Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ για Ζ3 λέω, αλλά τα περισσότερα site "προτείνουν" το G3...

 

Ναι, μια χαρά είναι το G2, απλά θα το δώσω στη γυναίκα μου... Βέβαια όντως με προβληματίζει ότι δε θα δω σημαντική διαφορά...

 

Συνολικά το z3 είναι ανώτερο και πληρέστερο σαν πρόταση.

Άλλος ένας λόγος προτίμησής του είναι και η αλλαγή παράστασης, να δουλέψεις κάτι φρέσκο και διαφορετικό, έναν ανεμο ανανέωσης.

Πίστεψε με θα σε καλύψει κι με το παραπάνω και θα μείνεις πολύ ευχαριστημένος.

 

 

Edit:Οσοι δεν θέλουν να περιμένουν την 5.0.2 για την συσκευη τους είναι διαθέσιμη πλέον σε ορισμένες περιοχές της Ευρώπης.

https://mega.co.nz/#!bodkXIzR!8c8Sy9...Eknb67m9uCrYEI

http://forum.xda-developers.com/z3/general/android-5-0-l-z3-t2907433/page156

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

https://mega.co.nz/#!bodkXIzR!8c8Sy9Re_YFFE12aXhydOljACBWoeEknb67m9uCrYEI

 

Την κατεβάζω! Ελπίζω το flashtool να λειτουργεί σωστά στο mac αλλιώς θα περιμένω να πάω στο σπίτι στο desktop pc με τα windows :)

Link to comment
Share on other sites

https://mega.co.nz/#!bodkXIzR!8c8Sy9Re_YFFE12aXhydOljACBWoeEknb67m9uCrYEI

 

Την κατεβάζω! Ελπίζω το flashtool να λειτουργεί σωστά στο mac αλλιώς θα περιμένω να πάω στο σπίτι στο desktop pc με τα windows :)

 

Ωραίος!

Γράψε εντυπώσεις αφού την περάσεις.

Εγώ μάλλον θα περιμένω να μου έρθει για την συσκευή μου.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαστειτε...... :D:D:D

 

Starting our Android 5.0, Lollipop rollout: Xperia Z3 & Xperia Z3 Compact

 

http://blogs.sonymobile.com/2015/03/16/starting-our-android-5-0-lollipop-rollout-xperia-z3-xperia-z3-compact/

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ για Ζ3 λέω, αλλά τα περισσότερα site "προτείνουν" το G3...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι, μια χαρά είναι το G2, απλά θα το δώσω στη γυναίκα μου... Βέβαια όντως με προβληματίζει ότι δε θα δω σημαντική διαφορά...

 

Λοιπόν τα ειχα και τα 2. Σε ποιότητα, αίσθηση στο χέρι,ήχο κλήσης,σβελτάδα,χωρις λαγκ, τρομερη ΟΘΟΝΗ, ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ το z3.

Το g3 απλά καλό σε ήχο,οθόνη λιγο ξεθωριασμενα χρωματα, πλαστικούρα και αυτονομια ψιλοχαλια και ελάχιστα λαγκ. Σε φώτο όμως το g3 ειναι πολύ καλύτερο.Εχει και το ois. Εγώ έμεινα πολύ ευχαριστημενος απο φωτο.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος!

Γράψε εντυπώσεις αφού την περάσεις.

Εγώ μάλλον θα περιμένω να μου έρθει για την συσκευή μου.

 

Το πρώτο αρχείο ftf που κατέβασα δεν το βλέπει με τίποτα το flashtool. Τωρα το ξανακατεβάζω μέσα από το ίδιο το flashtool... :mad:

 

Όλα άψογα! Επιτέλους μεταφορά εφαρμογών στην SD κάρτα! Εχώ πλέον 6gb free!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Όλα άψογα! Επιτέλους μεταφορά εφαρμογών στην SD κάρτα! Εχώ πλέον 6gb free!

 

Άψογα!

Ενημέρωσε με feedback των εντυπώσεων σου καθώς η μέρες παίρνουν με την 5.0.2.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Σημερα το note 3 μου εκανε βουτια και δεν εμεινε τιποτα ορθιο.... :(

Οποτε πρεπει να το αντικαταστησω (ή να του κανω σερβις που ζητανε 250 ευρω οποτε και τους ειπα να πνιγουν :lol:)

Επειδη θελω κατι πιο βολικο στο χερι σκεφτηκα τα Μ8, G3 , Ζ3 αλλα τελικα κλεινω προς το τελευταιο.

