Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το link2sd ειναι εφαρμογή που κυριως μεταφερει πραγματα στην εξωτερικη καρτα, δεν ειναι security. Δοκιμασε, ψαξε και ο,τι ειναι το λύνουμε, μη γεμίζουμε με λεπτομέρειες..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

1. για να μην την κατεβάσω την εφαρμογή ακόμα, αν γίνεται για να καταλάβω πρώτα... το link2sd είναι άλλο security και αν ναι, να το προτιμήσω από το υπάρχων του 1447 ή θα μου κάνει freeze όπως είπες το υπάρχων security ώστε να μην μου μπλοκάρει ας πούμε το clean master που κάνει τώρα..;

Με αυτή την εφαρμογή θα κάνεις freeze το security. Πως το security σου μπλοκάρει το clean master? Σε ποια λειτουργία του? Το security είναι η εφαρμογή ασφάλειας της lenovo και μπορεί να ελέγχει τι πρόσβαση μπορεί να έχει κάθε εφαρμογή στα δεδομένα σου και τις λειτουργίες του τηλεφώνου. Επίσης παρέχει λειτουργίες προστασίας σε περίπτωση κλοπής και προστασίας δεδομένων. Μπορείς να την κάνεις freeze αν σ'ενοχλεί. Αν προσπαθήσεις να την απεγκαταστήσεις , στην επόμενη επαννεκκίνηση θα είναι πάλι εκεί γιατί υπάρχει script που το επανεγκαθιστά .
Link to comment
Share on other sites

μπορω να ξαναεγκαταστησω την 32??
Αν την είχες κάνει backup (δηλαδή την έχεις ακόμα) και με την κατάλληλη εφαρμογή (νομίζω την TWRP) κάνεις restore και είσαι ok!
Link to comment
Share on other sites

μπορω να ξαναεγκαταστησω την 32??

 

Έσυ τώρα θα πρέπει να εγκαταστήσεις την 1447 multilanguage με το Sp flash tool. Την κατεβάζεις από το https://mega.co.nz/#F!fMRiBQJK!liawKHGrtyMLIYgvdqGUZQ μαζί και το Sp flash tool.

Πριν ξεκινήσεις την διαδικασία εγκατέστησε τους Lenovo drivers με το https://dl.dropboxusercontent.com/u/3724021/LENOVO%20A806/LenovoUsbDriver_autorun_1.0.9.exe

Αφού τους εγκαταστήσεις, κλέισε το τηλέφωνο, βγάλε την μπαταρία, και με βγαλμένη την μπαταρία σύνδεσε το τηλέφωνο στο PC. Περίμενε να γίνει εγκατάσταση νέου υλικού. Μετά αποσύνδεσε το τηλέφωνο από το PC αλλά μην βάλεις την μπαταρία.

Μετά το τι θα κάνεις με αυτά τα αρχεία θα το δεις στο παρακάτω βίντεο, το οποίο δείχνει την διαδικασία μέχρι την στιγμή που θα πρέπει να συνδέσεις το τηλέφωνο (χωρίς μπαταρία) στο PC (δεν το προχώρησα γιατί δεν ήθελα να φλασάρω το τηλέφωνο μου. Αν έχεις στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου αρχεία που τα χρειάζεσαι θα πρέπει να τα αντιγράψεις σε άλλο δίσκο.

Όταν συνδέσεις το τηλέφωνο σου με το PC θα ξεκινήσει το φλασάρισμα της rom. Επειδή δεν ξέρω αν κολλήσει κάπου η διαδικασία σε σένα πριν ξεκινήσεις στείλε μου PM ώστε να είμαι διαθέσιμος για να σε βοηθήσω περαιτέρω αν χρειαστεί.

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου kandilak.

Σκοπός αυτού του μηνύματος μου, δεν είναι η αναζήτηση κάποιας βοήθειας από εσένα αλλά να πως να το πω... θα ήθελα να σε επαινέσω και να σε ευχαριστήσω για την άψογη συμπεριφορά σου στο θέμα, την απίστευτη βοήθεια που απλόχερα προσφέρεις και την ευγένειά σου.

ΔΕ σε ξέρω προσωπικά, αλλά μου έχεις κάνει τόσο καλή/θετική εντύπωση που δε μπόρεσα παρά να σου γράψω αυτές τις λίγες γραμμές.

Μπράβο ρε παλικάρι, πάντα έτσι...

