Jump to content

myphone POLL: iPhone 6, Αυτό που περιμένω, αυτό, αυτό;


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Είστε ευχαριστημένοι από τις συσκευές που παρουσιάστηκαν από την Apple;  

919 members have voted

  1. 1. Είστε ευχαριστημένοι από τις συσκευές που παρουσιάστηκαν από την Apple;

    • Ναι, είμαι ευχαριστημένος με όλες τις συσκευές
      82
    • Είμαι ευχαριστημένος με κάποια/κάποιες από αυτές
      217
    • Όχι, δεν είμαι ευχαριστημένος με καμία από αυτές
      453
    • Δεν με ενδιαφέρει/Δεν απαντώ
      167


Recommended Posts

Σαφώς κ δεν ειμαι ευχαριστημένος με αυτά που παρουσιάστηκαν μιας κ αυτά τα specs υπάρχουν σχεδόν απ το 12 στον ανταγωνισμό. Που ειναι οι καινοτομίες τις Apple?

Γνωρίζω οτι λόγω της φύσης του iOS θα πανε κ τα δυο σφαίρα αλλα αυτό δεν μου αρκεί μόνο. Πιο πιθανό βρίσκω να πάρω το 5s παρα το 6.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 217
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό ακριβώς. Είναι τραγικό 4πύρηνα τηλέφωνα να λαγκάρουν σαν τρελά. Από S4 πήγα σε 4S μόνο και μόνο επειδή δε κολλάει.

 

To γεγονός ότι τα sammy έχουν κακογραμμένες τις built-in εφαρμογές δεν σημαίνει ότι φταίει το android οπωσδήποτε, δοκίμασε nexus,htc, ειδικά τα htc είναι ότι πιο κοντά σε ios.

 

Υ.γ. Και τα sammy/lg με λίγο ψάξιμο αλλάζουν τελείως όψη.

Link to comment
Share on other sites

το 4.7 ισως το δοκιμασω , αντροιντ βεβαια ποτε ξανα γιατι ειχα παρει το s1 και κολουσε , λογικα ακομα ετσι 8α ειναι μετα απο 4 χρονια...

 

lol. Είχα και εγώ το S1 και λάγκαρε όντως πολύ!

Έχουν αλλάξει τα πράγματα ΠΑΡΑ πολύ. Τα nexus είναι πιο αλαγκάριστα από iphone ίσως. Δοκίμασε nexus, Ηtc one ή sony xperia z2-3 και θα με θυμηθείς.

 

Εγώ περίμενα μήπως μετά το iphone 4 που ήταν η τελευταία φορά που είχα iphone επανέλθω αλλά μου την έσπασε λίγο η apple. Το plus δεν το συζητώ καν γιατί είναι παντόφλα για τα δικά μου γούστα.

Το μικρό καλό φαίνεται αλλά έριξαν αδικαιολόγητα μπαταρία και ois σε σχέση με το plus. Ισως το σκεφτώ για το 4.7 αλλά υπάρχει και η ωραία λύση του sony Z3 compact.

To ρολόι αδιάφορο για μένα όπως και τα android ρολόγια.

Link to comment
Share on other sites

Αντε να γράψω και εγώ τις εντυπώσεις μου εδώ μιας και ως τώρα το θέμα δείχνει να είναι τρολλ free....

Apple χρήστης εδώ και 11 χρόνια και αυτή είναι μια απο τις λίγες φορές που απογοητεύτηκα τόσο απο ένα λανσάρισμα τις apple.

