Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έσυ τώρα θα πρέπει να εγκαταστήσεις την 1447 multilanguage με το Sp flash tool. Την κατεβάζεις από το https://mega.co.nz/#F!fMRiBQJK!liawKHGrtyMLIYgvdqGUZQ μαζί και το Sp flash tool.

Πριν ξεκινήσεις την διαδικασία εγκατέστησε τους Lenovo drivers με το https://dl.dropboxusercontent.com/u/3724021/LENOVO%20A806/LenovoUsbDriver_autorun_1.0.9.exe

Αφού τους εγκαταστήσεις, κλέισε το τηλέφωνο, βγάλε την μπαταρία, και με βγαλμένη την μπαταρία σύνδεσε το τηλέφωνο στο PC. Περίμενε να γίνει εγκατάσταση νέου υλικού. Μετά αποσύνδεσε το τηλέφωνο από το PC αλλά μην βάλεις την μπαταρία.

Μετά το τι θα κάνεις με αυτά τα αρχεία θα το δεις στο παρακάτω βίντεο, το οποίο δείχνει την διαδικασία μέχρι την στιγμή που θα πρέπει να συνδέσεις το τηλέφωνο (χωρίς μπαταρία) στο PC (δεν το προχώρησα γιατί δεν ήθελα να φλασάρω το τηλέφωνο μου. Αν έχεις στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου αρχεία που τα χρειάζεσαι θα πρέπει να τα αντιγράψεις σε άλλο δίσκο.

Όταν συνδέσεις το τηλέφωνο σου με το PC θα ξεκινήσει το φλασάρισμα της rom. Επειδή δεν ξέρω αν κολλήσει κάπου η διαδικασία σε σένα πριν ξεκινήσεις στείλε μου PM ώστε να είμαι διαθέσιμος για να σε βοηθήσω περαιτέρω αν χρειαστεί.

 

 

Ακολουθώντας αυτές τις οδηγίες μόλις συνδέσω το τηλέφωνο για να ξεκινήσει το φλασάρισμα μου βγάζει το μήνυμα PMT changed for the rom; it must be downloaded. Καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα!

Ξερει κανεις πως απεγκαθiστουμε το προεγκατεστημενο κινεζικο clean master απο την 1447 κ αν δημιουργουνται θεματα μετα στην λειτουργια του τηλεφωνου?

Οταν βαζω το ευρωπαικο μου λεει οτι πρεπει να βγει η κινεζικη εκδση για να λειτουργησει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους με υγεία και ευτυχία,

 

ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο τηλέφωνο,

 

διάβασα το thread και δε σας κρύβω ότι έχω ψιλοχαθεί.

 

Παίζει ή δεν παίζει εδώ? Πιθανά για να το έχετε πάρει τόσοι μάλλον παίζει... Απλά ρωτάω για το 100%...

 

ευχαριστώ

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθώντας αυτές τις οδηγίες μόλις συνδέσω το τηλέφωνο για να ξεκινήσει το φλασάρισμα μου βγάζει το μήνυμα PMT changed for the rom; it must be downloaded. Καμία ιδέα;

Χρησιμοποίησες το Sp flash tool που υπάρχει στο link ή άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα!

Ξερει κανεις πως απεγκαθiστουμε το προεγκατεστημενο κινεζικο clean master απο την 1447 κ αν δημιουργουνται θεματα μετα στην λειτουργια του τηλεφωνου?

Οταν βαζω το ευρωπαικο μου λεει οτι πρεπει να βγει η κινεζικη εκδση για να λειτουργησει.

Mε το link2sd και μέσα από αυτό βρίσκεις το Clean Master και το κάνεις απεγκατάσταση!

Μόλις χθες κι εγώ την ίδια απορία είχα οπότε δες από κάτω την απάντηση... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5858558#post5858558

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους με υγεία και ευτυχία,

 

ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο τηλέφωνο,

 

διάβασα το thread και δε σας κρύβω ότι έχω ψιλοχαθεί.

 

Παίζει ή δεν παίζει εδώ? Πιθανά για να το έχετε πάρει τόσοι μάλλον παίζει... Απλά ρωτάω για το 100%...

 

ευχαριστώ

Αν εννοείς το "παίζει" ως διαθεσιμότητα στην Ελλάδα, μόνο εδώ υπάρχει http://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna.html?keyphrase=lenovo+a806&from=autocomplete αλλά όπως θα δεις το ξεχνάς και το φέρνεις από έξω!;)
Link to comment
Share on other sites

Mε το link2sd και μέσα από αυτό βρίσκεις το Clean Master και το κάνεις απεγκατάσταση!

