Jump to content

Sony Xperia Z3 Tablet Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μετα απο αλλαγη μοαταριας το sot παραμένει ιδιο.7-7,5.στην αρχη ειχα 11.οποτε καταληγω σε γενική φθορά μεταλλων hardware.δεν εξηγείται αλλιως.κριμα παντως ουτε 2 χρόνια δεν έκλεισε..

 

Απο την αρχη σου ειχα πει οτι αδικα αλλαζεις τη μπαταρια.

11 ωρες δεν ειχα ποτε, παντα στο 7ωρο ηταν.

Τι εννοεις φθορα μεταλλων; Πρωτη φορα το ακουω...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με την kk ειχα τοσο φιλε μ μετρημενο δεκάδες φορες.στη συνεχεια μετα απο μηνες παρατηρησα πτωση και με ΚΚ μεχρι 9 sot.μετα περασα LP παλι ειχα 9 sot...με αλλους λιγους μηνες επεσα τελικα στο 7 sot με LP.τωρα μονο μένει να ξαναφοκιμασω την ΚΚ,αλλα δε νομιζω βα αλλαξει κατι.επισης το θεματακι οπου απο 16% μεχρι 7% πεφτει πολυ γρηγορα,συνεχιζεται..αν κ πολυ ελαφρως μειωμενο..τι να πω πολύ περιεργο.
Link to comment
Share on other sites

με την kk ειχα τοσο φιλε μ μετρημενο δεκάδες φορες.στη συνεχεια μετα απο μηνες παρατηρησα πτωση και με ΚΚ μεχρι 9 sot.μετα περασα LP παλι ειχα 9 sot...με αλλους λιγους μηνες επεσα τελικα στο 7 sot με LP.τωρα μονο μένει να ξαναφοκιμασω την ΚΚ,αλλα δε νομιζω βα αλλαξει κατι.επισης το θεματακι οπου απο 16% μεχρι 7% πεφτει πολυ γρηγορα,συνεχιζεται..αν κ πολυ ελαφρως μειωμενο..τι να πω πολύ περιεργο.

Και εμενα κατω απο το 15% πεφτει γρηγορα. Αλλα γενικα το φορτιζω πριν φτασει τοσο χαμηλα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που θα ενεργοποιεί την οθόνη όταν θα λαμβάνω την οποία ειδοποίηση?

Σε τηλέφωνα Samsung χρησιμοποιώ για αυτήν την λειτουργία πάντα το "glimpse notification" αλλά στο Z3 δεν λειτουργεί κρασαρει αμέσως....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα γνήσια μπαταρία που παράγγειλα από Ιταλία. Γνωρίζεται κάποιο εξουσιοδοτημένο σέρβις​ στην Αθήνα που να αναλαμβάνει την αντικατάστασή της;

 

S7 Edge

Edited by stoum
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα γνήσια μπαταρία που παράγγειλα από Ιταλία. Γνωρίζεται κάποιο εξουσιοδοτημένο σέρβις​ στην Αθήνα που να αναλαμβάνει την αντικατάστασή της;

 

S7 Edge

 

Δε νομιζω να υπαρχει service που να σου περασει μπαταρια που θα τους πας εσυ, ακομα κι αν ειναι γνησια..

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω να υπαρχει service που να σου περασει μπαταρια που θα τους πας εσυ, ακομα κι αν ειναι γνησια..

Μου την "δίνει” το γεγονός πως αφού δεν είναι στην εγγύηση, τι τους νοιάζει τι μπαταρία τους πάω εγώ, αν και είναι σε γνήσια​ συσκευασία με το ολόγραμμα κλπ...

 

S7 Edge

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδιά το tablet παρά τα χρονακια του στέκεται επάξια τόσο που σκέφτομαι να μην το αντικαταστήσω.εξαλλου δεν υπάρχουν και πολλές επιλογές και όσες βρίσκω οι τιμές είναι υψηλές.
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα όμως που η sony σταμάτησε την παραγωγή tablet.θα μπορουσε να συνεχίσει βγάζοντας 1-2 ποιοτικα μοντελα το χρόνο για να μπορούμε να σκεφτούμε και εμείς κάποια στιγμή την αλλαγη.
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα όμως που η sony σταμάτησε την παραγωγή tablet.θα μπορουσε να συνεχίσει βγάζοντας 1-2 ποιοτικα μοντελα το χρόνο για να μπορούμε να σκεφτούμε και εμείς κάποια στιγμή την αλλαγη.

