Jump to content

Sony Xperia Z3 Tablet Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω το ταμπλετ 4 μέρες....δεν έχω διαβάσει το θέμα απλά παρατήρησα ότι κάνει να φόρτιση με τον απλό φορτιστη που είχε μέσα στο κουτί κοντά 5 ώρες....είναι φυσιολογικό?δεν έχει fast charge?

 

 

Ένα από τα ελάχιστα μην πω μοναδικό μείον της συσκευής.

Αυτό θες η αντίστοιχο.

http://www.sonymobile.com/global-en/products/accessories/quick-charger-uch10/specifications/

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φυσιολογικο ειναι μη φοβασαι.εχει υποστηριξη quickcharge v2 αλλα πρεπει να παρεις και αναλογο φορτιστη.αν θες κοιτα για τον aukey ειναι πολυ περπατημενος.τον εχω και εγω φορτιζει σφαιρα.10 ευρωπουλα απο ebay.Peace to all

 

Εχω φορτιστη quick charge 2 απο το galaxy Note 4 που ειχα και quick charge 3 απο το galaxy s7 edge που εχω τωρα (output 9v=1.67A/5V=2.0A)

Κανουν και οι 2 η' θα παρουμε καμια φωτια???Βγαζει ενδειξη οτι φορτιζει γρηγορα?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εχω φορτιστη quick charge 2 απο το galaxy Note 4 που ειχα και quick charge 3 απο το galaxy s7 edge που εχω τωρα (output 9v=1.67A/5V=2.0A)

Κανουν και οι 2 η' θα παρουμε καμια φωτια???Βγαζει ενδειξη οτι φορτιζει γρηγορα?

τρώγομαι σχολιάσω το "θα πάρουμε καμιά φωτιά" αλλά δεν θα το κάνω :lol::p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

τρώγομαι σχολιάσω το "θα πάρουμε καμιά φωτιά" αλλά δεν θα το κάνω :lol::p

 

Ναι μιας και πριν 30 λεπτά παρέδωσα το 2ο NOTE 7 duos στην Samsung

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ναι μιας και πριν 30 λεπτά παρέδωσα το 2ο NOTE 7 duos στην Samsung

:rolleyes::rolleyes: Ταλαιπωρία και αυτή....

Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα με το τάμπλετ πάντως.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

χωρις να θελω να πω χαχομαρα,πιστευω οτι,οτι εχει θυρα mini usb δεχεται οποιονδηποτε φορτιστη.ακομα και εναν quick charge αν τον βαλουμε σε ενα κανονικο κινητο,απλως θα λειτουργησει σαν κανονικος φορτιστης.για το δευτερο το διαβασα.το πρωτο ετσι μου ειχε ενας φιλος μου ηλεκτρονικος.

 

Peace to all

Link to comment
Share on other sites

Αυτή ή αναβάθμιση που μου ήρθε σήμερα και ήταν πάνω από 500 mb τι ακριβώς έκανε κατάλαβε κάνεις;

 

Βελτιωσεις στην αποδοση. Αυτο σιγουρα το βλεπω. Για την μπαταρια θελω λιγες ημερες να κρινω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Είναι και το βάρος μεγαλύτερο. Αν δεν σε ενοχλεί αυτή η παράμετρος δεν πιστεύω να δεις άλλη διαφορά πλην οθόνης. Το 8αρι είναι η χρυσή τομή για μένα.
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει ή μετάβαση σε z4 τι λέτε;είμαι πολύ ικανοποιημένος αλλά θα ήθελα το κάτι παραπάνω σε οθόνη.τι λέτε;

Σιγουρα το Ζ4 ειναι καλυτερο, αλλα το θεμα ειναι αν θελεις 10αρι ταμπλετ.

 

Μετα την προσφατη αναβαθμιση , το z3 tablet επανηλθε. Αυτονομι σουπερ, ρολλαρισμα σουπερ, ολα πολυ καλα!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Είναι άλλη κατηγορία το Ζ4 αφού είναι μεγαλύτερο σε μέγεθος. Θα πάρει και nougat το Ζ4 ενώ το Ζ3 όχι. Πιστεύω ότι θα έπρεπε να βγει ένα Ζ4 στις 8 ίντσες από τη Sony σαν αντικαταστάτης του Ζ3. Για να μην έχει βγάλει ακόμα νέο 8αρι τάμπλετ η Sony, μου φαίνεται ότι έχει παρατήσει τη συγκεκριμένη κατηγορία
Link to comment
Share on other sites

Guys, να υπενθυμίσω ότι αυτό το topic αφορά στο Z3 Compact tablet. ;)

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω φορτιστη quick charge 2 απο το galaxy Note 4 που ειχα και quick charge 3 απο το galaxy s7 edge που εχω τωρα (output 9v=1.67A/5V=2.0A)

Κανουν και οι 2 η' θα παρουμε καμια φωτια???Βγαζει ενδειξη οτι φορτιζει γρηγορα?

