Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αλλά καλύτερα αργοπορημένα και σωστό αποτέλεσμα παρά δουλειά του ποδαριού και μετά να βρίζουμε για bugs ...έτσι δεν είναι ?

 

Έτσι ας καθυστερήσει αλλά ας δώσει την 5.0.2 διότι οι προηγούμενες εκδόσεις ήταν baggy εκδόσεις και έχουν θέματα συσκευές που την έλαβαν βλέπε m8,s5.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταιο με το youtube που παιζει στο παρασκηνιο πως δουλευει ακριβως; Απλα βγαινω αρχικη και παιζει; Γιατι το δοκιμασα και δεν συνεχιζοταν η αναπαραγωγη οταν πηγα στην κεντρικη σελιδα.

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταιο με το youtube που παιζει στο παρασκηνιο πως δουλευει ακριβως; Απλα βγαινω αρχικη και παιζει; Γιατι το δοκιμασα και δεν συνεχιζοταν η αναπαραγωγη οταν πηγα στην κεντρικη σελιδα.

Ναι παιζει στο παρασκηνιο.

θα γραψω πως συμπεριφερεται στο δικο μου τηλεφωνο, παταω σε ενα βιντεο για να παιξει --> κατα την προβολη του βιντεο παταω το home, ''κολλαει'' το βιντεο για ~3-5 δευτερολεπτα και μετα συνεχιζει να παιζει κανονικα.

Τη δευτερη φορα που θα μπω στο youtube (οσο παζει στο παρασκηνιο το βιντεο) θα μου βγαλει και εικονιδιο στη notification bar οπου απο εκει μπορω να κλεισω το βιντεο η να μπω στην εφαρμογη του youtube

Μπορω να ειμαι στον dolphin browser στον app drawer και οσες εφαρμογες δοκιμασα το βιντεο συνεχιζει και παιζει κανονικα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.

Σκέφτομαι για μαγνητικό φορτιστή.

Το θέμα είναι ότι έχω θήκη πλάτης και δεν θέλω να αφαιρώ όταν φορτίζει.

Τι προτείνετε?

Επίσης με την επαφή λέτε να ξεφτίσει εκεί στην υποδοχή πού είναι βαμμένο?

 

καποια βοηθεια αν καποιος εχει αυτο που θελω?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ναι παιζει στο παρασκηνιο.

θα γραψω πως συμπεριφερεται στο δικο μου τηλεφωνο, παταω σε ενα βιντεο για να παιξει --> κατα την προβολη του βιντεο παταω το home, ''κολλαει'' το βιντεο για ~3-5 δευτερολεπτα και μετα συνεχιζει να παιζει κανονικα.

Τη δευτερη φορα που θα μπω στο youtube (οσο παζει στο παρασκηνιο το βιντεο) θα μου βγαλει και εικονιδιο στη notification bar οπου απο εκει μπορω να κλεισω το βιντεο η να μπω στην εφαρμογη του youtube

Μπορω να ειμαι στον dolphin browser στον app drawer και οσες εφαρμογες δοκιμασα το βιντεο συνεχιζει και παιζει κανονικα.

Κατάλαβα ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.

Σκέφτομαι για μαγνητικό φορτιστή.

Το θέμα είναι ότι έχω θήκη πλάτης και δεν θέλω να αφαιρώ όταν φορτίζει.

Τι προτείνετε?

Επίσης με την επαφή λέτε να ξεφτίσει εκεί στην υποδοχή πού είναι βαμμένο?

Απο περιεργεια...., ποια θηκη εχεις ?

Απο θηκες εχω την imak http://www.aliexpress.com/item/IMAK-for-Sony-Xperia-Z3-Transparent-Hard-Case-Cover-Ultra-Slim-Clear-Back-Case-Z3-Crystal/2048403869.html , με αυτη μπορεις να το φορτιζεις με μαγνητικο χωρις βγαζεις τη θηκη. Εχω και αυτη τη θηκη http://www.aliexpress.com/item/6-Colors-Dual-Color-TPU-PC-Frame-Bumper-Case-Cover-For-Sony-Xperia-Z3-Free-Shipping/2039286400.html η οποια ειναι χοντρη και πρεπει να βγει η θηκη για να φορτισει με μαγνητικο.

