Jump to content

Sony Xperia Z3 Tablet Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παραβαρυνε ο chrome για τη συσκευη μας.

 

Με την τελευταια αναβαθμιση εχει αρκετο lag στην κυλιση. :(

 

Λογικο είναι Γιάννη.

Ο 801 πλέον αρχίζει να δείχνει τα χρονάκια του όσο οι εφαρμογές εξελίσσονται προσθέτοντας νέα χαρακτηριστικά και features που θέλουν πιο ικανό hardware.

 

Βέβαια δεν είναι υποχρεωτικό να αναβαθμίσεις τελευταία έκδοση chrome και αυτό είναι μια λύση.

 

Ίσως βέβαια να λυθεί σε επόμενη έκδοση επομένως όλα μέλι γάλα.

 

Δοκίμασε Opera που πιο ελαφρύς είναι σε τελική η και Samsung browser.

 

Dolphin δεν συνιστώ διότι ψιλό βαρύς είναι γενικα.

 

Αν δεν έχεις κάνει βέβαια hard reset πάνω από 1-2 χρόνια ίσως θα βοηθούσε κατάσταση εξίσου,έστω ελαφριά χρήση κανεις.

 

Θα είχε ενδιαφέρον να το συγκρίναμε με air2 και iOS 12 με ίδια εφαρμογή να βλέπαμε τι διάφορες θα είχαν.

 

Και οι 2 συσκευές φθινόπωρο του 14 παρουσιάστηκαν.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λογικο είναι Γιάννη.

Ο 801 πλέον αρχίζει να δείχνει τα χρονάκια του όσο οι εφαρμογές εξελίσσονται προσθέτοντας νέα χαρακτηριστικά και features που θέλουν πιο ικανό hardware.

 

Βέβαια δεν είναι υποχρεωτικό να αναβαθμίσεις τελευταία έκδοση chrome και αυτό είναι μια λύση.

 

Ίσως βέβαια να λυθεί σε επόμενη έκδοση επομένως όλα μέλι γάλα.

 

Δοκίμασε Opera που πιο ελαφρύς είναι σε τελική η και Samsung browser.

 

Dolphin δεν συνιστώ διότι ψιλό βαρύς είναι γενικα.

 

Αν δεν έχεις κάνει βέβαια hard reset πάνω από 1-2 χρόνια ίσως θα βοηθούσε κατάσταση εξίσου,έστω ελαφριά χρήση κανεις.

 

Θα είχε ενδιαφέρον να το συγκρίναμε με air2 και iOS 12 με ίδια εφαρμογή να βλέπαμε τι διάφορες θα είχαν.

 

Και οι 2 συσκευές φθινόπωρο του 14 παρουσιάστηκαν.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Κοιτα, εχει τα χρονακια του ο 801 αλλα εδω ειναι καθαρα θεμα του chrome, γιατι πχ ο samsung browser τρεχει νερακι. Σε αλλες εφαρμογες που χρησιμοποιω δεν αντιμετωπιζω προβληματα και γενικα τρεχει υπερ- αξιοπρεπως για την ηλικια του, δεδομενου οτι εχει μενει σε android 6.

 

Στο ios οι συνεχεις αναβαθμισεις επιφερουν και πτωση των επιδοσεων.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, εχει τα χρονακια του ο 801 αλλα εδω ειναι καθαρα θεμα του chrome, γιατι πχ ο samsung browser τρεχει νερακι. Σε αλλες εφαρμογες που χρησιμοποιω δεν αντιμετωπιζω προβληματα και γενικα τρεχει υπερ- αξιοπρεπως για την ηλικια του, δεδομενου οτι εχει μενει σε android 6.

 

Στο ios οι συνεχεις αναβαθμισεις επιφερουν και πτωση των επιδοσεων.

 

Ναι και εγώ υποψιάστηκα ο chrome φταίει αφού όλο προηγούμενο διάστημα έτρεχε καλά όπως ανέφερες.

Για αυτό και πρότεινα τους άλλους browser,έως βγει νέα έκδοση του chrome και έρθει στα ίσια του.

 

Τα του iOS είναι γεγονός αναμφισβήτητο ότι η 12η έκδοση αναγγενησε και παλιά μοντέλα που έζησαν ζόρια με την 11.

 

Είμαι σίγουρος το air 2 θα τρέχει το ίδιο ικανοποιητικά και μετά από 4 χρόνια.

