Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Πώς ενεργοποιείται αυτή η προσφορά;

Ευχαριστώ πολύ

Η προσφορά πού δίνει Δωρεάν Vodafone Giga network 5g στο my cu για 3 μήνες μία χαρά είναι για Πελοπόννησο και ας μην έχεις 5 g συσκευή
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται να έχεις τη sim σε 5G συσκευή. Μόλις την αναγνωρίσει το δικτυο, εμφανίζεται η δυνατότητα για ενεργοποίηση της προσφοράς μέσα από τις εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω.

Ευχαριστώ πολύ!!!

Χρειάζεται να έχεις τη sim σε 5G συσκευή. Μόλις την αναγνωρίσει το δικτυο, εμφανίζεται η δυνατότητα για ενεργοποίηση της προσφοράς μέσα από τις εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω.

Ευχαριστώ πολύ!!!

 

Καλημέρα και καλή Σαρακοστή

 

Σε δύο φοιτητικά χωρίς να είναι 5g η συσκευή έχουν πάρει κανονικά την προσφορά

Μπες στην εφαρμογή my cu πακέτα - dada - Vodafone Giga network 5g πατάμε ενεργοποιήσει. Έρχεται sms ότι ενεργοποιήθηκε η προσφορά μετά πάς στα ενεργά πακέτα και βλέπεις ότι η προσφορά είναι οκ

Edited by Vasileios
Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Χρόνια πολλά!

Δεν το έχει σε μένα!Ούτε στην εφαρμογή ούτε από web!

Θα βάλω τη σιμ κ θα ενημερώσω!

Καλημέρα και καλή Σαρακοστή

 

Σε δύο φοιτητικά χωρίς να είναι 5g η συσκευή έχουν πάρει κανονικά την προσφορά

Μπες στην εφαρμογή my cu πακέτα - dada - Vodafone Giga network 5g πατάμε ενεργοποιήσει. Έρχεται sms ότι ενεργοποιήθηκε η προσφορά μετά πάς στα ενεργά πακέτα και βλέπεις ότι η προσφορά είναι οκ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή Σαρακοστή

 

Σε δύο φοιτητικά χωρίς να είναι 5g η συσκευή έχουν πάρει κανονικά την προσφορά

Μπες στην εφαρμογή my cu πακέτα - dada - Vodafone Giga network 5g πατάμε ενεργοποιήσει. Έρχεται sms ότι ενεργοποιήθηκε η προσφορά μετά πάς στα ενεργά πακέτα και βλέπεις ότι η προσφορά είναι οκ

Δεν ισχύει αυτό στην περίπτωση μου δοκιμασμένο σε 4 φοιτητικά

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Στο σαιτ τους γράφουν ότι θα γίνει σταδιακά η ενεργοποίηση!

Τελικά ούτε κ σε 5g συσκευή που έβαλα στη σιμ ήρθε!

Ουτε εγώ το βρήκα αυτό , θα το βγάλανε.
Link to comment
Share on other sites

Καλή σαρκαστή . μια χαρά εμφανίζετε στην εφαρμογή. τώρα για τη σε εσάς δεν εμφανίζετε δεν ξέρω. Τραβάτε μια βόλτα σε ένα κατάστημα της Vodafone

 

51039530707_dc0737197b_z.jpgIMG_20210315_145651 by stefanos322002, on Flickr

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν έχεις/ δεν ειχες τη κάρτα σου σε 5G συσκευή;

 

Καλή σαρακοστή

Όχι είναι στην εφαρμογή μέσα η προσφορά και δεν είναι σε 5g αυτά που την πήραν

huawei mate 10 lite 4G με android 8

xiaomi redmi 9 4G με android 10

 

Επειδή το ψάχνω να δω τη παίζει και δεν σας εμφανίζει την προσφορά στην εφαρμογή στα my cu σε όσους έχετε φοιτητικό. Ένα τελευταίο που Θέλω.

να κάνετε αποσύνδεση και εκκαθάριση της εφαρμογή αναβάθμιση από το play store και να μπείτε με dada χωρίς να βάλετε user και pass και να περιμένετε να δείτε αν θα έρθει

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως με φοιτητικο cu πηρα την προσφορα βαζοντας τη sim σε iphone 12.

