Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εαν δεν μιλάς πάνω απο 600 λεπτά τον μήνα και δεν σε απασχολούν τα gb, ας τους αφήσεις να δεις εαν θα στο κάνουν special οπού με 10€ θα έχεις 600 λεπτα προς όλους και 500mb + 1.200 mb απο το shake + 100 mb εαν δηλώσεις κάποιο άλλο cu.

 

Άλλη επιλογή είναι να τους πάρεις και να τους πεις οτι το παραπάνω πακέτο που σε πρότειναν με 12€ το κλείνεις άμεσα. Έχουν περιθώριο να κατεβάζουν τιμές για να μην σε χάσουν απο πελάτη και για να δείχνει ο εξωτερικός συνεργάτης της vodafone που πιθανόν σε κάλεσε, οτι κλείνει συμβόλαια.

 

Το έκλεισα και ησύχασα! Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση. Μου έδωσε και ένα μήνα δώρο!

Edited by GEOGEOGEO
Link to comment
Share on other sites

Το έκλεισα και ησύχασα! Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση. Μου έδωσε και ένα μήνα δώρο!

 

Καλη κινηση,απο πακέτα δινει και 2Gb με 8,5€.

Εγω το εχω απο τον Αύγουστο,εχω βαλει το What’s Up στην ακρη με τοσα δώρα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, τα χρηματα που υπαρχουν σε φοιτητικό, λήγουν οπως στο απλο ;

Αν ναι μετα απο ποσο χρονο χάνονται ;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Στα περισσότερα φοιτητικά, για όσο είναι φοιτητικά, η ημερομηνία λήξης του υπόλοιπου συνεχώς αλλάζει (άρα δεν λήγουν «ποτέ»).
Link to comment
Share on other sites

Στα περισσότερα φοιτητικά, για όσο είναι φοιτητικά, η ημερομηνία λήξης του υπόλοιπου συνεχώς αλλάζει (άρα δεν λήγουν «ποτέ»).

 

 

Τέλεια.

Άρα δεν θα χάνονται όπως στο κανονικό cu αν δεν προλάβουν να χρησιμοποιηθούν εντός 2 μηνών.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, έχω το student και έχω συσκευή 5g.

Πρέπει να είμαι σε δίκτυο 5g για να εμφανιστεί η επιλογή 5g στη συσκευή μου ή δεν χρειαζεται?

Τώρα μου έχει επιλογή 3g και 4g μόνο...

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις iPhone, περιμένεις να ενεργοποιηθεί το 5G μέσω ενημέρωσης. Στη συνέχεια θα εμφανιστεί στις ρυθμίσεις επιλογή για 5G, ανεξάρτητα με το αν βρίσκεσαι σε περιοχή κάλυψης.
Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε αναβάθμιση για να ενεργοποιηθεί στα iPhone. Δεν γνωρίζουμε πότε. Για την ώρα 5G σε iPhone στην Ελλάδα, έχει μόνο η Cosmote.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθούν να με δελεάσουν

 

ΔΩPO 30GB ΓIA 15MEPEΣ MONO ΓIA ΣENA. BAΛE KAPTA OΠOIAΣΔHΠOTE AΞIAΣ ONLINE/AΠO ΠEPIΠTEPO/AΠO KATAΣTHMA MEXPI 08/02 KAI AMEΣΩΣ ΘA ENEPΓOΠOIHΘEI TO ΔΩPO ΣOY.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθούν να με δελεάσουν

 

ΔΩPO 30GB ΓIA 15MEPEΣ MONO ΓIA ΣENA. BAΛE KAPTA OΠOIAΣΔHΠOTE AΞIAΣ ONLINE/AΠO ΠEPIΠTEPO/AΠO KATAΣTHMA MEXPI 08/02 KAI AMEΣΩΣ ΘA ENEPΓOΠOIHΘEI TO ΔΩPO ΣOY.

 

Με τέτοιο δίκτυο στην προσπάθεια θα μείνουν.

