Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δωσε καποιο λινκ να δουμε την αγγελια να σε βοηθησουμε. Η σε προσωπικό μηνυμα. Σε γενικες γραμμες δεν έχεις να φοβασαι και πολλα. Αφου εχεις εγγυηση με την αποδειξη και η τιμη ειναι λογικη. Ενα κατοσταρικο κατω απο σκρουτζ. Ο αισθητήρας υγρασιας ειναι στο πορτακι της micro sd χρωματος κιτρινο σε στεγνη κατάσταση.

 

Σευχαριστω, Δεν είναι αγγελία, είχα βάλει εγώ αγγελία ζήτησης στο insomnia και μου έστειλε πμ ένα μέλος, θα μου το στείλει με δικαίωμα να το ανοιξω για έλεγχο οπότε λογικά είμαι καλυμμενος και ότι πρόβλημα θα έχει αν έχει θα το δω

Edited by konstantinoslp
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρησιμοποίησε αυτόν τον κωδικό στο dial pad *#*#7378423#*#* και λογικά θα σου βγάλει να "τρέξεις" όλες τις λειτουργίες της συσκευής. Δηλαδή: Servce Info - Service setting - Service Test.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καθε ποσες μερες το φορτιζεις;

 

Κάθε δυομιση με τρεις μέρες.

Σε ποιο ποσοστό μπαταρίας το φορτιζεις?

Στο 20% με 30% καλά είναι?

Link to comment
Share on other sites

Κάθε δυομιση με τρεις μέρες.

Σε ποιο ποσοστό μπαταρίας το φορτιζεις?

Στο 20% με 30% καλά είναι?

 

Νομίζω ότι είναι πολύ καλή η μπαταρία σου. Σκέψου ότι οταν η συσκευή είναι στο stand by για πολλές ώρες και πας μετά να την λειτουργήσεις, θα καταναλώσει περισσότερο από το να την έχεις βγάλει μόλις απο την φόρτιση. Μπορεί σε ποσοστό να μην τρώει πολύ σε stand by αλλά μετά από ώρες ή μέρες η κατανάλωση είναι πιο γρήγορη.

 

Μην την φοβάσαι την μπαταρία. Απλα πρόσεχε να μην σου κλείνει η συσκευή τελείως.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες και από εμένα.

Μετά από iphone 3GS/4S/5 αποφάσισα να μετακομίσω στο "αντίπαλο δέος". Η αλήθεια είναι ότι σαν λειτουργικό έχω μείναι πάρα πολύ ευχαριστημένος και γενικα η συμπεριφορά του ios είναι υποδειγματική, αλλά......υπάρχει το μεγάλο αλλα το οποίο κουράστηκα και βαρέθηκα με το iphone. Όσοι το κατλάβατε δεν είναι άλλο από την μπαταρία, είναι απλά ΤΡΑΓΙΚΗ, είμαι με τον φορτιστή ανα χείρας και με το powerbank λες και θα δώσω ρεύμα σε κανένα χωριό :lol:

Βαρέθηκα και κουράστηκα συν ότι έχασα επικοινωνια με πελάτες ουκ ολίγες φορές επειδη έλεγε υπόλοιπο 12% και ξαφνικά πέθαινε.

Εχω καταλήξει σε Ζ3 πρώτον ως μπαταρία από όσα έχω διαβάσει και δεύτερον ως ποιότητα κατασκευής, την οποία θεωρω πανεμορφη και εξαιρετική.

Παρ'όλο που έχω οικοσύστημα του μήλου (ipad mini 2/macmini late 2009/imac 27 mid 2011), θα το κάνω το βήμα σύντομα χωρίς φόβο και πάθος. Περιμένω πως και πως να χορτάσω μπαταρία.

