Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβώς και εγώ το ίδιο. Δεν βρίσκω ούτε τον φάκελο "System" ούτε κατ επέκταση τον φάκελο "Fonts" μέσα από τον file explorer του τηλεφώνου αλλά ούτε και από το PC που το έχω συνδεδεμένο με αυτό. Επίσης μέσα από το κινητό έβαλα και την εμφάνιση κρυφών αλλά πάλι τίποτα! Ο φίλος thrylos_gate7 "ξεκόλλησε" από αυτό αλλά δεν είπε πως..;

 

Δοκίμασε κι έναν Third-party explorer, όπως o ES File Explorer

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κι έναν Third-party explorer, όπως o ES File Explorer
Και με αυτό τα ίδια, δεν μου εμφανίζει ούτε το "System" ούτε το "Fonts" ακόμα και με την επιλογή στο "ΟΝ" για την εμφάνιση κρυφών φακέλων...
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς και εγώ το ίδιο. Δεν βρίσκω ούτε τον φάκελο "System" ούτε κατ επέκταση τον φάκελο "Fonts" μέσα από τον file explorer του τηλεφώνου αλλά ούτε και από το PC που το έχω συνδεδεμένο με αυτό. Επίσης μέσα από το κινητό έβαλα και την εμφάνιση κρυφών αλλά πάλι τίποτα! Ο φίλος thrylos_gate7 "ξεκόλλησε" από αυτό αλλά δεν είπε πως..;

Καλησπερα και απο εμενα

Πρεπει να εχετε κατεβασει το προγραμμα αυτο για να δειτε τα αρχεια σας απο το κινητο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.estrongs.android.pop αυτο το προγραμμα δειχνει στο βιντεο που σας λεει πως να αλλαξετε την γραμματοσειρα

Edited by andreasA806
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα

Πρεπει να εχετε κατεβασει το προγραμμα αυτο για να δειτε τα αρχεια σας απο το κινητο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.estrongs.android.pop αυτο το προγραμμα δειχνει στο βιντεο που σας λεει πως να αλλαξετε την γραμματοσειρα

Μα αυτό ακριβώς έγραψα από πάνω... πως το δοκίμασα και με το ES File Explorer και πάλι τα ίδια!
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς και εγώ το ίδιο. Δεν βρίσκω ούτε τον φάκελο "System" ούτε κατ επέκταση τον φάκελο "Fonts" μέσα από τον file explorer του τηλεφώνου αλλά ούτε και από το PC που το έχω συνδεδεμένο με αυτό. Επίσης μέσα από το κινητό έβαλα και την εμφάνιση κρυφών αλλά πάλι τίποτα! Ο φίλος thrylos_gate7 "ξεκόλλησε" από αυτό αλλά δεν είπε πως..;

 

Εβαλα τον es file explorer και πλεον εβλεπα τους φακελους. Αν δεις στο βιντεο ενα σημειο κλειδι ειναι οτι επιλεγει τα κρυφα αρχεια να ειναι ορατα. Ισως για αυτο δεν τα βλεπεις.

 

Επειτα εβαλα τον theme center που ανεβασε ο kandilak εδω

Με αυτή την έκδοση θα κάνεις
βλέποντας το βίντεο από το 1:02 και μετά

 

και εκανα το

 

Θα πας διαχείριση εφαρμογών, θα βρεις το theme center και θα κάνεις καταργηση εγκαταστασης ενημερώσεων. Μετά θα εγκαταστήσεις το theme center από το link που σου έδωσα πριν και δεν θα κάνεις update. Θα δεις το βίντεο
από το 1:02 και μετά.

 

οπου μετα λειτουργησαν ολα ακριβως οπως επρεπε.

 

Επιπλεον με την ευκαιρια να πω οτι απο εχτες ειχα διαφορες ειδοποιησεις οποτε επιβεβαιωνω οτι το προβλημα λυθηκε.

 

Ο δικος μας τι V/ MAH γραφει?

 

1000mah αρα θελει 2.5 ωρες.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τον es file explorer και πλεον εβλεπα τους φακελους. Αν δεις στο βιντεο ενα σημειο κλειδι ειναι οτι επιλεγει τα κρυφα αρχεια να ειναι ορατα. Ισως για αυτο δεν τα βλεπεις.

