Jump to content

Sony Xperia Z3 Tablet Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκτίμηση με βάση το πως κινείται τελευταία οι πιθανότητες να βγάλει διαδόχους ειναι πολυ λιγότερο απο οτι να βγάλει.

 

Για το επόμενο διάστημα των 4 μηνών εως την IFA 2016 το αποκλείω κατηγορηματικά να ανακοινώσει κάτι.

 

Αν ούτε και εκεί τελικά πλέον θα σημαίνει η Sony δεν πρόκειται να ασχοληθεί με τα tablet.

 

Μην ξεχνάμε οτι η αγορά των tablet εχει φθίνουσα πορεία τελευταία 1-2 χρόνια.

 

Και μην ξεχνάμε οτι το z3-z4 tablet για να πουλήσουν έπρεπε να βγουν προσφορές αλλιώς ελάχιστοι ασχολούνταν οχι μόνο εδω αλλα και εξωτερικό.

600-700 ευρώ που τιμολογούνταν το z4 tablet ειναι αδιανόητο για μια συσκευή απλα κατανάλωσης περιεχομένου σε τελική.

 

Εδω η Apple βλέπει συνεχόμενη πτώση στα iPad παρ όλο που διατηρείται στη πρώτη θέση σε πωλήσεις tablet.

 

Κακά τα ψέμματα τα tablet εχουν αποκτήσει χαρακτηριστικά PC δηλαδη αναβάθμιση ο κόσμος θα κάνει κάθε 2-3 χρόνια,δεν χρειάζεται κάθε 1 έτος αναβάθμιση.

 

Τους καλύπτει ενα tablet άνετα μια 3ετια.

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σύμφωνα απόλυτα με τον φίλο alextrela.είχα το nexus7 2013 σχεδόν 2 χρόνια και δεν αισθανομουν την ανάγκη για αναβάθμιση καθώς αν και σχετικά παλιό μηχάνημα μου παρείχε τα πάντα.πλέον με το z3 compact πιστεύω πως για τα επόμενα περίπου 2 χρόνια θα είμαι καλυμμένος.πρέπει να γίνει κάποια μεγάλη και δραματική αλλαγη στα tablet ώστε να με βάλει σε πειρασμό νωρίτερα.
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά η μπαταρία δεν υπάρχει λέμε. Σκεφτείτε ότι μέσα σε αυτές τις 5 ωρες σερφαρισμα στο ιντερνετ,τα 33 λεπτά ήτανε βίντεο στο YouTube!

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160506/3a6b2f67abca0e46572292a775ce25e0.jpg

 

Στάλθηκε από το SGP611 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά η μπαταρία δεν υπάρχει λέμε. Σκεφτείτε ότι μέσα σε αυτές τις 5 ωρες σερφαρισμα στο ιντερνετ,τα 33 λεπτά ήτανε βίντεο στο YouTube!

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160506/3a6b2f67abca0e46572292a775ce25e0.jpg

 

Στάλθηκε από το SGP611 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όντως η μπαταρία του με την kitkat ήταν από άλλο πλανήτη. Δυστυχώς με τη lollipop έπεσε αισθητά. Ελπίζω με την marshmallow να ξαναπιάσει αυτούς τους χρόνους.

Link to comment
Share on other sites

kitkat εγγυηση τελος!μπαταρία,ταχυτητα και 100% συμβατοτητα εφαρμογων xposed κλπ!!!μεχρι και τωρα με το android 6...μια στις τρεις δυσκευες android τρεχει ακομα kitkat!!!

 

Στάλθηκε από το SGP611 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το standby πάντως δεν το είδε καμία άλλη εκδοση... ούτε σταμινα ουτε τπτ...

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160506/6a2e78520ce3f7cc2610f61fe980823f.jpg

Link to comment
Share on other sites

android 6;δε νομιζω να εχει τρελη διαφορα.εμενα μου τρωει 1% περιπου ανα 10 ωρες και με το dt2w μονιμα ενεργο!

