Jump to content

Sony Xperia Z3 Tablet Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρα ειναι η αδιαβροχοποιηση.

Συχνα το πλενω κατω απο τη βρυση χωρις κανενα προβλημα.

Αχαχα το κάνει και μπάνιο ο άλλος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αχαχα το κάνει και μπάνιο ο άλλος

 

Η καθαριοτητα ειναι η μιση αρχοντια! :cool:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Πάει η συζήτηση για την ταμπλεταρα μας πλέον ατονισε.και το άτιμο παρά τα πολλά χρόνια του παραμένει πολύ τίμιο.

απο τις λιγες συσκευες που εχω κρατησει τοσα χρονια.3 χρονια το εχω..και δεν εχει κανει ενα κιχ.που λεμε..αψογο.η σειρα Ζ3 της SONY ηταν η καλυτερη και στα κινητα της.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απο τις λιγες συσκευες που εχω κρατησει τοσα χρονια.3 χρονια το εχω..και δεν εχει κανει ενα κιχ.που λεμε..αψογο.η σειρα Ζ3 της SONY ηταν η καλυτερη και στα κινητα της.

 

2,5 χρόνια και εγώ πλεον και πιστευω θα βγάλει αλλά τόσα.ακομα και η μπαταρία έχει κρατήσει ένα ποσοστό πάνω από το 80% σε σχέση με την αρχική της χωρητικότητα.η καλύτερη επιλογή σε συσκευή android που έχω κάνει ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

και γω το ιδιο!μου ειχε χαλασει και ξαναπηρα μεταχειρισμενο ιδιο!τα χαλασε λιγο η ΜΜ απο μπαταρία βέβαια,αλλα δουλεύει χωρις κολλήματα..
Link to comment
Share on other sites

Εκπληκτικό τάμπετ!

Σε λίγο κλείνει 3 χρόνια στα χέρια μου. Άριστο, αγρατζούνιστο και τρέχει όπως την πρώτη μέρα.

Το μόνο αδιάβροχο!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ε άμα τα κρατάτε 3-4 χρόνια που να ξαναβγάλει τάμπλετ η Sony μετά; :p

Κοίτα, αν είχε βγάλει αντικαταστάτη, θα τον είχαμε πάρει. Τώρα τα κρατάμε γιατί δεν υπάρχει κάτι παρόμοιο και ανάλογο (μικρό, ελαφρύ, αδιάβροχο (κυρίως αυτό).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ο τελευταίος των Μοϊκανών για μένα από tablet(μιας και δεν θα έπαιρνα samsung)ευτυχώς έχω το 32αρι και είμαι καλυμμένος για πολλές εφαρμογές και κυρίως παιχνίδια που τρώνε και την περισσότερη μνήμη.αλλα ρε sony βγαλε και εσύ κάτι καινουριο;)
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν ξέρω γιατί επικράτησε αυτό το trend και εγκαταλείφθηκαν οι ταμπλέτες.. Επειδή μεγάλωσαν λίγο οι οθόνες των κινητών; Τι σχέση έχει η 6" ακόμα και η 7" οθόνη με την 8; Προσπάθησα να παίξω ένα moba που παίζω στο z3, στο κινητό μου και όλοι με βρίζανε χαχαχα έπαιζα χάλια, είναι βέβαια και θέμα συνήθειας, αλλά δε μπορείς να έχεις τον έλεγχο που έχεις στη μεγάλη οθόνη. Το ίδιο και με τα βίντεο, καμία σχέση η μεγάλη οθόνη. Και οι 8" είναι η χρυσή τομή, ας συνέχιζαν τουλάχιστον να βγάζουν ταμπλέτες σ' αυτή τη διάσταση, ίσως με λίγο μειωμένα περιθώρια, αν και για ταμπλετα δεν ενδείκνυται, εγώ τουλάχιστον τα θέλω για να το κρατάω καλά σε landscape. Ένα refresh τύπου καινούργιος επεξεργαστής, περισσότερη ram και θα έκανε πάταγο πιστεύω. Ειδικά με τους τελευταίους οικονομικούς σε μπαταρία επεξεργαστές σε συνδυασμό με το optimization που κάνει η Sony στο software θα έφτανε άνετα πάλι τα 10ωρα της ΚΚ, ίσως και παραπάνω.

