Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αισθηση με ενδιαφερει πολυ, θελω να ''γλυστραει'' το δαχτυλο και να μην το αισθανομαι καθολου τραχυ ;)

Το ultimate εχει τρυπα για την καμερα ή μονο για τον αισθητηρα ?

 

Ευχαριστω για την απαντηση

Για αυτό έγραψα αίσθηση μοναδική!

Όχι απλώς γλυστραει το δάχτυλο αλλά πάει μόνο του.

Το αισθάνομαι καλύτερα και από το γυαλί της μαμά οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειχα nillkin σε προηγουμενα τηλεφωνα αλλα και στο z3, καποια στιγμη το εσπασα και εβαλα το imak (εχω λινκ σε προηγουμενο ποστ), ε το imak ειναι καλυτερο σε αισθηση αλλα δεν ειναι το ιδιο ομορφο επιδη εχει ''κοψιματα''/ τρυπες

Θανάση το είδα το imak, αυτό ακριβώς με χαλάει που δεν πιάνει απ άκρη σ άκρη την οθόνη.. Με nillkin θα πορευτω μάλλον..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια.Είμαι Χρήστης του z2, και ηθελα να ρωτησω, αξιζει η μεταβαση σε z3? Ξερω οτι η οθονη του ειναι ποιο φωτεινη, αυτο που με ενδιαφερει κυριως ειναι η καμερα του. Εχει δει κανεις διαφορα σε νυκτερινες ληψεις και γενικοτερα στην αποδοση της?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια.Είμαι Χρήστης του z2, και ηθελα να ρωτησω, αξιζει η μεταβαση σε z3? Ξερω οτι η οθονη του ειναι ποιο φωτεινη, αυτο που με ενδιαφερει κυριως ειναι η καμερα του. Εχει δει κανεις διαφορα σε νυκτερινες ληψεις και γενικοτερα στην αποδοση της?

 

εγω θα σου ελεγα να περιμενεις 2 πραγματα. 1ον να παρει lollipop να δεις πως θα ειναι η αποδοση του Ζ2 και Ζ3, καθως ο αισθητηρας δεν εχει μεγαλες διαφορες, αλλα το προβλημα ειναι στο λογισμικο και ελπιζουμε σε βελτιωση, και 2ον επειδη το Ζ3 εχει βελτιωμενη φωτογραφια, αλλα οχι κατι τρομερο, να περιμενες και Ζ4 εαν αυτο παρουσιαστει μεχρι Μαιο, θα ξερουμε λογικα συντομα, ωστε ειτε να πας κατευθειαν εκει εφοσον ειναι κατι τρομερο και αξιζει ή να παρεις Ζ3 πιο φθηνα και χωρις να θες 2η μεταβαση.(αν και μια η αλλη θα σου ερθει να πας σε Ζ3 και μολις πεσει Ζ4 να πασ σε εκεινο.)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια.Είμαι Χρήστης του z2, και ηθελα να ρωτησω, αξιζει η μεταβαση σε z3? Ξερω οτι η οθονη του ειναι ποιο φωτεινη, αυτο που με ενδιαφερει κυριως ειναι η καμερα του. Εχει δει κανεις διαφορα σε νυκτερινες ληψεις και γενικοτερα στην αποδοση της?

 

Καλημέρα ημουνα χρήστης :-Ζ2 και πήγα σε.Ζ3.Για καμερα δεν μπορώ να σου πω μιας.Και.Δεν με ενδιαφέρει. τα 2 βασικά όμως upgrade που πραγματικά θα ευχαριστηθείς είναι Α η οθόνη και Β και πιο βασικό η.μπαταρία...με το.Ζ2 το βράδυ ήθελα φορτιστη με την η μέρα ανοιχτά θριτζι και γουαιφαι ενώ Τώρα το βράδυ μετά από 12ωρο Έχω ακόμα 40% μπαταρία. τρομερή βελτίωση στην.αυτονομία