Θα κάνω χρήση μιας χιλιοειπωμένης ατάκας "ΑΝ ζούσε ο Στηβ Τζομπς αυτό το iphone δεν θα έφευγε απο το σχεδιαστικό πάγκο με την Καμία" :O , ήδη δείγματα έλειψης φαντασίας και δημιουργικότητας για μένα φάνηκαν όταν βγήκε το iphone 5,που ναι μεν είχε μια αλλαγή στα υλικά αλλά κατά τα άλλα δεν ήταν τίποτα παραπάνω απο ένα τραβηγμένο iphone 4 και ερχόμαστε 2 χρόνια αργότερα (χρόνος αρκετός πιστεύω για να βγάλεις κάτι νέο σε σχέδιο) και βλέπουμε ένα σχέδιο 'καλό' που όμως δεν σε κάνει να λές "αυτό είναι iphone" (σχεδιαστικά) και ακόμα χειρότερα να έχει κάτι χάλια γραμμές στην πλάτη ξέρασμα σκέτο με κερασάκι στην τούρτα κάμερα που προεξέχει απο το σώμα, Ε αυτό το πράγμα ειλικρινά ο Στηβ δεν θα το άφηνε να περάσει αλλά όταν δεν υπάρχει κανείς να σε ελέγχει και να σου λέει ΟΧΙ τότε έχεις το iphone 6 να παρουσιάζεται σαν κάτι το καταπληκτικό.

Ο Ive δείχνει κουρασμένος/κορεσμένος ή απλά ποτέ δεν είχε όραμα/φαντασία/γούστο και χρειαζόταν κάποιον άλλο να του λέει τι είναι οκ και τι όχι τουλάχιστον αυτά τα δείγματα πέρνω 3 χρόνια μετά.

Το iphone 6 θα πουλήσει τρελά όχι γιατί είναι κάτι το καταπληκτικό ή ωραίο αλλά γιατί έχει μεγαλύτερη οθόνη κάτι που είναι απαραίτητο για ένα smartphone και κάτι που περίμενα εδώ και 4 χρόνια απο την apple.

Το hardware τι να πείς εκεί?δεν ξέρουμε ακόμα αν θα έχει 1 ή 2gb ram αυτό θα το μάθουμε στις 18-19 του μηνός που θα το ανοίξουν τα διάφορα tech sites,σε περίπτωση που έχει μείνει στο 1gb αυτό θα είναι το 2ρο φάουλ τις apple(με πρώτο το design) με 3το την μπαταρία που το Gionee Elife 5.1S ένα κινητό με πάχος τα 5.1mm έχει μπαταρία 2100,mAh και τέλος 4το το OIS που ήδη ξέρουμε ότι μόνο η ρακέτα θα το έχει...

Κάποτε (όχι πολύ παλιά) ο Tim Cook είπε ότι δεν είναι δύσκολο να φτιάξεις μεγάλο κινητό αλλά να μπορέσεις να προσφέρεις ότι έχει ένα μεγάλο κινητό σε μικρότερο μέγεθος,το σκέφτομαι και δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω όταν μου βγάζει κινητό που είναι πιό μεγάλο απο τα υπόλοιπα με ίδιο μέγεθος οθόνης αλλά τόσο πετσοκομένο.

Αντε και πές ότι δεν είναι ικανοί να βάλουν μεγαλύτερη μπαταρία στα 6.9mm τι μου το κάνεις τόσο λεπτό ρε φίλε και μου έχεις τον φακό να προεξέχει απο την κάσα κάντο 7.2mm και βάλε μου και μια μπαταρία που θα βγάζει μια φουλ μέρα να το χαρώ,δλδ το πάχος τις συσκευής σε χάλασε?

 

Θα σταματήσω εδώ γιατί παραέγινε μεγάλο το πόστ, στην τελική θα πάρω το iphone 6 μόνο και μόνο για την οθόνη και θα το δώσω όταν βγεί το iphone 7, αλλά αυτό δεν αλάζει το γεγονός ότι η apple έκανε αμέτρητα φάουλ αυτή την φορά.

Link to comment
Share on other sites

Εν μέρει είμαι ευχαριστημένος, έχω κι έγω ένα θεματάκι με τις ρίγες στο πίσω μέρος, οι οποίες ξεφεύγουν από Apple design, θα περιμένω να δω τη συσκευή από κοντά και στη συνέχεια θα δω αν θα προχωρήσω σε αγορά.

