Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυο πραγματάκια:

1. Μήπως μπορεις να ελέγξεις εάν, μετα τη μεταβαση σου στο CU special, η ημερομηνία ληξης της καρτας συνεχίζει να μετατίθεται αυτόματα, όπως και κ

στο φοιτητικό;

2. Οσο για τα big bang πακέτα, εφ οσον εχεις κρυστάλλους διαθεσιμους, μπορεις να τα ενεργοποιήσεις απο το cu app.

 

καλησπερα , εγω εχω ηδη φοιτητικο και μαλλον με εχουνε ξεχασει διοτι δεν μου το εχουνε κανει ακομα special αλλα απο αλλα ατομα εδω μεσα στο φορουμ δεν μετατιθενται η ημερομηνια ληξης , οσο για το bing bang οταν ειχε iphone ο πατερας μου επαιζα το bing bang εκανα εξοδο και εισοδο με τους μου κωδικους του my cu και το ιδιο εκανα και με το κινητο της μαμας μου , τελικα χαλασε το iphone και πηρε ενα xiaomi και δεν υποστηριζειται στα android το log out και συνδεση με αλλο λογαριασμο και μονο με τον αριθμο της καρτας σημ μπορεις .

Το δικο μου το κινητο android 4.4.4 ( ενω εχω κρυσταλλους και υπολοιπο να το ενεργοποιησω ! ) δεν υποστηριζεται αρα δεν μπορει να κατεβει , να αλλαξω συσκευη δεν θελω διοτι παλι huawei θελω να παρω αλλα ηθελα βλεπω οτι καποια δεν εχουνε android market και το αφηνω διοτι δεν εχω βγαλει ακρη.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου το κινητο android 4.4.4 ( ενω εχω κρυσταλλους και υπολοιπο να το ενεργοποιησω ! ) δεν υποστηριζεται αρα δεν μπορει να κατεβει , να αλλαξω συσκευη δεν θελω διοτι παλι huawei θελω να παρω αλλα ηθελα βλεπω οτι καποια δεν εχουνε android market και το αφηνω διοτι δεν εχω βγαλει ακρη.

 

Είναι πάρα πολύ παλιά η έκδοση του λειτουργικού σου, σε φάση που μπορεί να έχεις προβλήματα ασφαλείας. Όσον αφορά τα huawei και το android market, επειδή η τωρινή μου συσκευή είναι huawei μοντέλο 2019, όσες συσκευές βγήκαν μέχρι τον μάιο του 2019 υποστηρίζονται κανονικά από όλες τις εφαρμογές της google και τα μηνιαία security patches.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Φοιτητικό από ιδιωτικό ΙΕΚ γίνεται;

 

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εύκολα. Μια βεβαίωση σπουδών χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Λεβέντες απορία, όταν σε κόβουν το φοιτητικό και σου κάνουν προσφορά για σπέσιαλ, τι περιέχει αυτή; γνωρίζουμε;
Link to comment
Share on other sites

Λεβέντες απορία, όταν σε κόβουν το φοιτητικό και σου κάνουν προσφορά για σπέσιαλ, τι περιέχει αυτή; γνωρίζουμε;

 

Δε σου κάνουν προσφορά για special σου κάνουν προσφορά για διάφορα καρτοσυμβόλαια και αν δε δεχτείς τίποτα σου λένε θα γίνει απλό cu αλλά γίνεται special έχει δηλαδή ένα special πακέτο με 10€ που δίνει

600' προς όλους

600 SMS προς όλους

1,2 GB ιντερνετ

Και παράλληλα κάθε πρώτη του μήνα εντελώς δωρεάν 600 προς CU και 600ΜΒ internet.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Νέο προσωρινό πακέτο στο φοιτητικό cu με 20GB με 2,50€ για 10 ημέρες.

 

H προσφορά ισχύει για ενεργοποίηση μέχρι 04/12.

Η προσφορά ισχύει αποκλειστικά για τους φοιτητές που είναι εγγεγραμμένοι στη φοιτητική προσφορά.

Για να ενεργοποιήσεις την προσφορά, στείλε G ή Γ στο 1252.

Η προσφορά μπορεί να ενεργοποιηθεί πολλαπλές φορές.

Σε περίπτωση που έχεις υπολειπόμενα δεδομένα από άλλα πακέτα, προτεραιότητα στην κατανάλωση έχουν τα δεδομένα που λήγουν νωρίτερα.

Σε περίπτωση που θέλεις να ξανά αγοράσεις τη προσφορά και δεν έχεις καταναλώσει τα προηγούμενα MB του πακέτου, τότε τα υπολειπόμενα MB που είχες μεταφέρονται.

Η προσφορά ισχύει και στην Ευρωπαϊκή Ένωση με όριο πολιτικής ορθής χρήσης 1,2GΒ. Μετά την κατανάλωση των ενσωματωμένων MB και εφόσον δεν υπάρχουν υπολειπόμενα ΜΒ από άλλα πακέτα, η χρέωση είναι €0.00434 /MB

.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα,

Το φοιτητικό δεν απενεργοποιείται ακόμη και στην απίθανη περίπτωση που κάποιος καλύπτεται από τα 600’ και τα 600μβ τον μήνα και δεν βάλει χρήματα έστω ανά 3/μηνός ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Στα περισσότερα φοιτητικά η ημερομηνία λήξης παρατεινεται αυτόματα και είναι πάντα 6 μήνες μετά και όχι 3.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή μπερδεύτηκα, αν βάζω στο φοιτητικό cu 10 ευρώ το μήνα, τί παροχές μπορώ να έχω συνολικα σε ομιλία, sms + data?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή μπερδεύτηκα, αν βάζω στο φοιτητικό cu 10 ευρώ το μήνα, τί παροχές μπορώ να έχω συνολικα σε ομιλία, sms + data?

