Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Οι νέες φοιτητικές συνδέσεις CU, λήγουν κανονικά στο 2μηνο, έτσι; Γιατί σ' εμάς τους "παλιούς", δε λήγουν ποτέ. :p Edited by Vasileios
Συγκρίσεις ετιαρειών.
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω πως σε νέο φοιτητικό καρτοκινητό (έγινε τον Οκτώβριο), η ημερομηνία λήξης μεταβάλλεται μόνη της
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω πως σε νέο φοιτητικό καρτοκινητό (έγινε τον Οκτώβριο), η ημερομηνία λήξης μεταβάλλεται μόνη της

 

Μηπως μπορεις να μας πεις καθε ποτε μεταβάλλεται; Πριν το 3μηνο;

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω πως σε νέο φοιτητικό καρτοκινητό (έγινε τον Οκτώβριο), η ημερομηνία λήξης μεταβάλλεται μόνη της

 

Αν όντως είναι έτσι, θα στείλω τη μικρή αδερφή μου σε φοιτητικό CU. Επειδή ψάχνεται αυτό τον καιρό...

 

Αν μπορείς, ενημέρωσε μας αν δεις πως η λήξη αναβληθεί ξανά για τον επόμενο μήνα.

 

Στο chat πάντως, μου είπαν 60 μέρες. :wacko:

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορεις να μας πεις καθε ποτε μεταβάλλεται; Πριν το 3μηνο;

πολύ πριν το 3μηνο. μην πω και ανα 2-3 βδομαδες

Αν όντως είναι έτσι, θα στείλω τη μικρή αδερφή μου σε φοιτητικό CU. Επειδή ψάχνεται αυτό τον καιρό...

Αν μπορείς, ενημέρωσε μας αν δεις πως η λήξη αναβληθεί ξανά για τον επόμενο μήνα.

Στο chat πάντως, μου είπαν 60 μέρες. :wacko:

αναβληθηκε παντως 2 φορες τον τελευταιο μηνα

αλλα θα σας πω

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω πως σε νέο φοιτητικό καρτοκινητό (έγινε τον Οκτώβριο), η ημερομηνία λήξης μεταβάλλεται μόνη της

 

Παιδιά επιβεβαιώνω. Πήρα νεο φοιτητικό στις 18/11 και ελεγε ληξη υπολοιπου (μηδενικο, δεν εχω βαλει καρτα) 20.01.2020. Σημερα μπήκα ξανα κ εχει επεκταθεί ως 31.05.2020.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργό το πακέτο 8.5€ φοιτητικό. Λήγει 25/12

 

Για να επεκταθούν τα δεδομένα ομιλία κλπ και να μη τα χάσω πρέπει να βάλω κάρτα και πακέτο 24/12 δηλαδή να χάσω μια μέρα ή και στις 25 την ίδια μέρα θα γίνει η δουλειά;

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργό το πακέτο 8.5€ φοιτητικό. Λήγει 25/12

 

Για να επεκταθούν τα δεδομένα ομιλία κλπ και να μη τα χάσω πρέπει να βάλω κάρτα και πακέτο 24/12 δηλαδή να χάσω μια μέρα ή και στις 25 την ίδια μέρα θα γίνει η δουλειά;

 

καλυτερα μια ημερα πριν την ληξη του πακετου να βαλεις καρτα και να ενεργοποιησεις το ιδιο πακετο .

 

μια ερωτηση οσοι εχει vodafone cu φοιτητικο και δεν εχετε βαλει καρτα και χρησιμοποιειται τα δωρεαν λεπτα ομιλιας και mb που δινει καθε μηνα εχετε δοκιμασει να ενεργοποιησετε πακετο στο bing bang app εξαργυρωνοντας κρυσταλλους; σας το επιτρεπει;

επειδη η συσκευη μου δεν υποστηριζει να το κατεβασω για αυτο και ρωταω. παλια το επαιζα στο κινητο του πατερα μου iphone 5 και μπορουσες να κανεις logout και να κανεις συνδεση με αλλα στοιχεια και επαιζα κανονικα , αλλα χαλασε και πηρε ενα xιαomi και στα android δεν υποστηριζεται η επιλογη για logout .

