Jump to content

myphone POLL: iPhone 6, Αυτό που περιμένω, αυτό, αυτό;


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Είστε ευχαριστημένοι από τις συσκευές που παρουσιάστηκαν από την Apple;  

919 members have voted

  1. 1. Είστε ευχαριστημένοι από τις συσκευές που παρουσιάστηκαν από την Apple;

    • Ναι, είμαι ευχαριστημένος με όλες τις συσκευές
      82
    • Είμαι ευχαριστημένος με κάποια/κάποιες από αυτές
      217
    • Όχι, δεν είμαι ευχαριστημένος με καμία από αυτές
      453
    • Δεν με ενδιαφέρει/Δεν απαντώ
      167


Recommended Posts

Οταν λοιπον δωσεις 30000 και οχι μονο 3500 θα συνεχισεις να αγοραζεις τα ιδια προϊοντα ( ειτε λεγονται apple ειτε λεγονται xiaomi ειτε lada :p )

 

Έχει ακόμα πέραση αυτός ο αστικός μύθος; Εντυπωσιακό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 217
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κρίμα. Περίμενα κατι καλύτερο απο την Apple ειδικά στην κατηγορία phablet. Κάκιστη υλοποίηση ειδικά στο μέγεθος.

Θα παρω το Note 4 τελικά. Μεγαλύτερη οθόνη, καλύτερα specs,πολυ πιο πρακτικό, αντίστοιχη πλεον ποιότητα κατασκευής και μικρότερο μέγεθος φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

http://www.wired.com/2014/09/disappointing-design-apples-new-gadgets/?mbid=social_fb

 

Ενδιαφέρον read που συνάδει με τα αποτελέσματα του poll.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

http://www.wired.com/2014/09/disappointing-design-apples-new-gadgets/?mbid=social_fb

 

Ενδιαφέρον read που συνάδει με τα αποτελέσματα του poll.

 

Είναι η πρώτη φορά που βλέπω παράπονα για το design της Apple. Και το διαβάζω σε πολλά site!

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Ψηφισα δεν με ενδιαφερει, απλα γιατι δεν θα αγοραζα οποιοδηποτε προιον της apple οσο εχει αυτη τη νοοτροπια εβραιου...και βεβαια οσο τα κινητα της οταν τα παιρνεις εργοστασιακα ΔΕΝ ειναι υπολογιστης οπως τα αντιστοιχα android κινητα αλλα ενα κινητο που παιρνει εφαρμογες και μπαινει internet... Το μεγαλο μπορει να ειναι καλο κινητο αλλα οχι και 850-900 ευρω. Ειπαμε.
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι γενικά φαν των i-phones

Πιστεύω ότι οι μισοί που παίρνουν i-phone δεν αξιοποιούν όλες τις δυνατότητες της συσκευής..ενώ οι άλλοι μισοί ψάχνουν παντού για wi-fi..

Το μόνο που μου τράβηξε λίγο το ενδιαφέρον είναι το phablet αν και γενικά θεωρώ τσουχτερή τη τιμή του..

Link to comment
Share on other sites

Σαν κάτοχος όλης της σειράς iphone από το original, εχω να πω ότι πρώτη φορά σκέφτομαι την αγορά του. Και θα εξηγηθω :κάποιος σαν και του λόγου μου έπαιρνε iphone για την απλότητα και το lug free ui. Αυτό βέβαια μέχρι που πήρα σαν δεύτερη συσκευή ένα galaxy nexus. Έχω να πω ότι με την έλευση της jelly bean το χάσμα μικρυνε και πιστεύω με την l θα είναι υπέρ του Android. Με το iPhone 6 δεν ξετρελάθηκα καθώς δεν μου προσφέρει κάτι διαφορετικό... Και για τα λεφτά που ζητάει κυρίως... Οπότε περιμένω να το δω από κοντά, να δω τα πρώτα reviews, περιμένω το Nexus 6 και ήδη υπάρχει το m8, g3,s5,z3...σε μειωμένες τιμές...