 

δες εδω τα φοιτητιτικα πακετα https://www.vodafonecu.gr/foitites/foititika-paketa/

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Περιμένω εδώ και ένα μήνα περίπου την ενεργοποίηση του cu σε φοιτητικό.

Έχω επικοινωνήσει μαζί τους 4 φορές και κάθε φορά μου ζητάνε και τους ξανά στέλνω τα δικαιολογητικά για να το δουν κατά προτεραιότητα.

Έχω απηυδήσει πια.

Με τόση καθυστέρηση υλοποιείται το φοιτητικό η έχω πέσει στην περίπτωση ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Έπεσες στην περίπτωση. Σάββατο 19:00 έστειλα τα χαρτιά σε ένα παιδι από το chat, γύρω στις 10 το βράδυ ενεργοποιήθηκε.
Link to comment
Share on other sites

Έπεσες στην περίπτωση. Σάββατο 19:00 έστειλα τα χαρτιά σε ένα παιδι από το chat, γύρω στις 10 το βράδυ ενεργοποιήθηκε.

 

Κανεις πλάκα ετσι ;

Εχω μιλησει ουτε και εγω μπορω να θυμηθώ με πόσους υπαλλήλους και ολοι μιλούν για φόρτο εργασίας, τουλαχιστον 3-4 ημερες, κτλ και εχει περάσει πια 1 μήνας.

Εχεις το μαιλ του παιδιού αυτού ;

 

Πώς το ζήτησες, σε κατάστημα ή ηλεκτρονικά;

Μια φορα σε καταστημα και 3 ηλεκτρονικά.

Εχτές τα εστειλα για 4η φορα σε ενα μαιλ youth.gr@vodafone.com

Sent from my Galaxy S10e

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το αναλάβει εκπρόσωπος. Στείλε τους ξανα στο chat και θα σου δώσει ο εκπρόσωπος το mail του.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το αναλάβει εκπρόσωπος. Στείλε τους ξανα στο chat και θα σου δώσει ο εκπρόσωπος το mail του.

 

 

Το έχω κάνει 3 φορές χωρίς αποτέλεσμα.

Όλοι τα στέλνουν σε κάποιο μυστηριώδες τμήμα για ενεργοποίηση.

Κανείς ποτέ δεν ξέρει σε τι στάδιο βρίσκεται η διαδικασία. Μόνο μου ζητούν κάθε φορά να ξανά στείλω τα δικαιολογητικά για να τα προωθήσουν κατά προτεραιότητα.

Ποτέ πουθενά κάποιος υπεύθυνος για να απευθυνθείς/παραπονεθείς.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 16 χρονια ξαναεγινα φοιτητης. Λοιπον με την παραλαβη ταυτοτητας μου δωσανε και ενα cu students xclusive. Η κοπελα μου τονισε οτι εχει 20 gb. Δεν ξερω καν τι πακετα υπαρχουν. Ειδα στο σαιτ οτι εχει xclusice 7 κ.ο.κ. εμενα δεν ξερω τι ειναι. Πως ενεργοποιειται ; κατα την ενεργοποιηση επιλεγουμε τι πακετο ακριβως θα ειναι; Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 16 χρονια ξαναεγινα φοιτητης. Λοιπον με την παραλαβη ταυτοτητας μου δωσανε και ενα cu students xclusive. Η κοπελα μου τονισε οτι εχει 20 gb. Δεν ξερω καν τι πακετα υπαρχουν. Ειδα στο σαιτ οτι εχει xclusice 7 κ.ο.κ. εμενα δεν ξερω τι ειναι. Πως ενεργοποιειται ; κατα την ενεργοποιηση επιλεγουμε τι πακετο ακριβως θα ειναι; Ευχαριστω εκ των προτερων

 

κατεβασε το mycu app στο κινητο σου και ανοιξε τα δεδομενα κινητης τηλεφωνιας και θα σου κανει συνδεση αμεσως και στα πακετα θα δεις τις παροχες . ή καλεσε το 1252 . Εναλλακτικα δες εδω https://www.vodafonecu.gr/foitites/foititika-paketa/

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το mycu app στο κινητο σου και ανοιξε τα δεδομενα κινητης τηλεφωνιας και θα σου κανει συνδεση αμεσως και στα πακετα θα δεις τις παροχες . ή καλεσε το 1252 . Εναλλακτικα δες εδω https://www.vodafonecu.gr/foitites/foititika-paketa/

 

Σε ευχαριστω παρα πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Τα € σε εσάς αλλάζουν μόνα τους ημερομηνία λήξης; :p

Πριν λίγες μέρες έληγαν τον Απρίλιο του 21, τώρα πηγε Μάιο. Άρα είμαι από τους τυχερούς που δεν λήγει ποτέ;

Link to comment
Share on other sites

Τα € σε εσάς αλλάζουν μόνα τους ημερομηνία λήξης; :p

 

Πριν λίγες μέρες έληγαν τον Απρίλιο του 21, τώρα πηγε Μάιο. Άρα είμαι από τους τυχερούς που δεν λήγει ποτέ;

Έτσι γίνεται

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 φοιτητικά, το ένα (που ενεργοποιήθηκε τώρα) μεταφέρει την ημερομηνία λήξης, το αλλο οχι. Νόμιζα ότι είχε σταματήσει αυτο το «δωράκι» στα νέα φοιτητικά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...