Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν εννοεις διπλό τι ακριβως εννοείς. Ευχαριστω για τη αμεση απάντηση

Μάλλον εννοεί ότι λόγω μεγαλύτερης μπαταρίας σε χωρητικότητα, για να φορτιστεί σε φυσιολογικό χρόνο δέχεται παραπάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οταν εννοεις διπλό τι ακριβως εννοείς. Ευχαριστω για τη αμεση απάντηση

 

Το note 4 υποστηριζει το quickcharge 2.0

Και υποστηριζει ταχεια φορτιση.Με τον

φορτιστη του ,που παρεχει ταση 9 volt αντι των τυπικων 5.....φορτιζει πολυ ταχυτερα.

Η θερμοκρασια ειναι λογικη κατα την ταχεια φορτιση.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις το f ή το c ??

Γιατί κάπου εδώ μεσα είχα διαβάσει ότι δεν έχουν τις ίδιες κάμερες σε κάποια κομμάτια. .

Και αν ήταν εύκολο να μας πεις από που το αγόρασες για να δούμε τι παίζει. ..

 

F ενός μηνός από Vodafone...

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

F ενός μηνός από Vodafone...

Πριν πας στην Vodafone πάρε την Samsung hellas και ρώτα τους αν βγαίνει f μοντέλο με αυτή την κάμερα εάν σου πούνε όχι πας Vodafone και τους ζητάς άλλο. .. αν τώρα σου πει η Samsung ότι βγαίνει νομίζω δεν μπορείς να κάνεις κάτι. ..

Link to comment
Share on other sites

Το note 4 υποστηριζει το quickcharge 2.0

Και υποστηριζει ταχεια φορτιση.Με τον

φορτιστη του ,που παρεχει ταση 9 volt αντι των τυπικων 5.....φορτιζει πολυ ταχυτερα.

Η θερμοκρασια ειναι λογικη κατα την ταχεια φορτιση.

Δεν θυμάμαι να πρόσεξα ξανά κατι τετοιο αλλα ουτε και την ταχεια φόρτιση την τικαρισμενη. Θυμάμαι πιο παλια να μου συνέβαινε αυτο στο S3 οταν καποια απο της εφαρμογές δεν κυλούσε σωστά.

From N9
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι.Η οθόνη του note 4 ειναι qhd αλλά τραβάει video 4k.Αυτό σημαίνει οτι μπορούμε να δούμε και βίντεο απο το youtube σε ανάλυση 4k?Η επιλογή στη mobile εκδοση είναι τικαρισμένη; Στο note 2 φτάνει μέχρι 720p για παράδειγμα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι.Η οθόνη του note 4 ειναι qhd αλλά τραβάει video 4k.Αυτό σημαίνει οτι μπορούμε να δούμε και βίντεο απο το youtube σε ανάλυση 4k?Η επιλογή στη mobile εκδοση είναι τικαρισμένη; Στο note 2 φτάνει μέχρι 720p για παράδειγμα.

 

Τραβαει 4κ αλλά δεν μπορείς να δεις στην οθόνη του Νοτε 4κ γιατί δεν έχει τέτοια ανάλυση έχει 2κ! Το βίντεο θα παίζει έτσι απλώς όχι στην φουλ ανάλυση θα παίζει μέχρι 2κ ! Νομίζω στο youtube πάει αν θυμάμαι καλά μέχρι 1440p

Link to comment
Share on other sites

Τραβαει 4κ αλλά δεν μπορείς να δεις στην οθόνη του Νοτε 4κ γιατί δεν έχει τέτοια ανάλυση έχει 2κ! Το βίντεο θα παίζει έτσι απλώς όχι στην φουλ ανάλυση θα παίζει μέχρι 2κ ! Νομίζω στο youtube πάει αν θυμάμαι καλά μέχρι 1440p

 

Κατάλαβα.Αρα το 4κ που τραβάει με την κάμερα,τα αναπαράγει κανονικά,όπως είναι λογικό,αλλά τα αναπαράγει σε ποιότητα 2k.

Σε αυτό το site

http://www.winxdvd.com/resource/galaxy-note4-qhd-vs-4k-uhd-vs-1080p.htm

διάβασα αυτό:

Can We Play 4K Video on Galaxy Note 4 QHD 2K Display?

The answer is yes. It probably goes without saying that 4K Ultra HD video delivers superior viewing experience compared with 1080p video when displayed on Samsung Galaxy Note 4/Edge QHD screen (2K).

