Jump to content

Sony Xperia Z3 Tablet Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μόνο αρνητικό με αυτό το εντελώς διάφανο κάλυμμα, είναι ότι μετά από κάνα 2μηνο "κιτρινίζει".

Αυτό το έλυσα μόλις το αντικατέστησα με αδιάφανο λευκό κάλυμμα. Στους 7 μήνες που το έχω, πάλι έχει κιτρινίσει αλλά ανεπαίσθητα. Για να το καταλάβεις αυτό πρέπει να έχεις δίπλα και ένα καινούριο κάλυμμα, αλλιώς φαίνεται σαν ίδιο με την πρώτη μέρα.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το ειχα παρατηρησει σε ενα παροποιο που ειχα!,καθαριζεται τουλαχιστον;

Παιδιά δεν ξέρω αλλά χθες το φόρτισα κλειστό και μετά που ξύπνησα δεν είχε φορτίσει καθόλου! Πρώτη φορά τέτοιο πράγμα...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν είχε κουμπώσει το βύσμα;

 

Nimbus 17

εδειξε την πρασινη μπαταρια κανονικα...

 

Στάλθηκε από το XT1562 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εδειξε την πρασινη μπαταρια κανονικα...

 

Στάλθηκε από το XT1562 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μηπως χαλασε ο φορτιστης σου; Παρακολουθησε το...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι εβαλα τον ακριβως απο διπλα που ειναι για το bluetooth 500 mah μονο και μηπως δεν τον αναγνωρισε.για να δω σημερα..

 

Στάλθηκε από το XT1562 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να παραγγειλω μαγνητική βάση φορτισης από το ebay;;έχει αγοράσει κάποιος από εκει;;

γιατι δεν παιρνεις απο ελλαδα?? απο επισημο sony center κανα 40ρι θα κανει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την έχω βρει στα 18€ επομένως ειναι σημαντική η διαφορα..με τα υπόλοιπα αγοράζω και 1-2 θήκες γιατί τόσο καιρό το έχω έτσι και το βλέπω να έρχεται το κακό..:X
Link to comment
Share on other sites

Την έχω βρει στα 18€ επομένως ειναι σημαντική η διαφορα..με τα υπόλοιπα αγοράζω και 1-2 θήκες γιατί τόσο καιρό το έχω έτσι και το βλέπω να έρχεται το κακό..:X

εγω τα τελευταια 2 χρονια που εχω συκευες sony με μαγνητικη φορτιση,εχω δοκιμασει αρκετα καλωδια.μονο της sony και με την βαση φορτιζε σωστα και χωρις αποσυνδεσεις.

αμα βρηκες το αυθεντικο παρ'το.ειναι σε πορτοκαλι κουτι.εγω προσωπικα ειχα την αυθεντικη θηκη της sony την δερματινη που διπλωνει..και την εβγαλα γιατι του εδινε βαρος .αυτο το ταμπλετ ειναι κοσμημα.η θηκη πορτοφολι το χαλανε στην αισθηση.βεβαια εγω προσωπικα θελω να βρω ενα καλο tempered glass.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω πάρει εγώ από alli μαγνητικό φορτιστή και τελικά τον έχω στο συρτάρι . Ωραίο βολικό αλλά με το παραμικρό έβγαινε. Δοκίμασα την βάση με την μαγνητική φόρτιση από ένα φίλο και είναι πολύ καλύτερη αλλά δεν μπορείς να κάνεις και χρήση, είναι άβολο.. Εγώ προσωπικά έδωσα και πήρα ένα qualcom 2.0 sertified fast charger και δεν τον αλλάζω πλέον με τίποτα. σε μίση ώρα πάνω από 50%
Link to comment
Share on other sites

εμενα προσωπικα η βαση μεχει βολεψει παρα πολυ.μου δεινει την δυνατοτητα να βλεπω ταινια και βιντεο και ειδικα σε παιχνιδια που παιζω ανετα και παραλληλα φορτιζει.βεβαια ενα φορτιστης ταχυτατος δεν θα ελεγα οχι.απλα σε μακροχρονια χρηση θα "ετρωγε" την μπαταρια.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει αποδειχτει την τρωει.(δηλαδη λογω μεγαλυτερου ρευματος) η θεωρια αυτων που υποστηριζουν αυτο,βασιζεται στο οτι η μοαταρια ζεσταινεται πιο πολυ και για αυτο ΙΣΩΣ μελλοντικα πεσει.(το ιδιο δηλαδη ΘΑ ισχυε αν το φορτιζαμε στον ηλιο)ακομα ομως κανεις δεν το εχει αποδειξει οτι εχει πεσει η αποδοση.εγω που την πιανω παντως τη θεωρω αρκετα χλιαρη...

