Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, το έχω 10 μέρες και παρατήρησα ένα σοβαρό πρόβλημα.

Ο μετρητής της μπαταρίας πρέπει να έχει πρόβλημα.

Μένει πολύ ώρα στο ίδιο σημείο.

 

στον μηνα χειροτερευει...δε θα πεφτει με τιποτα. κουβαλα μαζι σου φορτιστες και battery banks για να μην την πατησεις..ετσι λενε οι αι φοναδες, οτι κανει επιτηδες μικρες μπαταριες γιατι παντου υπαρχει μια πριζα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, το έχω 10 μέρες και παρατήρησα ένα σοβαρό πρόβλημα.

Ο μετρητής της μπαταρίας πρέπει να έχει πρόβλημα.

Μένει πολύ ώρα στο ίδιο σημείο.

Αυτό πρέπει να σε χαροποιεί η αν έχεις αμφιβολίες κάνε μια επανεκκίνηση και αν είναι το ίδιο η έστω 1% κάτω είσαι κομπλέ.

Αν είχες iPhone πριν η μπαταρία του z3 είναι 40-50% πάνω άρα μην πιστεύεις ότι έχεις πρόβλημα,επειδη δεν πέφτει στο βαθμο που έχεις συνηθίσει σε άλλες συσκευές.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πρέπει να σε χαροποιεί η αν έχεις αμφιβολίες κάνε μια επανεκκίνηση και αν είναι το ίδιο η έστω 1% κάτω είσαι κομπλέ.

Αν είχες iPhone πριν η μπαταρία του z3 είναι 40-50% πάνω άρα μην πιστεύεις ότι έχεις πρόβλημα,επειδη δεν πέφτει στο βαθμο που έχεις συνηθίσει σε άλλες συσκευές.

 

νομιζω οτι κανει πλακα ο φιλος..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε παιδιά. Για αστείο το είπα.

Η μπαταρία του είναι απίστευτη.

Προέρχομαι από iPhone 5 διετίας οπότε καταλαβαίνετε.

Μου βγάζει 6-7 ώρες οθόνη και χωρίς καθόλου stamina.

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε παιδιά. Για αστείο το είπα.

Η μπαταρία του είναι απίστευτη.

Προέρχομαι από iPhone 5 διετίας οπότε καταλαβαίνετε.

Μου βγάζει 6-7 ώρες οθόνη και χωρίς καθόλου stamina.

 

αν και offtopic, λυσε μου μια απορια. το 5αρι το φορτιζες οπου εβρισκες πριζα οπως οι περισσοτεροι που εχουν apple (επειδη προφανως δεν σου εβγαζε τη μερα) ή εκανες "κρατει" και προσπαθουσες για πληρης κυκλους?

Και αν εκανες το 1ο, η μπαταρια επεσε σε αποδοση τον 1ο χρονο?

 

Σε ρωταω γιατι ενας λογος που αγαπαω τα σονυ απο Ζ1 και μετα που εφτιαξε αυτονομια ειναι οτι περα απο το γεγονος οτι βγαζεις μια μερα ο,τι και να του κανεις, επειδη δεν κανεις αστατες φορτισεις εχω τη θεωρια οτι η μπαταρια τους θα βγαλει 3 χρονακια πχ σαν καινουρια, η πτωση στην αποδοση θα ειναι απειροελαχιστη, γιατι εχεις την ανεση να την φορτιζεις "σωστα". Οι γνωστες των μπαταριων επιμενουν οτι δεν παιζει ρολο, ομως στην πραξη εγω βλεπω οτι ολοι οσοι εχουν αι φον ειδαν μεγαλη πτωση στην αποδοση της μπαταριας μεσα στον χρονο και η εξηγηση που δινω ειναι αυτο που ειπα παραπανω, αναγκαζονται να κανουν αστατες φορτισεις και η μπαταρια τα φτυνει..οσο λιθιου και ναναι. (με πατερα φυσικομαθηματικο εμαθα να κανω τα πειραματα μου..να μαζευω μεγαλο δειγμα κτλ :lol: :p )

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ... ηρθα παλι...

θα παραγγειλω το Tempered Glass που ανεφερε ο φιλος πιο πανω...

απο μαγνητικο φορτιστη πιο να παρω και αν εχει παρει κανεις μια θηκη με παραθυρο που την βρισκω στην Αθηνα 35€ (http://www.aliexpress.com/item/Hot-New-Top-Quality-Baseus-Primary-Color-Leather-Case-for-Sony-Xperia-Z3-Horizontal-Flip-Leather/32248074604.html)

τωρα να τα παραγγειλω ολα μαζι?