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που δυστυχώς θα πάει τέλη Αυγούστου να το πάρουμε όσοι δεν θέλουμε να φλασάρουμε μέσω Odin.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

τελικα στραβωσε η αγορα του Note 4 απο φιλο και το πηρα καινουργιο...

λοιπον...βλεπω εχω ενημερωση Lollipop(Ota)αλλα o server που πεφτω ειναι τα ζα μου αργα..

6 ωρες+ λεει οτι υπολοιπεται και(εκτος των αλλων)δεν βλεπω να αντεχει η μπαταρια(οτι ειχε μεσα και τωρα ειναι στο 40%)οποτε μαλλον θα το παω μεσω kies.

επειδη δεν θελω να το βαλω usb και να αρχισει να φορτιζει,υπαρχει καποια ρυθμιση που να κοβει την φορτιση?

Link to comment
Share on other sites

τελικα στραβωσε η αγορα του Note 4 απο φιλο και το πηρα καινουργιο...

λοιπον...βλεπω εχω ενημερωση Lollipop(Ota)αλλα o server που πεφτω ειναι τα ζα μου αργα..

6 ωρες+ λεει οτι υπολοιπεται και(εκτος των αλλων)δεν βλεπω να αντεχει η μπαταρια(οτι ειχε μεσα και τωρα ειναι στο 40%)οποτε μαλλον θα το παω μεσω kies.

επειδη δεν θελω να το βαλω usb και να αρχισει να φορτιζει,υπαρχει καποια ρυθμιση που να κοβει την φορτιση?

φορτισε το μην μασσας...αλλιως περνα αυριο την λολλιποπ....

Link to comment
Share on other sites

φορτισε το μην μασσας...αλλιως περνα αυριο την λολλιποπ....

 

ελεγα να το στησω σημερα να τελειωνω.οποτε λες καλυτερα να του κοψω τωρα το download και το αφησω αυριο φορτισμενο να την κατεβασει.

ετσι για το ****το ρε παιδι μου-να πω οτι εκανα σωστα τις 3 πρωτες φορτισεις.μετα δεν με ενδιαφερει...

πως το φορτιζετε γενικα το τηλεφωνο?στην ταχεια φορτιση ή στην νορμαλ?

Link to comment
Share on other sites

ελεγα να το στησω σημερα να τελειωνω.οποτε λες καλυτερα να του κοψω τωρα το download και το αφησω αυριο φορτισμενο να την κατεβασει.

ετσι για το ****το ρε παιδι μου-να πω οτι εκανα σωστα τις 3 πρωτες φορτισεις.μετα δεν με ενδιαφερει...

πως το φορτιζετε γενικα το τηλεφωνο?στην ταχεια φορτιση ή στην νορμαλ?

προσωπικα στην γρηγορη...αν θες ασε να καταβαινει η λολλι ωστε να σου τελειωσει και γρηγορα η μπαταρια..παντως αυτο με τις 3 πρωτες φορτισεις δεν παιζει πια,,,φορτισε οποτε και οσο γουσταρεις,,,το καλο οτι ειναι αποσπωμενη και καποι αστιγμη του χρονου την αλλαζεις...αν θες..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το αφήνω να πάει κάτω από 15% και μετά στην κανονική. Έχω απενεργοποιήσει τη γρήγορη. Αν όμως καμμιά φορά βιάζομαι, ενεργοποιώ τη γρήγορη και άντε γεια.......
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα στην γρηγορη...αν θες ασε να καταβαινει η λολλι ωστε να σου τελειωσει και γρηγορα η μπαταρια..παντως αυτο με τις 3 πρωτες φορτισεις δεν παιζει πια,,,φορτισε οποτε και οσο γουσταρεις,,,το καλο οτι ειναι αποσπωμενη και καποι αστιγμη του χρονου την αλλαζεις...αν θες..

 

σωστο κι`αυτο.εχω μεινει λιγο πισω...

 

Εγώ πάντως το αφήνω να πάει κάτω από 15% και μετά στην κανονική. Έχω απενεργοποιήσει τη γρήγορη. Αν όμως καμμιά φορά βιάζομαι, ενεργοποιώ τη γρήγορη και άντε γεια.......

 

καλα,τοσο δεν προκειται να το αφησω να πεσει.κοντα στο 25-30 το καρφωνω στην πριζα.αυτο σε ολα τα τηλεφωνα μου.

Link to comment
Share on other sites

πως το φορτιζετε γενικα το τηλεφωνο?στην ταχεια φορτιση ή στην νορμαλ?