 

Επειτα εβαλα τον theme center που ανεβασε ο kandilak εδω

Δεν ήξερα πως χρειαζόταν τον Es επειδή δεν είχε αναφερθεί ο συγκεκριμένος expolrer... Τώρα εγώ που έκανα το ανάποδο και δεν μου εμφανίζονται ούτε με το Es File Explorer (επαναλαμβάνω πως έβαλα "ON" την εμφάνιση κρυφών φακέλων); Δηλαδή πρώτα εγκατέστησα το Theme Center.:( Edited by Vivere
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα πως χρειαζόταν τον Es επειδή δεν είχε αναφερθεί ο συγκεκριμένος expolrer... Τώρα εγώ που έκανα το ανάποδο και δεν μου εμφανίζονται ούτε με το Es File Explorer (επαναλαμβάνω πως έβαλα "ON" την εμφάνιση κρυφών φακέλων); Δηλαδή πρώτα εγκατέστησα το Theme Center.:(

Θα πας διαχείριση εφαρμογών, θα βρεις το theme center και θα κάνεις καταργηση εγκαταστασης ενημερώσεων. Μετά θα εγκαταστήσεις το theme center από αυτό το link και δεν θα κάνεις update. Θα δεις το βίντεο

από το 1:02 και μετά. Θα χρησιμοποιήσεις τα προγράμματα που φαίνονται στο βίντεο.
Link to comment
Share on other sites

1)Εσύ γιατί το διάλεξες?Έτσι στην τύχη?Μάλλον κάτι πρέπει να διάβασες.

2)Έφτασε στο 100% η φόρτιση?Αν ναι,βγάλτο από την πρίζα....

3)Αν μας δέιξεις από που το πήρες,ίσως βγάλουμε άκρη!

 

1)Διαβαζα τα spec του για αυτο το διαλεξα

2.Δεν εχει ερθει ακομα γιαυτο ρωταω

3. Απο το EBAY το πηρα

Link to comment
Share on other sites

Θα πας διαχείριση εφαρμογών, θα βρεις το theme center και θα κάνεις καταργηση εγκαταστασης ενημερώσεων. Μετά θα εγκαταστήσεις το theme center από αυτό το link και δεν θα κάνεις update. Θα δεις το βίντεο
από το 1:02 και μετά. Θα χρησιμοποιήσεις τα προγράμματα που φαίνονται στο βίντεο.
Μόλις το έκανα επιτυχώς και από την αρχή προσεκτικά! Δεν ήταν λάθος η σειρά που το είχα κάνει, απλά αναγκαστικά ήθελε το Es File Explorer και το λάθος που έκανα δεν ήταν πως ήθελε αλλαγή δηλαδή στο να βάλω στο "ON" στην εμφάνιση κρυφών φακέλων ή αρχείων αλλά για να βρω τους φακέλους όπως το "System" έπρεπε πάνω να αλλάξω το "Τοπικό" στην "Συσκευή".

Μόνη απορία τώρα είναι πως δεν κάνω ούτε τώρα update στο Theme Center και αν όχι στην ενημέρωση ο λόγος είναι πως θα χαθεί το συγκεκριμένο font; Ευχαριστώ!

Edited by Vivere
Link to comment
Share on other sites

Το SuperSU και το superuser κάνουν την ίδια δουλειά, αλλά προτείνω το SuperSU. Όταν το φλασαρεις θα αντικαταστήσει την οποία su εφαρμογή έχεις.

Σε ευχαριστω.

Δουλεψε.

Το παλιο εικονιδιο Superuser παραμενει, δεν μπορω να βρω τροπο να το διαγραψω (υποθετω επειδη ηταν προεγκατεστημενο με την ROM).

Υπαρχει τροπος διαγραφης ή να το αφήσω ως εχει?

Ευχαριστω ξανα

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω.

Δουλεψε.

Το παλιο εικονιδιο Superuser παραμενει, δεν μπορω να βρω τροπο να το διαγραψω (υποθετω επειδη ηταν προεγκατεστημενο με την ROM).

Υπαρχει τροπος διαγραφης ή να το αφήσω ως εχει?