Μου έρχονται συνέχεια τέτοιες προσφορές για να βάλω κάρτα στο φοιτητικό μου. Ευτυχώς που το νούμερο δεν λήγει ποτέ και το έχω μόνο για τα δώρα κάθε μήνα.

Link to comment
Share on other sites

προσφορα vodafone cu φοιτητικο καλωντας το 1252 μου λεει προσφορα 1000 λεπτα προς ολους για 7ημερες ,για να τα αποκτησεις βαλε καρτα 12 ευρω και ανω online απο το my cu ap και μετα να αγορασεις καποιο φοιτητικο πακετο και τα εξτρα 1000 λεπτα θα γινουνε αυτοματα δικα σου!!.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

προσφορα vodafone cu φοιτητικο καλωντας το 1252 μου λεει προσφορα 1000 λεπτα προς ολους για 7ημερες ,για να τα αποκτησεις βαλε καρτα 12 ευρω και ανω online απο το my cu ap και μετα να αγορασεις καποιο φοιτητικο πακετο και τα εξτρα 1000 λεπτα θα γινουνε αυτοματα δικα σου!!.

 

Η προσφορά αυτή ισχύει τουλάχιστον εδώ και έναν μήνα και το λένε και στην σελίδα τους https://www.vodafonecu.gr/foitites/foititika-paketa/

.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα.

Γνωρίζετε τι ισχύει με τους μεταπτυχιακούς φοιτητές;

Έχω ταυτότητα η οποία ισχύει έως και τον Αύγουστο. Μπορώ να πάρω φοιτητικό και εάν ναι, για πόσο θα το έχω;

Link to comment
Share on other sites

Ότι ισχύει για τους προπτυχιακούς

 

Ο χρόνος που θα ισχύει δεν μπορεί να εγγυηθεί

 

Το δικό μου ισχύει ήδη 3 χρόνια (εισαγωγή 2018)

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι στο chat της Vodafone με μπέρδεψαν. Μάλιστα, μια κοπέλα μου είπε ότι πάυει το φοιτητικό μόλις λήξει η ταυτότητα. Εσένα η ταυτότητα είναι ακόμα σε ισχύ ή απλά σε ξέχασαν;
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι στο chat της Vodafone με μπέρδεψαν. Μάλιστα, μια κοπέλα μου είπε ότι πάυει το φοιτητικό μόλις λήξει η ταυτότητα. Εσένα η ταυτότητα είναι ακόμα σε ισχύ ή απλά σε ξέχασαν;
Δεν έχει σημασία η λήξη

 

Αν είχε θα ακυρωνονταν αυτόματα τα φοιτητικά πράγμα που δεν γίνεται

 

Από ότι βλέπω στο φόρουμ γίνεται επιλεκτική ακύρωση κάποιων , υποθέτω και ας με διορθώσει κάποιος λόγω βαριάς χρήσης

 

Παρεμπιπτόντως έχω σε ισχύει ακόμα το προπτυχιακό φοιτητικό μου (εισαγωγή 2013)

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία η λήξη

 

Αν είχε θα ακυρωνονταν αυτόματα τα φοιτητικά πράγμα που δεν γίνεται

 

Από ότι βλέπω στο φόρουμ γίνεται επιλεκτική ακύρωση κάποιων , υποθέτω και ας με διορθώσει κάποιος λόγω βαριάς χρήσης

 

Παρεμπιπτόντως έχω σε ισχύει ακόμα το προπτυχιακό φοιτητικό μου (εισαγωγή 2013)

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

Εμένα πάντως και με φοιτητική ταυτότητα που είναι σε ισχύ εδώ και 16 (!!!!!) σχεδόν χρονια:

1) Cu φοιτητικό από το 2015 μου το έκοψαν πριν λίγες μέρες ακριβώς στα 6 χρόνια.