Για το 5,5 δεν σχολιάζω καν... Για το ρολόι μπορώ να πω ότι με τους συνδυασμούς φαίνεται όμορφο αρκετά αν και δεν είμαι fan των smartwatches γενικότερα...

Edited by hgemwn
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα οι προσδοκίες ήταν αρκετά υψηλές για το iPhone 6 αλλά φαίνεται ότι η Apple απογοήτευσε αρκετό κόσμο. Και με το smartphone αλλά και με το iWatch.
Link to comment
Share on other sites

το λατρευω για αυτο που ειναι το μισω για αυτο που εχει καθιερωθη στην αντιληψη του κοσμου.
ένα ξερω,δεν ξερω τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Αν ζουσε ο Jobs τωρα ο μισος πλανητης θα παραμιλουσε με το ρολοι. Ειμαι σιγουρος.

 

Δεν θα σχολιασω λειτουργιες, θα πω μονο οτι κατασκευασαν ενα προιον το οποιο ειναι μετριοτατο σχεδιαστικα. Μην πω τιποτε χειροτερο.

 

Δηλαδη βαζεις το moto 360 διπλα σε αυτο και...τι βλεπεις? Τωρα αν κανει παπαδες καλοδεχουμενο αλλα για μενα ειναι δευτερευον. Γιατι θελω να φοραω κατι που θα το βλεπω ολη μερα και θα μου αρεσει.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Ας πάμε και λίγο στο πρακτικό μέρος.

Ο περισσότερος κόσμος που επιλέγει iPhone, ενδιαφέρεται για browsing και αναζητά μεγαλύτερη οθόνη αν δεν έχει τη δυνατότητα της διπλής κατοχής (iPhone - iPad)

εφαρμογές (Facebook - Twitter - Instagram κλπ.) που στο iOS θεωρώ πως έχουν την καλύτερη υλοποίηση.

Επίσης ενδιαφέρεται να ανταλλάσσει μηνύματα. Και σε αυτόν τον τομέα δεν υστερεί.

Στα θέλω του θα συναντήσετε τα emails - Ημερολόγια - Επαφές.

Θέλει μια φωτογραφική μηχανή ώστε να βγάζει αξιοπρεπείς φωτογραφίες.

Τα παιχνίδια είναι σημαντικά για ηλικίες 15-25.

Οι χρήστες iPhone ενδιαφέρονται να ακούν μουσική.

Οι περισσότεροι χρήστες ενδιαφέρονται για την ασφάλεια που η Apple με το λειτουργικό της, την παρέχει.

Ο χρήστης με περισσότερες iOS ενδιαφέρεται για τον συγχρονισμό δεδομένων.

Επίσης ενδιαφέρεται για την ποιότητα κατασκευής, υλικών, εμφάνισης.

Ο χρήστης iPhone θα βρει μια σειρά από αξεσουάρ να υποστηρίζουν τη συσκευή του.

Ενδιαφέρεται φυσικά και για την μπαταρία να διαρκεί τουλάχιστον μια ημέρα γεμάτη.

 

Οι περισσότεροι χρήστες δεν ξέρουν απο spects ram, αναλύσεις κλπ.

Αν εξαιρέσεις τη γραμμή που λέει για Facebook, Twitter και Instagram, θα πρέπει να υποθέσουμε ότι υπάρχουν συσκευές που δεν είναι καν "smart" και ικανοποιούν τις ανάγκες των χρηστών που επιλέγουν iPhone!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Είναι εταιρία η Apple με τέτοια δυναμική από άποψη χρημάτων που θα μπορούσε να βγάλει smartphones να χαζεψει ο κόσμος. Αντ αυτού δίνει παραπάνω στο plus, σχεδιαστικά δεν αρέσει απαραίτητα, πετσοκοβει την έκδοση με τα 32gb για να σε σπρώξει στα 64gb (επιεικώς απαράδεκτη πολιτική αλλά ο κόσμος κοιμάται για να την τιμωρησει), αλλαγή πορείας γενικά ως προς το μέγεθος (κάποτε ο Κουκ έλεγε ότι είναι μαγκιά να χωρέσεις σε μικρό μέγεθος ότι έχουν τα μεγάλα και τώρα δίνει παραπάνω σε μια μεγαλύτερη συσκευή), το plus είναι τεράστιο και αστείο τελικά για 5,5" (αδημονω να τους δω στο δρόμο με παντόφλες αυτούς που με κοίταζαν περίεργα όταν είχα το Note1 και να έχουν μάλιστα το ύφος του "είμαι παραγωγικος τώρα με το υπέρτατο εργαλείο"), το ρολόι είναι απαίσιο (έχω τρελά με τα ρολόγια και κάποια αρκετά ακριβά στην συλλογή μου) και σε καμία περίπτωση δεν θα το φορούσα ειδικά με κλεμμένο bracelet από το Sea Master Omega μου.. Γενικά δίνω ένα μεγάλο Χ στην Apple και εύχομαι βουτιά πωλήσεων μπας και, αν και φυσικά δεν είμαι αφελής να περιμένω ποτέ να το δω αυτό
Link to comment
Share on other sites