 

Μπορείς βέβαια να το ρουταρεις να πάρει extra boost :lol:

Άλλωστε εγγύηση γιόκ :wink:

 

Έχει πράγμα σε XDA και 8.1 να τρέχει.;)

https://forum.xda-developers.com/z3-tablet-compact

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ υποψιάστηκα ο chrome φταίει αφού όλο προηγούμενο διάστημα έτρεχε καλά όπως ανέφερες.

Για αυτό και πρότεινα τους άλλους browser,έως βγει νέα έκδοση του chrome και έρθει στα ίσια του.

 

Τα του iOS είναι γεγονός αναμφισβήτητο ότι η 12η έκδοση αναγγενησε και παλιά μοντέλα που έζησαν ζόρια με την 11.

 

Είμαι σίγουρος το air 2 θα τρέχει το ίδιο ικανοποιητικά και μετά από 4 χρόνια.

 

Μπορείς βέβαια να το ρουταρεις να πάρει extra boost :lol:

Άλλωστε εγγύηση γιόκ :wink:

 

Έχει πράγμα σε XDA και 8.1 να τρέχει.;)

https://forum.xda-developers.com/z3-tablet-compact

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Δεν μπαινω καν στη διαδικασια για ρουτ κλπ.

Το μηχανακι , λογω βολικου μεγεθους θα παραμειμει μονο για τη δουλεια μου (με τις αναλογες εφαρμογες office κλπ) σε συνδυασμο με bt πληκτρολογιο της anker που εχω και για τα λοιπα (καταναλβση περιεχομενου στο σπιτι κλπ) θα αγοραστει ενα ωραιοτατο ipad περι τα Χριστουγεννα. Καιρος για αναβαθμιση πια!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαινω καν στη διαδικασια για ρουτ κλπ.

Το μηχανακι , λογω βολικου μεγεθους θα παραμειμει μονο για τη δουλεια μου (με τις αναλογες εφαρμογες office κλπ) σε συνδυασμο με bt πληκτρολογιο της anker που εχω και για τα λοιπα (καταναλβση περιεχομενου στο σπιτι κλπ) θα αγοραστει ενα ωραιοτατο ipad περι τα Χριστουγεννα. Καιρος για αναβαθμιση πια!

 

Σωστός ο Γιάννης.:);)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο Γιάννης.:);)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Δεν επαιζα κανενα joker καλυτερα.

Χθες βραδυ ειδα νεο update του chrome, υστερα απο το οποιο επανηλθε η smooth λειτουργια σε μεγαλο βαθμο. :)

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Παιδιά μήπως ξέρει κανείς πως να κάνω το εργαλείο root με magisk?Αυτή τη στιγμή είναι με prerooted firmware με SuperSU.Μία βοήθεια παρακαλώ,γιατί τα έχω ξεχάσει όλα..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
εχωντας το tablet στην κατοχη μου σχεδον 4 χρονια..(πρωτη φορα κραταω στην κατοχη μου τοσο χρονια συσκευη) τελευταια κολλαει απιστευτα.οι εφαρμογες κλεινουν απο μονες τους..εχω λιγες εφαρμογες..αλλα νομιζω το ταμπλετακι αργοσβηνει...απο μπαταρια..η κατασταση ειναι κακη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχωντας το tablet στην κατοχη μου σχεδον 4 χρονια..(πρωτη φορα κραταω στην κατοχη μου τοσο χρονια συσκευη) τελευταια κολλαει απιστευτα.οι εφαρμογες κλεινουν απο μονες τους..εχω λιγες εφαρμογες..αλλα νομιζω το ταμπλετακι αργοσβηνει...απο μπαταρια..η κατασταση ειναι κακη.
Το εχω 4 χρονια και 3 μηνες. Εδω και ενα χρονο ομως το εχω δωσει στο γιο μου για να βλεπει κανενα youtube και κανενα παιχνιδακι ηλικιας 5-8 ετων. Η μπαταρια λογικο να θελει αντικατασταση μετα απο 4 χρονια. Κατα τα λοιπα, μου φαινεται οκ στη λειτουργια του. Το μεγαλο προσον του ειναι μεχρι και σημερα τα καλα ηχεια, η οθονη με τον υψηλο κορεσμο και το μικρο μεγεθος και βαρος. Απο την αλλη, οι εφαρμογες που συνεχως αναβαθμοζονται θα το δυσκολευουν, λογικο ειναι. Θα σου προτεινα ενα φορματ και καθαρη εγκατασταση μετα των εφαρμογων.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει καποιος να μου προτεινει που μπορω να βρω μπαταρια για να την αλλαξω γιατι οσο και να εχω ψαξει δεν εχω βρει.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει καποιος να μου προτεινει που μπορω να βρω μπαταρια για να την αλλαξω γιατι οσο και να εχω ψαξει δεν εχω βρει.
επικοινώνησε με αυτούς,μου τη στειλαν γνήσια 10€d2fda6b76efa7b32e8cc89157ef86156.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το εχω 4 χρονια και 3 μηνες. Εδω και ενα χρονο ομως το εχω δωσει στο γιο μου για να βλεπει κανενα youtube και κανενα παιχνιδακι ηλικιας 5-8 ετων. Η μπαταρια λογικο να θελει αντικατασταση μετα απο 4 χρονια. Κατα τα λοιπα, μου φαινεται οκ στη λειτουργια του. Το μεγαλο προσον του ειναι μεχρι και σημερα τα καλα ηχεια, η οθονη με τον υψηλο κορεσμο και το μικρο μεγεθος και βαρος. Απο την αλλη, οι εφαρμογες που συνεχως αναβαθμοζονται θα το δυσκολευουν, λογικο ειναι. Θα σου προτεινα ενα φορματ και καθαρη εγκατασταση μετα των εφαρμογων.

