Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

α μιλαμε για εκπτωση...τοτε οπως το εχεις συζητησει με τον υπαλληλο, μπορει ειτε να τα πληρωσεις κανονικα και μετα να σ κανει refund τα λεφτα τα οποια σου αναλογουν .ειτε να σ ανοιξει ενα πλαστο προιον (μου το ειχε κανει το geekbuying) το οποιο να εχει τη σωστη τιμη και εσυ "αγοραζοντας " αυτο να σου βαλει κανονικα τις θηκες που θες , δεν ξεω αν το επιασες:blink::blink:

 

ειναι αναλογα παντως με το πως θα το συζητησεις με τον πελατη

 

Α!!!!Μάλιστα ...τελικά μου εκανε εκπτώτικο κουπόνι για την εν λόγω αγορά και αφαίρεσα το ποσό τελική τιμή 155,44 ευρω (θήκη συλικόνη,scren protector,ακουστικά,mofi leather case,nillkin hard case,ταπούλα για την σκονη για την είσοδο των ακουστικών,stand για το τηλέφωνο,temperred glass)

Link to comment
Share on other sites

και εγώ που την έκανα από εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5826394#post5826394 είναι η ίδια με αυτήν που παρέθεσες στο παλικάρι ή είναι διαφορετική;

 

Προσυπογράφω!!!:wink:

 

Η διαδικασια νομιζω ειναι η ιδια βρε παιδια απλα αλλαζει η ρομ που εχει η πιο τελευταια νομιζω ειναι η V_2.0_1447

Xiaomi redmi note 8 pro 128gb perl white:D
Link to comment
Share on other sites

και εγώ που την έκανα από εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5826394#post5826394 είναι η ίδια με αυτήν που παρέθεσες στο παλικάρι ή είναι διαφορετική;

Kατάφερες και κατέβασες την rom απ' αυτό το link? Γιατί το link είναι γραμμένο λάθος και βγάζει error. Την διαδικασία ακολούθησες απο εκεί αλλά το link της rom από άλλη πηγή. Δεν θυμάμαι αλλά μπορεί να στο είχα δώσει κάποια στιγμή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα!!Προσπαθώ εδώ και καιρό να το κανω root με τις οδηγίες του kandillac, αλλά όταν συνδέω το κινητό με το pc δεν κανει τίποτα, απλά ακούγεται ο ήχος του pc οταν συνδέεις και αποσυνδέεις συσκευή (και ακούγεται συνέχεια)...κάνω κάτι λάθος??εχω windows 8.1, δεν ξέρω αν παίζει καποιο ρόλο...!

Αν το μόνο πρόβλημα σου είναι ότι δεν έχεις πρόσβαση root στο τηλέφωνό σου, δεν πειράζει.

Για ποιο σκοπό το θες το root.?

Είσαι σίγουρος ότι δεν είσαι root?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στ σαιτ τις lenovo γιατι δεν υπαρχει το συγκεκριμενο τηλεφωνο??????

Στο Ευρωπαικό site της lenovo δεν υπάρχει γιατί πολύ απλά δεν κυκλοφορεί επίσημα στην Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

Μετα την ρομ 1447 αν παω να κανω αναβαθμιση στο τηλεφωνο τι θα γινει?(απο το μενου system update)?
Xiaomi redmi note 8 pro 128gb perl white:D
Link to comment
Share on other sites

Μετα την ρομ 1447 αν παω να κανω αναβαθμιση στο τηλεφωνο τι θα γινει?(απο το μενου system update)?

Τώρα η επίσημη αναβάθμιση του A806 είναι στην 1447. Θα σου βγάλει λοιπόν ότι έχεις την τελευταία έκδοση. Αν βγει καινούργια αναβάθμιση και κάνει το system update τότε ,απ 'οσα έχουμε αντιμετωπίσει μέχρι τώρα, α) θα χάσεις το multilanguage , β)θα χάσεις το root, γ)θα χάσεις το TWRP.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε δεν πιεραζουμε το update μεχρι να βγει κατι καινουργιο σε ρομ ,και να την περασουμε εμεις με τον γνωστο τροπο:rolleyes:

Και κατι αλλο εσβησα τις εφαρμογες du booster και du battery πιστευω οτι ειναι αχρηστες τι λες?

