Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακόμη πάντως ούτε στο flashtool το βγάζει ούτε στο xperia companion...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Πως δεν το βγάζει ...Έχει βγει σε πολλές χώρες ...και βοντα.Ελλάδος

 

send from my cave using smoke signals

Link to comment
Share on other sites

Σε ελληνικό unbranded, τίποτα ακόμη...

Τα ίδια κι εδώ... η πλάκα είναι ότι είχα ξένη ρομ που έπαιρνα άμεσα αναβαθμίσεις και στο σερβις μου έβαλαν την ελληνική :mad:

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Σε ελληνικό unbranded, τίποτα ακόμη...

Ωραία,φλασαρε.μια άλλη unbranded οπ ως πχ Nordic

 

send from my cave using smoke signals

Link to comment
Share on other sites

Ωραία,φλασαρε.μια άλλη unbranded οπ ως πχ Nordic

 

send from my cave using smoke signals

Για να φλασαρουμε πρεπει να ειμαστε root?
Link to comment
Share on other sites

Για να φλασαρουμε πρεπει να ειμαστε root?

Oxi....κατεβάζεις το flashtool ,τρέχεις μέσα απο το flashtool to xperifirm,βρίσκεις την ρομ που θες σύμφωνα με το μοντελο σου ,την κατεβάζεις και την φλασαρεις

 

send from my cave using smoke signals

Link to comment
Share on other sites

Oxi....κατεβάζεις το flashtool ,τρέχεις μέσα απο το flashtool to xperifirm,βρίσκεις την ρομ που θες σύμφωνα με το μοντελο σου ,την κατεβάζεις και την φλασαρεις

 

send from my cave using smoke signals

Κατεβεσα το flashtool και το xperiafirm.

Πως μπορω να τρεξω το xperiafirm μεσα απο το flashtool? Επισης, εβλεπα στο xperiafirm μια rom γερμανικη που αναφεροταν ως customized DE. Aυτο σημαινει οτι ειναι unbranded?

Ευχαριστω. :)

Link to comment
Share on other sites

Κατεβεσα το flashtool και το xperiafirm.

Πως μπορω να τρεξω το xperiafirm μεσα απο το flashtool? Επισης, εβλεπα στο xperiafirm μια rom γερμανικη που αναφεροταν ως customized DE. Aυτο σημαινει οτι ειναι unbranded?

Ευχαριστω. :)

 

Ναι αυτο σημαινει οτι ειναι ανμπραντιντ.Παρολα αυτα και εγω δεν ξερω πως γινεται να βρεις το xperiafirm μεσα απο το φλαστουλ.Μεχρι πριν 6 μηνες που τα χρησιμοποιησα τελευταια φορα πρωτα την κατεβαζα απο το xperiafirm και μετα με εναν τροπο που δεν θυμαμε αλλα καπου εχω γραψει ,την ανοιγα στο φλαστουλ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο σημαινει οτι ειναι ανμπραντιντ.Παρολα αυτα και εγω δεν ξερω πως γινεται να βρεις το xperiafirm μεσα απο το φλαστουλ.Μεχρι πριν 6 μηνες που τα χρησιμοποιησα τελευταια φορα πρωτα την κατεβαζα απο το xperiafirm και μετα με εναν τροπο που δεν θυμαμε αλλα καπου εχω γραψει ,την ανοιγα στο φλαστουλ.

 

Στα εικονίδια του flashtool,αριστερα είναι ο κεραυνος για το φλασαρισμα και το τελευταιο δεξια είναι το xperifirm......;)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Σαν κινητό αξίζει πολύ. Ειδικά τώρα που έχει πέσει τόσο πολύ η τιμή του. Δεν κολλάει πουθενά ενώ υπάρχουν και πιθανότητες να συνεχιστεί η υποστήριξή του και μετά το android 6.0. Στο σκρουτζ όμως έχει 70e φθηνότερα από την "προσφορά" γερμανού..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Στα εικονίδια του flashtool,αριστερα είναι ο κεραυνος για το φλασαρισμα και το τελευταιο δεξια είναι το xperifirm......;)

Ναι

 

send from my cave using smoke signals

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βάλω τον mx player να παίζει τα βίντεο μου κ δεν... Τα αναπαράγει με το δικό του.

Πως αλλάζει αυτό ??