 

Κανονικο cu της γυναικας μου δσν εμφανιζει την προσφορα μετα απο μερες σε Samsung S21 5G, και εχω δοκιμασει καθε δγνατη επιλογη. Restart, clear cache, S21 restore ++++

 

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση με την εφαρμογή, από το δίκτυο αναγνωρίζεται το τι συσκευή έχετε. Ίσως η ενεργοποίηση του Volte/Vowifi (αν δεν είναι ενεργά) να έδινε εντολή στο δίκτυο να διαβάσει ξανά τη συσκευή και να δώσει το πακέτο.

 

Για την ενεργοποίηση του Wifi Calling, στείλτε WIFI στο 1339

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και με volte συσκευή (με το volte ενεργοποιημένο) και χωρίς και με δεδομένα και χωρίς σε διαφορετικές συσκευές, δεν το έδωσε σε καμμία περίπτωση

 

Δεν ξέρω τι παίζει και στον φίλο φαίνεται, μια υποψία μόνο.

 

Επειδή εδώ που είμαι τώρα σίγουρα δεν έχει 5G ακόμα και αν είχα συσκευή, αύριο στην δουλειά που σίγουρα έχει 5G , ίσως να είμαι πιο τυχερός

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω νεότερα.

Μίλησα μαζί τους στο τσατ για ένα θέμα σταθερής κ τους ρώτησα κ γιαυτό το θέμα. Με συνέδεσαν στο κατάλληλο θέμα κ μου είπαν ότι έρχεται sms ανάλογα με την περιοχή κάλυψης. Επεσα σε καλή κοπέλα γιατί παρόλο που δεν έχω πάρει sms μου είπε ότι το ενεργοποίησε!

Βέβαια δεν το βλέπω πουθενά στο app αλλά μου είπε να μην ανησυχώ κ ότι είμαι κομπλέ.

Θα ξαναβάλω τη σιμ σε 5g συσκευή κ βλέπουμε.

Φαινόταν πολύ σίγουρη ότι ενεργοποιήθηκε!!

----------

χαχαχα δεν πρόλαβα να τελειώσω το ποστ εδώ κ ήρθε sms!

Edited by spirospatra
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει από το My Vodafone App, πατώντας πάνω στο υπόλοιπο των ΜΒ να βλέπεις το πακέτο.

Όπως και από το My CU App, στα ενεργά πακέτα (Από την εφαρμογή κάτω > Πακέτα > Ενεργά πακέτα)

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνονται.

Αλλά έχει έρθει το sms. Λογικά είμαι κομπλέ.

Θα πρέπει από το My Vodafone App, πατώντας πάνω στο υπόλοιπο των ΜΒ να βλέπεις το πακέτο.

Όπως και από το My CU App, στα ενεργά πακέτα (Από την εφαρμογή κάτω > Πακέτα > Ενεργά πακέτα)

Link to comment
Share on other sites

Λεβέντες λήγει το φοιτητικό σε δύο εβδομάδες (ήρθε μήνυμα), μετά το πέρας αυτής τι γίνεται; Εννοείτε πως πάσο δεν υπάρχει για συνέχεια , ποια είναι η καλύτερη λύση;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε το παρακάτω sms έτσι στο ξαφνικό, τι κάνω?

Σημείωση: το πάσο μου λήγει τον 8/21!

ΘA ΘEΛAME NA ΣE ENHMEPΩΣOYME OTI H ΦOITHTIKH ΣOY ΠPOΣΦOPA EXEI ΛHΞEI. ΠPOKEIMENOY NA ΔIATHPHΣEIΣ THN ΠPOΣΦOPA ΠPEΠEI NA EXEIΣ EN ENEPΓEIA ΠAΣO H ΔIKAIOΛOΓHTIKO ΦOITHΣHΣ ΣE IEK/KOΛΛEΓIO/EΠAΣ/ΣTPATIΩTIKH ΣXOΛH. ΣTEIΛE MAΣ TO ΔIKAIOΛOΓHTIKO ΣOY & TON CU APIΘMO ΣOY EΔΩ: cu@vodafone.com MEXPI 30/3

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και σε εμένα!

