Jump to content

myphone POLL: iPhone 6, Αυτό που περιμένω, αυτό, αυτό;


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Είστε ευχαριστημένοι από τις συσκευές που παρουσιάστηκαν από την Apple;  

919 members have voted

  1. 1. Είστε ευχαριστημένοι από τις συσκευές που παρουσιάστηκαν από την Apple;

    • Ναι, είμαι ευχαριστημένος με όλες τις συσκευές
      82
    • Είμαι ευχαριστημένος με κάποια/κάποιες από αυτές
      217
    • Όχι, δεν είμαι ευχαριστημένος με καμία από αυτές
      453
    • Δεν με ενδιαφέρει/Δεν απαντώ
      167


Recommended Posts

Δυστυχως για εμας που θελουμε πιο compact smartphone εφυγε και η επιλογη αυτη απο την apple.Θεωρω πως το 6 πρεπει να εχει και ois και 2gb και να αφηνε το δικαιωμα της επιλογης αναλογα με το μεγεθος που προτιμαει ο καθενας.Λογικα η αναβαθμιση μου θα ειναι ενα 5s γιατι δυσκολα θα φυγω απο ios.

 

Ολοι αυτο ηθελαν αλλα αμα το εκανε, δεν θα πηγαινε κανεις στη ρακετα των 5.5" (6+).

Επρεπε να δωσει ενα δελεαρ στον κοσμο για να προτιμησει το μεγαλο εναντι του μικρου και αυτο ειναι τα ανωτερα specs.

 

Προσωπικα θα ηθελα ενα "απλο" 6αρι στις 5" με λιγοτερα bezels απο το τωρινο και ενα 6" με πενακι και δυνατοτητες Note 4.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 217
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πόσο βγαίνει τώρα καινούργιο το 4s? Εδώ πάνω (Ελβετία) το πουλάνε 350 φράγκα (περίπου 300 ευρώ), τα οποία τα θεωρώ αρκετά υψηλή τιμή για την ηλικία του τηλεφώνου.

275 ευρο με τα 8GB.Ομως και παλι σε αυτη την τιμη δεν υπαρχει λογος για συγκριση με ενα android ιδιας αξιας..

Link to comment
Share on other sites

275 ευρο με τα 8GB.Ομως και παλι σε αυτη την τιμη δεν υπαρχει λογος για συγκριση με ενα android ιδιας αξιας..

 

Ναι σωστα... Τι να φτουρισει το... ερμο το NEXUS 5, μπροστα στο 4S των 8gb;;; :shifty:

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Δε θελω να βγω offtopic αλλα αυτα που διαβάζω για χαραγμένες οθόνες σε Air μου κάνουν απορία. Ειμαι σίγουρος οτι θα έχετε δει κατι, παράπονα ίσως αλλιως δεν θα γινόταν αναφορά, αλλα και παλι μου κανει εντύπωση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Δε θελω να βγω offtopic αλλα αυτα που διαβάζω για χαραγμένες οθόνες σε Air μου κάνουν απορία. Ειμαι σίγουρος οτι θα έχετε δει κατι, παράπονα ίσως αλλιως δεν θα γινόταν αναφορά, αλλα και παλι μου κανει εντύπωση.

 

 

Εγώ και ο Te_salat ( ίσως και άλλοι ) μιλήσαμε για προσωπική εμπειρία . Οχι για κάτι που κάπου έχουμε ακούσει ...

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και πεταξα μπηχτη!Να συγκρινω τι ακριβως ρε παιδια;τα ελειπη χαρακτηριστικα του iphone σε σχεση με το android?Τι ακριβως;την ταχυτητα;Η την αυτονομια;Με το μονο που μπορει να συγκριθει ενα iphone ειναι με κανα android των 90 ευρο.(Αν και μεχρι ΚΑΙ αυτο εχει bluetooth και και και..)Μην ειστε κολλημενοι με την διαφημιση απο τα αμερικανακια.
Link to comment
Share on other sites

Η διαφοροποίηση του λειτουργικού μεταξύ των δύο τηλεφώνων (6/6+) είναι επιλογή του τμήματος marketing και όχι του τμήματος engineering. Ο αχταρμάς των εικονιδίων στη μικροσκοπική οθόνη του ρολογιού, η προσθήκη εφαρμογών τύπου mail και photos, η υϊοθέτηση 2ου hardware button (!) για μία και μοναδική αμφιβόλου χρησιμότητας λειτουργία όταν κοντζαμ iPad έχει μόνο ένα - όλα αυτά φωνάζουν πως η Apple του Jobs έχει πεθάνει. Ο Cook είναι ένας διαχειριστής της σειράς, που απλά επιμένει να χρησιμοποιεί τη φρασεολογία του προκατόχου του χωρίς να μοιράζεται ίχνος του ταλέντου του. Προσπαθεί να καλύψει τα κενά του αγοράζοντας εταιρείες και συμβούλους αριστερά και δεξιά. Ένας νέος Balmer σε πιο συνεσταλμένη έκδοση...