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και από εμένα. Λοιπόν, σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό. Το Ecoo e04 plus μου τα έπαιξε, και έτσι σκέφτομαι να πάρω αυτό, στα 233€ από ebay (http://www.ebay.com/itm/Sony-Xperia-Z3-D6603-16GB-GSM-Unlocked-5-2-20MP-Smartphone-Cell-Phone-/231884872885?var=&hash=item35fd6a5cb5:m:mNGIBDHeKrOSzSdwpsIM64A). Θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις:

 

  1. Η μπαταρία κρατάει όντως τόσο πολύ;
  2. Η ποιότητα ήχου από τα ηχεία και το audio jack πως είναι;
  3. Πως τα πάει σήμερα, από την άποψη επιδόσεων στα παιχνίδια; Για το smoothness δεν αμφιβάλω καθόλου, λογικό είναι.
  4. Και τώρα στο πιο κρίσιμο σημείο: Η ΚΑΜΕΡΑ πώς είναι; Έχω διαβάσει και καλές αλλά και κακές κριτικές. Θα ήθελα να μου πείτε: Πως είναι στο Auto, και πως είναι στο Manual. Επίσης, όταν τραβάει 4Κ ζεσταίνεται πολύ; Τα slow-mo videos είναι καλά; Και τέλος, όταν τραβάς κινούμενα αντικείμενα, πχ έναν άνθρωπο να περπατάει, ο άνθρωπος στην φωτογραφία φαίνεται σταθερός, ή υπάρχει θαμπάδα;

 

Υ.Γ. Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις, οι οποίες πιθανόν να έχουν απαντηθεί πολλές ακόμα φορές, αλλά δεν μπορούσα να διαβάσω όλο το thread

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υ.Γ. Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις, οι οποίες πιθανόν να έχουν απαντηθεί πολλές ακόμα φορές, αλλά δεν μπορούσα να διαβάσω όλο το thread

 

Μόνο αν ρίξεις μια ματιά πιο πίσω όμως θα πάρεις και μια πλήρη εικόνα, είναι κρίμα να επαναλαμβανόμαστε.

 

Σε σχέση με τη συσκευή που αντικαθιστάς πάντως, ούτως ή άλλως θα δεις τεράστια διαφορά (προς το καλύτερο) σε όλα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν ρίξεις μια ματιά πιο πίσω όμως θα πάρεις και μια πλήρη εικόνα, είναι κρίμα να επαναλαμβανόμαστε.

 

Σε σχέση με τη συσκευή που αντικαθιστάς πάντως, ούτως ή άλλως θα δεις τεράστια διαφορά (προς το καλύτερο) σε όλα.

 

Οκ, σε ευχαριστώ

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και από εμένα. Λοιπόν, σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό. Το Ecoo e04 plus μου τα έπαιξε, και έτσι σκέφτομαι να πάρω αυτό, στα 233€ από ebay (http://www.ebay.com/itm/Sony-Xperia-Z3-D6603-16GB-GSM-Unlocked-5-2-20MP-Smartphone-Cell-Phone-/231884872885?var=&hash=item35fd6a5cb5:m:mNGIBDHeKrOSzSdwpsIM64A). Θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις:

 

  1. Η μπαταρία κρατάει όντως τόσο πολύ;
  2. Η ποιότητα ήχου από τα ηχεία και το audio jack πως είναι;
  3. Πως τα πάει σήμερα, από την άποψη επιδόσεων στα παιχνίδια; Για το smoothness δεν αμφιβάλω καθόλου, λογικό είναι.
  4. Και τώρα στο πιο κρίσιμο σημείο: Η ΚΑΜΕΡΑ πώς είναι; Έχω διαβάσει και καλές αλλά και κακές κριτικές. Θα ήθελα να μου πείτε: Πως είναι στο Auto, και πως είναι στο Manual. Επίσης, όταν τραβάει 4Κ ζεσταίνεται πολύ; Τα slow-mo videos είναι καλά; Και τέλος, όταν τραβάς κινούμενα αντικείμενα, πχ έναν άνθρωπο να περπατάει, ο άνθρωπος στην φωτογραφία φαίνεται σταθερός, ή υπάρχει θαμπάδα;

 

Υ.Γ. Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις, οι οποίες πιθανόν να έχουν απαντηθεί πολλές ακόμα φορές, αλλά δεν μπορούσα να διαβάσω όλο το thread

 

 

Εν συντομία και σύμφωνα με την δική μου γνώμη:

 