Τώρα όσο αφορά γιατί δεν χτυπάω το 6άρι, οι λόγοι είναι 2, το κόστος είναι απαγορευτικό για το 64αρι (διότι λιγότερο είναι "αποθηκευτική αυτοκτονία") 700€ και δεύτερον γιατί από οτι διαβάζω γενικώς και το 6άρι έχει θέμα με την μπαταρία σε συχνή χρήση (μία μέρα με το ζόρι).

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες και από εμένα.

Μετά από iphone 3GS/4S/5 αποφάσισα να μετακομίσω στο "αντίπαλο δέος". Η αλήθεια είναι ότι σαν λειτουργικό έχω μείναι πάρα πολύ ευχαριστημένος και γενικα η συμπεριφορά του ios είναι υποδειγματική, αλλά......υπάρχει το μεγάλο αλλα το οποίο κουράστηκα και βαρέθηκα με το iphone. Όσοι το κατλάβατε δεν είναι άλλο από την μπαταρία, είναι απλά ΤΡΑΓΙΚΗ, είμαι με τον φορτιστή ανα χείρας και με το powerbank λες και θα δώσω ρεύμα σε κανένα χωριό :lol:

Βαρέθηκα και κουράστηκα συν ότι έχασα επικοινωνια με πελάτες ουκ ολίγες φορές επειδη έλεγε υπόλοιπο 12% και ξαφνικά πέθαινε.

Εχω καταλήξει σε Ζ3 πρώτον ως μπαταρία από όσα έχω διαβάσει και δεύτερον ως ποιότητα κατασκευής, την οποία θεωρω πανεμορφη και εξαιρετική.

Παρ'όλο που έχω οικοσύστημα του μήλου (ipad mini 2/macmini late 2009/imac 27 mid 2011), θα το κάνω το βήμα σύντομα χωρίς φόβο και πάθος. Περιμένω πως και πως να χορτάσω μπαταρία.

Τώρα όσο αφορά γιατί δεν χτυπάω το 6άρι, οι λόγοι είναι 2, το κόστος είναι απαγορευτικό για το 64αρι (διότι λιγότερο είναι "αποθηκευτική αυτοκτονία") 700€ και δεύτερον γιατί από οτι διαβάζω γενικώς και το 6άρι έχει θέμα με την μπαταρία σε συχνή χρήση (μία μέρα με το ζόρι).

 

Με το καλό να παραλαβεις.

Τα έγραψες μόνος σου,δεν χρειάζεται κάτι να προσθεσω.

Μόνο σε ipad κάνω την εξαίρεση στην Apple.

Στα iPhone ούτε λόγος(τιμή-αυτονομια είναι η αχίλλειος πτέρνα τους)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να παραλαβεις.

Τα έγραψες μόνος σου,δεν χρειάζεται κάτι να προσθεσω.

Μόνο σε ipad κάνω την εξαίρεση στην Apple.

Στα iPhone ούτε λόγος(τιμή-αυτονομια είναι η αχίλλειος πτέρνα τους)

 

αλήθεια φίλε μου το Ζ2 σε σχέση με το Ζ3 (130€ διαφορά), έχουν διαφορά τόσο που θα δώσεις αβίαστα τα παραπάνω ευρώπουλα? η μπαταρία είναι εξίσου καλή και στο Ζ2? σχετικά με φωτο για την φαμιλια έχουν διαφορές?

 

Συμφωνω απόλυτα μαζί σου για το ipad.....είναι ακόμα εκτός συναγωνισμού

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες και από εμένα.

Μετά από iphone 3GS/4S/5 αποφάσισα να μετακομίσω στο "αντίπαλο δέος". Η αλήθεια είναι ότι σαν λειτουργικό έχω μείναι πάρα πολύ ευχαριστημένος και γενικα η συμπεριφορά του ios είναι υποδειγματική, αλλά......υπάρχει το μεγάλο αλλα το οποίο κουράστηκα και βαρέθηκα με το iphone. Όσοι το κατλάβατε δεν είναι άλλο από την μπαταρία, είναι απλά ΤΡΑΓΙΚΗ, είμαι με τον φορτιστή ανα χείρας και με το powerbank λες και θα δώσω ρεύμα σε κανένα χωριό :lol:

Βαρέθηκα και κουράστηκα συν ότι έχασα επικοινωνια με πελάτες ουκ ολίγες φορές επειδη έλεγε υπόλοιπο 12% και ξαφνικά πέθαινε.