 

Πρωσοπικά,προτιμώ μέσω pc, θέλει 8h, όποτε το βάζω το βράδυ και το πρωί είναι έτοιμο, την επιλογή για γρήγορη φόρτιση την έχω απενεργοποιημένη & τη χρησιμοποιώ μόνο σε περιπτώσεις ανάγκης.

Link to comment
Share on other sites

Πρωσοπικά,προτιμώ μέσω pc, θέλει 8h, όποτε το βάζω το βράδυ και το πρωί είναι έτοιμο, την επιλογή για γρήγορη φόρτιση την έχω απενεργοποιημένη & τη χρησιμοποιώ μόνο σε περιπτώσεις ανάγκης.

 

γιατι μεσω pc και οχι με τον φορτιστη του?

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

Πρωσοπικά,προτιμώ μέσω pc, θέλει 8h, όποτε το βάζω το βράδυ και το πρωί είναι έτοιμο, την επιλογή για γρήγορη φόρτιση την έχω απενεργοποιημένη & τη χρησιμοποιώ μόνο σε περιπτώσεις ανάγκης.

 

Τώρα αλήθεια; Έχει φτάσει εδώ που έχει φτάσει η τεχνολογία κι εσείς είστε κολλημένοι. Άκου εκεί 8 ώρες..7 μήνες το έχω, συγκεκριμένα το c, και δεν έχει πάθει τίποτα ακόμα. Φορτίζει σε 1 ώρα και 20 λεπτά από το 1% - 100% και δεν καταλαβαίνει τίποτα. Σταματήστε να μεταφέρετε την άποψη ότι η γρήγορη φόρτιση κάνει κακό. Το ίδιο συμβαίνει και στο νήμα του s6 και s6 edge. Εγλω λέω να το αφήνετε να φορτίζει 3 μέρες, με ότι πιο αργό υπάρχει. Μην παρεξηγηθείς, δεν σου κάνω επίθεση απλά με αυτά που διαβάζω τρελένομαι. Λέω άλλο τηλέφωνο έχω εγώ μου φαίνεται !!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αλήθεια; Έχει φτάσει εδώ που έχει φτάσει η τεχνολογία κι εσείς είστε κολλημένοι. Άκου εκεί 8 ώρες..7 μήνες το έχω, συγκεκριμένα το c, και δεν έχει πάθει τίποτα ακόμα. Φορτίζει σε 1 ώρα και 20 λεπτά από το 1% - 100% και δεν καταλαβαίνει τίποτα. Σταματήστε να μεταφέρετε την άποψη ότι η γρήγορη φόρτιση κάνει κακό. Το ίδιο συμβαίνει και στο νήμα του s6 και s6 edge. Εγλω λέω να το αφήνετε να φορτίζει 3 μέρες, με ότι πιο αργό υπάρχει. Μην παρεξηγηθείς, δεν σου κάνω επίθεση απλά με αυτά που διαβάζω τρελένομαι. Λέω άλλο τηλέφωνο έχω εγώ μου φαίνεται !!:lol:

 

Καταρχάς, δεν παρεξηγούμε foroum είναι και ανταλλάζουμε απόψεις.

Λοιπόν, 7 μήνες πιστεύεις είναι αρκετοί για να βγάλεις συμπέρασμα?

Επίσης, πιστεύεις ότι η μπαταρία καταπονείται το ίδιο με τη γρήγορη φόρτιση και το ίδιο όταν τη φορτίζεις με πολύ χαμηλή ταχύτητα?

Στο fast charge η συσκευή καίει, ενώ στο pc ούτε που ζεσταίνεται(σαν να μην φορτίζεται)

Μέσω pc για μένα πρακτικά δεν είναι δύσχρηστο μιας και κάθε βράδυ η συσκευή θα μπει για φόρτιση, γιατί να μην μπει στο pc & να φορτίζει αργά αργά όλο το βράδυ? Σε περιπτώσεις ανάγκης, π.χ. έμεινα από μπαταρία το απόγευμα, προφανώς και θα το βάλω στο γρήγορο.

 

γιατι μεσω pc και οχι με τον φορτιστη του?

