Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σκέφτομαι να πάρω το Z3 dual sim από το e-shop στα 589

έχετε να μου προτείνετε άλλο μαγαζί με καλύτερη τιμή;

ισχύουν οι εγγυήσεις; γιατί κάτι διάβασα ότι έχεις πρόβλημα με τα dual αλλά είμαι λίγο άσχετη

και για θήκη τι προτείνεται; αυτή με το παράθυρο είναι οκ; εχεις καλή προσβασιμότητα σε κάμερα κλπ;

Edited by hastanapan
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω πως το dual Δεν καλύπτεται με εγγύηση.

Έχω την εντύπωση και εγώ ότι δεν καλύπτεται επίσημα. Μπορείς να πάρεις ένα τηλέφωνο την arvato και να ρωτήσεις.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να σας κανω μια ερωτηση. αναμεσα σε 3 κινητα μαλλον θα καταλιξω σε αυτο. αυτο που με χαλαει στο σονυ ειναι το εικονιδιο τηλεφωνου στην αρχικη σελιδα. αυτο αλλαζει? επισης επιδη μαρεσει εμφανισιακα δε το θελω σε θηκη πως το κοβεται ειναι καθολου γερο? double tap να ξυπναει και να κλειδωνει εχει? τρωει πολυ μπαταρια αυτη η λειτουργια που δεν ειναι αμολεντ η οθονη? Edited by Aneroll
βασικα εκανα παραπανω απο 1 ερωτησεις :P
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να σας κανω μια ερωτηση. αναμεσα σε 3 κινητα μαλλον θα καταλιξω σε αυτο. αυτο που με χαλαει στο σονυ ειναι το εικονιδιο τηλεφωνου στην αρχικη σελιδα. αυτο αλλαζει? επισης επιδη μαρεσει εμφανισιακα δε το θελω σε θηκη πως το κοβεται ειναι καθολου γερο? double tap να ξυπναει και να κλειδωνει εχει? τρωει πολυ μπαταρια αυτη η λειτουργια που δεν ειναι αμολεντ η οθονη?

Το double tap δεν καταναλώνει καθόλου και παράγοντας αυτονομία στη συσκευή δεν σε απασχολεί καν.

Έχει κορυφαία.

Από την μάνα του υπάρχει μόνο για να ξυπνάει που το ενεργοποιείτε στις ρυθμίσεις οθόνης.

Για να κλειδώνει εξίσου θες 2 εφαρμογές extra(η μια επί πληρωμη κάπου 2.5 ευρώ)

Εικονίδιο τηλεφώνου το αλλάζεις εύκολα με τρίτες εφαρμογές άμα δεν σου αρέσει.

Από άποψη συσκευής και εγώ γυμνο το έχω ένα τετράμηνο και άψογο είναι αν το προσέχεις κυρίως να μην το βάζεις παρεα με μεταλλικά αντικείμενα πχ κλειδιά η νομίσματα.

 

Επίσης άμα θες μπορείς να βάλεις tempered glass μπρος-πίσω και είσαι καλυμμένος ακόμα περισσότερο και καθάρισες

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λίγο γύρισα απο arvato, παρέλαβα τη συσκευή μετά το πρόβλημα που είχα με το ακουστικό.

Εντάξει είναι τώρα, μου έκαναν και αναβάθμιση και έχει την 5.02. Οτι υπήρχε στην συσκευή όλα σβήστικάν. Μόνο αυτά που είχα στη κάρτα γλύτωσαν. Θα ξανακατεβάσω όλες τις εφαρμογές ξανά.!!!

Link to comment
Share on other sites

το e-shop λέει 2 χρόνια εγγύηση, παίζει ναναι έτσι... θα τους πάρω τηλέφωνο

 

το eshop ειναι υποχρεωμενο απο το νομο να παρεχει 2 χρονια εγγυηση..οπως και η apple, που λεει οτι εχει 1. Ο νομος λεει 2 χρονια για τα συγκεκριμενα, και ας λενε οτι θελουν. Επομενως δε γινεται να μην εχεις εγγυηση εφοσον το εισαγαγουν..Το θεμα ειναι ποιος θα στην παρεχει? Εχει δηλαδη συμφωνια με την αρβατο το eshop?ή θα το στειλει κινα απο οπου τα παιρνει?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όλα άψογα με την 5.0.2

 

Τα πάντα κυλούν νεράκι όπως και με την kit Kat

 

Μου φαίνεται ότι έχει τσιμπήσει πολυ ελαφρώς η αυτονομία και σε αναμονή και σε χρήση προς το καλύτερο

 

Εξαιρετική δουλειά από τη Sony.

 

Θα την κρατήσω λίγες ημέρες ακόμα και θα γυρίσω πίσω έτσι ώστε να λάβω επίσημη αναβάθμιση για την συσκευή μου γερμανική unbranded 5.0.2 από την Σκανδιναβική που έχω τώρα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όλα άψογα με την 5.0.2

 

Τα πάντα κυλούν νεράκι όπως και με την kit Kat

 

Μου φαίνεται ότι έχει τσιμπήσει πολυ ελαφρώς η αυτονομία και σε αναμονή και σε χρήση προς το καλύτερο

 

Εξαιρετική δουλειά από τη Sony.

 

Θα την κρατήσω λίγες ημέρες ακόμα και θα γυρίσω πίσω έτσι ώστε να λάβω επίσημη αναβάθμιση για την συσκευή μου γερμανική unbranded 5.0.2 από την Σκανδιναβική που έχω τώρα.