εξαλλου αυτος ο φορτιστης ειναι για αναγκη,οι περισσοτεροι το φορτιζουμε βραδυ!

Edited by kostas_kanal0011
Link to comment
Share on other sites

Η μαγνητική βάση φόρτισης για z2 tablet κάνει και για το δικό μας έτσι δεν ειναι;;

Ναι κανει μια χαρα ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετα το hard reset, το μηχανημα παιδια πραγματικα ειναι τελειο!!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μετα το hard reset, το μηχανημα παιδια πραγματικα ειναι τελειο!!!

θυμαστε που σας τα λεγα οτι μετα απο μεγαλη αναβαθμιση επιβαλλεται αυτο;οχι γιατι σε ενα αλλο φορουμ κατι χαζοπολυξεροι με βγαζαν τρελο!

Link to comment
Share on other sites

θυμαστε που σας τα λεγα οτι μετα απο μεγαλη αναβαθμιση επιβαλλεται αυτο;οχι γιατι σε ενα αλλο φορουμ κατι χαζοπολυξεροι με βγαζαν τρελο!

 

Καλα, ειναι γνωστο οτι στις μεγαλες αναβαθμισεις χρειαζεται reset. Απλα, δεν ειχα χρονο να το κανω νωριτερα!!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι άτομα με cosmote branded έχουν πάρει εδώ και μέρες την αναβάθμιση αλλά σε εμένα ακόμα τίποτα ούτε ΟΤΑ ούτε με companion :worry:
Link to comment
Share on other sites

παιδια μαλλον θα παρει ενας φιλος μου z3 tablet σαν κ το δικο μας δηλαδη αλλα το LTE.αν ειναι απο την cosmote...γινεται κανονικα root,φλασαρισμα με flashtool,ιδιες rom με το δικο μου κλπ...ετσι;;; Edited by kostas_kanal0011
Link to comment
Share on other sites

Με πεισατε το έκανα και εγώ hard reset και το εργαλείο πάει κομμάτια.το μόνο που με προβληματίζει είναι πως κατεβάζοντας την εφαρμογή viber στον συγχρονισμό των επαφών μου βγάζει εντελώς μπερδεμένες τις επαφές τα τηλέφωνα και τις εικόνες.σημειωνω πως κατέβασα την εφαρμογή τουλάχιστον 4 φορές..τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα

 

Μετά την αναβάθμιση σε marshmallow το Tablet έχει γίνει σφαίρα..

 

Αντιμετωπίζω όμως μεγάλο πρόβλημα με τη μπαταρία (Cosmote branded), battery drain..μάλλον φταίει το ότι για κάθε πιθανή ειδοποίηση που έρχεται στο Tablet (από Facebook, instagram, Viber, messenger, Tapatalk, οτιδήποτε) ανοίγει η οθόνη..

 

Διαφορετικα δε μπορώ να εξηγήσω το ότι μέσα σε 7 ώρες που έλειπα από το σπίτι η μπαταρία έπεσε κατά 20+%

 

Με την 5.1 δεν είχα κανένα θέμα.. 3 ημέρες μπαταρία άνετα.. Σκυλί.. Τώρα θέλει κάθε βράδυ φόρτιση.. Και αν βγάλει την ημέρα..

 

Ιδού και τα στατιστικά από το gsam.. Το έχω σε flight Mode κιόλας..

 

Καμιά ιδέα πως να διορθωθεί το κακό;;

 

Θενξ https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160608/9ee1087ec3c18d7f5b1358efe84c8bf2.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160608/e9652abf968e7e06886f2d505f382051.jpg

 

 

 

Sent from my SGP621 using Tapatalk

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Tablet Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...