 

Στάλθηκε από το SGP611 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παιδιά ακούστε ένα κουφό . Θέλω να μου πει κάποιος με kitkat αν του λειτουργεί ταυτόχρονα το mhl με το wifi. αν παίξω ένα βίντεο αποθηκευμένο το μεταδίδει κανονικά στην τηλεόραση με το καλώδιο. αν όμως συνδεθώ στο wifi, ναι μεν παραμένει η οθόνη αλλά δεν λειτουργεί το wifi!!! Μήπως φταίει επειδή είμαι root;

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

τα διαβασα ναι..ο αλλος λεει το δικο του ειναι αυτο http://www.ebay.co.uk/itm/331530226954 και του δουλευει καλα.εντωμεταξυ και γω αυτο εχω!!!
Link to comment
Share on other sites

ακουστε με και περαστε kitkat να ησυχασετε...κανεις ρε παιδια;τουλαχιστον ας μου πει καποιος αν γενικα καταφερε να παιξει το mhl με το wifi ταυτοχρονα...

 

Στάλθηκε από το XT1562 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο μου ήρθε ειδοποίηση για αναβάθμιση αλλά δεν την περνάω τώρα γιατί θέλω να δω πρώτα αντιδράσεις αλλά και δεν έχω και χρόνο για σεταρισμα
Link to comment
Share on other sites

Πριν μέρες στο Xperia Companion έδειξε την . 570 Marshmallow, ενώ στο ταμπλετ ΟΤΑ λέει να βάλω την Lollipop(αξίζει άραγε ; ).

Τις λίγες μέρες που το έχω είναι τα κλασσικά: γρήγορο,λεπτό, premium, πολύ καλή οθόνη, τοπ ήχος. Μου έκαναν εντύπωση

Το πολύ καθαρό άσπρο

Η 'αστεία ' δόνηση

Κλείνει πολύ γρήγορα με power down

Η original θήκη είναι top αλλά βγαίνει το tablet δύσκολα

Δεν έβαλα Sim να δω πως δουλεύει Lte .

Link to comment
Share on other sites

μόλις ήρθε OTA. 925Mb. κατεβαίνει :)

 

edit: χρειάζεται 50% μπαταρία τουλάχιστον για να εγκατασταθεί

Edited by LeonidasT
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο μου ήρθε ειδοποίηση για αναβάθμιση αλλά δεν την περνάω τώρα γιατί θέλω να δω πρώτα αντιδράσεις αλλά και δεν έχω και χρόνο για σεταρισμα
το πέρασα χωρίς factory reset και βλέπουμε... δεν έχασα τίποτα :D
Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη μέρα λειτουργείας μετα την αναβάθμιση.από ταχύτητα δεν βλέπω καμία διαφορά συνεχίζει να πηγαίνει σφαίρα.μία αισθητική ανανέωση προς το καλύτερο την έχει βέβαια..η μπαταρία δείχνει να τα πηγαίνει καλύτερα σε αναμονή.μετά από μερικές φορτίσεις θα επανέλθω με περισσότερα στοιχεία.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,

Ένας γνωστός μου έχει αυτό το ταμπλετ και χθες έκανε αναβάθμιση σε 6

Κάπου έχω ακούσει ότι την εξωτερική κάρτα μπορούμε να την προσθέσουμε με την εσωτερική μνήμη του ταμπλετ!

Γίνεται σε αυτό το ταμπλετ η την έχει κλείδωμενη η sony

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι βέβαιος καθώς έχω το 32αρι και δεν έχει χρειαστεί να τοποθετησω κάρτα μνήμης νομίζω πως μετά την αναβάθμιση την βλέπει ως μνήμη του συστήματος.
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ το update σε 6.....όλα τα ίδια μέχρι στιγής στο 24ωρο που το έχω περάσει, σε αντίθεση με το Ζ2 μου, που του ξέκανε το ΒΤ :mad:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Tablet Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...