεριση και το LAG που αναφερω.

 

Οι σκληροπυρηνικοι καταλαβαινουν τι θελω να πω.

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Ζητω η Samsung !!!! Παιρνει βραβειο ολικης αποτυχιας λογισμικου !!!

 

Παιδια ειχα και HTC ONE (Μ7), SONY XPERIA L αλλα και LG G2, τετοια LAG οπως το NOTE 4 δεν εχω ξαναδει !!!!!

Ουτε μηνα δεν το εχω, και ειδη 5 Hard Reset μετραω μεχρι τωρα.

Βεβαια να πω οτι ειμαι απαιτητηκος χρηστης, θελω να γινονται ολα ακαριαια ανευ καθυστερησης, σε εναν μεσο χρηστη δε θα φανει η καθηστεριση και το LAG που αναφερω.

 

Οι σκληροπυρηνικοι καταλαβαινουν τι θελω να πω.

 

Γιατί δεν πας σε νεξους; ή στο οχταπυρινο νοτελι που είναι πιο smooth στο multitasking?

 

Όντως όμως κάτι πρέπει να κάνει γιατί θα χάσει έδαφος αρκετό

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...