Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε Android 5.0.1 όταν είστε στην κάμερα σας βγάζει το σχέδιο όταν κάνει αυτόματη εστίαση; αυτό το κλασικό που βγάζουν όλα τα Samsung

 

Εάν αγγίξεις την οθόνη με το δάχτυλο σου για να εστιάσεις εμφανίζεται. Διαφορετικά όχι, στη lollipop το έβγαλε η σάμσουνγκ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια ερωτηση!γινεται να χτυπαει δυνατα απευθεια και οχι πρωτα σιγα και μετα δυνατα?
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση!γινεται να χτυπαει δυνατα απευθεια και οχι πρωτα σιγα και μετα δυνατα?

Play store >> disable increasing ring

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις? Εκτος και αν εννοει κατι αλλο και οχι τον ηχο κλησης οταν σε καλουνε

Στον ήχο κλήσης αναφέρομαι εγώ, δεν υπάρχει τέτοια επιλογή στο play store.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοεί αυτήν την εφαρμογή.

Το πιο σίγουρο. Έτσι όπως ήταν γραμμένο κατάλαβα οτι επρόκειτο για ρύθμιση κι όχι για app.:)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά γίνεται να το ρουταρεις χωρίς να πειράξεις τον knox? Βρήκε ένας φίλος μου ένα NOTE 4 το οποίο όταν ανοίγει βγάζει ένα logo πολύ γρήγορα κ έπειτα κανονικά της Samsung όπως το δικό μου . Το θέμα είναι ότι είχε γίνει root αλλα το knox δεν πειραχτήκε το διαπιστώσαμε κ με διαφορά προγράμματα που περάσαμε , εντέλει χωρίς να έχει γράψει το knox υπάρχει πρόβλημα επειδή δείχνει το logo (προφανώς της ρομ) στην αρχή ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά γίνεται να το ρουταρεις χωρίς να πειράξεις τον knox? Βρήκε ένας φίλος μου ένα NOTE 4 το οποίο όταν ανοίγει βγάζει ένα logo πολύ γρήγορα κ έπειτα κανονικά της Samsung όπως το δικό μου . Το θέμα είναι ότι είχε γίνει root αλλα το knox δεν πειραχτήκε το διαπιστώσαμε κ με διαφορά προγράμματα που περάσαμε , εντέλει χωρίς να έχει γράψει το knox υπάρχει πρόβλημα επειδή δείχνει το logo (προφανώς της ρομ) στην αρχή ?

 

αφου δεν εχει βγει ακομα τροπος για να μην γραφει ο κνοχ! θες δεν θες θα γραψει αμα κανεις ρουτ! μηπως εγινε κατι αλλο;; για περισσοτερα και αναλυτικοτερα καλυτερα εδω φιλε μου!! http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=403111

Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

Το πιο σίγουρο. Έτσι όπως ήταν γραμμένο κατάλαβα οτι επρόκειτο για ρύθμιση κι όχι για app.:)

Η αληθεια ειναι οτι το έγραψα εν συντομια... Λοιπον εφαρμογη ειναι απο το play store και λεγεται "disable increasing ring".. Λειτουργει αψογα.. Χρονια τωρα το χρησιμοποιώ σε ολα τα samsung κινητα μου.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ρε παιδια στην Συλλογη με προβολη Προσφατα στην πιο μικρη μικρογραφια, δεν λαγκαρει οταν πηγαινεις πανω κατω; Εγω π ζητημα να εχω 450 photos χωρις sd, με κιτκατ nk4 ολα ειναι βουτυρο ενω με lolli boc5 καρα σερνεται. Αυτοι που δωσανε το update δεν υποτιθεται οτι επρεπε να τεσταρουν την οποιαδηποτε εκδοση πριν την δωσουν στον λαο; Αντε τωρα να περιμενεις την 5.1.1 μπας και γινει τπτ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα μου ηρθε ενα νεο update 270mb Lollipop 5.0.1 για το Note 4 SM N9100 Dual sim με Snapdragon 805 με αριθμό BOF2 (Στο τέλος)....

Ολα αυτα τα bugs που συζητάμε εδω και καιρο χαθηκαν μονομιας....

Εκαναν το θαύμα τους οι Κινεζοι (η συσκευη αυτη κυκλοφορεί μόνο Hong-Kong & Κινα)

Πλεον οταν τραβας φωτο εμφανιζεται αμεσως στο μικρο τετραγωνακι...

Ο φωτισμος της οθονης δεν πέφτει εστω και αν εισαι στο 1% μπαταρία(ενω παλαιότερα το εκανε υποχρεωτικά στο 5%)

Η συλλογή και τα recent app ανοιγουν ακαριαία... οπως και 1 θεματακι που ειχε στις λειτουργίες της διπλής σιμ το διορθωσαν...

