Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!! ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΠΟΛΛΑΠΛΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟ LENOVO ΜΑΣ!!!!! :up::dance:

 

Θα παρακαλέσω για να μην αρχίσουμε τις ευχές σε όλα τα θέματα, έχουμε ανοίξει στην κεντρική σελίδα σχετικό θέμα για να κάνετε όσες ευχές θέλετε!!!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=407260

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εμείς που έχουμε την 9432 όταν περάσουμε την 1447 θα πρέπει να γίνει φορματ στο κινητό και να χαθούν όλα? Τι διαφορές υπάρχουν μεταξύ τους?

 

εμείς που έχουμε την 9432 όταν περάσουμε την 1447 θα πρέπει να γίνει φορματ στο κινητό και να χαθούν όλα? Τι διαφορές υπάρχουν μεταξύ τους?

Τέλος θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς καμία ρυθμίση για να μην σταματάει να λειτουργεί το wifi όταν μπαίνει το κινητό σε αδράνεια και γιατί μου εξαφανιζονται οι ειδοποιήσεις από το toolbar του κινητου πχ με το clean Master χάνεται το toolbar

 

Καλές γιορτές να έχετε όλοι χρόνια πολλά με υγεία και ότι επιθυμει ο καθένας!!

 

Δεν χρειάζεται ούτε format ούτε τίποτα. Περνάς την 1447 μέσω recovery όπως την έφτιαξε ο kandilak περνάς και τον supersu μέσω recovery για root και είσαι έτοιμος. Για το wifi αν μπεις στις ρυθμίσεις έχει αυτό που θέλεις.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται ούτε format ούτε τίποτα. Περνάς την 1447 μέσω recovery όπως την έφτιαξε ο kandilak περνάς και τον supersu μέσω recovery για root και είσαι έτοιμος. Για το wifi αν μπεις στις ρυθμίσεις έχει αυτό που θέλεις.

 

ευχαριστω πολυ!!εφτιαξα και το wifi πραγματικα ολες ασς οι πληροφοριες σας εδω ειναι υπερ χρησιμες!!απλα το μονο θεμα που εχω και παραμενει ειναι με τις ειδοποιησεις που εξαφανιζονται απο το κινητο και δεν ξερω αν φταει η ρομ που εχω καθως δεν εχω περασει την 1447

Link to comment
Share on other sites

Ο, τι ειναι στην καρτα δε χανεται οτι και να κανεις

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους και ολες Α806 και μη, με υγεια σε ολους αλλα και στα Α806 μας βεβαιως βεβαιως :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα παρακαλέσω για να μην αρχίσουμε τις ευχές σε όλα τα θέματα, έχουμε ανοίξει στην κεντρική σελίδα σχετικό θέμα για να κάνετε όσες ευχές θέλετε!!!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=407260

Ουπς ,τωρα το ειδα ,σορρυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα.Εχω ενα προβληματακι παραγγειλα το lenovo a8 για ενα φιλαρακι μου αλλα επειδης δεν υποστηριζει την Ελληνικη γλωσσα τους ειπα να μου κανουν root για να μου την περασουν την Ελληνικη γλωσσα αλλα παει ο φιλος μου να επιλεξει την Ελληνικη γλωσσα και δεν την βρισκει.Ξερει μηπως κανενας τι συμβαινει?δεν μου την περασαν η πρεπει να κανω κατι αλλο?γιατι δεν ειμαι και πολυ σχετικος απλως τα βασικα ξερω.Ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

Χτες το παρέλαβα και εγώ από vickmall. Έχω ένα πρόβλημα. Στο βήμα 6 μετά το πρώτο ok μου βγάζει μήνυμα "Into Recovery Mode, reboot ito recovery mode" πατάω οκ και κάνει επανεκκίνηση. Δεν μπορώ να πάω στο βήμα 7
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα σε ολα τα μελη της κοινοτητας.......μολις χθες παρελαβα το Lenovακι μου απο vickmall (τελικα υπαρχει Αγιος Βασιλης.....χαχαχ) και η πρωτη αποψη ειναι οτι αξιζει τα λεφτα του και με το παραπανω, καλη ποιοτητα πλαστικων, ευκρινεστατη οθονη,γενικα σου δινει την ιδεα οτι προκειται για πολυ ακριβοτερο κινητο
Link to comment
Share on other sites

Χτες το παρέλαβα και εγώ από vickmall. Έχω ένα πρόβλημα. Στο βήμα 6 μετά το πρώτο ok μου βγάζει μήνυμα "Into Recovery Mode, reboot ito recovery mode" πατάω οκ και κάνει επανεκκίνηση. Δεν μπορώ να πάω στο βήμα 7

Αν δεν μπαινει στο TWRP σημαινει ότι δεν έχει γίνει σωστά το φλασάρισμα του recovery_twrp.img. Προσπάθησε να το ξαναφλασάρεις από το mobileuncle tool. Για καλό και για κακό ξανακατέβασε το recovery_twrp.img μήπως και κατέβηκε corrupted πριν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα.Εχω ενα προβληματακι παραγγειλα το lenovo a8 για ενα φιλαρακι μου αλλα επειδης δεν υποστηριζει την Ελληνικη γλωσσα τους ειπα να μου κανουν root για να μου την περασουν την Ελληνικη γλωσσα αλλα παει ο φιλος μου να επιλεξει την Ελληνικη γλωσσα και δεν την βρισκει.Ξερει μηπως κανενας τι συμβαινει?δεν μου την περασαν η πρεπει να κανω κατι αλλο?γιατι δεν ειμαι και πολυ σχετικος απλως τα βασικα ξερω.Ευχαριστω!!!