2) Συμβόλαιο φοιτητικό από το 2016 συνεχίζει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω στο φόρουμ γίνεται επιλεκτική ακύρωση κάποιων , υποθέτω και ας με διορθώσει κάποιος λόγω βαριάς χρήσης

 

Στη δικη μου περιπτωση δεν ηταν καθολου βαρια η χρηση. Αν θυμαμαι καλα κρατησε 6 χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Επειδή είμαι σε επικοινωνία με την Vodafone, σχετικά με την περαιτέρω πορεία του φοιτητικού συμβολαίου μου (διατήρηση με μείωση τιμής ή μετατροπή σε καρτοπρόγραμμα ή μετατροπή σε cu), μπορείτε να μου επιβεβαιώσετε ότι για το πακέτο των 8,5€ (students exclusive 8,5) είμαστε κομπλέ με κάρτα των 10€;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Λοιπόν, έχουμε και λέμε...

Φοιτητικό συμβόλαιο: 300΄ προς όλους με ελάχιστη χρέωση 1΄, 300 sms προς όλους και 4 gb στα 13,27€ τελική τιμή για 18 μήνες

Φοιτητικό καρτοπρόγραμμα: 1000΄ προς όλους με ελάχιστη χρέωση 3΄, 600΄ προς συνδρομητές vodafone (επίσης με ελάχιστη χρέωση 3΄), 100 sms και 5 gb (3 + 2 λόγω της τρέχουσας προσφοράς) στα 12,55€ για 18 ή 24 μήνες (δεν θυμάμαι ακριβώς)

Φοιτητικό καρτοκινητό: 1200΄ προς όλους με ελάχιστη χρέωση 3΄, 600΄ προς χρήστες cu (και όχι προς γενικά συνδρομητές vodafone) επίσης με ελάχιστη χρέωση 3΄, 1200 sms και συνολικά 3,5 gb (1,2+1,2 από το shake+0,6 αυτόματα+0,5 από το bonus ανανέωσης) στα 8,5€ για όσο διαρκούν αυτές οι προσφορές

Εδώ και 4 χρόνια περίπου έχω το πρώτο, το οποίο και με καλύπτει, αλλά μου το έφτασαν χρόνο με τον χρόνο στα 20,40€ (και είναι εδώ και καιρό αορίστου).

Απ΄ότι καταλαβαίνω, το πρώτο δεν έχει και ιδιαίτερο φόβο διακοπής (συμβόλαιο γαρ), αλλά από την άλλη δεν ξέρω σε τί τιμή θα μου το δώσουν στην επόμενη ανανέωση...

Το δεύτερο δείχνει ισορροπημένη επιλογή, αλλά και αυτό θα μπει σε λογική ανανέωσης, με άγνωστη τιμή και παροχές (π.χ. μπορεί να κοπούν τα έξτρα 2 gb)...

Το τρίτο είναι η οικονομικότερη λύση, αλλά δεν ξέρω για πόσο καιρό τελικά θα το έχω...

Τί λέτε;

Edited by nikkal
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Λοιπόν, έχουμε και λέμε...

Φοιτητικό συμβόλαιο: 300΄ προς όλους με ελάχιστη χρέωση 1΄, 300 sms προς όλους και 4 gb στα 13,27€ τελική τιμή για 18 μήνες

Φοιτητικό καρτοπρόγραμμα: 1000΄ προς όλους με ελάχιστη χρέωση 3΄, 600΄ προς συνδρομητές vodafone (επίσης με ελάχιστη χρέωση 3΄), 100 sms και 5 gb (3 + 2 λόγω της τρέχουσας προσφοράς) στα 12,55€ για 18 ή 24 μήνες (δεν θυμάμαι ακριβώς)

Φοιτητικό καρτοκινητό: 1200΄ προς όλους με ελάχιστη χρέωση 3΄, 600΄ προς χρήστες cu (και όχι προς γενικά συνδρομητές vodafone) επίσης με ελάχιστη χρέωση 3΄, 1200 sms και συνολικά 3,5 gb (1,2+1,2 από το shake+0,6 αυτόματα+0,5 από το bonus ανανέωσης) στα 8,5€ για όσο διαρκούν αυτές οι προσφορές

Εδώ και 4 χρόνια περίπου έχω το πρώτο, το οποίο και με καλύπτει, αλλά μου το έφτασαν χρόνο με τον χρόνο στα 20,40€ (και είναι εδώ και καιρό αορίστου).