Edited by verylife

R U MAD

"http://www.milka-home.gr"

Link to comment
Share on other sites

Ναι,τώρα τελευταία το φόρτιζα όπου έβρισκα.Μπορεί και 2 με 3 φορές την ημέρα.

Όχι πλήρεις φορτίσεις.

Βέβαια,έπαιζα και το Real racing 3 που είναι πολύ απαιτητικό παιχνίδι και με μισή ωρα παιχνιδιού μου έτρωγε 40%.

Πάντως,αν το χρησιμοποιούσες μονο για λίγο ιντερνετ και φυσιολογικές κλήσεις/μηνύματα,σου έβγαζε την ημέρα.

Εν κατακλείδι,για 2 ετών μπαταρία πιστεύω οτι τα πήγαινε καλά.

 

@mods : Συγνώμη για το off topic.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το δώσω πάντως,οπότε αν ενδιαφέρεται κανείς pm.

Μάλλον note 4

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το δώσω πάντως,οπότε αν ενδιαφέρεται κανείς pm.

Μάλλον note 4

χαχα ουτε μηνα δεν κρατησες :P γιατι σκεφτεσαι αλλαγη αν επιτρεπεται;

Link to comment
Share on other sites

Απλά αν το αλλάξω θα πάω σε note 4,απλά να το δω

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ενα ψιλοτουμπανιασμενο 3αρι ειναι το 4αρι…… :)

 

2 φορες κατοχος, του 4 και 3 του 3……:ninja:

 

Πλεον και αυτα πανε να καταντησουν βαρετα….. (τα Νοτε εννοω)

 

Ελπιζω στο 5αρι οταν με το καλο βγει, να εχουν βαλει καμια καλη καινοτομια….

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πάρει ποτέ note.το 4 μόνο με βάζει στην πρίζα.κι από ότι καταλαβαίνω το μοντέλο με τον exynos τα πάει καλά και σε αυτονομία.

Ειδομέν

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.....4 χρονια με σαμυ...το νοτε4 το εστησα σε ενα φιλο πριν απο λιγες μερες.ραδιο αν σε ενδιαφερει δεν εχει ουτε αυτο,και το ui του σε συγκριση με το νοτε2 προσωπικη γνωμη,εκτρωμα.....τα λαγκακια θα τα βρεις .......
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικη αποψη: να περιμενετε εντυπωσεις πριν την βαλετε και να κανετε καθαρη εγκατασταση.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικη αποψη: να περιμενετε εντυπωσεις πριν την βαλετε και να κανετε καθαρη εγκατασταση.

 

Εγώ θα τη βάλω με τη μία και ας γίνει ο,τι θέλει. Βαρέθηκα να περιμένω τόσο καιρό! :p

 

Η καθαρή εγκατάσταση είναι ένα βασικό στοιχείο όταν αλλάζει τόσο πολύ μια έκδοση του λειτουργικού και προφανώς θα το κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Android Lollipop to roll from next week says Sony Mobile Indonesia; brief changelog detailed

 

http://www.xperiablog.net/2015/03/10/android-lollipop-to-roll-from-next-week-says-sony-mobile-indonesia-brief-changelog-detailed/#more-32768

 

:)

 

Ελπίζω μην έχουμε θέμα αν θέλουμε να γυρίσουμε πίσω όπως στα Samsung που άπαξ και βάλεις την 5 there's no way back στην kit Kat.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω μην έχουμε θέμα αν θέλουμε να γυρίσουμε πίσω όπως στα Samsung που άπαξ και βάλεις την 5 there's no way back στην kit Kat.

 

δε νομιζω..δεν εγινε απο το 2 στο 4 και θα γινει τωρα? αμφιβαλλω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.....4 χρονια με σαμυ...το νοτε4 το εστησα σε ενα φιλο πριν απο λιγες μερες.ραδιο αν σε ενδιαφερει δεν εχει ουτε αυτο,και το ui του σε συγκριση με το νοτε2 προσωπικη γνωμη,εκτρωμα.....τα λαγκακια θα τα βρεις .......

 

lag εχουν ολα τα android,αποδεδειγμενα και με τα ματια μου...το ραδιο δε με ενδιαφερει.

παντως πολλοι εχουν εντυπωση οτι το χαριζω το z3...Νομιζουν.

δυστυχως δε θα το δω με την lolipop,αργησε πολυ,αυριο παραλαμβανω το αλλο τουμπανο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικη αποψη: να περιμενετε εντυπωσεις πριν την βαλετε και να κανετε καθαρη εγκατασταση.