Κατα την αποδοχή κλησης η απαντηση ειναι σχεδον ακαριαία...χωρις το κλασσικο ''Hello'',''Hello''

Οποτε αυτο σημαίνει οτι τα παντα είναι θεμα ρομ.....

Αν κατσουν κατω και ασχοληθου οι development σοβαρα με την συσκευη μας...και διαβάσουν και τα θεματα που έχουμε δεν υπάρχει περίπτωση να μην τα λυσουν....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα μου ηρθε ενα νεο update 270mb Lollipop 5.0.1 για το Note 4 SM N9100 Dual sim με Snapdragon 805 με αριθμό BOF2 (Στο τέλος)....

Ολα αυτα τα bugs που συζητάμε εδω και καιρο χαθηκαν μονομιας....

Εκαναν το θαύμα τους οι Κινεζοι (η συσκευη αυτη κυκλοφορεί μόνο Hong-Kong)

Πλεον οταν τραβας φωτο εμφανιζεται αμεσως στο μικρο τετραγωνακι...

Ο φωτισμος της οθονης δεν πέφτει εστω και αν εισαι στο 1% μπαταρία(ενω παλαιότερα το εκανε υποχρεωτικά στο 5%)

Η συλλογή και τα recent app ανοιγουν ακαριαία... οπως και 1 θεματακι που ειχε στις λειτουργίες της διπλής σιμ το διορθωσαν...

Οποτε αυτο σημαίνει οτι τα παντα είναι θεμα ρομ.....

Αν κατσουν κατω και ασχοληθου οι development σοβαρα με την συσκευη μας...και διαβάσουν και τα θεματα που έχουμε δεν υπάρχει περίπτωση να μην τα λυσουν....

 

Χαίρω πολύ φίλε μου. Εγώ με το c και την BOE3 έχει κάποια χαζολαγκς που πρέπει να λύσουν στο TW.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα των τελευταίο καιρό μου γράφει πρόβλημα sim και κάνει επανεκκίνηση ξέρετε κάτι ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει καλή επαφή η sim. Έχεις κομμένη κάρτα;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με την κάμερα. Ενω κρατάω σταθερά την συσκευή κάνει συνεχώς εστίαση. Λέτε να υπάρχει πρόβλημα με την κάμερα η μπορεί να είναι θέμα software?
Link to comment
Share on other sites

thanos888 και μενα ειχε χαλασε ο φορτιστης, στο skroutz εχει το γνησιο με ενα 20ρικο προσεχε ομως πιο θα παρεις εννοω να ειναι του note 4
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα των τελευταίο καιρό μου γράφει πρόβλημα sim και κάνει επανεκκίνηση ξέρετε κάτι ευχαριστώ

 

Το ίδιο πρόβλημα είχα στο S4. Μετά από πολύ ψάξιμο και Google έφταιγε η sd card (Kingston) την είχα βγάλει και από τότε όλα καλά

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με την κάμερα. Ενω κρατάω σταθερά την συσκευή κάνει συνεχώς εστίαση. Λέτε να υπάρχει πρόβλημα με την κάμερα η μπορεί να είναι θέμα software?

 

καλησπερα εχω δυο Note 4 ενα ασπρο κ ανε μαυρο το ενα δηλαδη το ασπρο μου το κανει κ εμενα επισης το βαδυ δειχνει πιο φωτεινα την οικονα με αποτελεσμα να μην δειχνει τοσο ευκρινεστερα.

Link to comment
Share on other sites

Tελικά, παιδιά, το bumper έφταιγε που δεν κλείδωνε το GPS. Το έβγαλα και κλείδωσε σε 10 δευτερόλεπτα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα παιδια δεν δινω και μεγαλη σημασια στην φορτιση της μπαταριας εκτος απο τους πρωτους κυκλους,την φορτιζω οποτε βρω μπριζα,στο φιναλε και 6-8 μηνες να μου βγαλει δεν θα σκασω,εδω εχουμε πληρωσει τα μαλλια της κεφαλης μας για την συσκευη,δεν θα ασχοληθω για τα 15 ευρω που κανει μια μπαταρια,τωρα αν ηταν ενσωματωμενη οπως στο s6 θα εδινα μια προσοχη παραπανω...την καλημερα μου

Αυτό θα λεγα κι εγώ.

Και να χαλάσει η μπαταρία κάνει 20€πας την αλλάζεις. Το ποσό είναι αμελητέο μπροστά στα άλλα! Ο κατασκευαστης σου έδωσε φορτιστή να φορτιζεις! Το USB στο έδωσε για άλλη δουλειά!

Link to comment
Share on other sites

Tελικά, παιδιά, το bumper έφταιγε που δεν κλείδωνε το GPS. Το έβγαλα και κλείδωσε σε 10 δευτερόλεπτα.

 

Σε ενημέρωσα να μην το βάλεις...τώρα θα δείς και στο σήμα διαφορά ;)

Εγώ έχω πετάξει τέσσερα ήδη και δεν ξαναβάζω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...