Προσωπικα δεν χρησιμοποιω καμια θηκη. Αν σε ενδιαφερει η δευτερη μπορω να κοψω το σημειο της θηκης που ειναι για τη μαγνητικη και να σου πω αν εφαπτει και φορτιζει χωρις προβλημα.

Μαγνητικο εχω αυτο (τυχαιο λινκ, μπορεις να το βρεις και ποιο φθηνα) http://www.miniinthebox.com/led-indicator-aluminum-magnetic-charging-cable-usb-charger-sony-xperia-z1-z2-z3-assorted-color_p2081024.html , το καλο με αυτο ειναι οτι εχει λαμπακι πανω στο καλωδιο και βλεπεις αν κανει καλη επαφη με το τηλεφωνο.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

αυτη εχω http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=71270 που πραγματικα ειναι υπεροχη.εχει κοψιμο εκει που μπαινει ο μαγνητικος φορτιστης,το θεμα ειναι οτι θελω απο ελλαδα οτι παρω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί το s5 βγάζει καλύτερα αποτελέσματα στο antutu απο το Ζ3;

 

σοβαρο επιχειρημα.....

Κι εγω αναρωτιεμαι,γιατι το z3 ξεσκιζει να μην πω πως το s5 σαν εμπειρια χρησης αλλα και σαν αυτονομια συσκευης,το s5 ειναι πολυ πισω απο το z3.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια. Εχω το z2 και ενω γενικως ειμαι ευχαριστημενος με τις φωτο του, το HDR σε σχεση με τους γαλαξιες πασχει. Υπαρχει καποια εφαρμογη η ρυθμιση που να βελτιωνει τις hdr ληψεις?
Link to comment
Share on other sites

Έεεε όχι ... δεν νομίζω .! :D

 

Α,εντάξει.Ετσι μου είπαν,γι'αυτό ρώτησα.

Από την Τετάρτη που μας πέρασε ανήκω στην παρέα σας.

Προέρχομαι απο Iphone 5.Πρώτη φορά Android.

Για να δούμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Α,εντάξει.Ετσι μου είπαν,γι'αυτό ρώτησα.

Από την Τετάρτη που μας πέρασε ανήκω στην παρέα σας.

Προέρχομαι απο Iphone 5.Πρώτη φορά Android.

Για να δούμε!!!!

Καλορίζικος ... καλομιλιτο και εύχομαι να το χαρείς. ! Αν θες μπορείς να κατεβάσεις την εφαρμογή " antutu Benchmark " για ένα test drive. Εξαιρετικό κινητό. ! :up:

Link to comment
Share on other sites

γιατι να κατεβασει ο φιλος και καλοριζικο κιολας το κινητο του,μια αχρηστη εφαρμογη για test drive,οπως λες.οι ψαγμενοι κι αυτοι που ξερουν δεν στηριζοντε σε ανοητα προγραμματα που σε καθε αναβαθμιση δινουν αλλοτε χειροτερο αποτελεσμα κι αλλοτε καλυτερο,αυτα βεβαια αφορουν αυτους που ξερουν,αυτοι που δεν ξερουν,καθοντε και παιζουν.

η εμπερια χρησης ειναι το παν,κι εκει το z3 τα παει περιφημα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ταξιδιώτη, ευχαριστημένος από το Ζ3 ?τώρα που το έχεις και περισσότερο καιρό θα μπορείς να συγκρίνεις καλύτερα σε σχέση με το g3. ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

αυτη εχω http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=71270 που πραγματικα ειναι υπεροχη.εχει κοψιμο εκει που μπαινει ο μαγνητικος φορτιστης,το θεμα ειναι οτι θελω απο ελλαδα οτι παρω.

Βαση θες να παρεις ή απλο καλωδιο ? Νομιζω πως με απλο καλωδιο δεν θα εχεις προβλημα

Α,εντάξει.Ετσι μου είπαν,γι'αυτό ρώτησα.

Από την Τετάρτη που μας πέρασε ανήκω στην παρέα σας.

Προέρχομαι απο Iphone 5.Πρώτη φορά Android.

Για να δούμε!!!!

