Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλες την rom που σου είπα?

οχι αλλα έβαλα την εφαρμογη που είπες στον αλλο, το lenovoContactsProvider και κομπλέ η αναγνώριση.Αν είναι να διορθωθούν τα άλλα αξίει να την περάσω την ρομ(σε κανα δυο μέρες γτ τώρα πνίγομαι)

Link to comment
Share on other sites

 

...................................... (γνωρίζω ήδη από το διάβασμα πως θα τους ζητήσω root & install την rom του post 2114)

Την rom αυτή την έχει το Vickmall. Απ' αυτούς την πήρα και την μετέτρεψα για να μπορεί να περαστεί από το TWRP. Οι υπόλοιποι δεν ξέρω τι βάζουν αυτή τη στιγμή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οχι αλλα έβαλα την εφαρμογη που είπες στον αλλο, το lenovoContactsProvider και κομπλέ η αναγνώριση.Αν είναι να διορθωθούν τα άλλα αξίει να την περάσω την ρομ(σε κανα δυο μέρες γτ τώρα πνίγομαι)

ε άμα πνίγεσαι......................

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, άρα αν δεν μου την βάλουν αυτοί θα την περάσω εγώ.

 

Για τα άλλα 2 ερωτήματά μου έχει κανείς κάποιο σχόλιο?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ρωτησεις απο πριν το καθενα αν εχει στοκ. Το efox (=coolicool) και το geekbuying εχουν Ευρώπη.

Μιλησε εδω στο topic του vickmall, κάποιος ειχε παρει 2 κομματια και του σφυριξαν οτι κατι μπορεί να γινει (μην περιμένεις πολλα πράγματα)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, οπότε στέλνω μηνύματα σε όλους με την σειρά για το αν έχουν στην Ευρώπη και τι τιμή μπορούν να μου κάνουν για 2.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..Εχω την 1447,και στο antutu καμια φορα που κανω τεστ μου πεταει κατι ακυρα 21.000 -24.000 αντι για 32-33.000...Τυχαινει και σε κανεναν αλλο;
Link to comment
Share on other sites

Πειραζοντας το κινητο προχτες, επελεξα καπου να ειδοποιει οταν εχει φορτισει πληρως.

 

Θελω να το βγαλω, διοτι το φορτιζω το βραδυ και ξυπναω απο το τιμημενο notification. ΑΛΛΑ, ο χαζος δεν μπορω με τιποτα να βρω που ηταν η συγκεκριμενη επιλογη.

 

Καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..Εχω την 1447,και στο antutu καμια φορα που κανω τεστ μου πεταει κατι ακυρα 21.000 -24.000 αντι για 32-33.000...Τυχαινει και σε κανεναν αλλο;
έχεις παρατηρήσει σε τι επιπεδα είναι η μπαταρία σε κάθε περίπτωση?
Link to comment
Share on other sites

Την 1η φορα δεν παρατηρησα,αλλα πριν που μου το ξανακανε ηταν στο 10-15%...Βεβαια το κανε αλλη μια φορα μολις το βαλα στην φορτιση,αλλα μετα απο λιγο,οταν εφτασε κοντα στο 30% επανηλθε στα κανονικα επιπεδα...Μηπως προσπαθει το κινητο να κανει αυτοματα εξοικονομηση ενεργειας οταν ειναι χαμηλα η μπαταρια;
Link to comment
Share on other sites

Την 1η φορα δεν παρατηρησα,αλλα πριν που μου το ξανακανε ηταν στο 10-15%...Βεβαια το κανε αλλη μια φορα μολις το βαλα στην φορτιση,αλλα μετα απο λιγο,οταν εφτασε κοντα στο 30% επανηλθε στα κανονικα επιπεδα...Μηπως προσπαθει το κινητο να κανει αυτοματα εξοικονομηση ενεργειας οταν ειναι χαμηλα η μπαταρια;
είδες τι smart-phone έχεις;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πειραζοντας το κινητο προχτες, επελεξα καπου να ειδοποιει οταν εχει φορτισει πληρως.

 

Θελω να το βγαλω, διοτι το φορτιζω το βραδυ και ξυπναω απο το τιμημενο notification. ΑΛΛΑ, ο χαζος δεν μπορω με τιποτα να βρω που ηταν η συγκεκριμενη επιλογη.