 

Apple Watch, η υλοποίηση και η σχεδίασή του είναι φοβερή. Οι πολλές επιλογές από business - smart casual - sport κλπ. μέχρι τα υλικά που είναι κατασκευασμένο. H χρήση που περιμένω να του κάνω, είναι να το φορώ και να λαμβάνω notifications.

 

Με δύο λέξεις το λάτρεψα! :p

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα ότι δεν έμεινα ευχαριστημένος, γιατί:

- Η αύξηση της οθόνης στο iphone 6 ήταν καλοδεχούμενη αλλά του έκοψαν τα χαρακτηριστικά που έδωσαν στο 6+ (οπτική σταθεροποίηση κάμερας, καλύτερη μπαταρία, κατά τα λεγόμενα λιγότερη ram, άρα και μικρότερη αντοχή στο χρόνο).

- Το 6+ το περίμενα με μεγάλη περιέργεια, τελικά κατάφεραν να το κάνουν παντόφλα και ΧΩΡΙΣ να δίνουν ΟΥΤΕ ΕΝΑ χαρακτηριστικό που να δικαιολογεί το τόσο μεγάλο μέγεθος. Τουλάχιστον στο note έχεις το πενάκι, multitasking, πολλαπλά παράθυρα, εδώ τι; να παίζουμε παιχνίδια σε μεγαλύτερη οθόνη;;;

- θεωρώ ΓΕΛΟΙΑ και για τα δύο τηλέφωνα, και ΜΕΓΙΣΤΗ ΚΟΡΟΙΔΙΑ, αυτό που έκαναν με τα 16/32 GB μνήμης. Τι λέτε ρε γελοίοι που εν έτη 2014 αφήνετε ακόμα ένα τηλέφωνο 700-800 ευρώ με 16 GB και μας αναγκάζετε πρακτικά να δώσουμε άλλο ένα κατοστάρικο νταβατζηλίκι!

- και τα δύο τηλέφωνα έχουν ατυχέστατη σχεδίαση, ειδικά στην πλάτη. Έβλεπα τα leaks και δεν πίστευα ότι αυτό θα ήταν το τελικό αποτέλεσμα... Και όμως!

- το apple watch έχει αξιόλογο potential ως interface αλλά... Είναι δυνατόν ο Ive να υπέγραψε αυτή τη βλακεία; Απείρως ομορφότερο το moto 360. Χωρίς να είναι αδιάβροχο, με γελοία αυτονομία, γκουμούτσα και πανάκριβο... Αίσχος!

Γενικά είμαι πελάτης της apple (mac, ipad2, iphone στο παρελθόν τώρα με note 3) αλλά κυρίως είμαι λάτρης της τεχνολογίας. Από αυτή την άποψη περίμενα με ανυπομονησία την ανακοίνωση γιατί πίστευα ότι θα δούμε κάτι όμορφο και λειτουργικό, όπως αυτή η εταιρεία έχει αποδείξει ότι μπορεί να κάνει στο παρελθόν. Η απογοήτευση λοιπόν δεν οφείλεται στο ότι τα προιόντα αυτά καθ' αυτά είναι κακά, απλά είναι κατώτερα των προσδοκιών και ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ υπερτιμημένα πλέον.

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Εν μέρει είμαι ευχαριστημένος, έχω κι έγω ένα θεματάκι με τις ρίγες στο πίσω μέρος, οι οποίες ξεφεύγουν από Apple design, θα περιμένω να δω τη συσκευή από κοντά και στη συνέχεια θα δω αν θα προχωρήσω σε αγορά.

 

Apple Watch, η υλοποίηση και η σχεδίασή του είναι φοβερή. Οι πολλές επιλογές από business - smart casual - sport κλπ. μέχρι τα υλικά που είναι κατασκευασμένο. H χρήση που περιμένω να του κάνω, είναι να το φορώ και να λαμβάνω notifications.

