Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου εδώ είναι το νήμα του note 4 και όχι του S4. Παρόλα αυτά, τσέκαρε skroutz και best price , αλλά το θέμα είναι ξέρεις να βάλεις μόνος σου το ανταλλακτικό;

ναι φιλε μου, συγνωμη αλλα το καταλαβα μετα, παρολα αυτα βρηκα μια καμερα στο ali, στο κινητο εχω ηδη αλλαξει οθονη λογο πτωσης, αλλα μου εβγαλε και προβλημα στην καμερα η πτωση.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπορώ εύκολα να ΑΠεγκαταστήσω τη nova launcher αν δε μου αρέσει?

 

ξέρω να τη κατεβάσω από το play-store. Μάλλον είναι το εύκολο αυτό. χρειάζεται να πάρω back-up, ή μπαινοβγαίνει εύκολα και απροβλημάτιστα?

Link to comment
Share on other sites

μπορώ εύκολα να ΑΠεγκαταστήσω τη nova launcher αν δε μου αρέσει?

 

ξέρω να τη κατεβάσω από το play-store. Μάλλον είναι το εύκολο αυτό. χρειάζεται να πάρω back-up, ή μπαινοβγαίνει εύκολα και απροβλημάτιστα?

 

μπαινοβγαίνει εύκολα και απροβλημάτιστα

 

To μόνο που πρέπει να κάνεις είναι backup τις τροποποιήσεις που έχεις κάνει στο nova, ούτως ώστε αν το ξαναεγκαταστήσεις να μην είναι όπως την 1η φορά.

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πούλησα το Note 2 που ήταν κορυφή για μένα και σε λίγες μέρες πάω για Note 4 από κατάστημα Skroutz. Λίγο τα φώτα σας παρακαλώ!!

1) Θα δω μεγάλη διαφορά σε εμπειρία χρήσης σε σχέση με το 2άρι;

2) Ποιο να επιλέξω το 8πύρηνο ή το 4πύρηνο και γιατί;

3) Επειδή μου έμεινε ο δέκτης τηλεόρασης Tivizen Pico που λειτουργεί με την εφαρμογή ''tivizen mini for phones'' ξέρει κανείς αν λειτουργεί με το Note 4;

4) Το χρυσαφί χρώμα αν το έχει κάποιος είναι ωραίο;

5) Επειδή είναι μεγάλο και το θέλω και για πλοήγηση έχετε να προτείνετε κάποια βάση στήριξης για το αυτοκίνητο:

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πούλησα το Note 2 που ήταν κορυφή για μένα και σε λίγες μέρες πάω για Note 4 από κατάστημα Skroutz. Λίγο τα φώτα σας παρακαλώ!!

1) Θα δω μεγάλη διαφορά σε εμπειρία χρήσης σε σχέση με το 2άρι;

2) Ποιο να επιλέξω το 8πύρηνο ή το 4πύρηνο και γιατί;

3) Επειδή μου έμεινε ο δέκτης τηλεόρασης Tivizen Pico που λειτουργεί με την εφαρμογή ''tivizen mini for phones'' ξέρει κανείς αν λειτουργεί με το Note 4;

4) Το χρυσαφί χρώμα αν το έχει κάποιος είναι ωραίο;

5) Επειδή είναι μεγάλο και το θέλω και για πλοήγηση έχετε να προτείνετε κάποια βάση στήριξης για το αυτοκίνητο:

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

1. Το 2 δεν καταλάβενε τίποτα ότι κι αν του έκανα αλλά το 4 είναι άλλη φαση. Βασικά, θα εντυπωσιαστείς απο την φοβερη οθόνη, νέες λειτουργίες του s pen, η loĺipop ρολλάρει άψογα, κάμερα από τις καλύτερες, τάχιστο και φυσικά άψογο multitasking.

2. Εγώ έχω το 8πύρηνο και λέω τα παραπάνω. Πολλοί φίλοι έχουν το 4πύρηνο και αναφέρουν συχνά πυκνά προβλήματα με lags και καθυστερήσεις γενικότερα. Θα σου έλεγα λοιπόν να επιλέξεις το 8πύρηνο.

4. Μόλις χθες το πήρε ένας φίλος μου (το 8πύρηνο) και μπορώ να πω ότι με εντυπωσίασε σαν χρώμα. Υποκειμενικό είναι βέβαια αυτό αλλά εγώ έχω το άσπρο και δεν θα το άλλαζα για το χρυσό. Με το μπλε ίσως...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

1. Το 2 δεν καταλάβενε τίποτα ότι κι αν του έκανα αλλά το 4 είναι άλλη φαση. Βασικά, θα εντυπωσιαστείς απο την φοβερη οθόνη, νέες λειτουργίες του s pen, η loĺipop ρολλάρει άψογα, κάμερα από τις καλύτερες, τάχιστο και φυσικά άψογο multitasking.

2. Εγώ έχω το 8πύρηνο και λέω τα παραπάνω. Πολλοί φίλοι έχουν το 4πύρηνο και αναφέρουν συχνά πυκνά προβλήματα με lags και καθυστερήσεις γενικότερα. Θα σου έλεγα λοιπόν να επιλέξεις το 8πύρηνο.

