Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά, μου φαίνεται πως εγώ έχω άλλο τηλέφωνο. Δεν έχω πρόβλημα με υπερθέρμανση αλλά ούτε με την κάμερα. Έχω την επίσημη κυπριακή και χωρίς να έχω κάνει reset μετά την αναβάθμιση, το μόνο που παρατηρώ είναι αυτά τα lags.

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ με KK δεν έχω θέμα υπερθέρμανσης. Δεν του φοράω θήκη βέβαια. Επίσης, το πρόβλημα με την κάμερα μλυ το έχει κάνει 2-3 φορές μόνο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά, μου φαίνεται πως εγώ έχω άλλο τηλέφωνο. Δεν έχω πρόβλημα με υπερθέρμανση αλλά ούτε με την κάμερα. Έχω την επίσημη κυπριακή και χωρίς να έχω κάνει reset μετά την αναβάθμιση, το μόνο που παρατηρώ είναι αυτά τα lags.

 

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ με KK δεν έχω θέμα υπερθέρμανσης. Δεν του φοράω θήκη βέβαια. Επίσης, το πρόβλημα με την κάμερα μλυ το έχει κάνει 2-3 φορές μόνο.

Με τις εξωτερικές θερμοκρασίες που υπάρχουν πλέον λόγω εποχής, είναι φυσιολογικό ΟΛΕΣ οι συσκευές να σηκώνουν λίγο παραπάνω θερμοκρασία από το σύνηθες και δεν τίθεται θέμα υπερθέρμανσης.

Για το πρόβλημα στην κάμερα (σε όσους παρουσιάζεται) εστιάζεται κυρίως στο viber ή σε κάποιες παρόμοιες εφαρμογές, οπότε δεν τίθεται θέμα προβλημάτων της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. ερωτησουλα: εχει προσεξει κανεις τωρα τελευταια να χαμηλωνει το επιπεδο εντασης του ηχου κλησης χωρις να το εχει κανει ο ιδιος? οχι mute απλα να πηγαινει τοσο χαμηλα ωστε οριακα να ακουγεται.. δοξα το θεο δε πασχω απο ανιατη νοσο ωστε να μην θυμαμαι αν το χαμηλωσα εγω..

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε μια αναθαθμιση OTA σε Ιταλικο F με 5.0.1 αλλα καθως εγραφα μυνημα πατησα κατα λαθος "εγκατασταση αργοτερα".

Ηρθε σε κανεναν αλλον τιποτα παιδια ?

 

Πηγα καπακι αμεσως στις ενημερωσεις και το παταω να ψαξει για update χειροκινητα αλλα μου λεει οτι χρησιμοποιω την τελευταια εκδοση...

Θα μας τρελανει ? Η αναβαθμιση που κρυφτηκε ????

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε μια αναθαθμιση OTA σε Ιταλικο F με 5.0.1 αλλα καθως εγραφα μυνημα πατησα κατα λαθος εγατασταση αργοτερα.

Ηρθε σε κανεναν αλλον τιποτα παιδια ?

 

Πηγα καπακι αμεσως στις ενημερωσεις και το παταω να ψαξει για update χειροκινητα αλλα μου λεει οτι χρησιμοποιω την τελευταια εκδοση...

Θα μας τρελανει ?

Την έχεις κατεβάσει ήδη στο κινητό σου υπάρχει μέσα αποθηκευμένη αλλά δεν την έκανες εγκατάσταση γιατί πάτησες αργότερα! Προφανώς γι αυτό σε λέει έχεις την τελευταία ! Τώρα δεν θυμάμαι πως την κάνεις εγκατάσταση δοκίμασε ένα reboot μήπως στην βγάλει

Link to comment
Share on other sites

Εκανα 2-3 reboot αλλα τιποτα.....
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υποστηρίζει 128 gb micro sd το θηρίο μας?

 

Κανονικότατα φίλε... ;) Προσωπικά έχω της SanDisk και ποιο συγκεκριμένα SanDisk 128GB Class10 UHS-1 Micro SDXC Micro SD TF Card 30MB/s και μου δουλεύει μια χαρά αλλά καλύτερα κοίτα και στο αντίστοιχο θέμα:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=403129

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επαφές.. Παίδες καλησπέρα.. Στις επαφές έχω βάλει να μου εμφανίζει μόνο της Google, παρόλα αυτά όταν ανοίγω τις επαφές μου έχει δίπλα νούμερα γιατί μου εμφανίζει και του Samsung account.... Εντωμεταξυ δεν το κάνει σε όλες τις επαφές.. Ξέρει κανείς πως διορθώνεται;
Link to comment
Share on other sites

Επαφές.. Παίδες καλησπέρα.. Στις επαφές έχω βάλει να μου εμφανίζει μόνο της Google, παρόλα αυτά όταν ανοίγω τις επαφές μου έχει δίπλα νούμερα γιατί μου εμφανίζει και του Samsung account.... Εντωμεταξυ δεν το κάνει σε όλες τις επαφές.. Ξέρει κανείς πως διορθώνεται;

Εννοείς ότι στο κάνει όταν ανοίγεις τις επαφές η όταν πατήσεις αναζήτηση....δηλαδή γράφεις αν....και σου βγάζει 2 φορές πχ το Αντώνης Άννα κλπ?γιατί εμένα ενώ στις επαφές μου δείχνει μόνο του google όταν πατήσω αναζήτηση μου βγάζει διπλές όλες τις επαφές!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτή τη λειτουργία δεν την αλλάζω με τίποτα. Με έχει "σώσει" άπειρες φορές.

