Jump to content

Sony Xperia Z3 Tablet Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωχ.. Πάλι ε... Και τώρα με χρήση YouTube κάνα 45λεπτο (το πολύ) και με φωτεινότητα κάτω από το 1/3 πήγε από το 38% στο 20%

 

 

 

Sent from my SGP621 using Tapatalk

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωχ.. Πάλι ε... Και τώρα με χρήση YouTube κάνα 45λεπτο (το πολύ) και με φωτεινότητα κάτω από το 1/3 πήγε από το 38% στο 20%

 

 

 

Sent from my SGP621 using Tapatalk

 

Πηγσιμε ρυθμισεις> αντιγραφα ασφαλειας και επαναφορα και απενεργοποιησε το backup της google. Αυτο προκαλει τρελο drain, ειδικα το android system στα στατιστικα της μπαταριας εκτοξευεται!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και εγώ μόλις τώρα καθώς είδα στα στατιστικά της μπαταρίας το android system στο 40% και επαθα σοκ!!!από την επόμενη φόρτιση αναμενω και αποτελέσματα..
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και εγώ μόλις τώρα καθώς είδα στα στατιστικά της μπαταρίας το android system στο 40% και επαθα σοκ!!!από την επόμενη φόρτιση αναμενω και αποτελέσματα..

Κανε και επανεκκινηση!!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έγινε και ή επανεκκίνηση.εαν μπορείς δες 5-6 μηνύματα παραπανω για ένα πρόβλημα με το viber μήπως γνωρίζεις τι φταίει καθώς και κάποιο τρόπο λυσης.
Link to comment
Share on other sites

Thanx.. Το δοκίμασα και θα περιμένω.. Υπάρχει τρόπος να μην ανοιγει η οθόνη σε κάθε ειδοποίηση;;

 

Αναγκάστηκα τώρα πχ που έλειπα για αρκετές ώρες να κλείσω το WiFi και τα data για να κρατήσω τη μπαταρία "Ζωντανή"

 

Sent from my SGP621 using Tapatalk

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Έγινε και ή επανεκκίνηση.εαν μπορείς δες 5-6 μηνύματα παραπανω για ένα πρόβλημα με το viber μήπως γνωρίζεις τι φταίει καθώς και κάποιο τρόπο λυσης.

Το ειδα το μηνυμα σου φιλε μου, αλλα δεν εχω καποια απαντηση. Το πιθανοτερο ειναι θεμα της εφαρμογης.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

θα'θελα ρε παιδια να δοκιμαζα ετσι απο απορια την MM,αλλα με ανησυχει το οτι μετα απο τοσους μηνες μονο το 10% ολων των android os ειναι MM..Επισης δε ξερω αν γινει επαναφορα το kitkat backup μου μεσω recovery γιατι μερικοι λενε ειχαν θεματα στην υποβαθμιση...Δε ξερω τι παιζει και αν η google δινει εμφαση στο android N πλεον...Εντωμεταξυ ψαχνω να βρω αυτο το διαμαντι σε μεταχ. για ενα φιλο μου και δε βρισκω τπτ!Αν καποιος εχει κατα νου κατι ας στειλει μνμ γιατι ειναι offtopic αυτο...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετώπισα χθες ένα πρόβλημα και δεν πραγματικά δοκίμασα τα πάντα αλλά λύση δεν βρήκα.Έκλεισε από μπαταρία και ενώ το έβαλα να φορτίσει κλειστό ανάβει το λαμπάκι της φόρτισης αλλά δεν μπορεί να ανοίξει με κανένα τρόπο.Δοκίμασα τα εξής :

volume up+power

volume down + power

κίτρινο κουμπάκι δίπλα από την micro sd

 

Τίποτα από αυτά δεν λειτούργησε.

Έχετε καμιά ιδέα παραπάνω;

Να σημειώσω ότι έχει περαστεί marshmellow OTA .

Αν είναι θέμα sleep of Death είμαι πλέον σίγουρος ότι οφείλεται στην marshmellow καθώς ήδη αντιμετώπισα θέμα bootloop με το LG G4...