Δεν θα ρωτησω αν η συσκευη αξιζει γενικα γιατι προφανως σ αυτο το νημα οτι αξιζει θα ακουσω :p

απλα θελω να μου πειτε αν εχει βγαλει τυχον προβληματα και αν υπαρχει καποιο θεμα με το να πεσω σε σωστο τηλεφωνο.

Ειχα φιλο με το Ζ2 και αλλαξε 2 τηλεφωνα μεχρι να πεσει σε καποιο που να μην εχει θεμα με την οθονη.

Επισης εξακολουθει να βγαζει το μηνυμα υπερθερμανσης στην καμερα?

Αυτα τα ολιγα!

Ευχαριστω !:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Σημερα το note 3 μου εκανε βουτια και δεν εμεινε τιποτα ορθιο.... :(

Οποτε πρεπει να το αντικαταστησω (ή να του κανω σερβις που ζητανε 250 ευρω οποτε και τους ειπα να πνιγουν :lol:)

Επειδη θελω κατι πιο βολικο στο χερι σκεφτηκα τα Μ8, G3 , Ζ3 αλλα τελικα κλεινω προς το τελευταιο.

Δεν θα ρωτησω αν η συσκευη αξιζει γενικα γιατι προφανως σ αυτο το νημα οτι αξιζει θα ακουσω :p

απλα θελω να μου πειτε αν εχει βγαλει τυχον προβληματα και αν υπαρχει καποιο θεμα με το να πεσω σε σωστο τηλεφωνο.

Ειχα φιλο με το Ζ2 και αλλαξε 2 τηλεφωνα μεχρι να πεσει σε καποιο που να μην εχει θεμα με την οθονη.

Επισης εξακολουθει να βγαζει το μηνυμα υπερθερμανσης στην καμερα?

Αυτα τα ολιγα!

Ευχαριστω !:)

Τι προβλημα ειχε με του Ζ2 την οθονη ακριβως?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Καμενα pixels ...

 

παντως εμενα το compact με 27 λεπτα βιντεο 4Κ και δεν σταματησε. Εβγαλε ειδοποιηση οταν αν ζεσταθει θα σταματησει αλλα απο τις προγραμματισμενες που βγαζει προληπτικα. Οποτε θεωρω οτι και το Ζ3 δε θα βγαλει που ειναι πιο ανετο..

Κατα τα αλλα ειναι αριστο γενικα, δεν του λειπει κατι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

παντως εμενα το compact με 27 λεπτα βιντεο 4Κ και δεν σταματησε. Εβγαλε ειδοποιηση οταν αν ζεσταθει θα σταματησει αλλα απο τις προγραμματισμενες που βγαζει προληπτικα. Οποτε θεωρω οτι και το Ζ3 δε θα βγαλει που ειναι πιο ανετο..

Κατα τα αλλα ειναι αριστο γενικα, δεν του λειπει κατι.

27 λεπτα βιντεο 4Κ αααααουυυυυ!

Πόσα τερα ξοδεψες; Αααουυυυυυ

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

27 λεπτα βιντεο 4Κ αααααουυυυυ!

Πόσα τερα ξοδεψες; Αααουυυυυυ

 

10gb..Γεμισε η μνημη του κινητου και το πηρα χαμπαρι τυχαια..ειχα ξεχαστει βασικα και εγγραψα τοσο :p:p :lol:

Ομως δεν ειχε σταματησει για θερμοκρασια και επαιζε μια χαρα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

10gb..Γεμισε η μνημη του κινητου και το πηρα χαμπαρι τυχαια..ειχα ξεχαστει βασικα και εγγραψα τοσο :p:p :lol:

Ομως δεν ειχε σταματησει για θερμοκρασια και επαιζε μια χαρα..

Αυτό είναι κινητό!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικο z3 δεν εχει σκασει η lollipop. Γενικα περα απο την μεταφορά των εφαρμογών στην sd υπαρχει καποιο αλλο θετικο εναντι της 4.4.4 που δεν κανει κιχ;
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικο z3 δεν εχει σκασει η lollipop. Γενικα περα απο την μεταφορά των εφαρμογών στην sd υπαρχει καποιο αλλο θετικο εναντι της 4.4.4 που δεν κανει κιχ;

 

Οι ειδοποιήσεις πλεον είναι πολύ όμορφες και πρακτικές και η νέα lock screen επισης εντυπωσιακή. Γενικώς παρατηρώ αισθητικές βελτιώσεις που μου αρέσουν!