 

Καμια ιδεα;

έχεις το DU battery saver?

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και γω πλεον κατοχος του κινητου.. Εχω βαλει την τελευταια ρομ οπως λεει ο οδηγος εδω παρολο που ημουν εντελως ασχετος απο αυτα (δν ηξερα καν τι ειναι το ρομ). Περιμενα η θηκη που πηρα να το κανει να στεκεται ωστε να βλεπω ταινιες ευκολα αλλα τελικα εκανα την αστοχη αγορα στη θηκη.. Κατα ταλλα παει σφαιρα το κινητο, μονο που σα να μου φανηκε οτι θελει πολλη ωρα για να φορτωσει..
Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερε και ο Vivere με την αλλαγή στην 1447.

Περιμένω την επίσημη ανακοίνωση από τον ίδιο..... :p:p:p

Άκυρο......τπτ δεν έκανε!

Γεια χαρά φίλε μου και σε όλα τα παιδιά! Τελικά αργά το βράδυ πέρασα τη νέα rom που μου παραθέσατε (ήταν η τελευταία έκδοση; ) επιτυχώς με το μόνο πρόβλημα να μην μου αναγνωρίζει την MicroSD αρχικά και μετά στον άδειο φάκελο της sd για να βρω τα Zip αρχεία στην συνέχεια του install όπως και είχα αναφερθεί σε προηγούμενο post μου! Αφού το φλάσαρα επιτυχώς λοιπόν για την ώρα έχω διαπιστώσει κάποια "προβλήματα" που δεν περίμενα να ξαναδώ όπως: ακόμα στα υπομενού να υπάρχουν αγγλικά και στα "θέματα" να εξακολουθούν να υπάρχουν κινέζικα/κινέζικες photos κ.ο.κ. Επίσης το security να παρεμβαίνει όπως για παράδειγμα να μην μου αφήνει να δουλέψει το clean master και να το κλείνει! Γνωρίζει κάποιος να μου πει αν όλα αυτά διορθώνονται και αν ναι τι πρέπει να κάνω; Επίσης πως μπορώ να δω τι rom φοράει το τηλέφωνο γιατί δεν είχα δει και πριν την rom με την οποία "φόραγε" το τηλ όπως μου ήρθε! Το λέω γιατί αν δεν γίνεται να διορθωθούν όλα αυτά μήπως είναι καλύτερα από πριν με την αρχική rom; Δηλαδή τι "κέρδισα" ή τι άλλαξε ουσιαστικά τώρα με το νέο φλασάρισμα γιατί μέχρι στιγμής η διαφορές που είδα είναι ότι: ok μου λειτουργεί στο system update σε σχέση με πριν που δεν λειτουργούσε, αλλαγή της ταπετσαρίας και κάτι "ψιλολογιών" και διαφορετικές αν είδα καλά αλλά και πολύ λιγότερες σε σχέση με πριν!

Ευχαριστώ!

Edited by Vivere
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Εχω παρει το Lenovo A806 .Ειμαι πολυ ευχαρηστιμενος αλλα το προβλημα μου ειναι οτι ειχε μονο κινεζικο manual στην συσκευασια και επειδη ειμαι νεος στο android ψαχνομαι..!! Μηπως ξερει κανεις που μπορω να βρω to manual στα αγγλικα;:worry:Επισης θα ηθελα να ρωτησω, αφου το τηλεφωνο λειτουργει οπως μου το στειλανε γιατι πρεπει να αναβαθμησω την rom;Τι δεν λειτουργει και δεν το καταλαβαινω;:confused:
Link to comment
Share on other sites

Google is your friend

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Εχω παρει το Lenovo A806 .Ειμαι πολυ ευχαρηστιμενος αλλα το προβλημα μου ειναι οτι ειχε μονο κινεζικο manual στην συσκευασια και επειδη ειμαι νεος στο android ψαχνομαι..!! Μηπως ξερει κανεις που μπορω να βρω to manual στα αγγλικα;:worry:Επισης θα ηθελα να ρωτησω, αφου το τηλεφωνο λειτουργει οπως μου το στειλανε γιατι πρεπει να αναβαθμησω την rom;Τι δεν λειτουργει και δεν το καταλαβαινω;:confused:

 

αρχισε να διαβαζεις το θεμα για να δεις τι δεν λειτουργει οπως, αν οχι ολο (που οι περισσοτεροι απο εδω το εχουμε κανει) διαβασε τις 50-60 τελευταιες σελιδες,

 

οπως ειπε και ο συμφορουμιτης google is your friend,ψαξε στο γκουγκλ οτι θες, οπως και youtube

 

 

οσο για τη μουσικη εγω χρησιμοιω το JETAUDIO

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα σας!