4. Μόλις χθες το πήρε ένας φίλος μου (το 8πύρηνο) και μπορώ να πω ότι με εντυπωσίασε σαν χρώμα. Υποκειμενικό είναι βέβαια αυτό αλλά εγώ έχω το άσπρο και δεν θα το άλλαζα για το χρυσό. Με το μπλε ίσως...

 

τις λειτουργιες του spen τις ειχα στο 2.

Link to comment
Share on other sites

1) Θα δω μεγάλη διαφορά σε εμπειρία χρήσης σε σχέση με το 2άρι;

3) Επειδή μου έμεινε ο δέκτης τηλεόρασης Tivizen Pico που λειτουργεί με την εφαρμογή ''tivizen mini for phones'' ξέρει κανείς αν λειτουργεί με το Note 4;

...

!!!!

Ναι λειτουργει μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

στην καλυτερη 15 sec αλλα καποιες φορες αρκετα παραπάνω

 

Είσαι σίγουρος ότι θέλει 15'' να ανοίξει;;; Μήπως εννοείς 1,5''; Κατά τα άλλα ναι μια μικρή καθυστέρηση των 2'' σε εμένα τουλάχιστον (έχω το C), την έχει την 1η φορά που το ανοίγεις. Μετά ανοίγει σχεδόν αμέσως.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

1. Το 2 δεν καταλάβενε τίποτα ότι κι αν του έκανα αλλά το 4 είναι άλλη φαση. Βασικά, θα εντυπωσιαστείς απο την φοβερη οθόνη, νέες λειτουργίες του s pen, η loĺipop ρολλάρει άψογα, κάμερα από τις καλύτερες, τάχιστο και φυσικά άψογο multitasking.

2. Εγώ έχω το 8πύρηνο και λέω τα παραπάνω. Πολλοί φίλοι έχουν το 4πύρηνο και αναφέρουν συχνά πυκνά προβλήματα με lags και καθυστερήσεις γενικότερα. Θα σου έλεγα λοιπόν να επιλέξεις το 8πύρηνο.

4. Μόλις χθες το πήρε ένας φίλος μου (το 8πύρηνο) και μπορώ να πω ότι με εντυπωσίασε σαν χρώμα. Υποκειμενικό είναι βέβαια αυτό αλλά εγώ έχω το άσπρο και δεν θα το άλλαζα για το χρυσό. Με το μπλε ίσως...

 

!!!!

Ναι λειτουργει μια χαρα

Ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις σας. Θα το τιμήσω σύντομα το 4άρι (N910C).

Είμαι μόνο 3 μέρες χωρίς Note καθώς πούλησα το 2άρι και νιώθω παράξενα παρόλο που έχω τώρα το Alcatel Idol X Plus που είναι και αυτό δυναμίτης.

Άμα πιάσεις στα χέρια σου Note δεν μπορείς κάτι άλλο αυτό κατάλαβα.

Link to comment
Share on other sites

Το c δεν πιάνει 4g+ ( βεβαια γενικα δεν υπαρχει παντου προς το παρον 4g+ ) και δεν κάνει εγγραφή της συνομιλίας με το ACR πχ μέσω Bluetooth , αν σε ενδιαφέρουν αυτοι οι 2 παράμετροι.. .. κατά τα άλλα οποίο και να πάρεις θα το ευχαριστηθείς ..
Link to comment
Share on other sites

Ένα άλλο που με κούφανε τώρα είναι ότι πέρασα από ένα κατάστημα Πλαίσιο στη Θεσσαλονίκη (το πουλάνε μόνο 689 ευρώ όπως είπαν) ελληνικό βέβαια και σε Skroutz το βρίσκεις 512 ευρώ Ευρωπαική έκδοση.

Μου είπαν λοιπόν στο κατάστημα ότι αυτά τα μοντέλα στα Σκρουτζομάγαζα δεν είναι γνήσια και έχουν ελλείψεις σε ότι αφορά το ελληνικό μενού που δεν είναι πλήρεις και δεν τρέχουν κάποιες εφαρμογές.

Τι εννοούν οι ποιητές ρε παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

Ένα άλλο που με κούφανε τώρα είναι ότι πέρασα από ένα κατάστημα Πλαίσιο στη Θεσσαλονίκη (το πουλάνε μόνο 689 ευρώ όπως είπαν) ελληνικό βέβαια και σε Skroutz το βρίσκεις 512 ευρώ Ευρωπαική έκδοση.

Μου είπαν λοιπόν στο κατάστημα ότι αυτά τα μοντέλα στα Σκρουτζομάγαζα δεν είναι γνήσια και έχουν ελλείψεις σε ότι αφορά το ελληνικό μενού που δεν είναι πλήρεις και δεν τρέχουν κάποιες εφαρμογές.