 

Με δύο λέξεις το λάτρεψα! :p

 

Dinfun αν το θες για να λαμβάνεις notifications μάλλον θα πάρεις λάθος ρολόι.. Εκεί ακριβώς είναι για μένα το πρόβλημα του Apple watch.. Προσπαθεί να κάνει πάρα πολλά πράγματα.. Gallery σε ρολόι; pan σε χάρτες; αν ήθελα να κάνω κάτι τέτοιο θα έβγαζα απλά το κινητό από την τσέπη μου ..

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

Dinfun αν το θες για να λαμβάνεις notifications μάλλον θα πάρεις λάθος ρολόι.. Εκεί ακριβώς είναι για μένα το πρόβλημα του Apple watch.. Προσπαθεί να κάνει πάρα πολλά πράγματα.. Gallery σε ρολόι; pan σε χάρτες; αν ήθελα να κάνω κάτι τέτοιο θα έβγαζα απλά το κινητό από την τσέπη μου ..

 

H επεξήγηση που μου δίνεις όμως δεν με κάλυψε, γιατί θα αγοράσω λάθος smart watch, αφού αυτο που ζητώ το κάνει και με το παραπάνω. Δεν θέλω χάρτες, δεν θελω gallery ούτε διαχείριση φωτογραφικής μηχανής από απόσταση. :)

Link to comment
Share on other sites

αυτο το λινκ τα λεει ολα.

 

http://mobiledevicesize.com/compare/#474,460,365,425,434,418,473;1

 

καταφερε το μικρο να ειναι μαλλον πολυ μικρο και να μην του βαλει καν OIS ή 2 gb RAM(αν και ακομα περιμενουμε επιβεβαιωση)

και ΚΑΤΑΦΕΡΕ το μεγαλο που εχει ολα τα καλουδια OIS,fHD αλλες εφαρμογες πιο πλουσιες και σαφως μεγαλυτερη αυτονομια να το κανει ΠΙΟ μεγαλο απο τα ΝΟΤΕ 3/4

 

για μενα το ιδανικο θα ηταν ενα με οθονη 5αρα και μπαταρια εσρω 2400.Βαλε και το OIS και θα το αγοραζα...

τωρα ομως...

ΟΧΙ.

ισως δοκιμασω το μικρο να μου φυγει η καψα

 

Το ρολοι δεν μου αρεσει σαν σχεδιο οποτε και εδω βλεπω αποτυχια τουλαχιστον για μενα.

Το ΜΟΤΟ 360 ειναι πολυ πιο ομορφο για μενα.

 

 

Τωρα ξεκιναω να διαβαζω και πεφτω πανω στο ποστ σου.

Δε θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο (εκτος απο την αγορα του 6αριου αλλα ειναι νωρις ακομα-εντιτ:ο φιλος λεει πως ισως το παρει αλλα εγω οχι.).-

Edited by venoos

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

ΑΛΛΑ αυτο που ειναι EPIC FAIL ειναι οτι εδωσε 100 εκτ δολαρια σους U2 για να δωσει δωρο το album και να το παιξει μουρη και δεν κρατησε αυτα τα λεφτα για να δωσει τα 32gb στην τιμη των 16gb :(

 

Καλό «εφάπαξ» για τους U2, δεν βρίσκεις; Κάτι να βάλουν στην άκρη οι άνθρωποι για την σύνταξή τους βρε!

 

Εμένα αυτό που δεν μου άρεσε ήταν το ότι η παρουσίαση μεταδόθηκε μόνο σε συσκευές της Apple, κίνηση μέγιστης επίδειξης αυταρέσκειας, ματαιοδοξίας και αλαζονίας, εν τέλει σαν να σου λέει, δεν με ενδιαφέρει αν δεν θα μπορούν να με δουν όλοι οι υπόλοιποι, αν θέλουν ας πάρουν συσκευή μου. Ναι απλ, έτσι θα κερδίσεις τους άσχετους / δύσπιστους. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

αυτό που περιμέναμε δεν ήρθε. μέχρι και την τελευταία στιγμή περίμενα κάτι ξεχωριστό από την Apple, κάτι καινοτόμο και δεν ήρθε.

