Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[ATTACH]54914[/ATTACH]

 

Δεν νομίζω Τάκη :p:p:p

Έκανα βλακεια μου φαίνεται γιατί έχω βάλει lollipop και δεν έκανα hard reset νομίζω θα το κάνω τώρα... Μου έχει ανέβει το αίμα στο κεφάλι

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έκανα βλακεια μου φαίνεται γιατί έχω βάλει lollipop και δεν έκανα hard reset νομίζω θα το κάνω τώρα... Μου έχει ανέβει το αίμα στο κεφάλι

 

46000 βγαζει το δικο μου 9506 αλλα δεν εχουν καμια σχεση τα νουμερα παιδια...αν ανοιγουν οι σελιδες κλπ γρηγορα δεν θα με πειραζει και 10000 να βγαζει ενα κινητο ( Moto G παραδειγμα).

Εξαλλου ολοι λενε οτι η Sammy εχει " πειραξει" τα bench αυτα.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

46000 βγαζει το δικο μου 9506 αλλα δεν εχουν καμια σχεση τα νουμερα παιδια...αν ανοιγουν οι σελιδες κλπ γρηγορα δεν θα με πειραζει και 10000 να βγαζει ενα κινητο ( Moto G παραδειγμα).

Εξαλλου ολοι λενε οτι η Sammy εχει " πειραξει" τα bench αυτα.

Καλά οκ δεν έχουν σχέση τα νούμερα αλλά το να σου την λέει η γυναίκα σου πάει πολύ! :p:p:p:p πλάκα κάνω... Το κινητό πάει μπάλα οπότε δεν έχω θέμα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]54914[/ATTACH]

 

Δεν νομίζω Τάκη :p:p:p

 

Πως το έβγαλες αυτό το νούμερο ?

Εμένα έχει βγάλει μέχρι 43000 κάτι.

Όχι ότι παίζει ρόλο ............ συμφωνώ με τους προλαλήσαντες.

Edited by arrigo
Link to comment
Share on other sites

Κοκκινα τα βγάζει όταν είναι unverifed.Δλδ επειδή είχα κλειστό το wifi την ώρα που το έτρεχα κ δεν καταχωρήθηκε.Οταν τρέχω συνήθως antutu το κλείνω διότι πολλές φορές πάνω στο bench μου έχει ξεκινήσει update εφαρμογών.:lol:

Κάντο κ εσύ για δοκιμή να το δείς.....

 

Τώρα γιατί έβγαλε τόσο who knows!!!!

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα και καλη χρονιά εύχομαι! Εχω το 32αρι παρτίδα 410 απο Ρουμανία εδώ και δυο εβδομάδες. Ειμαι σε lollipop και την μικρή αναβάθμιση των 12 mb. Κάπου κάπου μου πετάει μήνυμα οτι δυστυχώς οι ρυθμίσεις της συσκευης τερματίστηκαν.. Το ίδιο για την αρχική οθόνη. Εσάς το κάνει αυτο; Μπορώ να το διορθώσω με κάποιο τροπο; Ευχαριστώ πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια καλη χρονια να εχουμε εχω LG G3 16 gb πραγματικα το κινητο ειναι απιστευτο σε ολους τους τομεις λαγκαρει μερικες φορες αλλα σχεδον που δεν φαινεται...ειναι παρτιδα 410 και με SW χωρα που δεν ξερω αν ειναι η sweden η switzerland οποιος ξερει ας μου απαντησει ... οταν βαζω το pc suite μου βγαζει αυτο που εχω στην εικονα ξερετε γιατι?? και γιατι ακομα δεν εχω παρει τhν λολιποπ???μου λεει οτι εχω την τελευταια εκδοση d8550L
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλη χρονια σε όλους! Με χαρά και χαμόγελο!

Για τους φίλους που ρώτησαν σχετικά με την ασύρματη φόρτιση και το nova go, να τους πω οτι η ασυρματη φορτιση λειτουργει κανονικα με πληρη φορτιση απο 15% σε ενα περιπου τριωρο. Με τον αυθεντικο ασυρματο φορτιστη της lg παντα. Επισης, το nova go παιζει κανονικα με τη lollipop οπως επαιζε και με kitkat.

Φιλικα Κώστας.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί σε κάποιες εφαρμογές όπως το ΝΒΑ2Κ14 μου βγάζει μήνυμα ότι έχει σταματήσει και δεν ανοίγει καν;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλη χρονια σε όλους! Με χαρά και χαμόγελο!