 

Με εκτίμηση,

Μιχάλης

 

Έσυ τώρα θα πρέπει να εγκαταστήσεις την 1447 multilanguage με το Sp flash tool. Την κατεβάζεις από το https://mega.co.nz/#F!fMRiBQJK!liawKHGrtyMLIYgvdqGUZQ μαζί και το Sp flash tool.

Πριν ξεκινήσεις την διαδικασία εγκατέστησε τους Lenovo drivers με το https://dl.dropboxusercontent.com/u/3724021/LENOVO%20A806/LenovoUsbDriver_autorun_1.0.9.exe

Αφού τους εγκαταστήσεις, κλέισε το τηλέφωνο, βγάλε την μπαταρία, και με βγαλμένη την μπαταρία σύνδεσε το τηλέφωνο στο PC. Περίμενε να γίνει εγκατάσταση νέου υλικού. Μετά αποσύνδεσε το τηλέφωνο από το PC αλλά μην βάλεις την μπαταρία.

Μετά το τι θα κάνεις με αυτά τα αρχεία θα το δεις στο παρακάτω βίντεο, το οποίο δείχνει την διαδικασία μέχρι την στιγμή που θα πρέπει να συνδέσεις το τηλέφωνο (χωρίς μπαταρία) στο PC (δεν το προχώρησα γιατί δεν ήθελα να φλασάρω το τηλέφωνο μου. Αν έχεις στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου αρχεία που τα χρειάζεσαι θα πρέπει να τα αντιγράψεις σε άλλο δίσκο.

Όταν συνδέσεις το τηλέφωνο σου με το PC θα ξεκινήσει το φλασάρισμα της rom. Επειδή δεν ξέρω αν κολλήσει κάπου η διαδικασία σε σένα πριν ξεκινήσεις στείλε μου PM ώστε να είμαι διαθέσιμος για να σε βοηθήσω περαιτέρω αν χρειαστεί.

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου kandilak.

Σκοπός αυτού του μηνύματος μου, δεν είναι η αναζήτηση κάποιας βοήθειας από εσένα αλλά να πως να το πω... θα ήθελα να σε επαινέσω και να σε ευχαριστήσω για την άψογη συμπεριφορά σου στο θέμα, την απίστευτη βοήθεια που απλόχερα προσφέρεις και την ευγένειά σου.

ΔΕ σε ξέρω προσωπικά, αλλά μου έχεις κάνει τόσο καλή/θετική εντύπωση που δε μπόρεσα παρά να σου γράψω αυτές τις λίγες γραμμές.

Μπράβο ρε παλικάρι, πάντα έτσι...

 

Με εκτίμηση,

Μιχάλης

Να 'σαι καλά φίλε μου.....σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω καποια accesories του κινητου που παζαρευω και μου τα κανει η selina καλυτερη τιμή θα τα βάλω στο καλάθι μου και θα τραβήξει εκείνη αναλογα τα λεφτα από την πιστοτικη ?Εγώ εν το μεταξύ θέλω να πληρώσω μέσω playpal
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω καποια accesories του κινητου που παζαρευω και μου τα κανει η selina καλυτερη τιμή θα τα βάλω στο καλάθι μου και θα τραβήξει εκείνη αναλογα τα λεφτα από την πιστοτικη ?Εγώ εν το μεταξύ θέλω να πληρώσω μέσω playpal

 

απλα θα στα βαλει στο κουτι της παραγγελιας

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

απλα θα στα βαλει στο κουτι της παραγγελιας[/

Ναι στο κουτί θα τα βάλει ...το ζήτημα είναι ότι μου κανει καλύτερη τιμή στις θήκεσ (2 $ κατω στην κάθε μία )για παράδειγμα

όταν όμως επιλεγω το κινητό και από κάτω λεέι και τις θηκες και τα δώρα και επιλέγω τις θήκες που θα παραγγείλω εκεί έχει τις τιμές τις κανονικές .Στην συνέχεια πάω να κάνω την αγορά μέσω paypal και εκει μου χρεώνει την τιμή την κανονική.Ο κινεζοσ λειπόν αφου΄εγω έχω πει μαζι του sto Chat καλύτερη τιμή που θα μου την κανει (θα τραβηξει λιγότερα λεφτα από την κάρτα??)

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να μου προτείνεται κάποια καλή κάρτα μνήμης για το κινητό ?

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μολις μου ηρθε το τηλεφωνο και εμενα απο minideal εχει πανω την V2.0_9432_st να την αφησω η να περασω την τελευταια 1447_st ?
Xiaomi redmi note 8 pro 128gb perl white:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μολις μου ηρθε το τηλεφωνο και εμενα απο minideal εχει πανω την V2.0_9432_st να την αφησω η να περασω την τελευταια 1447_st ?