Καλομιλητος :)

γιατι να κατεβασει ο φιλος και καλοριζικο κιολας το κινητο του,μια αχρηστη εφαρμογη για test drive,οπως λες.οι ψαγμενοι κι αυτοι που ξερουν δεν στηριζοντε σε ανοητα προγραμματα που σε καθε αναβαθμιση δινουν αλλοτε χειροτερο αποτελεσμα κι αλλοτε καλυτερο,αυτα βεβαια αφορουν αυτους που ξερουν,αυτοι που δεν ξερουν,καθοντε και παιζουν.

η εμπερια χρησης ειναι το παν,κι εκει το z3 τα παει περιφημα.

Τα ειπες ολα ! Πραγματι η εμπειρια χρησης ειναι το παν.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

περιμενω και εγω να παρω ειτε το Ζ3c η αυτο εδω το κανονικο μιας και προερχομαι απο xperia z
Link to comment
Share on other sites

Απλό καλώδιο υπάρχει μαγνητικό ελλάδα?κάνει την ίδια δουλειά φαντάζομαι.

Με νοιάζει όμως να μην κάνω κάποια φθορά στο σημείο πού κουμπώνει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το απλό μαγνητικό καλώδιο που έχω, το αγόρασα από το e-matrix.gr στην Αγία Παρασκευή 7.90€. Μέχρι στιγμής δεν έχει παρουσιαστεί κανένα πρόβλημα με τη χρήση του.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά.Φοβερό τηλ.Ήδη πολύ ενθουσιασμένος.

Έχω κάτι σημειώσεις και υπομνήσεις στο iphone.

Τα αντίστοιχα προγραμμάτα στο Ζ3 ποιά είναι γιατί δεν έβγαλα άκρη?

Μήπως το evernote?Αλλά αυτό θέλει λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά.Φοβερό τηλ.Ήδη πολύ ενθουσιασμένος.

Έχω κάτι σημειώσεις και υπομνήσεις στο iphone.

Τα αντίστοιχα προγραμμάτα στο Ζ3 ποιά είναι γιατί δεν έβγαλα άκρη?

Μήπως το evernote?Αλλά αυτό θέλει λογαριασμό.

δεν ξερω αν το evernote υπαρχει σε iphone, εγω παντως αν και στην αρχη το διεγραφα απο τη συσκευη, ματα καταλαβα ποσο χρησιμο ειναι. Ο λογος ειναι απλος:

Υπαρχει και στα windows Και στο android. Ετσι, το εχω στον υπολογιστη, γραφω σημειωσεις στον υπολογιστη και περνανε αυτοματως στο ταμπλετ και στο κινητο..αν κανω μια αλλαγη στο κινητο περναει στο pc, Οποιο πειραξεις τελευταιο χρονικα αυτο περναει στα αλλα..Πολυ χρησιμο καθως μεγαλες σημειωσεις τις γραφω απο σταθερο υπολογιστη και περνανε μεσα εκει, οπως και λινκς κτλ κτλ, αλλα και μικρες οταν ειμαι εξω τις ριχνω προχειρα στο evernote και μετα τις βλεπω στο pc.

Πχ εχω database με ολα τα wifi που εχω μπει, αντι να κανω συνδεση βαζοντας τον κωδικο κατευθειαν εκει, παω στο evernote σε μια σελιδα που εχω με τιτλο wifi και ονομαζω τινος ειναι το δικτυο και διπλα κωδικο..Ετσι, οταν θα κανω ενα ρεσετ το κινητο ή οταν θα παρω το επομενο, εχω ηδη σε αρχειο τα wifi και κανω ενα Paste να ξανασυνδεθω. Ουτε ρουτ ουτε τιποτα. Ομοιως αριθμοι λογαριασμων τραπεζης, που μου χρειαζονται, αλλα στοιχεια κτλ κτλ.

Εχω σωθει πραγματικα και κατηργησα οτιδηποτε αλλο. Οποτε για μενα περνα χειροκινητα απο το Pc τις σημειωσεις σου στο evernote και θα σκασουν στο κινητο. Εμενα μου πηρε μιση ωρα να περασω απειρο πραγμα και καθαρισα.

Επισης εχει και υπενθυμισεις.