φιλε καθε 2 βδομαδες το κανω φορματ.μεχει κουρασει..πλεον το tablet τα :food: τα ψωμια του.

σημερα αγορασα ενα αλλο και πηρα σε καλη τιμη μετα απο παζαρι ενα samsung s5e LTE στα 300 ευρο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επικοινώνησε με αυτούς,μου τη στειλαν γνήσια 10€d2fda6b76efa7b32e8cc89157ef86156.jpg

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου.

Θα παρω και ελπιζω να εχουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου.

Θα παρω και ελπιζω να εχουν.

 

Δυστηχως δεν υπαρχει και ουτε και παραγγελια.

Κοινος τον :X

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου.

Θα παρω και ελπιζω να εχουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Δυστηχως δεν υπαρχει και ουτε και παραγγελια.

 

Κοινος τον :X

μονο απο κανα ebay τότε..
Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κανένας μπαταρία στο επίσημο service να μας πει πόσο κοστίζει;
Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κανένας μπαταρία στο επίσημο service να μας πει πόσο κοστίζει;

Κάποιος είχε αλλάξει, κανένα 40άρι αν θυμάμαι. Αλλά και πάλι πρώτον είναι θέμα αν θα έχουν μπαταρία και δεύτερον θα είναι μπαγιάτικη έτσι και αλλιώς. Βέβαια, καλύτερη από αυτή που έχεις, αλλά μπαγιάτικη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

το ταμπλεντακι το εχω απο σεπ2015 το lte. ακομα παιζει αριστα και η μπαταρια του αξιοπρεπεστατη. μια η δυο φορες νομιζω εχει γινει εργοστασιακη επαναφορα. το μονο προβλημα εφυγαν τα λαστιχακια στεγανοτητας στις θυρες φορτωσης και σιμ απο τα πολλα ανοιξε κλεισε. τα σονυ για μενα αξεπεραστα.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι πλέον ούτε για πλάκα δε το βάζετε στο νερό έτσι;Θυμάμαι το Ζ1 που είχα,στον 1μιση χρόνο έτυχε να αλλάξω ηχείο και η ταινία διπλής όψεως η στεγανωτικη βγήκε για πλάκα ξεραθηκε..
Link to comment
Share on other sites

Η στεγανοτητα σε βυθιση ισως. Αλλα οχι πως θα εχει προβλημα αν βραχει απλα, πχ αν πεσει ενα ποτηρι νερο πανω του.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
Επανέρχομαι γιατί έχω σοβαρό θέμα πλέον.Κατι παίζει με το ταμπλετακι.Το φορτίζω τέρμα και ενώ το έχω κλειστό, χάνει μπαταρία αρκετά.Σε φάση που αν το ανοίξω μετά απο λίγες μέρες,έχει πάει 0%.Τι να παίζει βρε παιδιά;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Tablet Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...