 

Αμ ο άλλος ο Ive...Αφού έκανε το iOS ουράνιο τόξο, υϊοθετεί και την επόμενη σχεδιαστική αρχή των ασιατών στο φακό της κάμερας. Κάποτε ξόδευε εκατομύρια για να φτιάξει τις τρύπες για το LED της κάμερας στα MacBooks τόσο μικρές ώστε να μη φαίνονται με το γυμνό μάτι και διαταραχθεί η αρμονία του design. Μονοκόματες γραμμές χωρίς διακοπές. Απόλυτη συμμετρία. Τι χάλι είναι αυτό στα νέα iPhones? Δείχνει να έχει αδειάσει, διότι αυτά που μας παρουσιάζει απέχουν πολύ από το παρελθόν του.

 

το ποστ αυτο εκφραζει απολυτα αυτα που πιστευω κι εγω. ειδικα η δευτερη παραγραφος.

 

κατα τ'αλλα δεν κανω κουμαντο στα λεφτα κανενος, ουτε θα κρινω τις επιλογες σας, αλλα αυτο το "δε μ αρεσει τοσο πολυ το Χ αλλα θα το παρω", προσωπικα, δεν μπορω να το διαβαζω (οπου χ βαλτε και iphone, apple watch, samsung gear, samsung n4, s5, htc one m8, lg g3, macbook pro, sony vaio, κτλ, κτλ). οι γκατζετακηδες που θελετε να δοκιμαζετε τα παντα, κι οι "εχοντες" καλως κανετε, αλλα δυστυχως αυτο το trend παιζει πολυ εκει εξω. και ακομα πιο δυστυχως επιβραβευει την πολιτικη καποιων εταιρειων, που δινουν λιγα και παιρνουν πολλα χωρις να λαμβανουν το παραμικρο αρνητικο feedback.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ και ο Te_salat ( ίσως και άλλοι ) μιλήσαμε για προσωπική εμπειρία . Οχι για κάτι που κάπου έχουμε ακούσει ...

 

Δεν μπορώ να πω τίποτε παραπάνω εφόσον έχετε προσωπική εμπειρία, ούτε εγώ τίποτε άλλο από τη δίκη μου. Κρίμα που έχει συμβεί κάτι τέτοιο και ελπίζω να μη ξανασυμβεί σε κανέναν και αντίστοιχο.

 

Φυσικα και πεταξα μπηχτη!Να συγκρινω τι ακριβως ρε παιδια;τα ελειπη χαρακτηριστικα του iphone σε σχεση με το android?Τι ακριβως;την ταχυτητα;Η την αυτονομια;Με το μονο που μπορει να συγκριθει ενα iphone ειναι με κανα android των 90 ευρο.(Αν και μεχρι ΚΑΙ αυτο εχει bluetooth και και και..)Μην ειστε κολλημενοι με την διαφημιση απο τα αμερικανακια.

 

Είσαι σίγουρος ότι κάνει €90? Μήπως υπάρχουν και πιο οικονομικές λύσεις για να τη γλιτώσω κι εγώ?

 

Sorry που έκανα feed da troll άλλα μπορεί να έχει δίκιο. :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν!Εχει και με 53 ευρο για την ακριβεια το LG L3 II το οποιο μεχρι ΚΑΙ αυτο εχει τα καλουδια που πιο πανω αν δεις ανεφερα τα οποια οι χρηστες iphone δεν θα δουν ποτε!
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν!Εχει και με 53 ευρο για την ακριβεια το LG L3 II το οποιο μεχρι ΚΑΙ αυτο εχει τα καλουδια που πιο πανω αν δεις ανεφερα τα οποια οι χρηστες iphone δεν θα δουν ποτε!

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Με έφτιαξες πολύ. :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

:-) Για να ειμαι ομως δικαιος θα πω το μοναδικο πλεονεκτημα ενος iphone σε σχεση με ενα android.Το scroll οταν σερφαρεις σελιδα!Δεν ειναι γρηγοροτερο,απλως δεν κανει ξες αυτα τα στιγμιαια lagakia!Στο iphone κυλαει ομοιομορφα.Βεβαια αυτος ειναι τωρα και ο στοχος των android.Και θα λυθει.
Link to comment
Share on other sites

:-) Για να ειμαι ομως δικαιος θα πω το μοναδικο πλεονεκτημα ενος iphone σε σχεση με ενα android.Το scroll οταν σερφαρεις σελιδα!Δεν ειναι γρηγοροτερο,απλως δεν κανει ξες αυτα τα στιγμιαια lagakia!Στο iphone κυλαει ομοιομορφα.Βεβαια αυτος ειναι τωρα και ο στοχος των android.Και θα λυθει.