Να πω ότι το κινητό έιναι πολύ καλό και η τιμή του ακόμα καλύτερη.Αφού διάβασα όλα το post και αρκετή ώρα μελέτης σε αυτά που εσείς έχετε κάνει και έχετε γράψει (ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ!)΄και αφού πω ότι είναι η πρώτη φορά που αγοράζω από Κίνα θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις:

α. Την 1447 που λέτε από το vickmall (Newest ROM:VIBEUI_V2.0_1447 Version(From 12.12th)την δίνουν και τα αλλα γνωστά κινέζικα sait ή μόνο αυτό.

β. Με την συγκεκριμένη 1447 λύνονται απότι κατάλαβα τα περισσότερα προβλήματα(και αυτό με τις κλήσεις +30) ?

Αρα λοιπόν αν παραγγείλω από το εν λόγω sait θα ζητήσω τα κάτωθι:

α. να είναι root (αυτό από τι κατάλαβα) για να μπορώ να κάνω ότι θέλω με το κινητό.

β. να έχει την 1447 multilanguage rom

γ. να ζητήσω να έχει το playstore

δ. να έχει gapps (αν και δεν έχω καταλάβει τι είναι όποιος έχει την καλοσύνη ας μου εξηγήσει)

ε. να μην βγουν οι κινέζικες εφαρμογές

στ. στα Extra να έχει η παραγγελία tempered glass , μεμβράνη ,θήκη σιλικόνης , σκληρή θήκη της nillkin , ακουστικά ,leather case mofi :p

ζ. περιέχει και το βύσμα για το ρεύμα το οποίο να υποθέσω ότι κάνει για την Ελλάδα?

η.στον τρόπο αποστολής(select Shipping method) να βάλω μέσω Ολλανδίας?

θ.πριν κάνω την παραγγελία μέσω του Chat να κάνω παζάρι για αυτά που ζητάω....:shifty::shifty: ποια θα είναι στα δώρα?

η.ο μέσος χρόνος παραλαβής που είδα είναι δώδεκα μέρες περίπου αλλά οι οδηγοί αγοράς που διάβασα μου έκοψαν τα πόδια :lol::lol::lol:

Αυτά για αρχή και αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει γιατί θα είναι η πρώτη μου προσπάθεια για αγορά μέσω paypal ας μου στειλει κάποιο pm

Edited by KOLES1973
Α!!!Αν κάποιος έχει και κάποιο κουπόνι καλοδεχούμενο!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα σας!

Να πω ότι το κινητό έιναι πολύ καλό και η τιμή του ακόμα καλύτερη.Αφού διάβασα όλα το post και αρκετή ώρα μελέτης σε αυτά που εσείς έχετε κάνει και έχετε γράψει (ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ!)΄και αφού πω ότι είναι η πρώτη φορά που αγοράζω από Κίνα θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις:

α. Την 1447 που λέτε από το vickmall (Newest ROM:VIBEUI_V2.0_1447 Version(From 12.12th)την δίνουν και τα αλλα γνωστά κινέζικα sait ή μόνο αυτό.

β. Με την συγκεκριμένη 1447 λύνονται απότι κατάλαβα τα περισσότερα προβλήματα(και αυτό με τις κλήσεις +30) ?

Αρα λοιπόν αν παραγγείλω από το εν λόγω sait θα ζητήσω τα κάτωθι:

α. να είναι root (αυτό από τι κατάλαβα) για να μπορώ να κάνω ότι θέλω με το κινητό.