Βάλε την τελευταία 1447 multilanguage όπως έχει αναφερθεί πριν μερικά post και είσαι οκ.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχει να προτείνει κανείς μία μαλακη, ματ, μαυρη, Αδιαφανη θηκη; Θα εχω αυτη που εχει δωρο, εχω παραγγειλει και αλλη μια σκληρή θηκη, αλλα δεν ξερω πως θα ειναι... Ειχαμε ξαναπει για θηκες, με επικρατεστερη τη Nillkin αλλα πισω ειναι "γρεζωτη", ενω εγω την ηθελα λεία (ματ ομως). Εχει παραλαβει κανείς με αυτα τα χαρακτηριστικά που θέλω; thnx

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Επισης εχει βαλει κανεις 64αρα καρτα; Ειχα βαλει στο hongmi, αλλα ενω την αναγνωριζε στο συστημα, δεν την αναγνωριζε η TWRP. Εδω..;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Επισης εχει βαλει κανεις 64αρα καρτα; Ειχα βαλει στο hongmi, αλλα ενω την αναγνωριζε στο συστημα, δεν την αναγνωριζε η TWRP. Εδω..;

 

Μια χαρα την αναγνωριζει και εγω 64 gb εχω

Xiaomi redmi note 8 pro 128gb perl white:D
Link to comment
Share on other sites

Και απο recovery?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Thanks :bow:

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γνωριζει κανεις αν η καμερα εχει νυχτερινη ληψη και τι σημανουν τ ZSD και το ISO στο μενου της?

 

ZSD

ISO

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλές γιορτές

 

Δεν ξέρω αν θα έπρεπε να το αναρτήσω εδώ η κάπου αλλου αλλα πιστέυω ενδιαφέρει όλους

τους υποψήφιους αγοραστές που αγοράζουν κινητά σαν κ εμένα από το εξωτερικό.

 

Να σας διηγηθώ την λυπητερή μου ιστορία

 

Αγόρασα 02/10 το lenovo A806 από το http://www.to2c.cοm

Έφτασε στα χέρια μου ατις 04/11 και το έστειλα πίσω μετά από δύο μέρες γιατί μετά από

ένα restart δεν ξανά άνοιξε ποτέ.

Έφτασε στα χέρια τους στις 29/11 και το κινητο φτιάχτηκε προχτές (είπαν ότι είχε κάψει μητρική).

 

Ευτυχώς για μένα είχα ανοίξει case στο paypal.

Το ωραίο της υπόθεσης είναι ότι ούτε το κινητό δεν μου στέλνουν αν δεν κλείσω το dispute στο Paypal ούτε επιστροφή χρημάτων μου κάνουν.

και όταν τους ζόρισα μου απάντησαν ότι θα απευθυνθούν στην αστυνομία!!!

 

Οι άνθρωποι είναι για γέλια.

 

Αυτό που θα ήθελα είναι να προσέχετε από που παραγγέλνετε γιατί αν το κινήτο πάθει κάτι σπάνια

στο επιδιορθώνουν κ το στέλνουν πίσω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το ωραίο της υπόθεσης είναι ότι ούτε το κινητό δεν μου στέλνουν αν δεν κλείσω το dispute στο Paypal ούτε επιστροφή χρημάτων μου κάνουν.

 

Μην κλείσεις το dispute αν δεν πάρεις πίσω συσκευή ή τα χρήματά σου. Θα ήταν καλό να το συζητήσεις και στο thread τους εδώ (αν δεν το έχεις κάνει ήδη). Δεν χρειάζονται υπερβολές ή κατηγορίες, το θέμα είναι να αποκατασταθεί το πρόβλημά σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μην κλείσεις το dispute αν δεν πάρεις πίσω συσκευή ή τα χρήματά σου. Θα ήταν καλό να το συζητήσεις και στο thread τους εδώ (αν δεν το έχεις κάνει ήδη). Δεν χρειάζονται υπερβολές ή κατηγορίες, το θέμα είναι να αποκατασταθεί το πρόβλημά σου.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.

Δεν πρόκειται να κλείσω το case. Απλά πλέον αγανάκτησα με την συμπεριφορά τους.

Το μόνο που φοβούνται είναι ότι το paypal θα τους κάνει banned με την συμπεριφορά τους

επειδή τους έστειλα την αλληλογραφία τριών μηνών...

Link to comment
Share on other sites

παιδια ας μας πει καποιος απο που να ξεκινησω να κανω root και πως και ποια ρομ να βαλω γιατι βλεπω σε μερικα ποστ 1441 1437 1447

ας βγεια καποιος να μας πει ξεκαθαρα ποιον οδηγο να ακολουθησο ο οποιος τον εχει δοκιμασει εχουμε μπερδευτη εδω

Link to comment
Share on other sites

παιδια ας μας πει καποιος απο που να ξεκινησω να κανω root και πως και ποια ρομ να βαλω γιατι βλεπω σε μερικα ποστ 1441 1437 1447

ας βγεια καποιος να μας πει ξεκαθαρα ποιον οδηγο να ακολουθησο ο οποιος τον εχει δοκιμασει εχουμε μπερδευτη εδω

τώρα είδα και τα pm σου.

Κάνε το όπως περιγράφω στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5843833#post5843833

Link to comment
Share on other sites

τώρα είδα και τα pm σου.

Κάνε το όπως περιγράφω στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5843833#post5843833

αυτα τα εχω κατεβασει τα εχω κανει ολα αυτο ποθ κατεβασα https://mega.co.nz/#!WM4yWaQL!IuWVkjZtbu7mxQ0tr-w1IdNoXprCgqDhPFPXaJfZEyY τι το κανω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...