Xiaomi redmi note 8 pro 128gb perl white:D
Link to comment
Share on other sites

Οποτε δεν πιεραζουμε το update μεχρι να βγει κατι καινουργιο σε ρομ ,και να την περασουμε εμεις με τον γνωστο τροπο:rolleyes:

Και κατι αλλο εσβησα τις εφαρμογες du booster και du battery πιστευω οτι ειναι αχρηστες τι λες?

Κι εγώ τις έχω κάνει freeze. Αλλά και εντελώς να τις βγάλεις αυτές δεν υπάρχει θέμα. Τώρα αν είναι άχρηστες ή όχι, αυτό είναι υποκειμενικό.

Link to comment
Share on other sites

Πως να διορθώσετε την εμφάνιση των ελληνικών fonts στις ειδοποιήσεις ?? ρε παιδιά το έκανα update και μου εξαφάνισε το βελάκι που στο Font και έτσι δεν μπορώ να το επιλέξω(Roboto-regular) για να αλλάξω γραμματοσειρά και να φαίνονται όλα κομπλέ!! κανεις καμια ιδέα?

βρες το theme center στην διαχείριση εφαρμογών και πάτα κατάργηση εγκατάστασης ενημερώσεων. Μετά εγκατέστησε το https://www.dropbox.com/s/14s7eyjg4ppjpnp/com.lenovo.themecenter.apk?dl=0 .

Όταν ξανανοίξεις το theme center θα σου βγάλει μήνυμα για update, το οποίο θα αγνοήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά εμφάνισε το security της Lenovo το μήνυμα οτι το clean master είναι ιος !!!!!! Καμμιά ιδέα? Ισχύει?

http://i.imgur.com/XmnuRmL.png

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά εμφάνισε το security της Lenovo το μήνυμα οτι το clean master είναι ιος !!!!!! Καμμιά ιδέα? Ισχύει?

http://i.imgur.com/XmnuRmL.png

εγώ το έχω απεγκαταστησει και έχω βάλει αυτο του playstore

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φορές όταν μιλάω τηλ για κάποια δευτερόλεπτα δεν μακουνε καθόλου,και ύστερα από λίγο στρώνει. Έχεις κάνεις κανένα θέμα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μολις μου ηρθε το τηλεφωνο και εμενα απο minideal εχει πανω την V2.0_9432_st να την αφησω η να περασω την τελευταια 1447_st ?

το εχω παραγγείλει και εγω απο το ιδιο site και ακομα το περιμενω.... ποσες μερες εκανε να σου ερθει?

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος και γω με ρομ 9432 αν μπορει καποιος ας μας πει εναν εγκυρο οδηγο και λινκ να κατεβασω την ρομ 1437 multilang κ να το κανουμε εμεις μιας και η σελιδες ειναι 160 και δεν μπορεσα βα βγαλω χιλια συγνωμη
Link to comment
Share on other sites

Oι οδηγοι ειναι παντα στην πρωτη σελιδα. Και το link της ρομ στην προηγουμενη σελιδα..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος και γω με ρομ 9432 αν μπορει καποιος ας μας πει εναν εγκυρο οδηγο και λινκ να κατεβασω την ρομ 1437 multilang κ να το κανουμε εμεις μιας και η σελιδες ειναι 160 και δεν μπορεσα βα βγαλω χιλια συγνωμη

ή θα το κάνεις έτσι --> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5825033#post5825033

 

ή αν το κάνεις με το SP flash tool ..έτσι --> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5843833#post5843833

Link to comment
Share on other sites

το εχω παραγγείλει και εγω απο το ιδιο site και ακομα το περιμενω.... ποσες μερες εκανε να σου ερθει?