Επίσης το γεγονός ότι το design του Apple Watch είναι αμφιλεγόμενο, σε άλλους αρέσει και σε άλλους όχι. αυτό και μόνο είναι αποτυχία για την Apple. Δηλαδή ακόμα και όταν βγήκε το iPhone 5 που την κορόιδευαν για το μακρόστενο σχήμα, δεν έλεγε κανείς ότι είναι άσχημο ή ότι δεν είναι όμορφο. όχι τουλάχιστον τόσο μεγάλη μερίδα του κόσμου, και δη οπαδοί της Apple.

τα iphones 6/6+ θα κάνουν τα αναμενόμενα. θα είναι σφαιράτα (εκτός αν εχουν κάνει κανα τραγικό λάθος), αλλά μέχρι εκεί. δεν προσφέρουν κάτι καινούριο στον χρήστη, κάποιο ιδιαίτερο και καινούριο/καινοτομο feature.

εμένα αυτό με "απογοήτευσε", όχι ότι δεν έχει τα πιο δυνατά specs της αγοράς. άλλωστε τα specs δεν εχουν σημασια, η εμπειρία του χρήστη έχει σημασία και εκεί λογικά δεν θα υπάρχει πρόβλημα..

η μόνη αμφιβολία για τα νέα μοντέλα ειναι RAM, όχι για άμεσα, αλλα για το πόσο futureproof θα είναι, για τις μελλοντικές αναβαθμίσεις του iOS.

 

Απογοητευτική και η παρουσίαση, τουλάχιστον για όσους την βλέπαμε μέσω internet.

έδωσε στην Samsung το δικαίωμα να βγάλει αυτην την διαφήμιση:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=vA8xPyBAs_o]It Doesn't Take a Genius — The Live Stream #NoteTheDifference - YouTube[/ame]

(η μόνη της σειράς που μου άρεσε)

 

σιγουρα το live stream κρυβει παγίδες, αλλά θα περιμένε κανείς από την Apple, που θέλει να τα κάνει όλα τέλεια, να έχει φροντίσει για αυτό, ή να κάνει κάτι για να το βελτιώσει γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πάντα σε συσκευές apple έδινε το δικαίωμα για παρακολούθηση, όχι αυτή την φορά μόνο..

 

Τo iPhone 4 έχω, οπότε κάποια στιγμή πρέπει να κάνω την αλλαγή.. Λογικά για το 6 θα πάω, μιας και το 6+ είναι μεγάλο για τα γούστα μου..

Το μόνο που με προβληματίζει είναι η μπαταρία!!!!! Θα καταπιώ το OIS και άαααααντε το 1 Gb RΑΜ... Η συσκευή λογικά σε μια λεπτή θήκη θα μπει οπότε και οι γραμμές δεν με πειράζουν!!

 

Γενικά περίμενα κάτι το καλύτερο...!!!

 

Υ.Γ. Κλεφτές ματιές σε Z3c μιας και τα WP είναι σε μεταβατικό στάδιο ακόμα..

Link to comment
Share on other sites

Το ρολόι εμένα μου άρεσε. Όμως σίγουρα ως πρώτη υλοποίηση θεωρώ ότι θα έχει παιδικές ασθένειες. Δε θα βιαστώ εκεί. Το Plus με αφήνει αδιάφορο διότι ποτέ δεν ήθελα τόσο μεγάλο τηλέφωνο. Γι αυτό κι εγκατέλειψα τη σειρά S της Samsung και επέστρεψα στο iOS. Το 6 το παρήγγειλα ήδη αλλά δεν κρύβω ότι όντως πιστεύω ότι το έκαναν πολύ μεγάλο. Εμφανισιακά δε με χαλάει. Αντιθέτως μου αρέσει. Επέλεξα το μαύρο σε αντίθεση με το άσπρο 5S που έχω τώρα. Επίσης πήρα το 64αρι. Είχα έτσι κι αλλιώς σκοπό να πάρω το 32αρι λόγο ότι τραβάω πολλά βίντεο. Οπότε εμένα μια χαρά μου έκατσε η "τσατσιά" να ακυρώσουν τα 32 κι όχι τα 16...