Αν ζουσε ο Jobs τωρα ο μισος πλανητης θα παραμιλουσε με το ρολοι. Ειμαι σιγουρος.

 

Δεν θα σχολιασω λειτουργιες, θα πω μονο οτι κατασκευασαν ενα προιον το οποιο ειναι μετριοτατο σχεδιαστικα. Μην πω τιποτε χειροτερο.

 

Δηλαδη βαζεις το moto 360 διπλα σε αυτο και...τι βλεπεις? Τωρα αν κανει παπαδες καλοδεχουμενο αλλα για μενα ειναι δευτερευον. Γιατι θελω να φοραω κατι που θα το βλεπω ολη μερα και θα μου αρεσει.

 

Καλύτερο είναι σε δυνατότητες από το γεμάτο LAGS 360. Και η εμφάνιση είναι υποκειμενική. Δεν μου αρέσουν γενικα τα μηλοπροιόντα αλλά το Apple Watch κέρδισε τις εντυπώσεις για εμένα πρώτα με το τι προσφέρει και μετά για την εμφάνιση.

People are more violently opposed to fur than leather because it's safer to harass rich women than motorcycle gangs. - Alexei Sayle
Link to comment
Share on other sites

Είναι εταιρία η Apple με τέτοια δυναμική από άποψη χρημάτων που θα μπορούσε να βγάλει smartphones να χαζεψει ο κόσμος. Αντ αυτού δίνει παραπάνω στο plus, σχεδιαστικά δεν αρέσει απαραίτητα, πετσοκοβει την έκδοση με τα 32gb για να σε σπρώξει στα 64gb (επιεικώς απαράδεκτη πολιτική αλλά ο κόσμος κοιμάται για να την τιμωρησει), αλλαγή πορείας γενικά ως προς το μέγεθος (κάποτε ο Κουκ έλεγε ότι είναι μαγκιά να χωρέσεις σε μικρό μέγεθος ότι έχουν τα μεγάλα και τώρα δίνει παραπάνω σε μια μεγαλύτερη συσκευή), το plus είναι τεράστιο και αστείο τελικά για 5,5" (αδημονω να τους δω στο δρόμο με παντόφλες αυτούς που με κοίταζαν περίεργα όταν είχα το Note1 και να έχουν μάλιστα το ύφος του "είμαι παραγωγικος τώρα με το υπέρτατο εργαλείο"), το ρολόι είναι απαίσιο (έχω τρελά με τα ρολόγια και κάποια αρκετά ακριβά στην συλλογή μου) και σε καμία περίπτωση δεν θα το φορούσα ειδικά με κλεμμένο bracelet από το Sea Master Omega μου.. Γενικά δίνω ένα μεγάλο Χ στην Apple και εύχομαι βουτιά πωλήσεων μπας και, αν και φυσικά δεν είμαι αφελής να περιμένω ποτέ να το δω αυτό

 

Ωραιο το sea master omega.Εγω προτιμω τα raymond weil. Για μενα ακομα κ αν δεν εχεις πολλα χρηματα μπορεις με τα ιδια χρηματα που θα κοστισει το καθε iwatch να παρεις ενα κιμπαρικο κανονικο. Γενικα μου βγαζει καγκουρια το καθε iwatch,φαση geek. Μονο το μοτορολα ειναι κομψο αλλα και παλι,οθονες κ χαζομαρες στα χερια μου δεν θελω.Ο αντρας ενα κοσμημα εχει την δυνατοτητα να φοραει πανω του,καλυτερα να δειχνει εκλεπτυσμενο.