 

Μέσω pc πετυχαίνω ακόμα πιο χαμηλή ταχύτητα φόρτισης.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αλήθεια; Έχει φτάσει εδώ που έχει φτάσει η τεχνολογία κι εσείς είστε κολλημένοι. Άκου εκεί 8 ώρες..7 μήνες το έχω, συγκεκριμένα το c, και δεν έχει πάθει τίποτα ακόμα. Φορτίζει σε 1 ώρα και 20 λεπτά από το 1% - 100% και δεν καταλαβαίνει τίποτα. Σταματήστε να μεταφέρετε την άποψη ότι η γρήγορη φόρτιση κάνει κακό. Το ίδιο συμβαίνει και στο νήμα του s6 και s6 edge. Εγλω λέω να το αφήνετε να φορτίζει 3 μέρες, με ότι πιο αργό υπάρχει. Μην παρεξηγηθείς, δεν σου κάνω επίθεση απλά με αυτά που διαβάζω τρελένομαι. Λέω άλλο τηλέφωνο έχω εγώ μου φαίνεται !!:lol:

Και εγώ το ίδιο.. ΕΔΩ και 6 μήνες με το C μοντέλο και η μπαταρία μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

 

 

Μέσω pc πετυχαίνω ακόμα πιο χαμηλή ταχύτητα φόρτισης.

 

σορι αλλα και εμενα μου φαινεται υπερβολικο αυτο.και κατα την γμωμη εχω την εντυπωση οτι ετσι καταπονεις περισσοτερο την μπαταρια παρα καλο της κανεις.εγω θα το βαλω(ετσι για την ιδεα..)τις 3 πρωτες κλειστο και πληρη φορτιση και μετα αναλογως αναγκων,θα το φορτιζω απο τον φορτιστη του,γρηγορα ή νορμαλ.αλλωστε απο την στιγμη που μου δινει 9βολτο για γρηγορη φορτιση ο κατασκευαστης,προφανως ειμαι οκ.

αντιθετως δεν νομιζω οτι συνισταται φορτιση του τηλεφωνου(γενικοτερα)μεσω Usb.

ο καθενας βεβαια κανει οτι νομιζει καλυτερο,αλλα λεμε τωρα..:D

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως το εχω λιωσει και δεν μασαει.το βαζω γρηγορη φορτιση και παιζω μεχρι να φορτισει και ποτε δεν ανεβασε μεγαλη θερμοκρασια.απλα σκιστε τα.οποιος θελει αργη φορτισει ας παρει και ηλιακο φορτιστη που κανει καμια 12 ωρες.εγω εχω γρηγορη φορτιση και το απολαμβανω παντως.
Link to comment
Share on other sites

ελεγα να το στησω σημερα να τελειωνω.οποτε λες καλυτερα να του κοψω τωρα το download και το αφησω αυριο φορτισμενο να την κατεβασει.

 

ρε σεις-τοση ωρα αυτο κατεβαζε την Lolli και δεν το πηρα χαμπαρι.με ρωταει για εγκατασταση,αλλα απ`οτι διαβασε και ο αδερφος μου(που εχει το ιδιο..)εμφανιζονται διαφορα προβληματα με Ota update.λιγοτερα εως καθολου μεσω Kies.Ο ιδιος που την εκανε οτα εχει προβλημα με το σημα.

τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς, δεν παρεξηγούμε foroum είναι και ανταλλάζουμε απόψεις.

Λοιπόν, 7 μήνες πιστεύεις είναι αρκετοί για να βγάλεις συμπέρασμα?

Επίσης, πιστεύεις ότι η μπαταρία καταπονείται το ίδιο με τη γρήγορη φόρτιση και το ίδιο όταν τη φορτίζεις με πολύ χαμηλή ταχύτητα?

Στο fast charge η συσκευή καίει, ενώ στο pc ούτε που ζεσταίνεται(σαν να μην φορτίζεται)

Μέσω pc για μένα πρακτικά δεν είναι δύσχρηστο μιας και κάθε βράδυ η συσκευή θα μπει για φόρτιση, γιατί να μην μπει στο pc & να φορτίζει αργά αργά όλο το βράδυ? Σε περιπτώσεις ανάγκης, π.χ. έμεινα από μπαταρία το απόγευμα, προφανώς και θα το βάλω στο γρήγορο.

 

 

 

Μέσω pc πετυχαίνω ακόμα πιο χαμηλή ταχύτητα φόρτισης.

Φίλε με το να του δίνεις λιγότερη τάση από αυτή που προορίζει ο κατασκευαστής επιπονείς και καταστρέφεις τη μπαταρία. Και δεν νομίζω να είναι τόσο χαζοί στην Qualcomm και στη Samsung που να έδωσαν ένα χαρακτηριστικό όπως την γρήγορη φόρτιση χωρίς να εξετάσουν αν έχει πιθανές παρενέργειες.

Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...