 

 

Τα εικονίδια πάνω αριστερά από ποιες εφαρμογές είναι; (αν δεν είμαι αδιάκριτος)

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Τα εικονίδια πάνω αριστερά από ποιες εφαρμογές είναι; (αν δεν είμαι αδιάκριτος)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Elecont.WeatherClock&hl=en&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Deweather+hd&pcampaignid=APPU_1_FNsLVdPBNYPIPNK4gKgN

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

QUOTEγεια σας κ από εμένα μετά το νότες 3 πήγα στο ζ3 ερώτηση το πήρα μεταχειρισμενο κ είμαι με 5.0.2 lollipop

Είμαι custom λογικά αλλά.πως θα δω αν έχει γράψει ο

Κνοξ εχει κατι αντίστοιχο η σονυ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε. Δεν έχει KNOX ή αντίστοιχο η Sony. Περνώντας μία official ROM μεσω PC Companion ή flashtool το γυρνάς κανονικά μέσα στην εγγύηση.:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν τη lollipop είδαν καμία διαφορά σε smoothness ; το ui το ίδιο καλαίσθητο;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν τη lollipop είδαν καμία διαφορά σε smoothness ; το ui το ίδιο καλαίσθητο;

Σε smoutness ρολαρει το ιδιο οπως πριν.

Το UI εμενα μου αρεσει περισσοτερο.

Στην ουσια σαν να πηρες καινουργια συσκευη(πολλες αλλαγες εγιναν παντου)

Μια φρεσκαδα και ενας ανεμος ανανεωσης προς θετικη πλευρα.:)

Εδω η σκανδιναβικη stock official 5.0.2

http://click.xda-developers.com/api/click?format=go&jsonp=vglnk_142691827570911&key=f0a7f91912ae2b52e0700f73990eb321&libId=i7im7trz01000n4o000DA7jekah7a&loc=http%3A%2F%2Fforum.xda-developers.com%2Fz3%2Fgeneral%2Fftf-stock-firmwares-xperia-z3-models-t2886061%2Fpage64&v=1&out=https%3A%2F%2Fmega.co.nz%2F%23!bodkXIzR!8c8Sy9Re_YFFE12aXhydOljACBWoeEknb67m9uCrYEI&ref=http%3A%2F%2Fforum.xda-developers.com%2Fz3%2Fgeneral%2Fftf-stock-firmwares-xperia-z3-models-t2886061%2Fpage65&title=%5BFTF%5D%20Stock%20Firmware%20for%20Xperia%20Z3%20D6602%2C%20D6%E2%80%A6%20-%20Pg.%2064%20%7C%20Sony%20Xperia%20Z3%20%7C%20XDA%20Forums&txt=https%3A%2F%2Fmega.co.nz%2F%23!bodkXIzR!8c8Sy9...Eknb67m9uCrYEI

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πάει σε Lollipop έχετε παρατηρήσει βελτιώσεις στην κάμερα σε σχέση με την ΚΚ;

 

Είμαι σε διαδικασία αγοράς νέου κινητού και η κάμερα είναι ένα από τα κύρια κριτήρια αλλά στο παρελθόν που το είχα ψάξει η κάμερα του Z3 δεν ανταποκρινεται όσο θα περίμενε κανείς στα πολύ καλά specs της.

Link to comment
Share on other sites

εφτακόσια :(

προβληματική η φόρτιση με το πορτάκι γμ με παιδεύει

πρέπει να πάρω μαγνητικό dock station κι άλλο έξοδο πφφφφ

και εκτός από το dock station που διάβασα εδώ πως αυτό είναι οκ

για screen protector ξαναδιάβασα για αυτό ισχύει;

δηλ ενα εβδομηντάρι ακόμα για να το φτιάξουμε σένιο...

 

κι άλλη τροποποίηση... βάζω προς το παρόν την microsd sandisisc από το παλιό μου κινητό είναι 8 gb και λέω να την αναβαθμίσω, τι προτείνετε;

Edited by hastanapan
Link to comment
Share on other sites

καμιά άλλη απάντηση σου είναι πιο εύκαιρη; :X που να βοηθάει κάπως; αν όχι και απαραίτητα;

το πήρα τώρα ξέρεις... δεν αλλάζει τπτ με αυτή σου την απάντηση εκτός από το να μου χαλάς τη διάθεση;

ε γμτ τι "μιζέρια" βγάζεις...

 

λοιπόν επειδή δεν έχω φράγκα... (μίζερη όμως δεν είμαι) κι επειδή ξέμεινα από κινητό, η πιστωτική μου οριακά για να αγοράσω....

το έψαξα, διάβασα κι εδώ διάφορα για κάτι εγγυήσεις φέικ, για κάτι ιντερνετομάγαζα κλπ κλπ

έτσι για μένα έληξε...

το μίντια μαρκετ μου το έδινε με 18 άτοκες...

σε κάλυψα;

Edited by hastanapan
Link to comment
Share on other sites

Ας κατεβάσουμε λίγο τους τόνους παιδιά. Δεν χρειάζεται να χαλάμε τις καρδιές μας. Ο xapos θέλω να πιστεύω ότι το είπε καλοπροαίρετα. Καλορίζικο το κινητό σου hastanapan, σίγουρα κάποιο παιδί θα σου απαντήσει για τα αξεσουάρ που θες. :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...