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Είναι εταιρία η Apple με τέτοια δυναμική από άποψη χρημάτων που θα μπορούσε να βγάλει smartphones να χαζεψει ο κόσμος. Αντ αυτού δίνει παραπάνω στο plus, σχεδιαστικά δεν αρέσει απαραίτητα, πετσοκοβει την έκδοση με τα 32gb για να σε σπρώξει στα 64gb (επιεικώς απαράδεκτη πολιτική αλλά ο κόσμος κοιμάται για να την τιμωρησει), αλλαγή πορείας γενικά ως προς το μέγεθος (κάποτε ο Κουκ έλεγε ότι είναι μαγκιά να χωρέσεις σε μικρό μέγεθος ότι έχουν τα μεγάλα και τώρα δίνει παραπάνω σε μια μεγαλύτερη συσκευή), το plus είναι τεράστιο και αστείο τελικά για 5,5" (αδημονω να τους δω στο δρόμο με παντόφλες αυτούς που με κοίταζαν περίεργα όταν είχα το Note1 και να έχουν μάλιστα το ύφος του "είμαι παραγωγικος τώρα με το υπέρτατο εργαλείο"), το ρολόι είναι απαίσιο (έχω τρελά με τα ρολόγια και κάποια αρκετά ακριβά στην συλλογή μου) και σε καμία περίπτωση δεν θα το φορούσα ειδικά με κλεμμένο bracelet από το Sea Master Omega μου.. Γενικά δίνω ένα μεγάλο Χ στην Apple και εύχομαι βουτιά πωλήσεων μπας και, αν και φυσικά δεν είμαι αφελής να περιμένω ποτέ να το δω αυτό

 

Γιατί κάθε κίνητρο κρίνετε καχύποπτα. Οι χρήστες που έως τώρα τους αρκούσε αποθηκευτικός χώρος των 16 GB θα συνεχίσουν με 16. Εάν θέλουν επιπλέον χώρο, αγοράζουν iCloud Drive. Αυτός που αγόραζε 32GB, όπως ο υποφαινόμενος, μου δίνει διπλάσιο χώρο στη ίδια τιμή. Που το παράλογο και το ύποπτο;

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

Γιατί κάθε κίνητρο κρίνετε καχύποπτα. Οι χρήστες που έως τώρα τους αρκούσε αποθηκευτικός χώρος των 16 GB θα συνεχίσουν με 16. Εάν θέλουν επιπλέον χώρο, αγοράζουν iCloud Drive. Αυτός που αγόραζε 32GB, όπως ο υποφαινόμενος, μου δίνει διπλάσιο χώρο στη ίδια τιμή. Που το παράλογο και το ύποπτο;

 

H ερώτηση θα μπορούσε κάλλιστα να αντιστραφεί. Γιατί ότι κάνει η apple οι χρήστες της το δέχονται τόσο αβίαστα;

Το έχουμε ξαναπεί, θα μπορούσε να καταργήσει των 16 gb και στη θέση να ήταν τα 32 gb στην ίδια τιμή. Έτσι εσύ θα κέρδιζες λεφτά, τα οποία όμως δε θέλει να χάσει η apple.

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

 

Οι περισσότεροι χρήστες δεν ξέρουν απο spects ram, αναλύσεις κλπ.

 

αυτο πριν 3 χρονια,πλεον δεν ισχυει.

Αρχιζουν και μαθαινουν...

