Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανε επανεκκίνηση και θα στρώσει. .. Μου το έχει βγάλει και σε εμένα συνήθως όταν συνδεω το gear s αλλά δεν το κάνει πάντα πάρα μια στις τόσες. .. Εγώ το επεδωσα στο ότι έχω κάρτα sim και στο gear s. Από παροχο είμαι στην wind, ίσως παίζει ρόλο και αυτό μια που από σήμα είναι λίγο ότι νάνε. ..

Ακριβώς το ίδιο και σε μένα σήμερα το πρωί...

Έχω το Note 4 με το Gear S και μου έβγαλε μήνυμα "μη εγγεγραμμένο στο δίκτυο" όταν πήγα να κάνω κλήση με το ρολογάκι ενώ είχα κλειστό το κινητό. Και εγώ έχω το ίδιο νούμερο και στα 2. Η λύση είναι επανεκκίνηση της συσκευής και στρώνει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω ειμαι αρκετα ψυχακιας και το κανω δεν θα συμβουλευα να το κανεις για κανενα λογο.ισως ουτε εγω θα το εκανα αν στοκ ηταν οπως το θελω.στοκ δεν με ικανοποιουσε σε τιποτα οποτε ρισκαρα.

Φίλε Ν900,Ν9 και Samsung GS3 το ρισκαρα δεν ξέρω ακριβώς αν μπορώ να χρησιμοποιησω αυτή τη λεξη αλλα σε αυτές τις συσκευές δεν σκέφτηκα καμια εγγύηση. Τώρα με αυτά που ακούω οτι μας πουλάνε ενας θεός ξέρει τι δεν το κανω . Θα αντέξω πιστεύω. Ο κυριότερος λογος όμως είναι ότι ήδη πήγε δύο φορες πίσω και την δεύτερη μου άλλαξαν πλακέτα. Αρα ακόμα ένας λόγος να περιμένω. :)

From N9
Link to comment
Share on other sites

Το έχω το τηλέφωνο δύο μήνες και έχω ξενερώσει από τα κολλήματα που τρώει ώρες ώρες.

Επίσης είναι λογικό να ανεβάζει τόσο πολύ θερμοκρασία; Είναι στιγμές που η πλάτη του κινητού πραγματικά καίει!

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Κολλήματα δεν μπορώ να πω ότι τρώει αλλά ότι ζεσταίνεται όντος κ είναι κ πολύ ενοχλητικό τώρα τ καλοκαίρι. .... από xperia z2 ήρθα κ δεν είχα τέτοια πράγματα.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω το τηλέφωνο δύο μήνες και έχω ξενερώσει από τα κολλήματα που τρώει ώρες ώρες.

Επίσης είναι λογικό να ανεβάζει τόσο πολύ θερμοκρασία; Είναι στιγμές που η πλάτη του κινητού πραγματικά καίει!

Με τον exynos είναι δροσερά τα πράγματα μπορώ να πω, τουλάχιστον έτσι το αισθάνομαι με την protective case που του έχω. Επίσης, για την χρήση που του κάνω δεν βλέπω κανένα κόλλημα.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Με τον exynos είναι δροσερά τα πράγματα μπορώ να πω, τουλάχιστον έτσι το αισθάνομαι με την protective case που του έχω. Επίσης, για την χρήση που του κάνω δεν βλέπω κανένα κόλλημα.

 

αν και ειμαι σε f δεν εχω ως τωρα κανενα προβλημα θερμοκρασιας αντιθετα ειναι ειναι δροσερο

Link to comment
Share on other sites

logia, με όλο το θάρρος, μας "χρωστάς" ένα videaki να δούμε πως τα πάει μετά τις τροποποιήσεις σου :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Με τον exynos είναι δροσερά τα πράγματα μπορώ να πω, τουλάχιστον έτσι το αισθάνομαι με την protective case που του έχω. Επίσης, για την χρήση που του κάνω δεν βλέπω κανένα κόλλημα.

 

Και γυμνό που το έχω εγώ τα ίδια είναι με τον exynos, μόνο στο gaming ανεβάζει φυσικά και σε κάποιες κλασικά κακογραμμένες εφαρμογές πχ Facebook, αλλά ακόμα κι εκεί απλά το νιώθω πιο ζεστό, όχι ότι καεί σε σημείο να είναι άβολο κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω να είναι μόνο το δικό μου έτσι δεν νομίζω! Έχω το F με Snapdragon.