Εχω καταλήξει σε Ζ3 πρώτον ως μπαταρία από όσα έχω διαβάσει και δεύτερον ως ποιότητα κατασκευής, την οποία θεωρω πανεμορφη και εξαιρετική.

Παρ'όλο που έχω οικοσύστημα του μήλου (ipad mini 2/macmini late 2009/imac 27 mid 2011), θα το κάνω το βήμα σύντομα χωρίς φόβο και πάθος. Περιμένω πως και πως να χορτάσω μπαταρία.

Τώρα όσο αφορά γιατί δεν χτυπάω το 6άρι, οι λόγοι είναι 2, το κόστος είναι απαγορευτικό για το 64αρι (διότι λιγότερο είναι "αποθηκευτική αυτοκτονία") 700€ και δεύτερον γιατί από οτι διαβάζω γενικώς και το 6άρι έχει θέμα με την μπαταρία σε συχνή χρήση (μία μέρα με το ζόρι).

 

οπως τα λες ειναι. το 6αρι θεωρω οτι ειναι καλυτερο σε φωτο στο αυτοματο, πχ σε μια γρηγορη ληψη μεσα σε καφετερια,αλλα αυτο δε σημαινει οτι το Ζ3 δεν ειναι καλο..απλα το iphone ειναι ενα κλικ πιο σωστο.

Ομως επειδη το εχουν παρει 2 φιλοι, ειναι με τον φορτιστη στο χερι, ο ενας μαλιστα δεν ασχολειται καθολου με ιντερνετ, μονο τηλεφωνα καθως ειναι επιχειρηματιας..και δεν τον βγαζει μεχρι το απογευμα ενω δε μιλαει και τρομερα..(μιλαει αρκετα αλλα πχ τα 1000 λεπτα το μηνα δεν τα τελειωνει ενω εγω τα περναω, και εχω καλυτερες επιδοσεις με το Ζ3c.)

Οσο για μνημη, πηρα με 64gb sasmung evo (ειναι αρκετα γρηγορη) με 30 ευρω..και ηρεμησα για τα επομενα 5 χρονια.

 

αλήθεια φίλε μου το Ζ2 σε σχέση με το Ζ3 (130€ διαφορά), έχουν διαφορά τόσο που θα δώσεις αβίαστα τα παραπάνω ευρώπουλα? η μπαταρία είναι εξίσου καλή και στο Ζ2? σχετικά με φωτο για την φαμιλια έχουν διαφορές?

 

Συμφωνω απόλυτα μαζί σου για το ipad.....είναι ακόμα εκτός συναγωνισμού

 

Εχω 2 φιλαρακια, αδερφια που ξεμειναν ταυτοχρονα απο συσκευες.. Ο ενας ηθελε iphone 6 και πριν παει στο πλαισιο, του λεω, δες και το Ζ3 πριν πας, εχει αυτα τα 3,4 πλεονεκτηματα και το iphone εχει τα ταδε συν και πλην. Τελικα χωρις δευτερη σκεψη πηρε το Ζ3 και με ευχαριστει ακομα για αυτο. ο αδερφος του λοιπον δεν ηθελε να σκασει τοσα λεφτα, και τα βαλαμε κατω και ειδαμε οτι ενα κινητο το παιρνει για 1-1,5 χρονο.. Αν παρει το Ζ3 του χρονου θα εχει πολυ πεσμενη τιμη ενω τωρα δεν ειναι φθηνο..ειναι λιγο πριν βγει το Ζ4 και θα πεσει πολυ μεχρι του χρονου..Αντιθετα το Ζ2 εχει ιδια μπαταρια χοντρικα, σχεδον ιδια καμερα και δεν υστερει καπου..σιγουρα εμφανισιακα δεν ειναι το ιδιο ωραιο..ομως του χρονου θα το διωξει εφοσον μπορει (πχ αν εχει φαει 50 τουμπες θα ειναι δυσκολο να φυγει) και θα πληρωσει λιγα για να παει σε ενα Ζ3 εφοσον πχ δεν αξιζει να τα σκασει για Ζ4..