 

και μην ξεχνας που παιζει να ειμαι πιο φανατικος στα apple απο σενα :lol:

δηλαδη θελω να πω οτι τα αγαπαω κι ολας!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Dinfun δεν μας ειπες αν σε ικανοποιησαν τα τηλεφωνα συγκεκριμενα.Περιμενες κατι παραπανω,κατι λιγοτερο?Που σε απογοητευσε,που σε εκανε οντως να το περιμενεις;Θα παρεις το 4.7 η το μεγαλο?Γενικα αξιζει η μεταβαση απο 5s σε 6αρι για σενα? Εγω θα παω για το μεγεθος της οθονης και μονο.Αν συνεχισουν ετσι δεν με βλεπω για το 7. 6S με το ιδιο σχεδιο το αποκλειω Edited by Harry_Green

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Dinfun δεν μας ειπες αν σε ικανοποιησαν τα τηλεφωνα συγκεκριμενα.Περιμενες κατι παραπανω,κατι λιγοτερο?Που σε απογοητευσε,που σε εκανε οντως να το περιμενεις;Θα παρεις το 4.7 η το μεγαλο?Γενικα αξιζει η μεταβαση απο 5s σε 6αρι για σενα? Εγω θα παω για το μεγεθος της οθονης και μονο.Αν συνεχισουν ετσι δεν με βλεπω για το 7. 6S με το ιδιο σχεδιο το αποκλειω

 

Πολλές ερωτήσεις μαζεμένες :)

 

Λοιπόν τα περσσότερα χαρακτηριστικά τα γνωρλιζαμε από πριν όπότε δεν με εξέπληξε κάτι στην παρουσίαση, ακόμη και η κατήργηση της έκδοσης των 32 GB από τις πραγγλίες της toshiba. Τώρα δεν θα είμαι από τους πρώτους που θα το πάρει καθώς θέλω να δω από κοντά τις ρίγες στο back cover καθώς είναι και ο ανασταλτικός παράγων για εμένα.

 

Σχεδιαστικά το υπόλοιπο σώμα καθώς και το με κυκλικές ακμές digitizer όπως και η όλη συσκευή μου αρέσει, δεν με ξετρέλανε όπως το 2012 το iPhοne 5. Σε αντίθεση με το APPLE Watch που με εξέπληξε ευχάστα. Εκεί πραγματικά ο Ive και η ομάδα του έδωσε ρέστα. Κατάφερε να συνδιάσει το χθες digital crown σε άλλη θέση από την αναμενόμενη με το σήμερα ενός ψηφιακού tracker.

 

Σε αυτό το σημείο να πω πως από τις περίμενα περισσότερους αισθητήρες που θα δούμε μάλλον στον μέλλον. Εδώ σίγουρα θα το φέρω από το εξωτερικό τις πρώτες ημέρες της κυκλοφορίας του. Η διάρκεια της μπαταρία του είναι ένα μεγάλο θέμα και θα συμφωνήσω με τους περισσότερους που θέλουν τουλάχιστον 4 ημέρες. Πιστεύω την ήμέρα κυκλοφορίας του να έχουμε τις δύο ημέρες. Φαντάζομαι πως η Apple δεν το έδωσε τώρα ώστε να παλέψει αυτό το κομμάτι καθώς το υπόλοιπο project είναι καθόλα έτοιμο.

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=gCluaJe3lb4]Apple - Apple Watch - Reveal - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κάθε κίνητρο κρίνεται καχύποπτα. Ο χρήστες που έως τώρα τους αρκούσε των 16 GB θα συνεχίσουν με 16. Εάν θέλουν επιπλέον χώρο αγοράζουν iCloud Drive. Αυτός που αγόραζε 32GB, όπως ο υποφαινόμενος, μου δίνει διπλάσιο χώρο στη ίδια τιμή. Που το παράλογο και το ύποπτο;

 

H ερώτηση θα μπορούσε κάλλιστα να αντιστραφεί. Γιατί ότι κάνει η apple οι χρήστες της το δέχονται τόσο αβίαστα;

Το έχουμε ξαναπεί, θα μπορούσε να καταργήσει των 16 gb και στη θέση να ήταν τα 32 gb στην ίδια τιμή. Έτσι εσύ θα κέρδιζες λεφτά, τα οποία όμως δε θέλει να χάσει η apple.

