Jump to content

Sony Xperia Z3 Tablet Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι και στο e-mail που μου απάντησαν και καλά μου είπαν ότι δεν μπορούν να μάθουνε πότε κατασκευάστηκε η μπαταρία και γενικά δεν ήταν και τόσο ευγενικοί.. Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να βρω πουθενά!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι και στο e-mail που μου απάντησαν και καλά μου είπαν ότι δεν μπορούν να μάθουνε πότε κατασκευάστηκε η μπαταρία και γενικά δεν ήταν και τόσο ευγενικοί.. Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να βρω πουθενά!

 

Η αντιπροσωπεία πόσα ζητάει? Κοίτα, αν είναι ακριβή η αλλαγή μπαταρίας, τότε στη θέση σου, θα το κρατούσα λίγο καιρό ακόμα και μετά θα πήγαινα για κάτι άλλο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το σκέφτηκα . Πού μπορώ να απευθυνθώ ; Όχι δεν σκέφτομαι να το αλλάξω ούτε για πλάκα !

Arvato και Omnitech

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ . Επικοινωνήσαμε την Omnitech και μου λένε ακριβώς το ίδιο πράγμα . Ότι δεν είναι δυνατόν να γνωρίζουν ημερομηνία κατασκευής της μπαταρίας. είναι ποτέ δυνατόν να γίνεται αυτό ρε παιδιά;

Επίσης εάν κάποιος μπορεί να ποστάρει το e-mail της arvato. ευχαριστώ .

Edited by kostas_kanal0011
Link to comment
Share on other sites

μπορεί καποιος να μου πει τον αριθμο εκδοσης της τελευταιας marshmallow?ευχαριστω.

23.5.Α.1.291 έχω εγκατεστημένη, σε Lte Cosmote.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

μπορεί καποιος να μου πει τον αριθμο εκδοσης της τελευταιας marshmallow?ευχαριστω.

Τσέκαρε μ'αυτό https://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony/pc-xperifirm-xperia-firmware-downloader-t2834142

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω.απλως θελω να δοκιμάσω την ΜΜ αλλα θελω να την βρω σε prerooted μη μπλεκω με pc..εχει κανεις εκδοση μεγαλυτερη της .291;
Link to comment
Share on other sites

Όποιον και να ρωτήσεις θα σου πει το ίδιο πράγμα.

Δεν υπάρχει κάποιος μηχανισμός ευρέως γνωστός για την ημερομηνία παραγωγής της μπαταρίας.

Αν θεωρήσουμε ότι το tablet παράχθηκε για 1 έτος και κυκλοφόρησε μεσα στο 15 για τα καλά, η μπαταρία στην καλύτερη περίπτωση να είναι ενός έτους.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου παντως οτι δεν υπαρχει λογος αλλαγης της μπαταριας. Δεν νομιζω οτι εχει πεσει η αποδοση της σε 1 χρονο και ειδικα για ταμπλετ που δεν φορτιζεται καθημερινα, οπως το κινητο. Αλλα και καθε μερα να φορτιζεις, πριν απο τους 500 κυκλους, κριμα να πεταξεις τη μπαταρια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω.παιδια μια βοηθεια συντομα παρακαλω!φλασαρα prerooted MM.ολα καλα αλλα τι μου ηρθε και πηγα πεσω pc να βαλω την nuts fual recovery.την ολοκληρωσε αλλα τωρα εχω συνεχόμενο bootloop!τι κανω;πως βαζω recovery?να βαλω τη stock και μετα ποια;καποιος βοηθεια!
Link to comment
Share on other sites

τελικα εβαλα MM.φαίνεται υποσχόμενη..βεβαια πλεον ειμαι βεβαιος οτι εχω θεμα με μπαταρια γιατι το SOT ειναι 7 ωρες και με KK,LP,MM.τωρα κατι κουφο.μου ειπαν απο το omnistore (omnitech) γθα καινουρια μπαταρια γνησια 10 ευρω.τους ρωταω ξανα και ξανα μου λενε ναι.παιρνω στη sony xperia τηλεφωνο μου λενε το καταστημα αυτο ειναι το 2ο εξουσιοδοτημενο σερβις στην αθηνα.την παρηγγειλα..αντεβνα το δω και να μη το πιστεψω!
Link to comment
Share on other sites

10 ευρω με το κοστος αλλαγης ή μονο η μπαταρια ? :worry:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

10 ευρω με το κοστος αλλαγης ή μονο η μπαταρια ? :worry:

Λογικά μόνο η μπαταρία. Και πάλι είναι πολύ καλή τιμή πάντως

Link to comment
Share on other sites

οχι,ειπα να μου τη στειλουν μονο,θα την περασω μονος.ακομα δε μπορω να το πιστεψω.σε ενα καταστημα την βρηκα μονο αλλου 40 ευρώ..εδω καπακι σκετο μπαταριας και το διναν 25 ευρω..τι να πω,δε ξερω..θα περιμενω.μου ειπαν 20 μερες περιπου..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Να έχεις υπόψιν σου πως επειδή η ταμπλέτα είναι αδιαβροχοποιημένη, αν ανοίξεις το κάλυμμα για να αλλάξεις μόνος σου την μπαταρία, θα χαθεί αυτή η δυνατότητα.