 

'"ΘEΛAME NA ΣE ENHMEPΩΣOYME OTI H ΦOITHTIKH ΣOY ΠPOΣΦOPA EXEI ΛHΞEI. ΠPOKEIMENOY NA ΔIATHPHΣEIΣ THN ΠPOΣΦOPA ΠPEΠEI NA EXEIΣ EN ENEPΓEIA ΠAΣO H ΔIKAIOΛOΓHTIKO ΦOITHΣHΣ ΣE IEK/KOΛΛEΓIO/EΠAΣ/ΣTPATIΩTIKH ΣXOΛH. ΣTEIΛE MAΣ TO ΔIKAIOΛOΓHTIKO ΣOY & TON CU APIΘMO ΣOY EΔΩ: cu@vodafone.com MEXPI 30/3"

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΘA ΘEΛAME NA ΣE ENHMEPΩΣOYME OTI H ΦOITHTIKH ΣOY ΠPOΣΦOPA EXEI ΛHΞEI. ΠPOKEIMENOY NA ΔIATHPHΣEIΣ THN ΠPOΣΦOPA ΠPEΠEI NA EXEIΣ EN ENEPΓEIA ΠAΣO H ΔIKAIOΛOΓHTIKO ΦOITHΣHΣ ΣE IEK/KOΛΛEΓIO/EΠAΣ/ΣTPATIΩTIKH ΣXOΛH. ΣTEIΛE MAΣ TO ΔIKAIOΛOΓHTIKO ΣOY & TON CU APIΘMO ΣOY EΔΩ: cu@vodafone.com MEXPI 30/3
Ακριβώς το ίδιο μήνυμα έλαβα σήμερα κι εγώ (6 χρόνια συμπληρώθηκαν από την ενεργοποίηση της φοιτητικής προσφοράς στον αριθμό μου). Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε; Αποφάσισαν να τα κόψουν μαζικά;

 

Τεσπα. Μια ερώτηση. Όποιος πήρε το έκανε πρόσφατα φοιτητικό (τον τελευταίο χρόνο ας πούμε), το υπόλοιπό του λήγει κανονικά στους 2 μήνες ή δεν λήγει ποτέ, όπως σ' εμάς που το έχουμε χρόνια;

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε; Αποφάσισαν να τα κόψουν μαζικά;

 

 

 

Τεσπα. Μια ερώτηση. Όποιος πήρε το έκανε πρόσφατα φοιτητικό (τον τελευταίο χρόνο ας πούμε), το υπόλοιπό του λήγει κανονικά στους 2 μήνες ή δεν λήγει ποτέ, όπως σ' εμάς που το έχουμε χρόνια;

Εμενα ληγει στους 6μηνες. Εχω το φοιτητικο 1μιση χρόνο

 

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όποιος πήρε το έκανε πρόσφατα φοιτητικό (τον τελευταίο χρόνο ας πούμε), το υπόλοιπό του λήγει κανονικά στους 2 μήνες ή δεν λήγει ποτέ, όπως σ' εμάς που το έχουμε χρόνια;

Είμαι σε φοιτητικό από τον Οκτώβριο. Τους πρώτους 3 μήνες δεν έβαλα κάρτα, το υπόλοιπο κάθε λίγες μέρες έπαιρνε παράταση (15 ημερών περίπου). Και τώρα που βάζω κάθε μήνα, το υπόλοιπο συνεχίζει να μεταβάλλεται κάθε 5-10 μέρες (τώρα πχ λήγει 11/9 και έβαλα κάρτα 21/2).

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε εμένα το μήνυμα για ληξη του φοιτητικού. Τι κάνουμε τωρα; Τι επιλογές εχουμε;

 

Αυτό ήρθε

ΘA ΘEΛAME NA ΣE ENHMEPΩΣOYME OTI H ΦOITHTIKH ΣOY ΠPOΣΦOPA EXEI ΛHΞEI. ΠPOKEIMENOY NA ΔIATHPHΣEIΣ THN ΠPOΣΦOPA ΠPEΠEI NA EXEIΣ EN ENEPΓEIA ΠAΣO H ΔIKAIOΛOΓHTIKO ΦOITHΣHΣ ΣE IEK/KOΛΛEΓIO/EΠAΣ/ΣTPATIΩTIKH ΣXOΛH. ΣTEIΛE MAΣ TO ΔIKAIOΛOΓHTIKO ΣOY & TON CU APIΘMO ΣOY EΔΩ: cu@vodafone.com MEXPI 30/3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...