Ολα λοιπον ειναι στο μυαλο μας..και φυσικα στην τσεπη μας..αν δεν εχεις τι να κανεις 130 ευρω, παρτο, αλλιως θεωρω οτι αν αλλαζεις καθε χρονο συσκευη..και το Ζ2 ειναι καλη επιλογη για να μην δωσεις πολλα τωρα. (θα δωσεις τα 130 του χρονου με την αλλαγη, ισως και λιγοτερα..αλλα θα εχεις βγαλει 2 χρονια με 2 καινουριες συσκευες και οχι με μια που θα χασει μεγαλυτερη αξια)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

οπως τα λες ειναι. το 6αρι θεωρω οτι ειναι καλυτερο σε φωτο στο αυτοματο, πχ σε μια γρηγορη ληψη μεσα σε καφετερια,αλλα αυτο δε σημαινει οτι το Ζ3 δεν ειναι καλο..απλα το iphone ειναι ενα κλικ πιο σωστο.

Ομως επειδη το εχουν παρει 2 φιλοι, ειναι με τον φορτιστη στο χερι, ο ενας μαλιστα δεν ασχολειται καθολου με ιντερνετ, μονο τηλεφωνα καθως ειναι επιχειρηματιας..και δεν τον βγαζει μεχρι το απογευμα ενω δε μιλαει και τρομερα..(μιλαει αρκετα αλλα πχ τα 1000 λεπτα το μηνα δεν τα τελειωνει ενω εγω τα περναω, και εχω καλυτερες επιδοσεις με το Ζ3c.)

Οσο για μνημη, πηρα με 64gb sasmung evo (ειναι αρκετα γρηγορη) με 30 ευρω..και ηρεμησα για τα επομενα 5 χρονια.

 

Το ξέρω φίλε μου, τα έχω διαβάσει και έχω συνάδελφο που το πήρε και κλαίει. Πραγματικά απορώ πλέον.....αλλά τέλος πάντων νομίζω το θέμα μπαταρία ταλανίζει σχεδόν όλες τις συσκευές, άλλες περισσότερο και άλλες λιγότερο

 

Εχω 2 φιλαρακια, αδερφια που ξεμειναν ταυτοχρονα απο συσκευες.. Ο ενας ηθελε iphone 6 και πριν παει στο πλαισιο, του λεω, δες και το Ζ3 πριν πας, εχει αυτα τα 3,4 πλεονεκτηματα και το iphone εχει τα ταδε συν και πλην. Τελικα χωρις δευτερη σκεψη πηρε το Ζ3 και με ευχαριστει ακομα για αυτο. ο αδερφος του λοιπον δεν ηθελε να σκασει τοσα λεφτα, και τα βαλαμε κατω και ειδαμε οτι ενα κινητο το παιρνει για 1-1,5 χρονο.. Αν παρει το Ζ3 του χρονου θα εχει πολυ πεσμενη τιμη ενω τωρα δεν ειναι φθηνο..ειναι λιγο πριν βγει το Ζ4 και θα πεσει πολυ μεχρι του χρονου..Αντιθετα το Ζ2 εχει ιδια μπαταρια χοντρικα, σχεδον ιδια καμερα και δεν υστερει καπου..σιγουρα εμφανισιακα δεν ειναι το ιδιο ωραιο..ομως του χρονου θα το διωξει εφοσον μπορει (πχ αν εχει φαει 50 τουμπες θα ειναι δυσκολο να φυγει) και θα πληρωσει λιγα για να παει σε ενα Ζ3 εφοσον πχ δεν αξιζει να τα σκασει για Ζ4..