Το αναλυω τοσο πολυ γιατι και εγω το απερριπτα μεχρι να το δω σε χρηση και τοτε καταλαβα οτι αξιζει τον κοπο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

λοιπον πλεον κλεινω το πρωτο 10ημερο με το Ζ3 απο iphone5

ομολογουμενως τα εχω βρει λιγο δυσκολα, αλλα κατ'άλλα ειμι πολυ ευχαριστημενος με την αυτονομια του

Εκανα transfer απο το iphone στο Ζ3 και δεν εχω ολα τα πεδια που ειχα πριν (ολα ηταν στο icloud) οταν παω σπιτι γιατι τωρα ειμαι εξωτερικο για δουλειες θα δοκιμασω και το export απο το icloud για ανα χωσω στο gmail, σωστος?

εχω φαει λιγο ζορι με τα email ... yahoo & hotmail, κατεβασε τις εφαρμογες τους γιατι δεν καταφερα να το φτιαξω απο την επιλογη email του μενου του, αλλα και παλι αντιμετωπιζω διαφορα θεματα, πχ δεν μπορω να στειλω email απο την yahoo app, το γραφω κανονικα, send παει στα outbox και μενει εκει... απο την εφαρμογη του κινητου email, δεν καταφερα να το σεταρω..κατ' αλλα εβαλα καποιες εφαρμογες που ειχατε γραψει στην αρχη...αν μπορει καποιος να βοηθησει με το θεμα mail θα το εκτιμουσα

R U MAD

"http://www.milka-home.gr"

Link to comment
Share on other sites

λοιπον πλεον κλεινω το πρωτο 10ημερο με το Ζ3 απο iphone5

ομολογουμενως τα εχω βρει λιγο δυσκολα, αλλα κατ'άλλα ειμι πολυ ευχαριστημενος με την αυτονομια του

Εκανα transfer απο το iphone στο Ζ3 και δεν εχω ολα τα πεδια που ειχα πριν (ολα ηταν στο icloud) οταν παω σπιτι γιατι τωρα ειμαι εξωτερικο για δουλειες θα δοκιμασω και το export απο το icloud για ανα χωσω στο gmail, σωστος?

εχω φαει λιγο ζορι με τα email ... yahoo & hotmail, κατεβασε τις εφαρμογες τους γιατι δεν καταφερα να το φτιαξω απο την επιλογη email του μενου του, αλλα και παλι αντιμετωπιζω διαφορα θεματα, πχ δεν μπορω να στειλω email απο την yahoo app, το γραφω κανονικα, send παει στα outbox και μενει εκει... απο την εφαρμογη του κινητου email, δεν καταφερα να το σεταρω..κατ' αλλα εβαλα καποιες εφαρμογες που ειχατε γραψει στην αρχη...αν μπορει καποιος να βοηθησει με το θεμα mail θα το εκτιμουσα

 

εγω εχω ριξει 3 gmail και 2 Hotmail και παιζει αψογα.μηπως πας να πειραξεις τιποτα ρυθμισεις και το χαλας?επισης αν εχεις πολλα mail πρεπει να το αφησεις λιγη ωρα να συγχρονισει,να τα κατεβασει κτλ.

Επισης, αν στελνεις εικονα πανω απο 15ΜΒ νομζιω δεν προκειται να φυγει ποτε λογω μεγεθους.

Κατα τα αλλα, θες να το δουμε βημα βημα?

Προσωπικα εχω επιλεξει την εφαρμογη email καθως η gmail και outlook ειναι πολυ ενεργοβορες και με την email εχω επιλογες που δεν εχω στις αλλες. Πιο συγκεκριμενα εχω βαλει να συγχρονιζει πολυ συχνα τις καθημερινες μεχρι απογευμα, ενω απο απογευμα και μετα να αραιωνει(αρα οικονομια ενεργειας) και τα ΣΚ κατι αναλογο..

Εχω βαλει υπογραφες κτλ σε ολα και δουλευουν ολα σωστα, οποτε δεν εχω λογο να κατεβασω 3η εφαρμογη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αμα μπορεις να σου πω τι λεει...

"Δεν ηταν δυνατη η ολοκληρωση" Δεν ηταν δυνατο το ανοιγμα συνδεσης με τον διακοσμιστη

αυτο βγαζει οταν γραφω ονομα@yahoo.gr και τον κωδικο μου, παταω επομενο

R U MAD

"http://www.milka-home.gr"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...