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να μην μιλήσουμε για το 18:9 ratio που κόβει πληροφορίες στην εικόνα. Ειδικά στα games
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να μην μιλήσουμε για το 18:9 ratio που κόβει πληροφορίες στην εικόνα. Ειδικά στα games
Σωστός, η αναλογία 16:10 με ανάλυση 1920x1200 μεγάλο ατού, αν και σε YouTube αφήνει περιθώριο, αλλά σε όλα τα άλλα είναι υπέρ.

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σκέφτομαι ότι μετά από 3μιση απροβλημάτιστα χρόνια με official ρομ, να το κάνω ρουτ.

Έχετε να μου προτείνετε μια νεότερη, σταθερή και απροβλημάτιστη ρομ να του περάσω; Ευχαριστώ.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή;;και γω μια αλλαγη θα την έκανα να πω την αλήθεια..ανεβάζει θερμοκρασία πολυ η ΜΜ..

 

Στάλθηκε από το Redmi 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο XDA πάνε, έχει βγει η 8.
Εγώ που προσπαθήσα να την περάσω το κρασαρα και από την αρχή στήσιμο :( Θέλει γνώση και προσοχή η διαδικασία, είναι custom 8 Lineage OS, χρειάζεται unlock bootloader κλπ αν δεν ξέρεις εύκολα το μπρικάρεις. Κι εγώ που είμαι άνετος σχετικά μ αυτές τις διαδικασίες το μπρίκαρα :) Τα λέω για να σας αποθαρρύνω για να μην κλαίτε αργότερα :D https://goo.gl/Z5sBVM

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που προσπαθήσα να την περάσω το κρασαρα και από την αρχή στήσιμο :( Θέλει γνώση και προσοχή η διαδικασία, είναι custom 8 Lineage OS, χρειάζεται unlock bootloader κλπ αν δεν ξέρεις εύκολα το μπρικάρεις. Κι εγώ που είμαι άνετος σχετικά μ αυτές τις διαδικασίες το μπρίκαρα :) Τα λέω για να σας αποθαρρύνω για να μην κλαίτε αργότερα :D https://goo.gl/Z5sBVM

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

Μπα άστο καλύτερα, με αποθάρρυνες.

Θα το αναβάλλω το project προς το παρόν, με τα πρωτοβρόχια...

Έχει περάσει κάποιος την 8 να μας πει εντυπώσεις;

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχετε κάποια δοκιμασμένη και σταθερή ρομ να μου προτείνετε για SGP621 και ποια;

Του από πάνω μηνύματος πχ είναι δοκιμασμένη;

Edited by stoum
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μια ερωτηση κιεγω. Η επαναφορα σε εργοστασιακη κατασταση γινεται με συνδεση ιντερνετ η χωρις? Ευχαριστω,
Για αυτήν καθ'αυτήν την επαναφορά δεν χρειάζεται ίντερνετ.

Μετά όμως χρειάζεται, για να κατέβουν οι τελευταίες εκδόσεις των εφαρμογών που έχει η ρομ του, μία από αυτές είναι πχ η google play.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παραβαρυνε ο chrome για τη συσκευη μας.

Με την τελευταια αναβαθμιση εχει αρκετο lag στην κυλιση. :(

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παραβαρυνε ο chrome για τη συσκευη μας.

Με την τελευταια αναβαθμιση εχει αρκετο lag στην κυλιση. :(

Τα δείχνει πλέον τα χρονάκια της δυστυχώς..

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Tablet Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...