παντως που δοκιμασα να χρησιμοποιησω το panic button δεν μου επετρεψεω την ενεργοποιηση του λεγοντας οτι δεν επιτρεπεται λογω οτι δεν εχω βαλει καρτα .Αλλα το υπολοιπο μου εμενα συνεχεια ανανεωνεται η ημερομηνια ληξης απο την vodafone χωρις να βαλω καρτα , εχω να βαλω καρτα απο το 2017!.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ανανέωση μπορείς να κάνεις στις 25/12 χωρίς να χάσεις μια μέρα και να κρατήσεις τα υπόλοιπα σου.

Το κάνω κάθε μήνα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα στην παρέα, εδώ και κάμποσο χρονικό διάστημα, αντιμετωπίζω το εξής θέμα, τα βίντεο στο Instagram με τα δεδομένα ενεργά, σε ένα σημείο κολλάνε και δεν λένε να παίξουν ύστερα. Έχω δοκιμάσει σε 2 συσκευές να δω μήπως φταίει η συσκευή, αλλά τα ιδια πάλι. Η συσκευή δεν έχει θέμα γιατί με WiFi παίζουν μια χαρά. Έχει κανείς το ίδιο θέμα;

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Με κάθε ενεργοποίηση 8.5€ δίνει δώρο το social chat pass. Δηλαδή.. Αν κάνω βίντεο κλήση με messenger viber WhatsApp ή αν είμαι όλη μέρα Facebook και βλέπω βίντεο και φωτογραφίες χαλάω από το social chat pass? Εχω μαζέψει 13GB στο συγκεκριμένο πακέτο για αυτό ρωτάω..

 

Τα υπόλοιπα MB δηλαδή είναι για να ανοίγω σελίδες;

Link to comment
Share on other sites

Το social/chat pass είναι για Facebook, messenger, Instagram, Viber, WhatsApp, και αλλα social ή chat apps. Ο,τι χρήση κάνεις σε αυτές τις εφαρμογές καταναλώνει από τα ΜΒ αυτού του πακέτου.
Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος εχει κενό στο πάρε να χεις κσι δεν έχει θέμα να προσθέσει την γυναίκα μου να παίρνει 100 MB οταν βάζετε κσρτα, ας μου πει νσ δωσω το κινητό.. ευχαριστώ πολύ και καλές γιορτές
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες και όλους! Σήμερα επισκέφθηκα το φοιτητικό CU Store της Ζωγράφου (Παπάγου 67 και Παναγούλη), προκειμένου να παραλάβω το πάσο μου (διδακτορικό κάνω), του οποίου είχα αιτηθεί την επανέκδοση λόγω κλοπής. Ο εργαζόμενος του καταστήματος, μου πρότεινε να μου δώσει νέο φοιτητικό CU νούμερο. Αρνήθηκα, επειδή το πάσω μου λήγει σε έντεκα μήνες (10/2020). Μου απάντησε "μην αγχώνεσαι, θα σου το περάσω να ισχύει έως το 2035". Μου είπε επίσης, ότι θα μου βάζουν κάρτα αυτοί για τους επόμενους τέσσερις μήνες, καθώς και 9,5GB. (1) Είναι αλήθεια όλα αυτά, ή μου πούλησε παραμύθα? Έχει συμβεί σε κάποιον από εσάς κάτι παρόμοιο? (2) Και αν ακόμα είναι αλήθεια, υπάρχει περίπτωση η εταιρεία να πιστέψει ότι εγώ θα είμαι φοιτητής έως το 2035 και να μη μου το κόψει? (3) Υπάρχει περίπτωση ο τύπος να έχει χρησιμοποιήσει κάτι παράνομο (π.χ. πλαστό/ψεύτικο πάσο από κάποιον άλλο) και να βρεθώ στη μπουζού δίχως να το καταλάβω? Θα ήθελα τη γνώμη σας. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Πήγα να παραλάβω κι εγώ το πάσο μου κι ενώ ήθελα να ενεργοποιήσω το φοιτητικό σε υπάρχων νούμερο, μου είπαν πως η φοιτητική ιδιότητα ενεργοποιείται σε καινούριο νούμερο και μόνο όταν περάσουν 2 μήνες που το καινούριο νούμερο είναι ενεργοποιημένο θα μπορώ να μεταφέρω τη φοιτητική ιδιότητα στο υπάρχων νούμερο.

Επίσης για να ενεργοποιηθεί το καινούριο νούμερο έπρεπε να δώσω 10€ (που μπαίνουν σαν υπόλοιπο), όπου ρωτώντας αν είμαι υποχρεωμένος να το κάνω μου λένε ότι δεν ενεργοποιείται αλλιώς το φοιτητικό.