Μόλις χθες κι εγώ την ίδια απορία είχα οπότε δες από κάτω την απάντηση... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5858558#post5858558

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν εννοείς το "παίζει" ως διαθεσιμότητα στην Ελλάδα, μόνο εδώ υπάρχει http://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna.html?keyphrase=lenovo+a806&from=autocomplete αλλά όπως θα δεις το ξεχνάς και το φέρνεις από έξω!;)

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Όταν εννοούσα "παίζει", επειδή κάτι διάβασα για τα 4G κλπ...

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησες το Sp flash tool που υπάρχει στο link ή άλλο?

Το ίδιο, αλλά τελικά έλυσα το πρόβλημά μου αγκαθηστώντας μέσω recavery το zip αρχείο. Ευχαριστώ πάντως για την άμεση απάντησή σου.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο, αλλά τελικά έλυσα το πρόβλημά μου αγκαθηστώντας μέσω recavery το zip αρχείο. Ευχαριστώ πάντως για την άμεση απάντησή σου.
Το zip αρχείο από που το κατέβασες?
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι root, πέταξε το με το link2sd.

Κανενα νημα με το προγραμμα υπαρχει? :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανενα νημα με το προγραμμα υπαρχει? :)

 

ΟΚ το κατεβασα απο playstore! Ωραια εφαρμογη φαινεται θα την ξαναχρησιμοποιησω στο μελλον! :)

Ευχαριστω πολυ, καλη χρονια να εχουμε!

Edited by LenovoUser
Link to comment
Share on other sites

Το zip αρχείο από που το κατέβασες?

 

Aπο ενα παλιότερο δικο σου post. Τωρα δεν ειμαι στο σπίτι και δεν βρίσκω το link μόλις πάω στο σπίτι θα το κοιτάξω.

Link to comment
Share on other sites

Aπο ενα παλιότερο δικο σου post. Τωρα δεν ειμαι στο σπίτι και δεν βρίσκω το link μόλις πάω στο σπίτι θα το κοιτάξω.

OK , απλά παραξενεύτηκα , γιατί μιλούσες για το link που χρησιμοποιείς το Sp flash tool και μετά ανέφερες ότι το φλάσαρες μέσω recovery.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Λοιπον ξεκινησα να βαλω την τελευταια ρομ και στον οδηγο του kandilak στο 6ο βημα γραφει

 

"6. Τρέξτε το Mobileuncle και στο παράθυρο superuser που θα βγει πατήστε "Χορήγησε" (Grant αν το έχετε στα αγγλικά). Από τις επιλογές του προγράμματος επιλέξτε "Recovery Update". Πατήστε το "recovery_twrp.img" και μετά OK και πάλι ΟΚ για να μπεις στο TWRP recovery."

 

Εμενα δεν μου εβγαλε το παραθυρο superuser.Να συνεχισω η θα γινει πατατα.

 

(μην γελασει κανεις ειμαι τελειος ασχετος):lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Λοιπον ξεκινησα να βαλω την τελευταια ρομ και στον οδηγο του kandilak στο 6ο βημα γραφει

 

"6. Τρέξτε το Mobileuncle και στο παράθυρο superuser που θα βγει πατήστε "Χορήγησε" (Grant αν το έχετε στα αγγλικά). Από τις επιλογές του προγράμματος επιλέξτε "Recovery Update". Πατήστε το "recovery_twrp.img" και μετά OK και πάλι ΟΚ για να μπεις στο TWRP recovery."

 

Εμενα δεν μου εβγαλε το παραθυρο superuser.Να συνεχισω η θα γινει πατατα.

 

(μην γελασει κανεις ειμαι τελειος ασχετος):lol:

Ο οδηγός αυτός είναι για συσκευές που έχει γίνει root. Εσύ ποια rom έχεις. Ποια rom προσπαθείς να βάλεις. Η rom του οδηγού δεν είναι η τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δε γινεται ανανεωση στο πρωτο ποστ...; Αυτη ειναι;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός αυτός είναι για συσκευές που έχει γίνει root. Εσύ ποια rom έχεις. Ποια rom προσπαθείς να βάλεις. Η rom του οδηγού δεν είναι η τελευταία.

 

kandilak εχω την VIBEUI V2.0 9432 ST A806 και προσπαθω να βαλω την VIBEUI_V2.0_1447_MultiRootPlay.zip.Αυτη δεν ειναι η τελευταια?Πως θα καταλαβω αν ειναι ρουτ το δικο μου.Τους το ειχα ζητησει οταν το πηρα.