 

Κατσε γιατί μου τα χαλάς τώρα, δηλαδή μου γράφεις οτι όλες οι συσκευές Android έχουν lag και δεν κυλάνε ομοιόμορφα? Κοιτά να δεις το άτιμο το iPhone πλεονέκτημα που έχει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Κατσε γιατί μου τα χαλάς τώρα, δηλαδή μου γράφεις οτι όλες οι συσκευές Android έχουν lag και δεν κυλάνε ομοιόμορφα? Κοιτά να δεις το άτιμο το iPhone πλεονέκτημα που έχει.

Αν και το lag με root και ρυθμισεις σχεδον εξαλειφεται..Τα 750 ευροπουλα που θα δωσει καποιος για ενα κινητο με 1 ram τα πληρωνει στην ουσια για το scroll δεν εξηγειται αλλιως ρε παιδια! ;-)

Link to comment
Share on other sites

Ποιό ρουτ ποιό lag και τι σχεδόν; M7,M8,Nexus 5,OG

Δεν υπάρχει lag ούτε κολλήματα σε σωστές υλοποιήσεις.

Παίρνει ο κόσμος ένα xperia η ένα galaxy χωρίς να ξέρει καν ποιό μοντέλο και νομίζει ότι το αντροιντ είναι για τα μπαζα.

 

Αυτός που θα δώσει 750 η 7500 για iPhone τα δίνει για 1002 λόγους. ΔΕΝ είναι vs, είναι θέμα αναγκών και προτιμήσεων.

Σαν να λες την λες στον άλλο που πήρε αγροτικό και όχι νταλίκα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιό ρουτ ποιό lag και τι σχεδόν; M7,M8,Nexus 5,OG

Δεν υπάρχει lag ούτε κολλήματα σε σωστές υλοποιήσεις.

Παίρνει ο κόσμος ένα xperia η ένα galaxy χωρίς να ξέρει καν ποιό μοντέλο και νομίζει ότι το αντροιντ είναι για τα μπαζα.

 

Αυτός που θα δώσει 750 η 7500 για iPhone τα δίνει για 1002 λόγους. ΔΕΝ είναι vs, είναι θέμα αναγκών και προτιμήσεων.

Σαν να λες την λες στον άλλο που πήρε αγροτικό και όχι νταλίκα.

Σωστος φιλε μου,εγω ειμαι χρονια androidακιας και το μονο που θελω να αποδειξω ειναι να μην ειναι κολλημενοι μονο με τα iphone.Να πιασουν στα χερια τους και κανενα android να δουνε οτι ειναι πιο λειτουργικο στα μισα και ουτε λεφτα! Και αν δεν τους αρεσει ας μεινουν στο ios.Απλα τα πραματα!!

Link to comment
Share on other sites

Σωστος φιλε μου,εγω ειμαι χρονια androidακιας και το μονο που θελω να αποδειξω ειναι να μην ειναι κολλημενοι μονο με τα iphone.Να πιασουν στα χερια τους και κανενα android να δουνε οτι ειναι πιο λειτουργικο στα μισα και ουτε λεφτα! Και αν δεν τους αρεσει ας μεινουν στο ios.Απλα τα πραματα!!

 

Κάποιοι πιάσαμε και δεν κάλυψε τις ανάγκες μας ενώ το "λιγότερο λειτουργικό" iOS τις κάλυψε.

Για εμένα τουλάχιστον, σημασία δεν έχει να κάνει ένα τηλέφωνο χιλιάδες πράγματα αλλά να κάνει καλά και απροβλημάτιστα αυτά που εγώ χρειάζομαι (δεν αναφέρομαι σε design, updates κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι πιάσαμε και δεν κάλυψε τις ανάγκες μας ενώ το "λιγότερο λειτουργικό" iOS τις κάλυψε.

Για εμένα τουλάχιστον, σημασία δεν έχει να κάνει ένα τηλέφωνο χιλιάδες πράγματα αλλά να κάνει καλά και απροβλημάτιστα αυτά που εγώ χρειάζομαι (δεν αναφέρομαι σε design, updates κλπ).

Το ξερω οτι το ios ειναι ενα αρκετα μεγαλοπρεπες λειτουργικο και δε μασαει!Οκ παιδια αυτα ειχα να πω εγω,πολλοι θα με πειτε και troll αλλα μου αρεσει να μιλαω να λεω τη γνωμη μου και να μου λενε και αλλοι τη δικη τους!Καλη συνεχεια gadgetακηδες!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...