Ολα λοιπον ειναι στο μυαλο μας..και φυσικα στην τσεπη μας..αν δεν εχεις τι να κανεις 130 ευρω, παρτο, αλλιως θεωρω οτι αν αλλαζεις καθε χρονο συσκευη..και το Ζ2 ειναι καλη επιλογη για να μην δωσεις πολλα τωρα. (θα δωσεις τα 130 του χρονου με την αλλαγη, ισως και λιγοτερα..αλλα θα εχεις βγαλει 2 χρονια με 2 καινουριες συσκευες και οχι με μια που θα χασει μεγαλυτερη αξια)

 

Το ξέρω φίλε μου, τα έχω διαβάσει και έχω συνάδελφο που το πήρε και κλαίει. Πραγματικά απορώ πλέον.....αλλά τέλος πάντων νομίζω το θέμα μπαταρία ταλανίζει σχεδόν όλες τις συσκευές, άλλες περισσότερο και άλλες λιγότερο

Δεν απέχεις πολύ από το σκεπτικό μου σχετικά με το Ζ2. Άλλωστε αυτό που θέλω είναι μπαταρία και καλές φωτογραφίες και βίντεο για τα παιδιά. Φυσικά το οτι παίρνει κάρτα μνήμης με χαροποιεί ιδαίτερα χωρίς να ζορίζομαι να έχω offline spotify στο μετρο ή κάποια τραγούδια επιπλέον, εφαρμογές κ.λ.π

Το ότι το Ζ2 έχει 2gb ram σε σχέση με τα 3gb ram του Ζ3, θεωρείς ότι δημιουργεί θέμα?

Edited by parmalid
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω φίλε μου, τα έχω διαβάσει και έχω συνάδελφο που το πήρε και κλαίει. Πραγματικά απορώ πλέον.....αλλά τέλος πάντων νομίζω το θέμα μπαταρία ταλανίζει σχεδόν όλες τις συσκευές, άλλες περισσότερο και άλλες λιγότερο

 

 

 

Το ξέρω φίλε μου, τα έχω διαβάσει και έχω συνάδελφο που το πήρε και κλαίει. Πραγματικά απορώ πλέον.....αλλά τέλος πάντων νομίζω το θέμα μπαταρία ταλανίζει σχεδόν όλες τις συσκευές, άλλες περισσότερο και άλλες λιγότερο

Δεν απέχεις πολύ από το σκεπτικό μου σχετικά με το Ζ2. Άλλωστε αυτό που θέλω είναι μπαταρία και καλές φωτογραφίες και βίντεο για τα παιδιά. Φυσικά το οτι παίρνει κάρτα μνήμης με χαροποιεί ιδαίτερα χωρίς να ζορίζομαι να έχω offline spotify στο μετρο ή κάποια τραγούδια επιπλέον, εφαρμογές κ.λ.π

Το ότι το Ζ2 έχει 2gb ram σε σχέση με τα 3gb ram του Ζ3, θεωρείς ότι δημιουργεί θέμα?

 

 

καταρχην το τραγικο με τα apple ειναι οτι σου λεει, γιατι να σου δωσω SD αφου εχεις το cloud? ποιο cloud ρε καραγκιοζη που στην Ελλαδα για να παρεις ΜΒ απο τις εταιρειεες πρεπει να στησεις κω@#%#$%..και 2ον δεν εχεις μπαταρια να το εκμεταλλευτεις..Αρα τι συσκευη ειναι αυτη που για να κανει αυτο που λεει πρεπει να ειναι στην πριζα και σε wifi..Ετσι απλα..