Έχω πάρει όλη την σειρά Note από το πρώτο κι όλας,πριν το 4αρι είχα το oneplus αλλά θερμοκρασίες σαν του 4αριου δεν έχω ξαναδεί. Το έχω και εγώ με την Protective case και είναι ώρες που γίνεται ανυπόφορο λόγω της θερμοκρασίας.

Όπως και τα κολληματακια που τρώει, δεν ξέρω αν προέρχονται από τις μεγάλες θερμοκρασίες αλλά για τέτοια συσκευή είναι απαράδεκτο αυτό που συμβαίνει.

Μπορώ να πω πως το Note το 3αρι κυλούσε καλύτερα και ήταν και σίγουρα πιο δροσερό.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

logia, με όλο το θάρρος, μας "χρωστάς" ένα videaki να δούμε πως τα πάει μετά τις τροποποιήσεις σου :rolleyes:

 

μολις καταληξω σε μια rom κατι θα κανω προς το παρον περναω καργα

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο και σε μένα σήμερα το πρωί...

Έχω το Note 4 με το Gear S και μου έβγαλε μήνυμα "μη εγγεγραμμένο στο δίκτυο" όταν πήγα να κάνω κλήση με το ρολογάκι ενώ είχα κλειστό το κινητό. Και εγώ έχω το ίδιο νούμερο και στα 2. Η λύση είναι επανεκκίνηση της συσκευής και στρώνει.

 

Εγω δεν εχω το gear ...

Καμια επανεκινηση δεν βοηθησε..

Link to comment
Share on other sites

Με data ανοιχτά και τη φωτεινότητα στο τέρμα (λόγω ήλιου) κι εμένα μου βγάζει θερμότητα αυτή τη περίοδο και το θεωρώ λογικό για να είμαι ειλικρινής.

Είναι ενοχλητικό παρ'όλα αυτά.

 

Αν επιτρέπετε πάντως, όσοι μιλάτε για lags αισθητά και μη, μπορείτε να μου πείτε 4,5 περιπτώσεις για να δοκιμάσω από περιέργεια;

 

 

Εγω δεν εχω το gear ...

Καμια επανεκινηση δεν βοηθησε..

 

Να μπεις/βγεις σε λειτουργία πτήσης δοκίμασες; Άλλη κάρτα SIM;

Να περάσεις κάποια ρομ μέσω Odin μαζί με τον ανάλογο bootloader δοκίμασες;

IMEI σου δείχνει κανονικά στις πληροφορίες της συσκευής σου σωστά; Έχει γράψει ο Knox;

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Αν επιτρέπετε πάντως, όσοι μιλάτε για lags αισθητά και μη, μπορείτε να μου πείτε 4,5 περιπτώσεις για να δοκιμάσω από περιέργεια;

 

Αισθητό lag έχω παρατηρήσει την 1η φορά που ανοίγω τα recent apps & στο άνοιγμα του ενεργού σημειώματος.

Link to comment
Share on other sites

Αισθητό lag έχω παρατηρήσει την 1η φορά που ανοίγω τα recent apps & στο άνοιγμα του ενεργού σημειώματος.

1 δευτερόλεπτο στα recent και 2 στο ενεργό σημείωμα κάνει την πρώτη φορά για να τα ανοίξει. Είμαι με το c, πως σας φαίνεται;

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Αισθητό lag έχω παρατηρήσει την 1η φορά που ανοίγω τα recent apps & στο άνοιγμα του ενεργού σημειώματος.

Ναι πράγματι έτσι γίνετε και είναι λίγο εκνευριστικό για τέτοιου είδους εμβέλειας τηλεφώνου.

Με μελλοντική αναβάθμιση ίσως βελτιωθεί αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ναι πράγματι έτσι γίνετε και είναι λίγο εκνευριστικό για τέτοιου είδους εμβέλειας τηλεφώνου.

Με μελλοντική αναβάθμιση ίσως βελτιωθεί αυτό.

 

Στο βίντεο με τη 5.1.1 που διέρρευσε δείχνει να είναι πύραυλος πάντως, καμία σχέση με τώρα.. και η διαχείριση της ραμ επίσης.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω αρκετό lag όταν πχ πάω να ανοίξω τον φάκελο στην αρχική οθόνη που έχω συμμαζεμενα τα apps, κατά την πληκτρολογηση, όταν θέλω να τηλεφωνήσω και ψάχνω την επαφή. Το lag δεν υπάρχει πάντα στις παραπάνω περιπτώσεις αλλά που και που συμβαίνει. Όταν όμως συμβαίνει διαρκεί αρκετά.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Στο βίντεο με τη 5.1.1 που διέρρευσε δείχνει να είναι πύραυλος πάντως, καμία σχέση με τώρα.. και η διαχείριση της ραμ επίσης.