Mηπως είμαι γκαντέμης;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετώπισα χθες ένα πρόβλημα και δεν πραγματικά δοκίμασα τα πάντα αλλά λύση δεν βρήκα.Έκλεισε από μπαταρία και ενώ το έβαλα να φορτίσει κλειστό ανάβει το λαμπάκι της φόρτισης αλλά δεν μπορεί να ανοίξει με κανένα τρόπο.Δοκίμασα τα εξής :

volume up+power

volume down + power

κίτρινο κουμπάκι δίπλα από την micro sd

 

Τίποτα από αυτά δεν λειτούργησε.

Έχετε καμιά ιδέα παραπάνω;

Να σημειώσω ότι έχει περαστεί marshmellow OTA .

Αν είναι θέμα sleep of Death είμαι πλέον σίγουρος ότι οφείλεται στην marshmellow καθώς ήδη αντιμετώπισα θέμα bootloop με το LG G4...

Mηπως είμαι γκαντέμης;;;

Αν μείνει απο μπαταρία και το βάλεις για φόρτιση θέλει τουλάχιστον 15 λεπτά στο φορτιστή για να ανάψει

 

send from my cave using smoke signals

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μήπως λέμε ενα μικρό ενδεχόμενο να εχει χαλάσει ο φορτιστής η το USB καλώδιο μην μπήκε καλά στην υποδοχή φόρτισης.

 

Δοκίμασε,αλλιώς Arvato.

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μήπως λέμε ενα μικρό ενδεχόμενο να εχει χαλάσει ο φορτιστής η το USB καλώδιο μην μπήκε καλά στην υποδοχή φόρτισης.

 

Δοκίμασε,αλλιώς Arvato.

 

 

Sent from my iPad Air 2

 

To εχω δοκιμάσει με 2 διαφορετικούς φορτιστές και γίνεται το ίδιο,ανάβει το λαμπάκι και τιποτα.Δοκίμασα όλους τους συνδυασμούς με πολλές διαφορετικές διάρκειες...τίποτα απολύτως νεκρό.

Link to comment
Share on other sites

εριξα μια ματια τωρα και φαινεται να ειναι κοινο bug σε πολλες sony συσκευες.δοκιμασε power+vol. down για 10 δευτ. και αστο να φορτισει 2 ωρες.ετσι σωθηκαν μερικοι λεει...η αλλιως ψαξε για ενα ταχυφορτιστη (quick charge v2.0) μηηηπως και...
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και αυτό θα το ξανακάνω και αν δεν θα το πάω Arvato..(Δυστυχώς...)

και να το πας μη φοβασαι,αυτοι σε δευτερολεπτα διάβασα κατι το κανουν στην μπαταρια και ανοίγει!αλλη φορα λοιπον προσοχη μην ενθουσιαζεστε με καινουριες εκδοσεις οπως MM που μονο ενα 10% των συσκευων την τρεχουν..Περιμενετε να τρεξει λιγο καιρο και μετα φλασαρετε αναβαθμισεις.Εχω ακουσει απο προβληματα φορτισης,κακη μπαταρια μεχρι και προβλ. στη συνδεση usb με αυτην!(MM) να μου πεις αλλοι το παθαν και σε αλλα λειτουργικα,αλλα δε ξερω απο την αρχη που διαβαζω στο xda δε μου εκατσε καλα η MM..

Link to comment
Share on other sites

και να το πας μη φοβασαι,αυτοι σε δευτερολεπτα διάβασα κατι το κανουν στην μπαταρια και ανοίγει!αλλη φορα λοιπον προσοχη μην ενθουσιαζεστε με καινουριες εκδοσεις οπως MM που μονο ενα 10% των συσκευων την τρεχουν..Περιμενετε να τρεξει λιγο καιρο και μετα φλασαρετε αναβαθμισεις.Εχω ακουσει απο προβληματα φορτισης,κακη μπαταρια μεχρι και προβλ. στη συνδεση usb με αυτην!(MM) να μου πεις αλλοι το παθαν και σε αλλα λειτουργικα,αλλα δε ξερω απο την αρχη που διαβαζω στο xda δε μου εκατσε καλα η MM..
Τι σχέση έχει η ΜΜ; Και το 10% τι σημασία έχει αφού δεν την δίνουν οι κατασκευαστές σε πάρα πολλές συσκευές; Από τις συσκευές για τις οποίες έχει βγει επίσημα ΜΜ πόσες την τρέχουν ξέρουμε;