Τι εννοούν οι ποιητές ρε παιδιά;

 

τπτ βλακιες σου λενε για να αγορασεις απο αυτους! εναν καιρο το ειχαν και αυτοι στα 549 ευρω και το ανεβασαν παλι! μην τσιμπας

Link to comment
Share on other sites

Ένα άλλο που με κούφανε τώρα είναι ότι πέρασα από ένα κατάστημα Πλαίσιο στη Θεσσαλονίκη (το πουλάνε μόνο 689 ευρώ όπως είπαν) ελληνικό βέβαια και σε Skroutz το βρίσκεις 512 ευρώ Ευρωπαική έκδοση.

Μου είπαν λοιπόν στο κατάστημα ότι αυτά τα μοντέλα στα Σκρουτζομάγαζα δεν είναι γνήσια και έχουν ελλείψεις σε ότι αφορά το ελληνικό μενού που δεν είναι πλήρεις. Τι εννοούν οι ποιητές ρε παιδιά;

 

Ότι να ναι λένε πραγματικά. :hypno: :hypno:

 

Πάντως η τιμή του στις μεγάλες αλυσίδες όντως είναι εκεί, έχει πέσει από τα 849 που ήταν στην αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει οι τυποι ειναι απολυτη ξευτιλα.. Εκει ειναι να το εχεις ηδη πανω σου και να το πεταξεις στα μουτρα τους να σου δειξουν τις διαφορες.. σαν ενα μπετοστοκο στα public που οποτε παω να ριξω μια ματια ερχεται σαν...μη πω... και προσπαθει να μοστραρει το S6 ακομη κι αν εσυ κοιτας midrange των 150-200.. νομιζουν οτι ολοι κατεβηκαν απο τα βουνα και οπου πιασει η αρλουμπα καλως.. Φιλε μου ουτε να το σκεφτεσαι.. παρε απο το skroutz και φυσικα ειναι γνησιοτατο απλα χωρις το extra καπελο για να πληρωνονται οι πανεπιστημονες των μεγαλων αλυσιδων...

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Ένα άλλο που με κούφανε τώρα είναι ότι πέρασα από ένα κατάστημα Πλαίσιο στη Θεσσαλονίκη (το πουλάνε μόνο 689 ευρώ όπως είπαν) ελληνικό βέβαια και σε Skroutz το βρίσκεις 512 ευρώ Ευρωπαική έκδοση.

Μου είπαν λοιπόν στο κατάστημα ότι αυτά τα μοντέλα στα Σκρουτζομάγαζα δεν είναι γνήσια και έχουν ελλείψεις σε ότι αφορά το ελληνικό μενού που δεν είναι πλήρεις και δεν τρέχουν κάποιες εφαρμογές.

Τι εννοούν οι ποιητές ρε παιδιά;

 

μπουρδες λενε.απο ψεμα χορτασαμε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο snapdragon note 4 μου, δεν βλέπω για κάμερα να γραφει πουθενά για imx240... Μου βγαζει κατι αλλα...μπας και μου καναμε απατεωνια και μου βαλανε χειρότερη? ενός μηνός ειναι το τηλέφωνο απο vodafone... *#34971539#

 

http://i58.tinypic.com/radhnb.png

http://i61.tinypic.com/33kc20o.png

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Samsung Isocell αισθητηρα εχει φιλε μου....

 

http://chipworks.force.com/catalog/ProductDetails?sku=SAM-SM-G900S_Pri-Camera&viewState=DetailView

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Eμένα γράφει rear camera SONY .

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μια ερωτηση.

S3 και Νote 4 να φορτιζονται και τα δύο. Το Note να είναι ζεστό και το S3 κανονικη θερμοκρασία και οταν λέω ζεστό εννοώ οτι το είχα πάνω στη θηκη των τσιγάρων μου και ζεσταθηκε και αυτη.

From N9
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μια ερωτηση.

S3 και Νote 4 να φορτιζονται και τα δύο. Το Note να είναι ζεστό και το S3 κανονικη θερμοκρασία και οταν λέω ζεστό εννοώ οτι το είχα πάνω στη θηκη των τσιγάρων μου και ζεσταθηκε και αυτη.

Το note κατά την φόρτιση τραβά το διπλό ρεύμα από το s3, είναι λογικό να ζεσταίνεται περισσότερο ;) No problem.

Link to comment
Share on other sites

Samsung Isocell αισθητηρα εχει φιλε μου....

 

http://chipworks.force.com/catalog/ProductDetails?sku=SAM-SM-G900S_Pri-Camera&viewState=DetailView

Καλά μου βάλανε ίδια κάμερα με το s5? Θα το δωσω

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Καλά μου βάλανε ίδια κάμερα με το s5? Θα το δωσω

Έχεις το f ή το c ??

Γιατί κάπου εδώ μεσα είχα διαβάσει ότι δεν έχουν τις ίδιες κάμερες σε κάποια κομμάτια. .

Και αν ήταν εύκολο να μας πεις από που το αγόρασες για να δούμε τι παίζει. ..

Link to comment
Share on other sites

Το note κατά την φόρτιση τραβά το διπλό ρεύμα από το s3, είναι λογικό να ζεσταίνεται περισσότερο ;) No problem.

Οταν εννοεις διπλό τι ακριβως εννοείς. Ευχαριστω για τη αμεση απάντηση

From N9
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...