Απ΄ότι καταλαβαίνω, το πρώτο δεν έχει και ιδιαίτερο φόβο διακοπής (συμβόλαιο γαρ), αλλά από την άλλη δεν ξέρω σε τί τιμή θα μου το δώσουν στην επόμενη ανανέωση...

Το δεύτερο δείχνει ισορροπημένη επιλογή, αλλά και αυτό θα μπει σε λογική ανανέωσης, με άγνωστη τιμή και παροχές (π.χ. μπορεί να κοπούν τα έξτρα 2 gb)...

Το τρίτο είναι η οικονομικότερη λύση, αλλά δεν ξέρω για πόσο καιρό τελικά θα το έχω...

Τί λέτε;

 

Έχω το καρτοσυμβολαιο,συμφέρει περισσότερο από αυτό που εχεις αλλά σαν το καρτοκινητά δεν έχει.

Δίνω 10,17€ για 18 μήνες δέσμευση

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Λοιπόν, έχουμε και λέμε...

Φοιτητικό συμβόλαιο: 300΄ προς όλους με ελάχιστη χρέωση 1΄, 300 sms προς όλους και 4 gb στα 13,27€ τελική τιμή για 18 μήνες

Φοιτητικό καρτοπρόγραμμα: 1000΄ προς όλους με ελάχιστη χρέωση 3΄, 600΄ προς συνδρομητές vodafone (επίσης με ελάχιστη χρέωση 3΄), 100 sms και 5 gb (3 + 2 λόγω της τρέχουσας προσφοράς) στα 12,55€ για 18 ή 24 μήνες (δεν θυμάμαι ακριβώς)

Φοιτητικό καρτοκινητό: 1200΄ προς όλους με ελάχιστη χρέωση 3΄, 600΄ προς χρήστες cu (και όχι προς γενικά συνδρομητές vodafone) επίσης με ελάχιστη χρέωση 3΄, 1200 sms και συνολικά 3,5 gb (1,2+1,2 από το shake+0,6 αυτόματα+0,5 από το bonus ανανέωσης) στα 8,5€ για όσο διαρκούν αυτές οι προσφορές

Εδώ και 4 χρόνια περίπου έχω το πρώτο, το οποίο και με καλύπτει, αλλά μου το έφτασαν χρόνο με τον χρόνο στα 20,40€ (και είναι εδώ και καιρό αορίστου).

Απ΄ότι καταλαβαίνω, το πρώτο δεν έχει και ιδιαίτερο φόβο διακοπής (συμβόλαιο γαρ), αλλά από την άλλη δεν ξέρω σε τί τιμή θα μου το δώσουν στην επόμενη ανανέωση...

Το δεύτερο δείχνει ισορροπημένη επιλογή, αλλά και αυτό θα μπει σε λογική ανανέωσης, με άγνωστη τιμή και παροχές (π.χ. μπορεί να κοπούν τα έξτρα 2 gb)...

Το τρίτο είναι η οικονομικότερη λύση, αλλά δεν ξέρω για πόσο καιρό τελικά θα το έχω...

Τί λέτε;

 

Το τρίτο, που δεν έχει καμία δέσμευση. Εαν κάποια στιγμή κρίνεις οτι δεν ειναι πια φθηνό για τα δικά σου κριτήρια, τότε ας δεις για κάτι σε μορφή δέσμευσης.

.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Κάτι άλλο... Το cu βγάζει το καλοκαίρι προσφορές τύπου απεριόριστα data για x ημέρες δωρεάν ή αντί κάποιου μικρού χρηματικού ποσού;

Για παράδειγμα, πέρυσι το καλοκαίρι έδινε στα συμβόλαια απεριόριστα data με 6,9€ για 15 ημέρες, τα οποία επειδή μοιράζονταν με άλλες συσκευές με βόλεψε αφάνταστα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...