Προσωπικα δεν θα ''θυσιασω'' το root για κανενα update.

Η 4.4 ειναι ισως η καλυτερη εκδοση του android. Για την 5.0.χ δεν διαβαζω και τα καλυτερα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. 1) Ρουταρεις εύκολα? 2) Και επανέρχεται σε στοκ εύκολα πάλι?

1) Δες τον οδηγο στο πρωτο ποστ, δεν ξερω αν θα σου φανει δυσκολο :)

Απλα εκει που γραφει 3) Μετακινήστε το FW που θα κατεβάσετε από εδώ μην κατεβασεις αυτη τη rom γιατι ειναι για το z3c. Βρες καποια αλλη D6603_23.0.A.2.93 για να κανεις τη δουλεια σου :) Αν θυμαμαι καλα εγω ειχα κατεβασει τη Generic Global απο εδω και ακολουθησα τον οδηγο

 

2) Αν μπορεις να φλασαρεις rom με το flashtool επανερχεται ευκολα. Σε περιπτωση που χρειαστεις σερβις δεν ξερω αν πρεπει αν εχεις ακριβος την εκδοση γεωγραφικης περιοχης που εχει το τηλεφωνο σου ή αν αρκει να εχεις μια οποιαδηποτε official rom. Πατησε στον dialer *#*#7378423#*#* --> service info --> software info και εκει δες τα νουμερα που θα σου βγαλει, ,μετα με αυτο το εργαλειο ψαξε να βρεις τη rom που εχει το τηλεφωνο σου συμφωνα με τα νουμερα που ειδες στο software info και ετσι θα μπορεις να επανελθεις πολυ ευκολα στην αρχικη rom και να ειναι το τηλεφωνο σου σαν να βγηκε απο το κουτι του.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

1) Δες τον οδηγο στο πρωτο ποστ, δεν ξερω αν θα σου φανει δυσκολο :)

Απλα εκει που γραφει 3) Μετακινήστε το FW που θα κατεβάσετε από εδώ μην κατεβασεις αυτη τη rom γιατι ειναι για το z3c. Βρες καποια αλλη D6603_23.0.A.2.93 για να κανεις τη δουλεια σου :) Αν θυμαμαι καλα εγω ειχα κατεβασει τη Generic Global απο εδω και ακολουθησα τον οδηγο

 

2) Αν μπορεις να φλασαρεις rom με το flashtool επανερχεται ευκολα. Σε περιπτωση που χρειαστεις σερβις δεν ξερω αν πρεπει αν εχεις ακριβος την εκδοση γεωγραφικης περιοχης που εχει το τηλεφωνο σου ή αν αρκει να εχεις μια οποιαδηποτε official rom. Πατησε στον dialer *#*#7378423#*#* --> service info --> software info και εκει δες τα νουμερα που θα σου βγαλει, ,μετα με αυτο το εργαλειο ψαξε να βρεις τη rom που εχει το τηλεφωνο σου συμφωνα με τα νουμερα που ειδες στο software info και ετσι θα μπορεις να επανελθεις πολυ ευκολα στην αρχικη rom και να ειναι το τηλεφωνο σου σαν να βγηκε απο το κουτι του.

Άσχετο αλλά μιας που το έφερε η κουβέντα αν περάσω της 6603 global στο δικό μου ενώ είναι 6653 λέτε να υπάρχει πρόβλημα; εγώ πάντως σε αυτό το πρόγραμμα δεν βρίσκω το δικό μου αριθμό συσκευής!

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά μιας που το έφερε η κουβέντα αν περάσω της 6603 global στο δικό μου ενώ είναι 6653 λέτε να υπάρχει πρόβλημα; εγώ πάντως σε αυτό το πρόγραμμα δεν βρίσκω το δικό μου αριθμό συσκευής!

Με καθε επιφυλαξη νομιζω πως μπορεις να βαλεις τη 6603 global. Αν θυμαμαι καλα την εβαζαν για να κανουν root. Ψαξε πρωτα στο xda στο θεμα για το root για να δεις τι γινεται.

Δοκιμαζεις με δικη σου ευθυνη :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πάρει ποτέ note.το 4 μόνο με βάζει στην πρίζα.κι από ότι καταλαβαίνω το μοντέλο με τον exynos τα πάει καλά και σε αυτονομία.

Ειδομέν

 

σε θέματα αυτονομίας το Ζ3 είναι κορυφή και δεν συγκρίνεται με Note 4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...