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ημουνα χρήστης :-Ζ2 και πήγα σε.Ζ3.Για καμερα δεν μπορώ να σου πω μιας.Και.Δεν με ενδιαφέρει. τα 2 βασικά όμως upgrade που πραγματικά θα ευχαριστηθείς είναι Α η οθόνη και Β και πιο βασικό η.μπαταρία...με το.Ζ2 το βράδυ ήθελα φορτιστη με την η μέρα ανοιχτά θριτζι και γουαιφαι ενώ Τώρα το βράδυ μετά από 12ωρο Έχω ακόμα 40% μπαταρία. τρομερή βελτίωση στην.αυτονομία

 

τοσο μεγαλη διαφορα εχει?

Δεν το περιμενα..και εγω με τα αντιστοιχα compact τοση ειδα αλλα πιστευα οτι σε μας φταινε τα mha που ειναι πολυ περισσοτερα.. Εδω ειχαμε μειωση (αλλα λογω νεας οθονης ξερω οτι ανεβασε επιδοσεις.).

Κατα τα αλλα, για αυτα τα 2 θεωρω πως αξιζει να περιμενει lollipop Και Ζ4 εφοσον αυτο δεν παει για Σεπτεμβριο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το z4 παιδιά για ποτε το κόβετε να ανακοινώνεται;

Φθινόπωρο το κόβω ακριβώς αφού κλείσει χρόνο και πιθανότητα στην IFA 2015.

Η Sony ποτέ δεν κάνει ξεχωριστή εκδήλωση για παρουσιάσει συσκευών εκτός εκθέσεων τεχνολογίας και η μόνη ενδιάμεσα είναι τον Ιούνιο η Computex που πιο πολύ για PC/tablet είναι και Windows γενικότερα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ακουγεται οτι θελουν να το ταιριαξουν με την καινουργια ταινια του τζειμς μποντ, Spectre.

Ταιριάζει γάντι τότε.

http://www.imdb.com/title/tt2379713/

Έτσι κι αλλιώς η z3 σειρά στέκεται άνετα και το 15 και αυτό δίνει το χρόνο στη Sony να δώσει κάτι πιο εντυπωσιακό μιας και οι απαιτήσεις ανέβηκαν.

Πχ δεν θα δικαιολογείται αν η το λογισμικο της κάμερας δεν είναι αντάξιο της φακού που βγάζει.

Αν και εμένα προσωπικά δεν θα το κρίνω από εκεί ούτε θα αποτελέσει deal breaker,αλλά οφείλει να βελτιωθεί στον μοναδικο τομέα που δίνει δικαιώματα για κριτική.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Kαι το χperia T απο οτι θυμαμαι, ειχαν βγαλει μαζι με ταινια του James Bond.... :D

 

Ηδη το spectre εχει παρει αρκετη δημοσιοτητα, με videaκια,φωτος κλπ...... Οποτε why not..... :)

Link to comment
Share on other sites

έχω το ultimate από προτάσεις που διάβασα εδώ.

Απόλυτα ευχαριστημένος,πολύ λεπτό δεν κάνει "σκαλοπάτι",άψογη εφαρμογή και αίσθηση μοναδική!

Και τα υπόλοιπα που έβαλες μπορεί να είναι εξίσου καλά ίσως και καλύτερα,αλλά αν χρειαζόμουν καινούργιο,τουλάχιστον για το Ζ3,το ίδιο θα έπαιρνα. :cool:

Τελικα εκανα παραγγελια την ultimate που θα ερθει πιστευω συντομα απο αγγλια και τη mocolo για να υπαρχει καβατζα ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

έφυγε κι απο μένα παραγγελία για την ultimate!έχει και πίσω protector η συγκεκριμένη;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειδα να γραφει οτι εχει και πισω.