Προτείνω αυτή --> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5825033#post5825033

Link to comment
Share on other sites

Ξεκιναω να την περναω αμεσα φιλε μου (εχω διαβασει τοσα και τοσα εδω μεσα για εσενα εισαι MASTER!!!!)
Xiaomi redmi note 8 pro 128gb perl white:D
Link to comment
Share on other sites

απλα θα στα βαλει στο κουτι της παραγγελιας[/

Ναι στο κουτί θα τα βάλει ...το ζήτημα είναι ότι μου κανει καλύτερη τιμή στις θήκεσ (2 $ κατω στην κάθε μία )για παράδειγμα

όταν όμως επιλεγω το κινητό και από κάτω λεέι και τις θηκες και τα δώρα και επιλέγω τις θήκες που θα παραγγείλω εκεί έχει τις τιμές τις κανονικές .Στην συνέχεια πάω να κάνω την αγορά μέσω paypal και εκει μου χρεώνει την τιμή την κανονική.Ο κινεζοσ λειπόν αφου΄εγω έχω πει μαζι του sto Chat καλύτερη τιμή που θα μου την κανει (θα τραβηξει λιγότερα λεφτα από την κάρτα??)

 

α μιλαμε για εκπτωση...τοτε οπως το εχεις συζητησει με τον υπαλληλο, μπορει ειτε να τα πληρωσεις κανονικα και μετα να σ κανει refund τα λεφτα τα οποια σου αναλογουν .ειτε να σ ανοιξει ενα πλαστο προιον (μου το ειχε κανει το geekbuying) το οποιο να εχει τη σωστη τιμη και εσυ "αγοραζοντας " αυτο να σου βαλει κανονικα τις θηκες που θες , δεν ξεω αν το επιασες:blink::blink:

 

ειναι αναλογα παντως με το πως θα το συζητησεις με τον πελατη

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξεχασα να γραψω το zip της νεας ρομ μεσα στην καρτα μνημης,και εχω φτασει στο βημα 9 τι κανω τωρα ??????? Edited by AIWA
Xiaomi redmi note 8 pro 128gb perl white:D
Link to comment
Share on other sites

Ή επανεφερε την εικονα της ρομ που μολις πηρες στο προηγούμενο βημα και ξανακανε τη διαδικασια (δλδ κάνεις restore μεσα στο μενου TWRP) ή βγαλε την καρτα και περνα το αρχειο zip απο υπολογιστή. Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Πως να διορθώσετε την εμφάνιση των ελληνικών fonts στις ειδοποιήσεις ?? ρε παιδιά το έκανα update και μου εξαφάνισε το βελάκι που στο Font και έτσι δεν μπορώ να το επιλέξω(Roboto-regular) για να αλλάξω γραμματοσειρά και να φαίνονται όλα κομπλέ!! κανεις καμια ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα με το ροοτ και την νεα romV2.0_1447 multilang ευχαριστω πολυ ολα τα παιδια που με βοηθησαν !!!!
Xiaomi redmi note 8 pro 128gb perl white:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!Προσπαθώ εδώ και καιρό να το κανω root με τις οδηγίες του kandillac, αλλά όταν συνδέω το κινητό με το pc δεν κανει τίποτα, απλά ακούγεται ο ήχος του pc οταν συνδέεις και αποσυνδέεις συσκευή (και ακούγεται συνέχεια)...κάνω κάτι λάθος??εχω windows 8.1, δεν ξέρω αν παίζει καποιο ρόλο...!
Link to comment
Share on other sites

και εγώ που την έκανα από εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5826394#post5826394 είναι η ίδια με αυτήν που παρέθεσες στο παλικάρι ή είναι διαφορετική;

 

Γεια σου kandilak.

Σκοπός αυτού του μηνύματος μου, δεν είναι η αναζήτηση κάποιας βοήθειας από εσένα αλλά να πως να το πω... θα ήθελα να σε επαινέσω και να σε ευχαριστήσω για την άψογη συμπεριφορά σου στο θέμα, την απίστευτη βοήθεια που απλόχερα προσφέρεις και την ευγένειά σου.

ΔΕ σε ξέρω προσωπικά, αλλά μου έχεις κάνει τόσο καλή/θετική εντύπωση που δε μπόρεσα παρά να σου γράψω αυτές τις λίγες γραμμές.

Μπράβο ρε παλικάρι, πάντα έτσι...

 

Με εκτίμηση,

Μιχάλης

Προσυπογράφω!!!:wink:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...