 

[ATTACH]61142[/ATTACH]

 

Mπορείς να δώσεις λεπτομέρειες για την λειτουργία αυτή?:confused:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να δώσεις λεπτομέρειες για την λειτουργία αυτή?:confused:

 

Έφτιαξα βίντεο γιατί είναι περιεργο να στο εξηγήσω με λόγια.

Κανεις απότομο slide απο την μια άκρη στην άλλη.

https://www.dropbox.com/s/4sshbr4gxc6uhto/V_20150525_142431.mp4?dl=0

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον θέλει να μάθει τι μπορεί να κάνει το note μπορεί να πάει στο ρυθμίσεις - σύστημα - βοήθεια - εγχειρίδιό χρήσης .. απο εκεί έχει πλήρη οδηγο όλων των εφαρμογών και πλήρη επεξήγηση όλων των ρυθμίσεων για τις απειρες δυνατότητες του note...
Link to comment
Share on other sites

Προχτες πηρα το 910f.Δεν μπορω να πω δυναμιτης.Να ρωτησω εχω την μαυρη εκδοση και κατω τα πληκτρα δεξια και αριστερα του home button φαινονται σαν να χουν γραμμες.το χετε ξαναδει η ετσι ειναι στο μαυρο..
Link to comment
Share on other sites

Προχτες πηρα το 910f.Δεν μπορω να πω δυναμιτης.Να ρωτησω εχω την μαυρη εκδοση και κατω τα πληκτρα δεξια και αριστερα του home button φαινονται σαν να χουν γραμμες.το χετε ξαναδει η ετσι ειναι στο μαυρο..

 

Έτσι είναι όλα!

Καλορίζικο

Link to comment
Share on other sites

Είχα το 910c σε μαύρο και το έδωσα και πήρα το 910f λευκό και το καπάκι της μπαταρίας δεν έχει την αίσθηση που είχε το μαύρο κάνει σαν πιο πλαστικό
Link to comment
Share on other sites

Είχα το 910c σε μαύρο και το έδωσα και πήρα το 910f λευκό και το καπάκι της μπαταρίας δεν έχει την αίσθηση που είχε το μαύρο κάνει σαν πιο πλαστικό

 

Δεν έχει να κάνει με το μοντέλο αυτό αλλά με το χρώμα!όντως το άσπρο είναι πιο πλαστικό

Link to comment
Share on other sites

Είχα το 910c σε μαύρο και το έδωσα και πήρα το 910f λευκό και το καπάκι της μπαταρίας δεν έχει την αίσθηση που είχε το μαύρο κάνει σαν πιο πλαστικό

 

Σε όλα έτσι είναι, το μαύρο είναι πιο μαλακό-δίνει περισσότερο την αίσθηση δέρματος, ενώ το άσπρο είναι πιο σκληρό.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα, επειτα απο πτωση, η πισω καμερα δειχνει σαν να βλεπει μεσα απο σπασμενο γυαλι, προφανως κατι μεσα της εσπασε. Ειναι το GT-I9505, ξερει κανεις που βρισκω πισω καμερα σε λογικη τιμη? Εψαξα στο ali αλλα θα εχει την ιδια ποιοτητα φωτο?
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Σημερα, επειτα απο πτωση, η πισω καμερα δειχνει σαν να βλεπει μεσα απο σπασμενο γυαλι, προφανως κατι μεσα της εσπασε. Ειναι το GT-I9505, ξερει κανεις που βρισκω πισω καμερα σε λογικη τιμη? Εψαξα στο ali αλλα θα εχει την ιδια ποιοτητα φωτο?

 

Φίλε μου εδώ είναι το νήμα του note 4 και όχι του S4. Παρόλα αυτά, τσέκαρε skroutz και best price , αλλά το θέμα είναι ξέρεις να βάλεις μόνος σου το ανταλλακτικό;

Link to comment
Share on other sites

Τωρα μολις αντιληφθηκα οτι δεν μπορω να βρω την επιλογη για αργή κινηση και καποιες παρομοιες στην καμερα.βοηθηστε λιγο

 

Οταν πας στη καμερα στην επιλογη Mode εχει κατω κατω επιλογη για να κανεις download καποια καινουρια modes.. εκει θα βρεις και θα κατεβασεις αυτο που θες..

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...