 

Αν θες να παρεις και για πισω παρε καποια ''της πλακας'' φτηνη, πισω ειναι καλυτερα να κολλαει το χερι και να μην γλυστραει :lol: Αποψη μου :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ωπ, και το συζητουσαμε σημερα..... :lol:

 

Sony Xperia Z4: Διέρρευσαν φώτος από το ακόμη πιο λεπτό σασί

 

http://techblog.gr/mobile/sony-xperia-z4-leaked-photos-9876/

Link to comment
Share on other sites

Ωπ, και το συζητουσαμε σημερα..... :lol:

 

Sony Xperia Z4: Διέρρευσαν φώτος από το ακόμη πιο λεπτό σασί

 

http://techblog.gr/mobile/sony-xperia-z4-leaked-photos-9876/

 

απατο θα παει αμα εχει ιδιο σχεδιο. Ενταξει το 2013 που βγηκε το Ζ ηταν κατι διαφορετικο, αλλα το οτι δεν ειναι το πιο ευχρηστο σχεδιο σε συνδυασμο με το οτι εχει βγαλει καμια 10αρια ναυαρχιδες στο ιδιο μοτιβο ακριβως (χωρια τα μικρα), εχει γινει κουραστικο νομιζω. Εγω θα ηθελα να δω μονο τελειο σχεδιο, specs και 2gb ram να πανε δε με νοιαζει! μονο καμερα θελει βελτιωση η σονυ.

 

Οσο για την αδιαβροχοποιηση, αν και ηταν ενας σοβαρος λογος που αγοραζα σονυ, αν την βγαλει και μαζεψει σοβαρα το μεγεθος του κινητου, ισως αξιζει τον κοπο, καθως ολοι οι αλλοι που πουλανε περισσοτερο δεν την εχουν..και απο ο,τι φανηκε με το s5 που δεν ηταν κατι τρομερο, δεν αρκει για να πεισει..τωρα αν βγαλει Sd και δε δουμε κανα τερας μπαταρια, μας βλεπω ολους με iphone και s6 και την σονυ να το κλεινει..ο δρομος που χαραξε με το Ζ3 επρεπε να της δειξει τη συνεχεια..Αν παει για αντιγραφη των αλλων, χωρις καινοτομια και διαφοροποιηση σε κατι, δεν βλεπω το λογο να την προτιμαμε.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν καταλαβαινω, γιατι να βγαλουν την αδιαβροχοποιηση ? ...... Μια χαρα ειναι.... ενας φοβος λιγοτερος, με το να πεσει κατι στο κινητο..... :lol:

 

και στο S6 απο οτι θυμαμαι το βγαλανε.....

 

Αγνωσται αι βουλαι των εταιριων.....

Edited by Roccat
Link to comment
Share on other sites

μαλιστα.

καταρχην χαιρομαι που τα πραγματα εγιναν οπως τα ηθελα κι οπως θα πρεπε να ειναι,1 ναυαρχιδα τον χρονο,οτιδηποτε αλλο ειναι ζημια.

κατα δευτερον,ευελπιστω να ειναι διαφορετικο απο τα μοντελα που εχουμε δει,ας διαφοροποιησει λιγακι το σχεδιο κι επιτελους αυτο το ui ειναι ιδιο απο το 2011,θελει αλλαγη,κοντευω να βαρεθω το κινητο κι ειναι αυτο αιτια.

και τελος,ευελπιστω να μην πεσει η τιμη του z3...

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ. ΕΊΜΑΙ ΧΡΉΣΤΗΣ ΑΠΌ iPhone 4s Note 2 ΚΑΙ ΤΏΡΑ Note 4 .ΣΚΈΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑ Ζ3 Η Ζ4 ΌΤΑΝ ΒΓΕΙ. ΘΈΛΩ ΝΑ ΡΩΤΉΣΩ ΥΠΆΡΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΉΜΑΤΑ ΣΤΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΌ ΤΩΝ Ζ3 Η ΣΚΑΛΩΜΑΤΑ ΣΕ ΣΧΈΣΗ ΜΕ ΤΑ ΤΗΛΈΦΩΝΑ ΠΟΥ ΕΊΧΑ. ΣΥΓΝΏΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΓΆΛΑ ΓΡΆΜΜΑΤΑ ΑΛΛΆ ΈΩΣ ΠΡΌΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΆΖΕΙ ΜΙΚΡΆ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΠΟΛΎ

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ. ΕΊΜΑΙ ΧΡΉΣΤΗΣ ΑΠΌ iPhone 4s Note 2 ΚΑΙ ΤΏΡΑ Note 4 .ΣΚΈΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑ Ζ3 Η Ζ4 ΌΤΑΝ ΒΓΕΙ. ΘΈΛΩ ΝΑ ΡΩΤΉΣΩ ΥΠΆΡΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΉΜΑΤΑ ΣΤΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΌ ΤΩΝ Ζ3 Η ΣΚΑΛΩΜΑΤΑ ΣΕ ΣΧΈΣΗ ΜΕ ΤΑ ΤΗΛΈΦΩΝΑ ΠΟΥ ΕΊΧΑ. ΣΥΓΝΏΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΓΆΛΑ ΓΡΆΜΜΑΤΑ ΑΛΛΆ ΈΩΣ ΠΡΌΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΆΖΕΙ ΜΙΚΡΆ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΠΟΛΎ

 

κανενα απολυτως προβλημα,το κινητο δουλευει ρολοι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εκανα παραγγελια την ultimate που θα ερθει πιστευω συντομα απο αγγλια και τη mocolo για να υπαρχει καβατζα ;)

 

έφυγε κι απο μένα παραγγελία για την ultimate!έχει και πίσω protector η συγκεκριμένη;

 

Νομίζω πως θα μείνετε απόλυτα ευχαριστημένοι!

Σύντομα θα έρθει,κι εμένα από Αγγλία σε 1 βδομάδα ήρθε.

 

Για πίσω έχω αυτή http://www.aliexpress.com/item/For-SONY-Xperia-Z3-Hard-Back-Cover-Glass-Film-Free-Shipping-Explosion-Proof-Tempered-Glass-Screen/32241327725.html την οποία πάλι πρόταση από το φόρουμ ήταν.

Τέλεια εφαρμογή με καμπύλη στην γωνίες όπως και η συσκευή μας,είναι από τις ποιο λεπτές αλλά παρόλα αυτά δημιουργεί ένα ανεπαίσθητο "σκαλοπατάκι" περιμετρικά,όχι κάτι ιδιαίτερο πάντως που να ενοχλεί στο πιάσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου φαίνεται ότι τα εικονίδια είναι λίγο πιο τετραγωνισμένα από ότι θα έπρεπε στο z3. Το ίδιο συμβαίνει και σε κάποια logo εφαρμογών όπως της Cosmote, όταν την ανοίγεις. Μου κάνει εντύπωση γιατί η ανάλυση της οθόνης παραμένει 1920χ1080(άσχετα ότι μεγάλωσε η οθόνη 0,2 ιντσες μόνο στο ύψος) όπως στο Z1 που είχα πριν. Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι παρόμοιο?

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Ωπ, και το συζητουσαμε σημερα..... :lol:

 

Sony Xperia Z4: Διέρρευσαν φώτος από το ακόμη πιο λεπτό σασί

 

http://techblog.gr/mobile/sony-xperia-z4-leaked-photos-9876/

Έχουμε πολυ δρόμο,αρα έχουμε να δούμε πολλά επεισόδια :p

Μονο μην χαλάσει τα θετικά(κυρίως αυτονομια-ποιότητα καταςκευης-μέγεθος συσκευής)διότι θα φάει άκυρο.

Micro sd(32αρα με καλύπτει άνετα)και αδιάβροχοποίηση δεν με νοιάζουν αλλα απο την άλλη εινςι το συγκριτικό πλεονέκτημα εως τωρα και αν το αφαιρέσει θα δυσαρεστήσει πολλούς.

 

Επιςης συμφωνώ οτι πρέπει να κανει μια ανανέωση στο ντιζάιν.

2.5 έτη το ίδιο πράγμα καταντά κουραστικό.

Ας παρει λίγο απο την Ericsson και ας αφήσει το τοςο συντηρητικό ιαπωνικό σχεδιασμό.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...