Αν θες τη γνωμη μου, επειδη εχεις και παιδια..παρε Ζ3. Ειναι ενα κλικ καλυτερο απο Ζ2 σε καμερα και αξιζει..γιατι η βελτιωση ειναι στο αυτοματο..τουλαχιστον ετσι διαβαζα αλλα ετσι ειδα και εγω στα αντιστοιχα compact που ειχα (το Ζ1compact ειναι σα το Ζ2 σε φωτο και το Ζ3c που εχω παλι το ιδιο..)

Επομενως ναι το σκεπτικο ειναι αυτο και επιτηδες εγγραψα την ιστορια αυτη, ομως εαν δεν αλλαζεις συχνα και εαν σε ενδιαφερει να εχεις φωτο απο παιδια σιγουρα και το λιγο καλυτερο τι θες..

Απο το iphone 5 θα εχεις καλυτερη φωτο..οπως και βιντεο οπου μαντεψε, τα android εστιαζουν αυτοματα!! (πραγματικα δεν ηξερα οτι πριν το ios 8 επρεπε να πατας στην οθονη για να εστιασει το βιντεο οταν αλλαζε η αποσταση του θεματος κτλ). .

Κατα τα αλλα, αν τα λυπασαι τα 130 που δεν ειναι λιγα και αν εχεις σκοπο να αλλαξεις μεχρι του χρονου, θεωρω πως το Ζ2 θα σε καλυψει ανετα, και σιγουρα θα δωσεις λιγοτερα για Ζ3 οταν θα βγει το Ζ4 (εννοω λιγοτερα απο 130 για πωληση και αγορα).. και δε θα κλαις τα λεφτα σου αν πχ μετανοιωσεις. Εμενα απλα το Ζ3 μαρεσει παρα πολυ, ομως επειδη δεν την παλευω με τα μεγαλα, πηρα το compact που ξεχναει να αδειασει (η κοπελα μου σημερα επαθε πλακα που ειναι η 3η ημερα που το εχει..απο χθες φορτισμενο και ανοιχτο συνεχεια μεχρι τωρα, πηγε ποδηλατο 2 ωρες με sportstracker, ειχε 3g ανοιχτο και ακουγε web radio ολη τη βολτα, εχει λιωσει fb και viber και εχει 73%!!) και ευχαριστιεμαι ευχρηστια, ταχυτητα, καμερα, μπαταρια. Σιγουρα ειναι πιο ωραιο το Ζ3 και το iphone αλλα δε με απασχολει, δεν ειναιγκομενα μου το κινητο ,εργαλειο ειναι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το Ζ2 έχει 3gb ram, όσο και το Ζ3.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

σωστός, προφανώς μπερδεύτηκα με το Ζ3 compact που έβλεπα στο gsmarena

Εμένα μου βγάζει μέχρι και 7 ωρες οθόνη αν έχω παίξει κανένα μισαωρακι games. Εννοώ απο 100-4%.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου βγάζει μέχρι και 7 ωρες οθόνη αν έχω παίξει κανένα μισαωρακι games. Εννοώ απο 100-4%.

 

Είδες που αγχωνόσουν; Το Ζ3 τα πάει ακόμα καλύτερα από το Ζ2 και πραγματικά είναι να βγάζεις το καπέλο στη Sony πως κατάφερε κάτι τέτοιο και μάλιστα με λιγότερα ονομαστικά mAh.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα έχω μια πρώτη εικόνα αύριο το βράδυ αφού το πρωί θα το βγάλω από το φορτιστή. Τώρα δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα μιας και έκανα καθαρή εγκατάσταση και περνάω συνεχώς apps κλπ

 