Το αυτό!! 10chrs

Link to comment
Share on other sites

H ερώτηση θα μπορούσε κάλλιστα να αντιστραφεί. Γιατί ότι κάνει η apple οι χρήστες της το δέχονται τόσο αβίαστα;

Το έχουμε ξαναπεί, θα μπορούσε να καταργήσει των 16 gb και στη θέση να ήταν τα 32 gb στην ίδια τιμή. Έτσι εσύ θα κέρδιζες λεφτά, τα οποία όμως δε θέλει να χάσει η apple.

 

Γνωρίζεις την αναλογία πωλήσεων 16GB - 32GB -64GB; φάνταζομαι πως όχι ούτε φυσικά κι εγώ. Η Apple όμως ξέρει. Γιατί να δώσει μνήμη σε όσους δεν την χρειάζονται και αγοράζουν τη συσκευή των 16 GB ούτως ή άλλως, εξοικονομώντας τα χρήματα που θα σπατουλούσε άσκοπα και να μην την δώσει αποκλειστικά σε αυτούς που τη χρειάζονται;

 

Εάν θέλεις μου απαντάς; :)

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγος για να πάρει κάποιος, μία από τις δύο εκδόσεις είναι (αν έχει τα χρήματα φυσικά) να του αρέσει το iOS και να μην μπορεί τα Android. Αν δεν είναι φανατικός με τα Apple γενικώς δεν μπορώ να φανταστώ πως θα κερδίσουν κοινό της άλλης πλευρά όταν δίνουν σε μια όχι και τόσο ελκυστική (στην καλύτερη περίπτωση) συσκευή χαρακτηριστικά προ διετίας. Εκτός από την κάμερα που αλλού κερδίζει το 6αρι για παράδειγμα το HTC one M7?

Αντικειμενικά όσο μπορώ να δω πουθενά. Αν θέλει κανείς να δείχνει στα τραπέζια, το μήλο στην πλάτη του ακόμα και στις μέρες μας, τι να πω.....

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως μολις ερθει Ελλαδα το 6αρι και λογικα τοτε θα πεσει η τιμη του 5ς θα χτυπησω ενα 5ς 32αρι καινουργι στην κουτα που λεμε και θα ειμαι μια χαρα σιγα μην σκασω σχεδον 900 ευρω για το 6αρι με τιποτα λεμεεε!!!!
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις την αναλογία πωλήσεων 16GB - 32GB -64GB; φάνταζομαι πως όχι ούτε φυσικά κι εγώ. Η Apple όμως ξέρει. Γιατί να δώσει μνήμη σε όσους δεν την χρειάζονται και αγοράζουν τη συσκευή των 16 GB ούτως ή άλλως, εξοικονομώντας τα χρήματα που θα σπατουλούσε άσκοπα και να μην την δώσει αποκλειστικά σε αυτούς που τη χρειάζονται;

 

Εάν θέλεις μου απαντάς; :)

Εσύ δηλαδή αν είχαν ίδια τιμή (ή ακόμα και διαφορά 30€ - βλέπε LG G2) οι εκδόσεις των 16 και 32 τι θα προτιμουσες? Και τι σημαίνει "Η Apple όμως ξέρει"? Η Apple ξέρει πως να βγάζει χρήματα είναι απλό

Link to comment
Share on other sites

Εσύ δηλαδή αν είχαν ίδια τιμή (ή ακόμα και διαφορά 30€ - βλέπε LG G2) οι εκδόσεις των 16 και 32 τι θα προτιμουσες? Και τι σημαίνει "Η Apple όμως ξέρει"? Η Apple ξέρει πως να βγάζει χρήματα είναι απλό

 

Να το βελτιώσω λίγο, η Apple γνωρίζει πως να εξοικονομεί χρήματα, χωρίς να εκμεταλλεύεται τον καταναλωτή. Το ίδιο κάνει και με το Apple Pay, εξοικονομεί χρήματα από τις τράπεζες, ζητώντας προμήθεια για τις συναλλαγές, κι όχι από τα καταστήματα ή τους χρήστες της υπηρεσίας :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...