 

Τελικα με τον φορτιστη του NOTE 4 quick charge 2 φορτίζει απο το 10% σε περιπου 2 ωρες....σουπερ....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλος τον εχω κ εγω.μολις το μετρησα απο το 39% πηγε στο 62% ακριβως σε 20 λεπτα.και οσο πιο αποφορτισμενη ειναι στην αρχη δλδ,τοσο πιο γρηγορα το φορτιζει.απλως καντε ενα απλο κολπακι οπως εγω.αν θυμαστε ειχα πει οτι δεν κανει ζημια στο κινητο η γρηγορη φορτιση καθ'αυτου..λιγο ζημια και μονο σε μακροχρονια χρηση και αυτο και αααν παλι,κανει η παραπανω θερμοκρασια που ανεβαζει με τον ταχυφορτιστη.θα εκανε την ιδια ζημια δλδ αν το ειχες στον ηλιο.η ζεστη επηρεαζει την μπαταρια μονο.επειδη εχω πρόγραμμα που βλεπω τη θερμοκρασια,βλεπω οτι την ανεβαζει καμια 5 βαθμους.ετσι λοιπον παντα με ταχυφορτιστη το εχω κατω στο πλακακι που ειναι παγωμενο και επανερχεται στα φυσιολογικα Edited by kostas_kanal0011
Link to comment
Share on other sites

Βελτιωσεις στην αποδοση. Αυτο σιγουρα το βλεπω. Για την μπαταρια θελω λιγες ημερες να κρινω.

 

Είχα την 6.0.1 για αρκετό καιρό. Κάτι δεν μου άρεσε σε σχέση με πριν σε απόκριση και η αυτονομία μέτρια σε σχέση με πως τη θυμόμουν. Τελικά γύρισα πάλι σε ΚΚ και πραγματικά η διαφορά είναι εμφανέστατη. Λες και είναι φτιαγμένο για ΚΚ. Δεν ξέρω πρέπει να το πάλεψαν πολύ με την M αλλά δεν. Από αυτονομία από 7-8 ώρες είμαι πάλι στις 10-11 και απόκριση αστραπή, όπου και να είσαι πατάς Home και επιστρέφει αμέσως, στην M είχα ψιλοκαθυστερήσεις :/ Αυτά.

Edited by Jonous
παράθεση
Link to comment
Share on other sites

Εμ τα'λεγα και δεν θελουν ακομα να το πιστεψουν πολλοι λογω ενθουσιασμου του καινουριου..το θεμα ειναι οτι και στο xda τα ιδια λενε..τι να πω παιδια σκετος ερωτας δεν το αλλαζω με τιποτα..

 

Peace to all

Link to comment
Share on other sites

Είχα την 6.0.1 για αρκετό καιρό. Κάτι δεν μου άρεσε σε σχέση με πριν σε απόκριση και η αυτονομία μέτρια σε σχέση με πως τη θυμόμουν. Τελικά γύρισα πάλι σε ΚΚ και πραγματικά η διαφορά είναι εμφανέστατη. Λες και είναι φτιαγμένο για ΚΚ. Δεν ξέρω πρέπει να το πάλεψαν πολύ με την M αλλά δεν. Από αυτονομία από 7-8 ώρες είμαι πάλι στις 10-11 και απόκριση αστραπή, όπου και να είσαι πατάς Home και επιστρέφει αμέσως, στην M είχα ψιλοκαθυστερήσεις :/ Αυτά.

 

Είχες δοκιμάσει την τελευταία αναβάθμιση της ΜΜ?

Με την τελευταία θεωρώ ότι υπήρξε σαφής βελτίωση. Βέβαια ναι, το μηχάνημα εξαρχής ήταν σχεδιασμένο για ΚΚ και εκεί ήταν στα καλύτερά του.(αν και εγώ το πήρα κατευθείαν με L).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Είχες δοκιμάσει την τελευταία αναβάθμιση της ΜΜ?

Με την τελευταία θεωρώ ότι υπήρξε σαφής βελτίωση. Βέβαια ναι, το μηχάνημα εξαρχής ήταν σχεδιασμένο για ΚΚ και εκεί ήταν στα καλύτερά του.(αν και εγώ το πήρα κατευθείαν με L).

 

Ναι αυτήν δούλευα, η τελευταία είναι η 6.0.1 (23.5.A.1.291).

 

Εμ τα'λεγα και δεν θελουν ακομα να το πιστεψουν πολλοι λογω ενθουσιασμου του καινουριου..το θεμα ειναι οτι και στο xda τα ιδια λενε..τι να πω παιδια σκετος ερωτας δεν το αλλαζω με τιποτα..

 

Peace to all

 

Εμ τα λεγες εσύ αλλά... :P

Link to comment
Share on other sites

Σωστα, η .291.

Εγω ειμαι ευχαριστημενος με αυτην. Αψογο ρολλαρισμα και καλη αυτονομια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ασχετο,αλλα μεχρι και aptX για τελεια ποιοτητα ηχου σε bluetooth receivers ηποστηριζει το ρημαδι. https://www.aptx.com/how-it-works

μεταδιδω τον ηχο σε ενα beewi bbr100.παρ'ολο που δεν υποστηριζει aptX το beewi..ο ηχος ειναι απιστευτος.πολυ διαφορα σε σχεση με το jack...

 

Peace to all

Link to comment
Share on other sites

ασχετο,αλλα μεχρι και aptX για τελεια ποιοτητα ηχου σε bluetooth receivers ηποστηριζει το ρημαδι. https://www.aptx.com/how-it-works

μεταδιδω τον ηχο σε ενα beewi bbr100.παρ'ολο που δεν υποστηριζει aptX το beewi..ο ηχος ειναι απιστευτος.πολυ διαφορα σε σχεση με το jack...

 

Peace to all

 

Ωραίος! Α, ξέχασα, στην 6.0.1 δεν μου κλείδωνε το gps, παρόλο που είχα βάλει και server Greece μέσω fasterfix. Όσοι την έχετε δοκιμάστε το. Στην ΚΚ βέβαια σφαίρα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Tablet Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...