β. να έχει την 1447 multilanguage rom

γ. να ζητήσω να έχει το playstore

δ. να έχει gapps (αν και δεν έχω καταλάβει τι είναι όποιος έχει την καλοσύνη ας μου εξηγήσει)

ε. να μην βγουν οι κινέζικες εφαρμογές

στ. στα Extra να έχει η παραγγελία tempered glass , μεμβράνη ,θήκη σιλικόνης , σκληρή θήκη της nillkin , ακουστικά ,leather case mofi :p

ζ. περιέχει και το βύσμα για το ρεύμα το οποίο να υποθέσω ότι κάνει για την Ελλάδα?

η.στον τρόπο αποστολής(select Shipping method) να βάλω μέσω Ολλανδίας?

θ.πριν κάνω την παραγγελία μέσω του Chat να κάνω παζάρι για αυτά που ζητάω....:shifty::shifty: ποια θα είναι στα δώρα?

η.ο μέσος χρόνος παραλαβής που είδα είναι δώδεκα μέρες περίπου αλλά οι οδηγοί αγοράς που διάβασα μου έκοψαν τα πόδια :lol::lol::lol:

Αυτά για αρχή και αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει γιατί θα είναι η πρώτη μου προσπάθεια για αγορά μέσω paypal ας μου στειλει κάποιο pm

Εγω παντως απο Σιγκαπουρη το βαλα να το στειλουν,γιατι σε καποιο αλλο θεμα,ειχα διαβασει για καποιες καθυστερησεις μεσω Ολλανδιας..Αμα κανεις τωρα παραγγελια,λογικα θα σου καθυστερησει λογω αυξημενου φορτου,και ειδικα στο Ελ. Βενιζελος μεχρι να σου παει στα Ελτα.. Απο θηκες πηρα την δερματινη της Νιλκιν,και την εχω λατρεψει..Οσο για τα παζαρια,μονο εναν φορτιστη αυτοκινητου καταφερα να παρω,και αυτον χωρις εξτρα καλωδιο μου τον εστειλαν(μου στειλαν βεβαια και απλη θηκη σιλικονης της Νιλκιν,δεν ξερω αμα ηταν λαθος,ή δωρο)..

Link to comment
Share on other sites

gapps = google - applications..... ελληνιστί το playstore,gmail,google search.....

Πολλές θήκες δεν παραγγέλνεις? Σιλικόνης,η οποία είναι τζάμπα(χρώμα πες τους αλλιώς στέλνουν ότι να'ναι),σκληρή,δερμάτινη....παζάρεψε μια από τις 2 να στην κάνουν δώρο.

Και ο μέσος χρόνος είναι 16 μέρες....για δωράκι,φορτιστής αυτοκινήτου αν το ζητήσεις.

Edited by immortal207
Link to comment
Share on other sites

Δίνω το link για όποιον θέλει να φλασάρει την 1447 του Vickmall. Είναι Multilanguage , Rooted και με εγκατεστημένο το Playstore (Gmail, Maps κλπ δεν υπάρχουν αλλά μπορείτε να τα εγκαταστήσετε από το Playstore) και χωρίς τις άχρηστες κινέζικες εφαρμογές.

Επειδη μου εσπασε τα νευρα πουυ καθε τοσο μετα απο 10δευτερολεπτα ενεργοποιειται η δονηση και ας το εχω στο αθορυβο, θα περασω την 1447. Ελπιζω οντως να εχει λυθει αυτο το προβλημα στην 1447 και να μην την περασω αδικα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη μου εσπασε τα νευρα πουυ καθε τοσο μετα απο 10δευτερολεπτα ενεργοποιειται η δονηση και ας το εχω στο αθορυβο, θα περασω την 1447. Ελπιζω οντως να εχει λυθει αυτο το προβλημα στην 1447 και να μην την περασω αδικα.

 

εγω με την 1447 δεν εχω παρατηρησει κατι, οποτε ελπιζω να φτιαξει

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

Τελικα την περασα την 1447. Ευκολη διαδικασια 5λεπτων αντε 10 με το διαβασμα!

Με την μαμισια ρομ ειχα κανει antutu 33303 και τωρα 33400

2 προβληματακια εχω δει μεχρι τωρα.

Στην προηγουμενη ρομ την μαμισια με διπλο χτυπημα στην οθονη μπορουσα να κλειδωσω και να ξεκλειδωσω το κινητο, τωρα μονο να το ξεκλειδωσω μπορω με αυτον τον τροπο.

Και το δευτερο προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να ορισω πολη στην εφαρμογη καιρου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...