Τέλος σε μένα έβαλε λήξη το 2025 και μου έλεγε οτι τα ελέγχουν και δεν υπάρχει δυνατότητα για πιο μετά (βλέπω όμως πάνω για 2035)

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να παραλάβω κι εγώ το πάσο μου κι ενώ ήθελα να ενεργοποιήσω το φοιτητικό σε υπάρχων νούμερο, μου είπαν πως η φοιτητική ιδιότητα ενεργοποιείται σε καινούριο νούμερο και μόνο όταν περάσουν 2 μήνες που το καινούριο νούμερο είναι ενεργοποιημένο θα μπορώ να μεταφέρω τη φοιτητική ιδιότητα στο υπάρχων νούμερο.

Επίσης για να ενεργοποιηθεί το καινούριο νούμερο έπρεπε να δώσω 10€ (που μπαίνουν σαν υπόλοιπο), όπου ρωτώντας αν είμαι υποχρεωμένος να το κάνω μου λένε ότι δεν ενεργοποιείται αλλιώς το φοιτητικό.

Τέλος σε μένα έβαλε λήξη το 2025 και μου έλεγε οτι τα ελέγχουν και δεν υπάρχει δυνατότητα για πιο μετά (βλέπω όμως πάνω για 2035)

 

Υπάρχει τρόπος να μάθουμε ποτε λήγει το φοιτητικό μας (εννοώ μέσω κάποιας εφαρμογής)

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Ποτε "λήγει" το καταχωρημένο πάσο το βλέπουν μόνο αυτοί σε ένα κατάστημα ή από το 13830. Μπορείς να ρωτήσεις και στο live chat.
Link to comment
Share on other sites

Ποτε "λήγει" το καταχωρημένο πάσο το βλέπουν μόνο αυτοί σε ένα κατάστημα ή από το 13830. Μπορείς να ρωτήσεις και στο live chat.

 

Ευχαριστώ πολυ

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν Ιούνιο και μου είπαν ότι λήγει και ακόμα δεν έχει αλλάξει κάτι. Ελπίζω να με ξέχασαν..
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να το ενεργοποιήσεις πρέπει να βάλεις 10 ευρώ;; Πότε άλλαξε αυτό;;

 

Εγω πηρα καινούργιο φοιτητικο πριν ενα μηνα και δε μου ζητησαν τίποτα.

 

Υπαρχουν όμως και κάποιοι έξυπνοι που σου ζητάν να ανανεώσεις και σου ενεργοποιούν μάλιστα και πακέτο. Σε αυτούς να επιμένετε ότι έχει πάρει γνωστός σας νούμερο χωρίς να ειναι απαραίτητο να βάλει κάρτα, στο τέλος θα σας το δώσουν τσάμπα.

 

Τα πάντα για να τσιμπήσουν το 10αρικο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα καινούργιο φοιτητικο πριν ενα μηνα και δε μου ζητησαν τίποτα.

 

Υπαρχουν όμως και κάποιοι έξυπνοι που σου ζητάν να ανανεώσεις και σου ενεργοποιούν μάλιστα και πακέτο. Σε αυτούς να επιμένετε ότι έχει πάρει γνωστός σας νούμερο χωρίς να ειναι απαραίτητο να βάλει κάρτα, στο τέλος θα σας το δώσουν τσάμπα.

 

Τα πάντα για να τσιμπήσουν το 10αρικο.

 

Ευχαριστώ! Έλεος με τους πωλητές...

Ξέρεις αν γίνεται να το ενεργοποιήσεις απευθείας σε υπάρχων νούμερο;

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς.

Αν στο κατάστημα που θα; πάρεις την φοιτητική ταυτότητα στο αρνθηθούν, πάρε την ταυτότητα και πήγαινε σε ένα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια!

 

ερωτηση στην Δανια αν γνωριζει καποιος,μπορουμε να χρησιμοποιησουμε τα δεδομενα μας η οχι?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια!

 

ερωτηση στην Δανια αν γνωριζει καποιος,μπορουμε να χρησιμοποιησουμε τα δεδομενα μας η οχι?

Ναι, γίνεται, αφού η Δανία ανήκει στην Ε.Ε..

Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

Ναι, γίνεται, αφού η Δανία ανήκει στην Ε.Ε..

 

αυτο σκεφτηκα και γω,απλα με μπερδεψε το νομισμα της..ευχαριστω!

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...