Για τους φίλους που ρώτησαν σχετικά με την ασύρματη φόρτιση και το nova go, να τους πω οτι η ασυρματη φορτιση λειτουργει κανονικα με πληρη φορτιση απο 15% σε ενα περιπου τριωρο. Με τον αυθεντικο ασυρματο φορτιστη της lg παντα. Επισης, το nova go παιζει κανονικα με τη lollipop οπως επαιζε και με kitkat.

Φιλικα Κώστας.

Φίλε μου είσαι ρουτ lollipop η μαμά;

Εγω είμαι ρουτ lollipop και το nova go δεν παίζει.

Πριν στην κιτκατ που πάλι ήμουν ρουτ έπαιζε κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλη χρονια σε όλους! Με χαρά και χαμόγελο!

Για τους φίλους που ρώτησαν σχετικά με την ασύρματη φόρτιση και το nova go, να τους πω οτι η ασυρματη φορτιση λειτουργει κανονικα με πληρη φορτιση απο 15% σε ενα περιπου τριωρο. Με τον αυθεντικο ασυρματο φορτιστη της lg παντα.

Φιλικα Κώστας.

Να σε ρωτησω και εγω κατι σχετικα με την ασυρματη φορτιση..... Οταν το βαζεις να φορτιση και ολοκληρωθει η φορτιση αλλα δεν το βγαζεις απο τον φορτιστη σου αναβει καθολου η οθονη?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλη χρονια σε όλους! Με χαρά και χαμόγελο!

Για τους φίλους που ρώτησαν σχετικά με την ασύρματη φόρτιση και το nova go, να τους πω οτι η ασυρματη φορτιση λειτουργει κανονικα με πληρη φορτιση απο 15% σε ενα περιπου τριωρο. Με τον αυθεντικο ασυρματο φορτιστη της lg παντα. Επισης, το nova go παιζει κανονικα με τη lollipop οπως επαιζε και με kitkat.

Φιλικα Κώστας.

 

Οκ ευχαριστώ, εχει κατι παμθηνους qi φορτιστες στο ebay, θα παρω να δοκιμασω, μαζι με μουφα θηκη circle, 3 ευρω της πουλανε που τα 30 της lg. :lol:

 

Φίλε μου είσαι ρουτ lollipop η μαμά;

Εγω είμαι ρουτ lollipop και το nova go δεν παίζει.

Πριν στην κιτκατ που πάλι ήμουν ρουτ έπαιζε κανονικά...

 

Νομιζω το nova go γενικα δεν παιζει σε root συσκευες?

Link to comment
Share on other sites

Το nova go ειναι καπως περιεργο με την εννοια οτι σε καποιες root συσκευες δε παιζει με βαση οσα εχω διαβασει. Προσωπικα δεν εχω ρουταρει ακομα ουτε οταν ειχα kitkat ουτε τωρα με lollipop. Και με τις δυο εκδοσεις παιζει παντως κανονικα. Υποθετω παντως οτι εχει θεμα με το root της lollipop.

Οσον αφορα την ασυρματη φορτιση, οταν ολοκληρωθει δε μου αναβει η οθονη παρα μονο κανει την ηχητική ειδοποίηση και για λιγο το πράσινο led. Το εχω σε συνδυασμο με την quick circle οποτε η οθονη μπορει να παραμενει σβηστη λογω της θηκης. Δε το εχω δοκιμασει με το back cover του τηλεφωνου.

Link to comment
Share on other sites

Το nova go ειναι καπως περιεργο με την εννοια οτι σε καποιες root συσκευες δε παιζει με βαση οσα εχω διαβασει. Προσωπικα δεν εχω ρουταρει ακομα ουτε οταν ειχα kitkat ουτε τωρα με lollipop. Και με τις δυο εκδοσεις παιζει παντως κανονικα. Υποθετω παντως οτι εχει θεμα με το root της lollipop.

Οσον αφορα την ασυρματη φορτιση, οταν ολοκληρωθει δε μου αναβει η οθονη παρα μονο κανει την ηχητική ειδοποίηση και για λιγο το πράσινο led. Το εχω σε συνδυασμο με την quick circle οποτε η οθονη μπορει να παραμενει σβηστη λογω της θηκης. Δε το εχω δοκιμασει με το back cover του τηλεφωνου.