Σε 2-3 μήνες βγαίνει η Ν και ακόμα λέμε καινούργια την ΜΜ :lol:

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ρε παιδια τι να πω πραγματικα εχω χασει τη μπαλα.οι εκδοσεις αλλαζουν νερακι και τα προβληματα ποικιλουν.τρελα πραματα.εγω για οποιον θελει απλως μπορω να τον πω πως εχω το δικο μου σεταρισμενο και εδω και ποσους μηνες δεν με εχει προβληματισει ουτε για δειγμα..οποιος θελει ας στειλει μνμ ομως γιατι πλεον βλεπω οι περισσοτεροι ασχολουνται με την ΜΜ μονο πλεον..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με περασμένη την mm δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής.το tablet ήταν είναι και θα είναι πραγματικό εργαλείο!!!
Link to comment
Share on other sites

"μεχρι στιγμης" χαχα ελα πλακα κανω!! τι να πει κανεις..μεχρι και cupcake 1.5 να το βαζαν το εργαλειο παλι θα πετουσε! πραγματικα ταμπλεταρα.

 

Στάλθηκε από το XT1562 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ενάμιση μήνα χρήσης ένα έχω να πω: Η Sony με το Z3 Tablet Compact χαντάκωσε τον εαυτό της γιατί έβγαλε μια τόσο καλά στημένη και πλήρη συσκευή που δεν υπάρχει λόγος αντικατάστασής της παρά μόνο αν σου χαλάσει και δεν βρίσκεις άλλο Z3 Tablet Compact.

 

Υπέροχη εμπειρία και άσε τη Samsung να βγάζει tablets με το κιλό.

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Μετά από ενάμιση μήνα χρήσης ένα έχω να πω: Η Sony με το Z3 Tablet Compact χαντάκωσε τον εαυτό της γιατί έβγαλε μια τόσο καλά στημένη και πλήρη συσκευή που δεν υπάρχει λόγος αντικατάστασής της παρά μόνο αν σου χαλάσει και δεν βρίσκεις άλλο Z3 Tablet Compact.

 

Υπέροχη εμπειρία και άσε τη Samsung να βγάζει tablets με το κιλό.

Και δεν το διαφήμισε όσο έπρεπε. Πάντως σιγά σιγά πρέπει να ετοιμάζει τον αντικαταστάτη του. Αν βάλει αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων, μια quad HD οθόνη, λίγη ram παραπάνω, τον snapdragon 820 και μια γρήγορη φόρτιση, τότε θα μιλάμε για το απόλυτο τάμπλετ

Link to comment
Share on other sites

εχει γρηγ. φορτιση! v2.εκτος αν εννοεις την επομενη quickcharge v3.παντως εγω προσωπικα δε προκειται να βαλω το χερι μου σε τετοιο αισθητηρα ουτε για πλακα!καθως ολα τα αποτ. στελνονται στην NSA...επισης λιγο αν μειωνε και το bezel θα ηταν πιο κουκλάκι.

 

Στάλθηκε από το XT1562 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχει γρηγ. φορτιση! v2.εκτος αν εννοεις την επομενη quickcharge v3.παντως εγω προσωπικα δε προκειται να βαλω το χερι μου σε τετοιο αισθητηρα ουτε για πλακα!καθως ολα τα αποτ. στελνονται στην NSA...επισης λιγο αν μειωνε και το bezel θα ηταν πιο κουκλάκι.

 

Στάλθηκε από το XT1562 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ το τάμπλετ θέλω να έχει bezels για να το πιάνω πιο άνετα. Αυτό με το αποτύπωμα δεν μπορώ να το καταλάβω τι φοβόσαστε. Λες και είστε τρομοκράτες. Δηλαδή ας πάρουμε την "ψεκασμένη" άποψη που έχουν αρκετοί ότι μας φακελώνει η nsa με το αποτύπωμα. Τι επίπτωση θα έχει αυτό στην καθημερινότητα μου; Ας μην είμαστε υπερβολικοί. Αν δεν θέλεις φακέλωμα άσε το κινητό και μίλα με τηλεκάρτα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Tablet Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...