Που θα τη βρούμε;

Link to comment
Share on other sites

Που θα τη βρούμε;

Δεν έχει βγει ακόμα επίσημα αλλά και ανεπίσημα δεν θα τη βρεις ακόμα κάπου οπότε υπομονή.

Ευτυχώς δεν έχω τυχόν καθυστερήσεις στις περιπτώσεις που αναφέρετε παραπάνω αλλά κατά 99% φαντάζομαι παίζει ρόλο το root και τα μισά που έχω ξηλώσει.

Με την 5.1.1 ευελπιστώ να βελτιωθεί η κατάσταση και να μην χρειάζονται όλα αυτά, αμαρτία γιατί πραγματικά συσκευή έχει δυνατό hardware.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα για μερικές μέρες την επίσημη και την ξηλωσα ένα απόγευμα στην καφετέρια που έπινα καφε. Μιλάμε απίστευτα τραγική.

 

Έψαξα λίγο και είδα πώς η 5.1.1 είναι για τη Ρωσία με exynos. Μέσα στο επόμενο δίμηνο θα αρχίσει να ρολαρει. Αν την έβρισκα για snapdragon θα την είχα βάλει ήδη.

Edited by tiffany
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά την lollipop είχα κάποιες φορές πρόβλημα με την μπαταρία το οποίο διορθώνοταν με ένα απλό restart. Εδώ και 5 6 ημέρες που είμαι διακοπές όσα restart και να κάνω το σύστημα Android μου καταβρόχθιζει την μπαταρία.

Λέω να κάνω ένα soft reset αλλά δεν θυμάμαι πως γίνεται.

Οπότε πρώτο ερώτημα πως κάνω soft reset στη συσκευή . Εννοείται ότι οιαδήποτε άλλη γνώμη και συμβουλή ευπρόσδεκτα

Link to comment
Share on other sites

sofe εβαλα χθες την emodroid ...μπορώ να πω οτι μου αρεσε περισσότερο απο την simple :P απλα θελω να σβήσω και αλλες εφαρμογές αλλα δεν ξερω ποιες... και που θα βρω μια λίστα κατι εχω πετάξει ειδη εξω περίπου 40 200mb αλλα νομίζω οτι χρειαζεται και αλλο Edited by Dimitris_w
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 8 μήνες με το νοτελι 4 χρειάστηκα σήμερα να τραβήξω ένα βίντεο σε σλοου μοσιον όπως και στο σ4 και ανακάλυψα πως δεν υπάρχει επιλογή ούτε σε ταιμλαιν βίντεο (λειτουργία εγράφης –αργή ταχύτητα – γρήγορη ταχύτητα) το έχουν αφαιρέσει η είναι κάπου η ρύθμιση και δεν την βρήκα

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 8 μήνες με το νοτελι 4 χρειάστηκα σήμερα να τραβήξω ένα βίντεο σε σλοου μοσιον όπως και στο σ4 και ανακάλυψα πως δεν υπάρχει επιλογή ούτε σε ταιμλαιν βίντεο (λειτουργία εγράφης –αργή ταχύτητα – γρήγορη ταχύτητα) το έχουν αφαιρέσει η είναι κάπου η ρύθμιση και δεν την βρήκα

Ευχαριστώ

Πρέπει να πατήσεις το κουμπί "λειτουργίες" μέσα από την κάμερα κάτω η αριστερά από το κλείστρο ανάλογα πως το κρατάς και θα σου εμφανίσει την αργή ταχύτητα για να το πατήσεις...δες στις φωτογραφίες παρακάτω [ATTACH]62955[/ATTACH][ATTACH]62956[/ATTACH]

Μετά από 8 μήνες με το νοτελι 4 χρειάστηκα σήμερα να τραβήξω ένα βίντεο σε σλοου μοσιον όπως και στο σ4 και ανακάλυψα πως δεν υπάρχει επιλογή ούτε σε ταιμλαιν βίντεο (λειτουργία εγράφης –αργή ταχύτητα – γρήγορη ταχύτητα) το έχουν αφαιρέσει η είναι κάπου η ρύθμιση και δεν την βρήκα

Ευχαριστώ

Πρέπει να πατήσεις το κουμπί "λειτουργίες" και θα σου εμφανίσει την αργή ταχύτητα για να το πατήσεις...δες στην φωτογραφία παρακάτω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω.το μαύρο το έχω δουλέψει απο κοντά αλλά το άσπρο ποτέ.είναι ίδιο σε

υφή η πίσω πλευρά;;ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...