Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σορρυ αλλά δεν με κατάλαβες, δεν λέω ότι θα την έχει από το εργοστάσιο, λέω αν μου βγάλει το Android L, θα είναι μαζί και η 20e, δηλάδή μαζί με το lollipop θα είναι πακέτο και αυτή ή θα μου βγάλει πρώτα την 20e και μετά θα μου βγάλει την ενημέρωση για το Android L ;

Android L, lollipop, Android 5 και rom v20E ειναι στη ουσια ιδιο πραγμα!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκιμασε φιλε μου! Διαβασε τις οδηγιες στη σελιδα του flash tool στο xda, και προχωρα! Πιστευω θα πανε ολα καλα!!

 

Ολα καλά κ απο μένα με την 20e μεσω flash tool. :)

Ομορφη είναι κ χωρίς να εχω πειραξει τπτ απο high temperature property η thermal demon mitigation η αλλαγή σε art που δέν υπάρχει στην επιλογη προγραμματιστή πλέον το κινητο σε 2 πραγματάκια που είχα δεί lag τώρα εχει εξαλιφθεί τελείως.

Guys σας ευχαριστω για την βοήθεια...

 

Χρειάζεται να κάνω reset????

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλά κ απο μένα με την 20e μεσω flash tool. :)

Ομορφη είναι κ χωρίς να εχω πειραξει τπτ απο high temperature property η thermal demon mitigation η αλλαγή σε art που δέν υπάρχει στην επιλογη προγραμματιστή πλέον το κινητο σε 2 πραγματάκια που είχα δεί lag τώρα εχει εξαλιφθεί τελείως.

Guys σας ευχαριστω για την βοήθεια...

 

Χρειάζεται να κάνω reset????

Δεν υπάρχει γιατι το ART (Android RunTime) είναι το μόνο που υπάρχει πλεον στο lollipop. Η dalvik δεν θα υπάρχει πλεον.

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλά κ απο μένα με την 20e μεσω flash tool. :)

Ομορφη είναι κ χωρίς να εχω πειραξει τπτ απο high temperature property η thermal demon mitigation η αλλαγή σε art που δέν υπάρχει στην επιλογη προγραμματιστή πλέον το κινητο σε 2 πραγματάκια που είχα δεί lag τώρα εχει εξαλιφθεί τελείως.

Guys σας ευχαριστω για την βοήθεια...

 

Χρειάζεται να κάνω reset????

 

Η lollipop δουλευει εξ' αρχης σε art!!

Καλο θα ηταν, μετα το φλασαρισμα, να γινει κ' ενα factory reset........ και να το "στησεις" μετά μια και καλη!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Android L, lollipop, Android 5 και rom v20E ειναι στη ουσια ιδιο πραγμα!!

 

 

Οκ, δεν είμαι και τόσο άσχετος !! μόνο για την 20ε δεν είμουν σίγουρος, αλλά νομίζω με κάλυψες, άρα ότι μου βγάλει το κάνω ενκατάσταση μετά reset και όλα κομπλέ. Thanks !!:)

 

** αν και μου φαίνεται πιο λογικό να κάνω μόνο πριν reset, αλλά ελπίζω εσείς να ξέρετε καλύτερα.... !!

Edited by bep1995
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα επιδιόρθωση λογισμικού από το pc.

Το πρόβλημα αν μπορώ να το πω κι έτσι παραμένει.

Πού και πού πετάει μήνυμα,η εφαρμογή ρυθμίσεις σταμάτησε.παίζει να είναι και bug του λογισμικού καθώς πρόβλημα συσκευής σίγουρα δεν είναι.η μπορεί και κάποια εφαρμογή να μην είναι συμβατή με την l και να βγάζει σφάλμα.

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου έκανε αναβάθμιση σε lolipop με V20e. Η συσκευή μου είναι ελβετική. Τι αλλαγές να περιμένω στην συμπεριφορά?
Link to comment
Share on other sites

Γλειφιτζουρι και εγω απο χθες. Εμφανισιακα οχι κ μεγαλες αλλαγες, το μυνημα λαθους μου το εβγαλε και εμενα καν δυο φορες κατα την ενημερωση των εφαρμογων μετα την αναβαθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Γλειφιτζουρι και εγω απο χθες. Εμφανισιακα οχι κ μεγαλες αλλαγες, το μυνημα λαθους μου το εβγαλε και εμενα καν δυο φορες κατα την ενημερωση των εφαρμογων μετα την αναβαθμιση.

 

Σίγουρα πρόκειται για bug.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα πρόκειται για bug.

 

καλημερα σε ολους...

Γιαννη εκανα και εγω εχθες επαναφορα και ολα καλα,αψογο το κινητακι.:D

Link to comment
Share on other sites

έχει λάβει κανείς ΟΤΑ lollipop σε g3 απο νορβηγία?

 

Sweden 6NE σε αναμονή και COOL βεβαίως, τελικά δεν χάλασε ο κόσμος λίγα εικοσιτετράωρα αργότερα δες το αλλιώς!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους...

Γιαννη εκανα και εγω εχθες επαναφορα και ολα καλα,αψογο το κινητακι.:D

 

Δεν σού χει πετάξει μήνυμα ξανά?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εχει ειδοποιησει κανεναν για την αναβαθμιση ή ολοι μπηκαμε στις ρυθμισεις και ενεργοποιησαμε να ψαξει?

Παροτι ηταν ρυθμισμενο να παιρνει μονο του αναβαθμισεις, ολες πρεπει να τις εχω βρει manual.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος αν καθε φορα που ξεκιναει σε λολιποπ γραφει upgrating android..strarting apps ?!
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος αν καθε φορα που ξεκιναει σε λολιποπ γραφει upgrating android..strarting apps ?!

 

Δε μου φαινεταί φυσιολογικό αυτό. Σε εμενα μια φορά το έκανε μόνο μετά την αναβαθμισή κ μετά όλα οκ! Στη θέση σου θα δοκίμαζα και κανά hard reset, μπας και διορθωθεί έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηθελα να αποφυγω :(

 

Τότε ίσως να δοκίμαζες επανεγκατάσταση του update, μέσω του LG mobile support tool? Αυστηρά προσωπικά, εγώ θα το έκανα.

Link to comment
Share on other sites

Τότε ίσως να δοκίμαζες επανεγκατάσταση του update, μέσω του LG mobile support tool? Αυστηρά προσωπικά, εγώ θα το έκανα.

δοκίμασε να ενημερώσεις χειροκίνητα τα Apps σου ...πριν κάνεις οτιδήποτε , δε χάνεις κάτι

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι αναγκαίο το factory reset. Μόλις το έκανα έστρωσαν όλα και το κινητό πετάει. Βλέπω λίγο περίεργη κατανάλωση της μπαταρίας, αλλά σίγουρα θα θέλει μερικούς κύκλους φόρτισης για να έρθει στα νέα επίπεδα. Αλλά looking good!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...