Link to comment
Share on other sites

Οι ειδοποιήσεις πλεον είναι πολύ όμορφες και πρακτικές και η νέα lock screen επισης εντυπωσιακή. Γενικώς παρατηρώ αισθητικές βελτιώσεις που μου αρέσουν!

 

Αν μπορεις πες μας σε 2-3 μερες πως συμπεριφερεται η καταναλωση μπαταριας που ειναι το δυνατο σημειο του Ζ3

Αν ειναι στα ιδια επιπεδα καλως,αλλιως αν τρωει γρηγορα τη μπαταρια κλαφτα χαραλαμπε

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα της μπαταρίας, ευθύνεται από ότι είδα σε μεγάλο βαθμό και η ρομ, ακόμη και αν είναι η ίδια έκδοση. Άλλαξα από γερμανική σε Ελληνική. Επιτέλους είδα 5 ώρες οθόνη, 1 ώρα ομιλία και σχεδόν 2 μέρες αναμονή.. Δεν μπορώ να εξηγήσω τον λόγο, αλλά τελικά συμβαίνει!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις πες μας σε 2-3 μερες πως συμπεριφερεται η καταναλωση μπαταριας που ειναι το δυνατο σημειο του Ζ3

Αν ειναι στα ιδια επιπεδα καλως,αλλιως αν τρωει γρηγορα τη μπαταρια κλαφτα χαραλαμπε

 

Θα έχω μια πρώτη εικόνα αύριο το βράδυ αφού το πρωί θα το βγάλω από το φορτιστή. Τώρα δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα μιας και έκανα καθαρή εγκατάσταση και περνάω συνεχώς apps κλπ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το κινητό 2 βδομάδες. Έχω κάνει 5 φορτισεις έως τώρα. Μου βγάζει 6 ώρες οθόνη με υπόλοιπο μπαταρίας 10%.

Καλά είναι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το κινητό 2 βδομάδες. Έχω κάνει 5 φορτισεις έως τώρα. Μου βγάζει 6 ώρες οθόνη με υπόλοιπο μπαταρίας 10%.

Καλά είναι?

 

Πες μας και τι χρηση του κανεις..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάνω μερικά τηλέφωνα,στέλνω μερικά μηνυματα και ίντερνετ με WiFi( όταν βρίσκω) αλλιώς 3G.

+σκαλισμα τηλεφώνου για να μάθω τις λειτουργίες(προέρχομαι από ios).

Link to comment
Share on other sites

Κάνω μερικά τηλέφωνα,στέλνω μερικά μηνυματα και ίντερνετ με WiFi( όταν βρίσκω) αλλιώς 3G.

+σκαλισμα τηλεφώνου για να μάθω τις λειτουργίες(προέρχομαι από ios).

 

Καθε ποσες μερες το φορτιζεις;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην Ζ3 παρέα, έχω βρει ένα Ζ3 μαύρο στα 350 ευρώ 3 μηνών αψογο και με θήκη σονυ, καλή τιμή θεωρώ, πως θα τσεκαρω οτι όλα είναι Οκ πέρα της εξωτερικης κατάστασης? Πχ ότι δεν έχει πάρει υγρασία κι ότι ισχύει η εγγύηση ή οτιδήποτε άλλο? Κάτι άλλο να προσεξω?

Από root δεν γνωρίζω οπότε πως θα καταλάβω αν είναι root η αν έχει περασμένη άλλη rom?

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην Ζ3 παρέα, έχω βρει ένα Ζ3 μαύρο στα 350 ευρώ 3 μηνών αψογο και με θήκη σονυ, καλή τιμή θεωρώ, πως θα τσεκαρω οτι όλα είναι Οκ πέρα της εξωτερικης κατάστασης? Πχ ότι δεν έχει πάρει υγρασία κι ότι ισχύει η εγγύηση ή οτιδήποτε άλλο? Κάτι άλλο να προσεξω?

Από root δεν γνωρίζω οπότε πως θα καταλάβω αν είναι root η αν έχει περασμένη άλλη rom?

Δωσε καποιο λινκ να δουμε την αγγελια να σε βοηθησουμε. Η σε προσωπικό μηνυμα. Σε γενικες γραμμες δεν έχεις να φοβασαι και πολλα. Αφου εχεις εγγυηση με την αποδειξη και η τιμη ειναι λογικη. Ενα κατοσταρικο κατω απο σκρουτζ. Ο αισθητήρας υγρασιας ειναι στο πορτακι της micro sd χρωματος κιτρινο σε στεγνη κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...