1. Η μπαταρία είναι πολύ καλή, πάνω από τον μέσο όρο των σημερινών ναυαρχίδων. Μη περιμένεις θαύματα άλλα με σκληρή χρήση την μέρα την βγάζει άνετα. Σε πολλούς βγάζει και δυο μέρες σε μένα όχι.:p

2. Η ποιότητα ήχου από τα στερεοφωνικά ηχεία είναι πολύ καλή. Η έντασή όμως κυρίως για τον ήχο κλήσης, όπου στο δικό μου χτυπάει μόνο το κάτω ηχείο, είναι χαμηλή. Αντίθετα μέτρια προς ικανοποιητική είναι η ένταση τόσο στα notifications όσο και στα multimedia. Μη ξεχνάμε ότι η συσκευή είναι και αδιάβροχη. Όσον αφορά τα hands free, εγώ χρησιμοποιώ ακόμα αυτά που περιέχει στο κουτί του. Καλή ποιότητα και αρκούντως ικανοποιητική ένταση. Προφανώς με ένα ζευγάρι καλύτερα ακουστικά έχει και άλλα περιθώρια βελτίωσης.

3. Δε νομίζω ότι μασάει προς το παρόν ακόμα και στα σημερινά παιγνίδια. Παίζω που και που το Asphalt 8 χωρίς το παραμικρό lag ενώ έχω δοκιμάσει χωρίς πρόβλημα και άλλα. Καλά για το smoothness δε το συζητάω.

4. Η κάμερα δεν είναι τίποτα το εξαιρετικό άλλα σίγουρα θα ικανοποιήσει τον μέσο χρήστη. Δεν είμαι γνώστης σε βάθος των ρυθμίσεων στις φωτογραφίες άλλα βαριέμαι να ασχοληθώ κιόλας , οπότε χρησιμοποιώ σχεδόν πάντα το αυτόματο (μόνο 8 Mp θα έπρεπε να επέτρεπε μεγαλύτερη ανάλυση). Την ημέρα, προφανώς, οι φώτος είναι άψογες. Σε εσωτερικό χώρο είναι ικανοποιητικές. Σε σκοτεινό περιβάλλον εξαρτάται. Μπορείς να πετύχεις καλό αποτέλεσμα άλλα συνήθως θέλει προσπάθεια, δηλαδή με την δεύτερη-τρίτη απόπειρα.:lol:. Για το μάνουαλ δε μπορώ να σου πω, δεν έχω ασχοληθεί σοβαρά, σίγουρα αν παίξεις όμως με τις ρυθμίσεις μπορείς να πετύχεις καλύτερο αποτέλεσμα ειδικά την νύχτα. Όσον αφορά το 4Κ την θεωρώ υπερβολική ανάλυση προς το παρόν και έτσι τα λίγα βίντεο που τραβάω είναι σε fHD. Παρόλα αυτά το έχω δοκιμάσει και τράβηξα για συνεχόμενα 7-8 λεπτά αν θυμάμαι καλά. Παρόλο που το κινητό είχε προφανώς ζεσταθεί και μου έβγαλε το μήνυμα υπερθέρμανσης, συνέχισε να κάνει λήψη χωρίς πρόβλημα.

Αυτά από μένα ελπίζω να σε κάλυψα μερικώς. Τα αξίζει τα λεφτά του σίγουρα πάντως;).

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Με τον mx player ξέρει κανείς γιατί δεν μ αφήνει να τον επιλέξω ως προεπιλογή για τα βίντεο κ τα ανοίγει με το δικό του video player?????
Link to comment
Share on other sites

Με τον mx player ξέρει κανείς γιατί δεν μ αφήνει να τον επιλέξω ως προεπιλογή για τα βίντεο κ τα ανοίγει με το δικό του video player?????

 

εγω εχω το quick pic και εχω το ίδιο πρόβλημα επιλεγω σαν προεπιλογή και μετα από κάποιες ωρες ξαναρωταει.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Με τον mx player ξέρει κανείς γιατί δεν μ αφήνει να τον επιλέξω ως προεπιλογή για τα βίντεο κ τα ανοίγει με το δικό του video player?????

 

εγω εχω το quick pic και εχω το ίδιο πρόβλημα επιλεγω σαν προεπιλογή και μετα από κάποιες ωρες ξαναρωταει.

Είστε με ΜΜ;

 

Note 4 & Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το εκανε και στην Κιτ Κατ το κάνει και στηMM.

 

Εγώ με 5.1.1 ακόμα.. Παλιότερα στην κιτ κατ δεν είχα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...