Ενώ αν το κάνουν αυτοί, με την παράδοσή της θα δώσουν και "πιστοποιητικό" αδιαβροχοποίησης.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Εμενα εκλεισε χρονο απο την πρωτη μερα στη θηκη του και ....πανω που το καμαρωνα εχθες το βραδυ

σημερα το μεσημερι ενοιωσα κατι στην οθονη ( αμεσως καταλαβα οτι ειναι κακο ) εχει κανει ρωγμη η οθονη

οπως το κραταμε ορθιο στην κατω αριστερη γωνια ...... οσοι δεν εχετε βαλει tempered glass καντε το εχθες.

Θα το στειλω στο service και θα σας ενημερωσω.

Ειναι ενα σημειο καπου στο 1/3 κατω αριστερα που ειναι ευκαμπτο μαλον αυτο εκανε την ζημια τωρα γιατι μεσα

σε θηκη εσπασε ειναι αλλη ιστορια .........

Ειδα ενα με ακριβως το ιδιο σπασιμο αλλα το παλικαρι εγραφε οτι το κραταγε ( σε εκεινο το σημειο ) και του εσπασε στο χερι χωρις θηκη.

 

Υ.Σ Το ταμπλετακι ειναι καταπληκτικο εχθες το βραδυ ειχε βγαλει 9+ ( M.M ) ωρες οθονη με gaming , video , internet και ενα καρο εφαρμογες.

:(

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εκλεισε χρονο απο την πρωτη μερα στη θηκη του και ....πανω που το καμαρωνα εχθες το βραδυ

σημερα το μεσημερι ενοιωσα κατι στην οθονη ( αμεσως καταλαβα οτι ειναι κακο ) εχει κανει ρωγμη η οθονη

οπως το κραταμε ορθιο στην κατω αριστερη γωνια ...... οσοι δεν εχετε βαλει tempered glass καντε το εχθες.

Θα το στειλω στο service και θα σας ενημερωσω.

Ειναι ενα σημειο καπου στο 1/3 κατω αριστερα που ειναι ευκαμπτο μαλον αυτο εκανε την ζημια τωρα γιατι μεσα

σε θηκη εσπασε ειναι αλλη ιστορια .........

Ειδα ενα με ακριβως το ιδιο σπασιμο αλλα το παλικαρι εγραφε οτι το κραταγε ( σε εκεινο το σημειο ) και του εσπασε στο χερι χωρις θηκη.

 

Υ.Σ Το ταμπλετακι ειναι καταπληκτικο εχθες το βραδυ ειχε βγαλει 9+ ( M.M ) ωρες οθονη με gaming , video , internet και ενα καρο εφαρμογες.

:(

 

Κρίμα. Εμένα έχει φάει και τούμπα (με τη θήκη). Ράγισε το tempered, αλλά η οθόνη ήταν οκ.

Πάντως, με τέτοιο πάχος και πλαστική κατασκευή, πιστεύω ότι ναι, είναι ευαίσθητο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα. Εμένα έχει φάει και τούμπα (με τη θήκη). Ράγισε το tempered, αλλά η οθόνη ήταν οκ.

Πάντως, με τέτοιο πάχος και πλαστική κατασκευή, πιστεύω ότι ναι, είναι ευαίσθητο.

 

To tempered ενισχυει σημαντικα το γυαλι της οθονης αλλα μεσα σε θηκη δεν το περιμενα..... το δικο μου δεν εχει ουτε ενα σημαδι.

αν δεν μου το επισκευασουν ( το ποιο πιθανο ) θα του βαλω ενα tempered απο πανω και τελος .

Link to comment
Share on other sites

To tempered ενισχυει σημαντικα το γυαλι της οθονης αλλα μεσα σε θηκη δεν το περιμενα..... το δικο μου δεν εχει ουτε ενα σημαδι.

αν δεν μου το επισκευασουν ( το ποιο πιθανο ) θα του βαλω ενα tempered απο πανω και τελος .

Γιατί να μην το επισκευάσουν? εννοείς στην εγγύηση? Αυτό δύσκολο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην το επισκευάσουν? εννοείς στην εγγύηση? Αυτό δύσκολο.

Ναι ειναι στην εγγυηση ... θα κανω την προσπαθεια μου αν πουν οχι θα του βαλω tempered απο πανω

η ρωγμη ειναι σχετικα μεγαλη αλλα φαινεται σε λευκο φοντο υπο γωνια αυτο που ενοχλει ποιο πολυ ειναι

οταν περνας το δαχτυλο και νιωθεις την ζημια ........

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξαφνικα μου χαθηκε η twrp recovery.ειχα μια prerooted MM η οποια ειχε πανω την 3.0.2 recovery νομίζω.τωρα χαθηκε,και δε μου λειτουργει το xposed framework.ξερει κανεις πως περναω τωρα custom recovery?λογικα με PC...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Tablet Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...