 

Καλημερα παραγγελεια εκανα στις 4Δεκ και μου ηρθε χθες 20μερες δηλαδη

Xiaomi redmi note 8 pro 128gb perl white:D
Link to comment
Share on other sites

Πω δεν το πιστευω, εκλεισε και το δικο μου στο αεροδρομιο, 14 μερες μεσα σε γιορτες (SG, vickmall). Αμα δεν ηταν Χριστουγεννα, μεχρι την Παρασκευη θα ερχοταν χαρτι. Τωρα για να δουμε μεχρι την πρωτοχρονια..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Όσο το χειρίζεσαι τόσο σου γεννιούνται απορίες εσείς έχετε και το security και το dr.safty;
Xiaomi redmi note 8 pro 128gb perl white:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σήμερα το παρέλαβα για μια φίλη, με πέρασμα της 1437 δεν θα έχουμε πρόβλημα με

επαφές στα ελληνικά και με τα fonts;

Link to comment
Share on other sites

Όσο το χειρίζεσαι τόσο σου γεννιούνται απορίες εσείς έχετε και το security και το dr.safty;

Εγώ προσωπικά το Dr safety το έσβησα. Ποιος ο λόγος ύπαρξης του?

Καλησπέρα, σήμερα το παρέλαβα για μια φίλη, με πέρασμα της 1437 δεν θα έχουμε πρόβλημα με

επαφές στα ελληνικά και με τα fonts;

Και γιατί δεν βάζεις την 1447 multilanguage που βγήκε τώρα τελευταία και είναι Super?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασια νομιζω ειναι η ιδια βρε παιδια απλα αλλαζει η ρομ που εχει η πιο τελευταια νομιζω ειναι η V_2.0_1447
Συγνώμη, δεν το διευκρίνισα καλά... για την rom εννοούσα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kατάφερες και κατέβασες την rom απ' αυτό το link? Γιατί το link είναι γραμμένο λάθος και βγάζει error. Την διαδικασία ακολούθησες απο εκεί αλλά το link της rom από άλλη πηγή. Δεν θυμάμαι αλλά μπορεί να στο είχα δώσει κάποια στιγμή.

Έχεις δίκιο λάθος link σου έδωσα. Αυτό ήταν το σωστό και από αυτό την κατέβασα ---> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5833728#post5833728 που μάλιστα κιόλας εσύ μου είχες δώσει αφού η πρώτη δεν δούλευε! Τελικά είναι και η ίδια rom που πρότεινες στο παλικάρι όποτε μου λύθηκε και η απορία!:)
Link to comment
Share on other sites

εμείς που έχουμε την 9432 όταν περάσουμε την 1447 θα πρέπει να γίνει φορματ στο κινητό και να χαθούν όλα? Τι διαφορές υπάρχουν μεταξύ τους?

 

εμείς που έχουμε την 9432 όταν περάσουμε την 1447 θα πρέπει να γίνει φορματ στο κινητό και να χαθούν όλα? Τι διαφορές υπάρχουν μεταξύ τους?

Τέλος θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς καμία ρυθμίση για να μην σταματάει να λειτουργεί το wifi όταν μπαίνει το κινητό σε αδράνεια και γιατί μου εξαφανιζονται οι ειδοποιήσεις από το toolbar του κινητου πχ με το clean Master χάνεται το toolbar

 

Καλές γιορτές να έχετε όλοι χρόνια πολλά με υγεία και ότι επιθυμει ο καθένας!!

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χρόνια πολλά σε όλους με υγεία. Το τηλέφωνο μας τελικά είναι φοβερό σε όλα του, είναι το καλύτερο, και σε αυτή την τιμή είναι τζάμπα. Ξεπερνά ακόμα και το Value For money.
Xiaomi redmi note 8 pro 128gb perl white:D
Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!! ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΠΟΛΛΑΠΛΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟ LENOVO ΜΑΣ!!!!! :up::dance:
*Ο γνωστικός άνθρωπος αναγνωρίζει τον αμαθή, γιατί υπήρξε κι ο ίδιος αμαθής. Αντίθετα, ο αμαθής δεν αναγνωρίζει τον γνωστικό, γιατί αυτός ο ίδιος δεν υπήρξε ποτέ γνωστικός* . (Σενέκας) .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...