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

το 4.7 ισως το δοκιμασω , αντροιντ βεβαια ποτε ξανα γιατι ειχα παρει το s1 και κολουσε , λογικα ακομα ετσι 8α ειναι μετα απο 4 χρονια...

 

μετά απο 4 χρόνια δεν θα ανοίγει καν γιατί θα έχει τελειώσει η μπαταρία....

Link to comment
Share on other sites

Epic fail της apple,δεν χρειαζοταν ουτε 4,7 ουτε 5,5 ιντες,μπορουσε καληστα να βγαλει ενα με 5-5,2 inches στις διαστασεις του απλου 6 (εδω και εναμιση χρονο το ειχε καταφερει η lg με το G2 να χωρεσει σε αυτες τις διαστασεις 5,2 inches οθονη ,δεν μπορουσε η apple?)ΝΑ ΤΟΥ ΕΒΑΖΕ ΚΑΙ 2-3 GB RAM, full hd αναλυση και τετραπυρινο επεξργαστη και ολοι οι λατρεις του μηλου ανα τον κοσμο θα ελεγαν δωσε και σε μενα μπαρμπα!

Φαινετε ομως οτι η συγκεκριμενη εταιρια απευθυνετε κυριος σε "κοροιδα" ψιλοασχετα με την τεχνολογια που πρωτο μελημα τους ειναι να κανουν show off οτι εσκασαν ενα καρο λεφτα!

Link to comment
Share on other sites

H επεξήγηση που μου δίνεις όμως δεν με κάλυψε, γιατί θα αγοράσω λάθος smart watch, αφού αυτο που ζητώ το κάνει και με το παραπάνω. Δεν θέλω χάρτες, δεν θελω gallery ούτε διαχείριση φωτογραφικής μηχανής από απόσταση. :)

 

αυτά που αναφέρεις τώρα περίμενα και πριν μερικούς μήνες να μου πεις οταν ρώτησα, στη συζήτηση που είχαμε κάνει τότε..:)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=388944

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστημενος εν μερη απο τα προιοντα!Δεν τρελαθηκα με το apple watch οσον αφορα το σχημα του,περιμενα με τοσες προσληψεις απο τον χωρο της μοδα στην Apple κατι πιο ομορφο.Γενικα αυτο το τετραγωνο σχημα στην οθονη δεν μου αρεσε ποτε σε ρολοι.Οσον αφορα την υλοποιηση του ios για smartwatch εκει νομιζω τα πηγαν πολυ καλα και εφτιαξαν κατι πολυ ομορφο!

Για τις συσκευες τωρα λογικα θα παω στην λυση της τηλεορασης των 5,5 λογω των 2 gb για να μπορεσει μελοντικα να ειναι value for money επιλογη!Η πλατη ναι ειναι ασχημη και θεωρω πως επρεπε να πανε σε μια λογικη μαυρο ολο το κινητη ενα πιο space grey χρωμα για να κρυψουν τις ατελειες.Μου κανει λιγο σαν ασχημη μεμβρανη προστασιας το πισω μερος!

Η πραγματικη καινοτομια ειναι το apple pay για μενα!Ολα τα υπολοιπα ηταν το κερασακι αυτο ηταν η τουρτα ομως!Ειναι το μονο που περιμενω με ανυπομονεσια να ερθει στην Ελλαδα.Οσοι δουλευουν παρα πολυ με πιστωτικες καρτες θα καταλαβουν γιατι ειναι πραγματικη καινοτομια!