Ακριβώς. Θα έπρεπε ήδη να είχε βγει ο αντικαταστάτης του Z3 compact. Αν και το τάμπλετ κλείνει σχεδόν 3 χρόνια και δουλεύει άψογα, η τεχνολογία προχωράει και θα έπρεπε να βγει το επόμενο με περισσότερη μνήμη ram, καλύτερο επεξεργαστή, fingerprint sensor και nougat

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Θα έπρεπε ήδη να είχε βγει ο αντικαταστάτης του Z3 compact. Αν και το τάμπλετ κλείνει σχεδόν 3 χρόνια και δουλεύει άψογα, η τεχνολογία προχωράει και θα έπρεπε να βγει το επόμενο με περισσότερη μνήμη ram, καλύτερο επεξεργαστή, fingerprint sensor και nougat

 

Εννοείται ότι θα έπρεπε, αλλά δεν θα βγει, γιατί η αγορά των τάμπλετς φθίνει και η σόνυ δεν έχει σκοπό να μπαίνει μέσα για να ικανοποιεί εμάς.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι θα έπρεπε, αλλά δεν θα βγει, γιατί η αγορά των τάμπλετς φθίνει και η σόνυ δεν έχει σκοπό να μπαίνει μέσα για να ικανοποιεί εμάς.
Όντως φθίνει, αλλά θα μπορούσε να βγάλει έναν αντικαταστάτη μετά από τρία χρόνια. Δεν λέμε να βγάζει κάθε χρόνο νέα συσκευή. Η apple πάντως βγάζει κανονικά iPads.
Link to comment
Share on other sites

Όντως φθίνει, αλλά θα μπορούσε να βγάλει έναν αντικαταστάτη μετά από τρία χρόνια. Δεν λέμε να βγάζει κάθε χρόνο νέα συσκευή. Η apple πάντως βγάζει κανονικά iPads.

Μόνο η apple (επειδή έχει τη μερίδα του λέοντος στην κατηγορία αυτή αλλά και πάλι, όχι πλέον κάθε χρόνο) και η σάμσουγκ που είναι 2η σε πωλήσεις, αρκετά πίσω από την άπλ. Ολοι οι άλλοι λίγο - πολύ έχουν εγκαταλείψει το παιχνίδι.

 

Συμφωνώ ότι θα έπρεπε να βγάζει η σόνυ, θα ήθελα να βγάζει, αλλά δεν βγάζει.....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μόνο η apple (επειδή έχει τη μερίδα του λέοντος στην κατηγορία αυτή αλλά και πάλι, όχι πλέον κάθε χρόνο) και η σάμσουγκ που είναι 2η σε πωλήσεις, αρκετά πίσω από την άπλ. Ολοι οι άλλοι λίγο - πολύ έχουν εγκαταλείψει το παιχνίδι.

 

Συμφωνώ ότι θα έπρεπε να βγάζει η σόνυ, θα ήθελα να βγάζει, αλλά δεν βγάζει.....

 

Συμφωνώ απόλυτα ότι η πίτα των tablet έχει μικρύνει για αυτό αλλωστε και η sony σταμάτησε να βγάζει νέα μοντέλα.δυστυχως όμως δεν θα ήθελα να κάνω μετάβαση σε samsung και ιδιαίτερα σε apple.μονη λύση το z4 το οποίο είναι εξαιρετικά δυσεύρετο και κάπως μεγάλο σε διαστάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα ότι η πίτα των tablet έχει μικρύνει για αυτό αλλωστε και η sony σταμάτησε να βγάζει νέα μοντέλα.δυστυχως όμως δεν θα ήθελα να κάνω μετάβαση σε samsung και ιδιαίτερα σε apple.μονη λύση το z4 το οποίο είναι εξαιρετικά δυσεύρετο και κάπως μεγάλο σε διαστάσεις.

 

Και πολύ ακριβό για τα σημερινά δεδομένα.

Και αυτό πλέον είναι παλιό με τον 810.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή μια αλλαγή μπαταρίας και όσο αντέξει. Για την ώρα δεν δείχνει σημάδια ότι γέρασε, πλην το ότι δεν αναβαθμίζετε σε νεώτερες εκδόσεις του Android.

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή μια αλλαγή μπαταρίας και όσο αντέξει. Για την ώρα δεν δείχνει σημάδια ότι γέρασε, πλην το ότι δεν αναβαθμίζετε σε νεώτερες εκδόσεις του Android.

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εμενα ηδη δειχνει η μπαταρια την κακη αποδοση της.(δεν εχω 3g) με αποτελεσμα την καθημερινη φορτιση της.βεβαια αυτη την ταμπλετα την εχω ερωτευτει και δεν την αλλαζω με τιποτα.φυσικα και οποτε βρεθω στην αθηνα σε επισημο service point και εφοσον υπαρχει διαθεσιμη μπαταρια θα την αλλαξω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω παρατηρήσει ότι αν πιέσω με λίγο δύναμη την πλάτη στο σημείο ανάμεσα στο κουμπί on-off και το logo της σονυ , υπάρχει κενό. Δηλαδή το πλαστικό σαν να μπαίνει ελάχιστα μέσα και κάνει και ένα ήχο "κλάκ - κλάκ". (δεν έχει ξεκουμπώσει η οθόνη, αν πιέσω από εμπρός δεν κάνει τίποτα, μόνο αν πιέσω την πλάτη.)