Ευχαριστω ξανα

Πως εγκατέστησες το SuperSU? Κανονικά δεν θα πρεπε να υπάρχει το superuser.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, ενδιαφερομαι για την συσκευη και θα ηθελα να μαθω την ποιοτητα του gps. Ειστε ευχαριστημενοι; Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έκανα επιτυχώς και από την αρχή προσεκτικά! Δεν ήταν λάθος η σειρά που το είχα κάνει, απλά αναγκαστικά ήθελε το Es File Explorer και το λάθος που έκανα δεν ήταν πως ήθελε αλλαγή δηλαδή στο να βάλω στο "ON" στην εμφάνιση κρυφών φακέλων ή αρχείων αλλά για να βρω τους φακέλους όπως το "System" έπρεπε πάνω να αλλάξω το "τοπικό" στην "Συσκευή".

Μόνη απορία τώρα είναι πως δεν κάνω ούτε τώρα update στο Theme Center και αν όχι στην ενημέρωση ο λόγος είναι πως θα χαθεί το συγκεκριμένο font; Ευχαριστώ!

To font δεν θα χαθεί αλλά αν κάνεις update δεν θα μπορείς να κάνεις την ίδια διαδικασία (αν θες να αλλάξεις font πχ) γιατί στο συγκεκριμένο update έχει αυτό το πρόβλημα. Αργότερα μπορεί να βγάλουν άλλο που να το διορθώνουν.

Link to comment
Share on other sites

To font δεν θα χαθεί αλλά αν κάνεις update δεν θα μπορείς να κάνεις την ίδια διαδικασία (αν θες να αλλάξεις font πχ) γιατί στο συγκεκριμένο update έχει αυτό το πρόβλημα. Αργότερα μπορεί να βγάλουν άλλο που να το διορθώνουν.
Άρα για την ώρα προτείνεις να μην κάνω ενημέρωση...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, ενδιαφερομαι για την συσκευη και θα ηθελα να μαθω την ποιοτητα του gps. Ειστε ευχαριστημενοι; Ευχαριστω

Το GPS δουλεύει μια χαρά και συνδέεται γρήγορα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πως εγκατέστησες το SuperSU? Κανονικά δεν θα πρεπε να υπάρχει το superuser.

 

Flash tool, περασα το tw... Μετα superuser στο root και install απο recovery menu

Restart.

Μονο το icon υπάρχει... Απο το playstore λεει εγκατασταση οχι ενημερωση (του clockworkmod).

Στο rootapp delete δεν το βλεπω ουτε στο system app remover.

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Από το link2sd απεγκατέστησα το κινέζικο clean master και πέρασα το clean master από το playstore. Υπάρχει περίπτωση να έχω κάνα πρόβλημα; Μέχρι στιγμής πάντως δεν είδα κάτι και το clean master που κατέβασα μου δουλεύει άψογα...
Link to comment
Share on other sites

Είσαι άπαιχτος :clap:

 

????????????? Τέλος πάντων το πήρα απο αυτόν τον seller

 

http://www.ebay.com/itm/LENOVO-A8-A806-MT6592-6590-1-7GHz-5-HD-Screen-2GB-16GB-Android-LTE-4G-White-/171571067304?pt=AU_Mobile_Phones&hash=item27f26eb9a8

 

Αυτο ακριβως ειναι το απο πανω

Link to comment
Share on other sites

Aυτη την εικονα που εχουν στο display στα site με τη χρυση πανοπλια, την εχει μεσα το κινητο;;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά.Είμαστε με την 1447 multilanguage,σήμερα με καλέσανε και με το που χτύπησε ο ήχος κλίσης έκανε επανεκκίνηση ,το τηλέφωνο της γυναίκας μου προχτές έκανε επανεκκίνηση στα καλά του καλού .Το έπαθε και κάποιος άλλος???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά.Είμαστε με την 1447 multilanguage,σήμερα με καλέσανε και με το που χτύπησε ο ήχος κλίσης έκανε επανεκκίνηση ,το τηλέφωνο της γυναίκας μου προχτές έκανε επανεκκίνηση στα καλά του καλού .Το έπαθε και κάποιος άλλος???

Και οι δύο έχετε A806 με την 1447 multilanguage? Υπάρχει κάτι που έχετε προσθέσει - αφαιρέσει στην rom?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...