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλο το hype αλλα τελικα τιποτα ιδιαιτερο

-Το θεμα ειναι το ios το λεω εδω και 2 χρονια.Δεν ειναι οι οθονες.Το ios οκ σταθερο με ελαχιςτα bug αλλα εχει μεινει πισω σε λειτουργιες και σε εμφανιση απ το android.

-Αν και χωρις να το δω απο κοντα δεν ειναι αντικειμενικο αλλα πιστευω το 6 θα ειναι λιγο πιο ασχημο απ το 5s.

-Για το ρολοι ουτε καν κουβεντα.Δυο ρολογια εχω που αλλαζω ενα αυτοματο seiko και ενα eco drive citizen και ενα πραγμα που γουσταρω χρονια ειναι οτι ποτε δεν αλλαξα μπαταρια.Σιγα μη παω εδω να φορτιζω καθε μερα.Βεβαια δεν ειναι μονο αυτο.Το ρολοι ειναι λιγο προσωπικο αντιμειμενο καιθα αισθανομουν πολυ geek...

Γενικοτερα επικρατει σταθεροτητα με ελαχιστη εξελιξη τα τελευταια χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Epic fail της apple,δεν χρειαζοταν ουτε 4,7 ουτε 5,5 ιντες,μπορουσε καληστα να βγαλει ενα με 5-5,2 inches στις διαστασεις του απλου 6 (εδω και εναμιση χρονο το ειχε καταφερει η lg με το G2 να χωρεσει σε αυτες τις διαστασεις 5,2 inches οθονη ,δεν μπορουσε η apple?)ΝΑ ΤΟΥ ΕΒΑΖΕ ΚΑΙ 2-3 GB RAM, full hd αναλυση και τετραπυρινο επεξργαστη και ολοι οι λατρεις του μηλου ανα τον κοσμο θα ελεγαν δωσε και σε μενα μπαρμπα!

Φαινετε ομως οτι η συγκεκριμενη εταιρια απευθυνετε κυριος σε "κοροιδα" ψιλοασχετα με την τεχνολογια που πρωτο μελημα τους ειναι να κανουν show off οτι εσκασαν ενα καρο λεφτα!

 

+1000

Όπως τα λες ακριβώς! Μηδέν ουσία!

Το ενα είναι τεραστειο το άλλο απλα μέτριο... Και τα 2 ειναι υπερεκτιμημενα λόγο απείρου marketing και για την Ελληνική αγορά εξωπραγματικα πανακριβα!

 

Κρίμα ήλπιζα να αλλάξω το 2ετιας galaxy s3 με κάτι διαφορετικό αλλα όπως και οι άλλοι 2 γνωστοί κατασκευαστές (Samsung, LG) ο κλάδος κινητής μάλλον ειναι σε τέλμα και δεν εχει να δείξει κάτι εντυπωσιακό... Πρόσφατα μετα την παταγώδη αποτυχία των κυρτων οθονων το γύρισαν σε ρολόγια... Μπορεί του χρόνου να πουλάνε και touchscreen εσώρουχα!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Epic fail της apple,δεν χρειαζοταν ουτε 4,7 ουτε 5,5 ιντες,μπορουσε καληστα να βγαλει ενα με 5-5,2 inches στις διαστασεις του απλου 6 (εδω και εναμιση χρονο το ειχε καταφερει η lg με το G2 να χωρεσει σε αυτες τις διαστασεις 5,2 inches οθονη ,δεν μπορουσε η apple?)ΝΑ ΤΟΥ ΕΒΑΖΕ ΚΑΙ 2-3 GB RAM, full hd αναλυση και τετραπυρινο επεξργαστη και ολοι οι λατρεις του μηλου ανα τον κοσμο θα ελεγαν δωσε και σε μενα μπαρμπα!

Φαινετε ομως οτι η συγκεκριμενη εταιρια απευθυνετε κυριος σε "κοροιδα" ψιλοασχετα με την τεχνολογια που πρωτο μελημα τους ειναι να κανουν show off οτι εσκασαν ενα καρο λεφτα!

 

εκει απευθυνονται πλεον.