Στο σημείο αυτό από μέσα είναι η μπαταρία. Θεωρώ ότι υπάρχει κενό , με την πρόβλεψη ότι στο μέλλον πιθανόν η μπαταρία να φουσκώσει, λόγω γήρανσης.

Το κάνει και σε εσάς? Στο ύψους του sony logo , προς το κουμπί on - off.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

@Raver. Έχω το LTE μοντέλο και βλέπω ότι αν και με ολοκληρωμένες και προσεκτικές φορτίσεις, υπάρχεις πτώση της απόδοσης. Πολύ πιθανόν να είναι και από την τελευταία έκδοση και όχι την 4.2 που είχε όταν το πήρα. Για την ώρα κρατάει καλά ακόμα. Σίγουρα το επόμενο έτος θα αλλαχτεί.

@ddr2. Κανένα κενό σε εμένα. Το παρατήρησες τώρα ή δεν το είχες κοιτάξει ποτέ πριν; Το έχω πάντα σε θήκη και το έβγαλα για τα το δω.

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω παρατηρήσει ότι αν πιέσω με λίγο δύναμη την πλάτη στο σημείο ανάμεσα στο κουμπί on-off και το logo της σονυ , υπάρχει κενό. Δηλαδή το πλαστικό σαν να μπαίνει ελάχιστα μέσα και κάνει και ένα ήχο "κλάκ - κλάκ". (δεν έχει ξεκουμπώσει η οθόνη, αν πιέσω από εμπρός δεν κάνει τίποτα, μόνο αν πιέσω την πλάτη.)

Στο σημείο αυτό από μέσα είναι η μπαταρία. Θεωρώ ότι υπάρχει κενό , με την πρόβλεψη ότι στο μέλλον πιθανόν η μπαταρία να φουσκώσει, λόγω γήρανσης.

Το κάνει και σε εσάς? Στο ύψους του sony logo , προς το κουμπί on - off.

κανενα κενο ουτε και σε μενα.και με καθημερινη χρηση,αν και το κουμπι δεν το πολυπαταω γιατι ξυπναω την οθονη με 2πλο κλικ.

@xapos -- κι εγω τις φορτισεις τις κανω πολυ σωστα,δεν το αφηνω να πεσει κατω απο 15-20% και εχω να μπαινει αυτοματα χαμηλη αποδοση κατω απο 30% + οτι το φορτιζω σε μαγνητικη βαση και γενικοτερα το tablet του δουλευω σε flight mode.αλλα νομιζω μετα απο περιπου..400 κυκλους φορτισης φυσικο και επομενο ειναι να τα χει παιξει η μπαταρια.(συνηθως πεφτει ραγδιαια οταν παιζω παιχνιδι) σε συνθηκες web τα παει μια χαρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κανενα κενο ουτε και σε μενα.και με καθημερινη χρηση,αν και το κουμπι δεν το πολυπαταω γιατι ξυπναω την οθονη με 2πλο κλικ.

@xapos -- κι εγω τις φορτισεις τις κανω πολυ σωστα,δεν το αφηνω να πεσει κατω απο 15-20% και εχω να μπαινει αυτοματα χαμηλη αποδοση κατω απο 30% + οτι το φορτιζω σε μαγνητικη βαση και γενικοτερα το tablet του δουλευω σε flight mode.αλλα νομιζω μετα απο περιπου..400 κυκλους φορτισης φυσικο και επομενο ειναι να τα χει παιξει η μπαταρια.(συνηθως πεφτει ραγδιαια οταν παιζω παιχνιδι) σε συνθηκες web τα παει μια χαρα.

 

35261266663_c6b558fae1_m.jpg2017-07-21 21.35.57 by giannis Berdousis, on Flickr

 

Στο σημείο που είναι το δάχτυλό μου στη φώτο. Εκεί το πιέζω, δεν έχει σχέση το κουμπί, αλλά είναι στο ύψος του κουμπιού.

Όταν ήταν καινούριο έκανε σε άλλα σημεία. Γενικά, είναι πολύ λεπτό το πισω μέρος και .... θα έπρεπε να ήταν μεταλλικό κατά τη γνώμη μου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το πιέζω και δεν βλέπω να έχει κάποιο κενό. Γενικά είναι πολύ στιβαρό πίσω. Όπου και να το πίεσα δεν διαπίστωσα κενό
Link to comment
Share on other sites

Το πιέζω και δεν βλέπω να έχει κάποιο κενό. Γενικά είναι πολύ στιβαρό πίσω. Όπου και να το πίεσα δεν διαπίστωσα κενό

 

Φαίνεται ότι είναι θέμα παρτίδας, γιατί και σε κάποιο review είχα ακούσει παράπονα για το πίσω καπάκι.

Πάντως δεν είναι κάτι ενοχλητικό, παρότι είμαι ψείρας γενικά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Tablet Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...