Link to comment
Share on other sites

kandilak εχω την VIBEUI V2.0 9432 ST A806 και προσπαθω να βαλω την VIBEUI_V2.0_1447_MultiRootPlay.zip.Αυτη δεν ειναι η τελευταια?Πως θα καταλαβω αν ειναι ρουτ το δικο μου.Τους το ειχα ζητησει οταν το πηρα.
Όταν ανοίγεις το mobileuncle tool , πριν βγάλει τις επιλογές, εμφανίζει μια μπλε οθόνη που στην μέση εχει μια φάτσα με γυαλάκια, εκεί δες αν γραφει πάνω δεξια "Root" με πράσινα γραμματα. Αν το γράφει προχωράς κανονικά. Αν γράφει κάτι άλλο με κόκκινα γράμματα, τότε ή δεν είσαι root ή δεν έχεις δώσει δικαιώματα root το mobileuncle tool.
Link to comment
Share on other sites

kandilak στην μπλε οθονη μου γραφει ψηλα αριστερα με κοκκινα γραμματα unroot.Οποτε δεν ειμαι ετσι?Και τωρα τι κανουμε?Ποιον οδηγο ακολουθω? Edited by mparotsis
Link to comment
Share on other sites

Aπο ενα παλιότερο δικο σου post. Τωρα δεν ειμαι στο σπίτι και δεν βρίσκω το link μόλις πάω στο σπίτι θα το κοιτάξω.

Απο το post σου #2114 :

Δίνω το link για όποιον θέλει να φλασάρει την 1447 του Vickmall. Είναι Multilanguage , Rooted και με εγκατεστημένο το Playstore (Gmail, Maps κλπ δεν υπάρχουν αλλά μπορείτε να τα εγκαταστήσετε από το Playstore) και χωρίς τις άχρηστες κινέζικες εφαρμογές. Το power manager δεν υπάρχει στο συρτάρι εφαρμογών αλλά είναι ενσωματωμένο στο σύστημα όπως στις official DEV εκδόσεις. Κάτι που δεν μου άρεσε είναι ότι έχουν αντικαταστήσει την εφαρμογή ημερολογίου της lenovo με αυτήν της google. Όμως πήρα το apk από την 1447_ST και την εγκατέστησα χωριστά χωρίς πρόβλημα μαζί με αυτό του power manager.

 

Για εγκατάσταση μέσω TWRP ακολουθείτε τον οδηγό αναβάθμισης , παραλείποντας τα βήματα 5, 11, 12, 13 (η εγκατάσταση των gapps γίνεται από το Playstore που είναι ήδη εγκατεστημένο). Επίσης η εγκατάσταση του Update SuperSU-v2.14.zip είναι προαιρετική αφού η rom είναι ήδη root, αλλά την προτείνω γιατί το SuperSU είναι καλύτερο από το Superuser που έχει μέσα η rom.

Download VIBEUI_V2.0_1447_MultiRootPlay.zip

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι του φόρουμ, εν αρχήν, Χρόνια Καλά και Πολλά, με ελπίδα και πρόοδο το 2015.

 

Θα ήθελα την βοήθεια σας σε κάτι (και κυρίως του φίλτατου kandilak). Εχω παραλάβει το 806 μου, του έβαλα την τελευταία ROM και θέλω να το στρώσω στα κακώς κειμενά του.

Πείτε μου σας παρακαλώ πολύ τή "διορθώσεις" "freezes applications" κλπ πρέπει να κάνω.

Για την ώρα έκανα την διόρθωση των 7 digits στον dialer.

Έχω όμως θεματάκι με τα ελληνικά στο notification και φαντάζομαι και άλλα που θα μου πείτε εσείς οι τοσο καλοί του κινητού αυτού. Σας ευχαριστώ όλους πολύ.

 

Με εκτίμηση,

Μιχάλης

Edited by mikekgr
Link to comment
Share on other sites

Kανεις για βοηθεια σε unroot κινητο?:wacko:

Πρωτα πρωτα κατεβαζεις το root checker να δεις αν εισαι ρουτ.

Αν οχι : Πρωτα βαζεις TWRP http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5718435#post5718435

Μετα φλασαρεις τη νεα ρομ παραλειποντας τα βηματα 1,2,6 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5700275#post5700275

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι του φόρουμ, εν αρχήν, Χρόνια Καλά και Πολλά, με ελπίδα κια πρόοδο το 2015.

 

Θα ήθελα την βοήθεια σας σε κάτι (και κυρίως του φίλτατου kandilak). Εχω παραλάβει το 806 μου, του έβαλα την τελευταία ROM και θέλω να το στρώσω στα κακώς κειμενά του.

Πείτε μου σας παρακαλώ πολύ τή "διορθώσεις" "freezes applications" κλπ πρέπει να κάνω.

Για την ώρα έκανα την διόρθωση των 7 digits στον dialer.

Εέχω όμως θεματάκι με τα ελληνικά στο notification και φαντάζομαι και άλλα που θα μου πείτε εσείς οι τοσο καλοί του κινητού αυτού. Σας ευχαριστώ όλους πολύ.

 

Με εκτίμηση,

Μιχάλης

 

Κάνε μια αναζήτηση στο συγκεκριμένο θέμα με λέξεις όπως fonts, freeze,πάγωμα κ.Α. και θα βρεις αυτά που θες.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...