Παλια εβγαζαν προιοντα και για τους ασχετους αλλα και για εμας.

Τωρα οχι.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Για τα iphone περιμένω περισσότερο να διαβάσω από τους apple fans δε θα με ενδιέφερε να προσθέσω κάτι άλλο, αλλά για το ρολόι θα πω ότι δε δικαιολογείται με κανέναν τρόπο ότι η πιο πλούσια εταιρεία στο κόσμο παρουσίασε αυτό το απαραδεκτο αποτέλεσμα.

 

 

Ένα ρολόι μετρίο σχεδιαστικα, πολύ παχύ, χωρίς ΚΑΜΙΑ καινοτομία, με ξανάζεσταμενα χαρακτηριστικά παρμένα από τα GALAXY GEAR όπως βηματομετρητες, μετρητές καρδιάς και φάσεις φεγγαριού αντί για μετρητές ηλίου της κορεάτισας κυρίως ομως ενα ρολοι χωρίς καμία απολυτως λύση στο φλέγον ζήτημα της αυτονομιας

Edited by panosmaldini

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

αυτά που αναφέρεις τώρα περίμενα και πριν μερικούς μήνες να μου πεις οταν ρώτησα, στη συζήτηση που είχαμε κάνει τότε..:)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=388944

 

κατ αρχήν εγώ προσωπικά ρωτησα τη γνώμη σου για τα wearables ...δεν λέω για κινητά , ποιος καθοδηγεί κτλ σε άλλες αγορές ούτε παώ την κουβέντα αλλού...

 

τώρα είπες οτι περιμένεις την apple μήπως έχει να μας δώσει κάτι που δεν ξέρουμε...πολύ σωστό...

απλά πριν όπως το έγραψες ήταν σα να έχεις δεδομένο οτι η apple θα έρθει και θα καθοδηγήσει την αγορά(δε λέω οτι δε θα το κάνει) χωρίς να αναφέρεις τι θα ήθελες ίσως εσύ από μια τέτοια συσκευή. ακούστηκε σα να λες, δε ξέρω τι χρειάζεται η αγορά, αλλά περιμένω να έρθει η apple να μου δείξει για να αποφασίσω οτι αυτό είναι το σωστό και αυτό που θέλω..

 

Ας δούμε τι προσέθεσε η apple στο δικό της watch κι αναμένεται να τραβήξει την αγορά. Για μένα το κύριο χαρακτηριστικό που έδωσε στη συσκευή της είναι το life style και την προσοχή στη λεπτομέρεια. Έδωσε μία συσκευή για όλα τα φύλα, με πλήρη παραμετροποίηση, πολλά χρώματα και πολλά υλικά. Η σχεδίαση από τους περισσότερους είναι αποδεκτή. Οι λεπτομέρειες που απομένουν είναι η μπαταρία που αν καταφέρει να τη βελτιώσει θα έχει περισσότερους οπαδους. Επίσης δημιούργησε μία συσκευή η οποία μπορεί να συγχρονιστεί με πάνω από 200.000.000 συσκευές. Πιστεύω πραγματικά πως τον πρώτο χρόνο θα πουλήσει πάνω από 10.000.000 συσκευές. Να θυμίσουμε πως η συνολική αγορά wearable συσκευών αυτή τη στιγμή, δεν ξεπερνά τα 6.000.000. Αυτή είναι η άποψή μου, κι αυτό θα δεις άμεσα πως θα ακολουθήσουν και οι υπόλοιπες εταιρείες..

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

http://www.dealspwn.com/writer/wordpress/wp-content/uploads/2014/09/dear-iphone-6.jpg

 

 

dear iphone users welcome to 2012

λογο συνειδησεις και μονο περιφρονω την μηλια αλλα και την ολη πολιτικη της

γιαυτο και δεν λαβαίνω μερος.

Κριμα,όπως ειχα προβλεψει,μια από τα ιδια,πουλαει φυκια για μεταξωτες κορδελες.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...