Λοιπόν μετά την πρώτη μέρα με το lollipop η μπαταρία είναι όπως και πριν με την 4.4. Δεν παρατήρησα διαφορετική κατανάλωση με τη λίγο-πολύ συνηθισμένη χρήση που κάνω στη διάρκεια της ημέρας. Το έβγαλα από το φορτιστή το πρωί στις 8 και τώρα λίγο πριν τις 21:00 έχω ακόμη 69% μπαταρία (με όλα τα data και τα sync ανοιχτά όλη τη μέρα και με τουλάχιστον 50 emails που έρχονται σχεδόν καθημερινά). Η απόκριση της συσκευής μοιάζει πλεον πιο smooth και γρήγορη σε σχέση με πριν και μαζί με τις αισθητικές αλλαγές νομίζω πως είναι μια πολύ καλή αναβάθμιση. :)

Link to comment
Share on other sites

Την περασα και εγω με flashtool (Generic Norgic)και αν ολα κυλουν ομαλα οταν βγει για την συσκευη μου επισημα θα ξανακανω επανεγκατασταση με pc companion να επανελθει στην εργοστασιακη 5.0.2 rom.

Εκανα και ενα αντιγραφο της 4.4.4 ελπιζωντας πρωτα να εγινε σωστα το backup και ας μην χρειαστω να το χρησιμοποιησω καν:p

Εντυπωσεις τις επομενες ημερες :)

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Την περασα και εγω με flashtool (Generic Norgic)και αν ολα κυλουν ομαλα οταν βγει για την συσκευη μου επισημα θα ξανακανω επανεγκατασταση με pc companion να επανελθει στην εργοστασιακη 5.0.2 rom.

Εκανα και ενα αντιγραφο της 4.4.4 ελπιζωντας πρωτα να εγινε σωστα το backup και ας μην χρειαστω να το χρησιμοποιησω καν:p

Εντυπωσεις τις επομενες ημερες :)

 

περιμενουμε εντυπωσεις...

εγω θα περιμενω την αγγλικη να ερθει κανονικα.για να δουμε ποτε....

Link to comment
Share on other sites

Είδες που αγχωνόσουν; Το Ζ3 τα πάει ακόμα καλύτερα από το Ζ2 και πραγματικά είναι να βγάζεις το καπέλο στη Sony πως κατάφερε κάτι τέτοιο και μάλιστα με λιγότερα ονομαστικά mAh.

Ναι, όντως αγχωνομουν αλλά τώρα μου λύθηκαν όλες οι απορίες.; -)

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πρωτο δειγμα εξαιρετικα θετικο.

Ενα 10ωρο απο την τελευταια χρηση και δεν εχασε ουτε καν 1%!(σε αναμονη)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Θέλω να πάρω το Ζ3 από σκρουτζομάγαζο. Αν μπορείτε να μου πείτε τι να προσέξω, αν υπάρχουν θέματα με παρτίδες, εγγυήσεις κλπ.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Θέλω να πάρω το Ζ3 από σκρουτζομάγαζο. Αν μπορείτε να μου πείτε τι να προσέξω, αν υπάρχουν θέματα με παρτίδες, εγγυήσεις κλπ.

 

Ευχαριστώ

 

Ρώτα αν είναι branded και αν είναι ευρωπαϊκό. Τα ευρωπαϊκά καλύπτονται κανονικά από εγγύηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρώτα αν είναι branded και αν είναι ευρωπαϊκό. Τα ευρωπαϊκά καλύπτονται κανονικά από εγγύηση.

 

 

Ευχαριστώ. Και η ασχετίλα στο απόγειό της :lol:

Branded δηλαδή να είναι σε κάποιον πάροχο? Πχ ΤΙΜ ?

Αυτό δεν το θέλουμε?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Και η ασχετίλα στο απόγειό της :lol:

Branded δηλαδή να είναι σε κάποιον πάροχο? Πχ ΤΙΜ ?

Αυτό δεν το θέλουμε?

 

Ναι αυτό σημαίνει.:)

Συνήθως είναι κακό γιατί αργεί να πάρει αναβαθμίσεις και επειδή έχουν πολλές εφαρμογές άσχετες μέσα. Το.λεγόμενο bloatware. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...