 

Λογικα εφοσον το back cover που εχει το ευρωπαικο ειναι με τα 4pin ειμαστε ok και θα δουλευει, θα παραγγειλω φορτιστη qi απο το ebay 3ευρω τους εχουν, ελπιζω μην παρει φωτια το κινητο! :lol:

 

Οσο για το nova go σε tablet που εχω, οταν το εκανα root σταματησε να δουλευει, ουτε το hide my root κανει κατι, παλι δεν παιζει.

Link to comment
Share on other sites

Λογικα εφοσον το back cover που εχει το ευρωπαικο ειναι με τα 4pin ειμαστε ok και θα δουλευει, θα παραγγειλω φορτιστη qi απο το ebay 3ευρω τους εχουν, ελπιζω μην παρει φωτια το κινητο! :lol:

 

Οσο για το nova go σε tablet που εχω, οταν το εκανα root σταματησε να δουλευει, ουτε το hide my root κανει κατι, παλι δεν παιζει.

 

Οταν τον εχεις στα χερια σου κανε ενα μινι review σε παρακαλω...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει τροπος να βγαλουμε σαν συντομευση το υπο-μενου της μπαταριας απο τα settings;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει τροπος να βγαλουμε σαν συντομευση το υπο-μενου της μπαταριας απο τα settings;

Ναι, βάζεις στην κεντρική οθόνη το widget settings shortcut και εκεί θα επιλέξεις το υπομενου που θες.

Link to comment
Share on other sites

δεν είμαι κάτοχος του κινητού αλλά πριν το πάρω έχω μερικές απορίες που μόνο από εδώ θα λυθούν.

 

Στις περιπτώσεις όπου το κινητό κάνει ρισταρτ, η παρουσιάζει πρόβλημα στην οθόνη με κιτρινίλα όπως διάβασα, το δέχονται στην εγγύηση ή όχι?

επίσης αν το κινητό είναι branded παίζει ρόλο αυτό στο hardware?δηλαδή παίζει να έχει hw με άλλες προδιαγραφές ανάλογα τον provider η την χωρα? στο σοφτ και να παίζει δεν με νοιάζει.

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

δεν είμαι κάτοχος του κινητού αλλά πριν το πάρω έχω μερικές απορίες που μόνο από εδώ θα λυθούν.

 

Στις περιπτώσεις όπου το κινητό κάνει ρισταρτ, η παρουσιάζει πρόβλημα στην οθόνη με κιτρινίλα όπως διάβασα, το δέχονται στην εγγύηση ή όχι?

επίσης αν το κινητό είναι branded παίζει ρόλο αυτό στο hardware?δηλαδή παίζει να έχει hw με άλλες προδιαγραφές ανάλογα τον provider η την χωρα? στο σοφτ και να παίζει δεν με νοιάζει.

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Στη πρώτη σου ερώτηση η απάντηση είναι Ναι, το δέχονται. Να είναι όμως πραγματικό το πρόβλημα γιατί πολλοί βλέπουν "φαντάσματα".

Στη δεύτερη ερώτηση σου η απάντηση είναι Όχι, το hw είναι ίδιο στα branded.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

δεν είμαι κάτοχος του κινητού αλλά πριν το πάρω έχω μερικές απορίες που μόνο από εδώ θα λυθούν.

 

Στις περιπτώσεις όπου το κινητό κάνει ρισταρτ, η παρουσιάζει πρόβλημα στην οθόνη με κιτρινίλα όπως διάβασα, το δέχονται στην εγγύηση ή όχι?

επίσης αν το κινητό είναι branded παίζει ρόλο αυτό στο hardware?δηλαδή παίζει να έχει hw με άλλες προδιαγραφές ανάλογα τον provider η την χωρα? στο σοφτ και να παίζει δεν με νοιάζει.

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Δεν παρουσιάζει κανένα πρόβλημα με restart.

ΝΑ επιλέξεις φρέσκια παρτίδα.411 η 412.

Unbranded εννοείται να επιλέξεις.

Στην οθόνη δεν έχει κανένα θέμα απλά άλλες οθόνες το λευκό το αποτυπώνουν ως πιο ζεστό και άλλες πιο ψυχρό.

καλύτερα είναι πιο ψυχρό αλλα ότι σού κάτσει.

Και μην ξεχνάς ότι έχει το καλύτερό service

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Στη πρώτη σου ερώτηση η απάντηση είναι Ναι, το δέχονται. Να είναι όμως πραγματικό το πρόβλημα γιατί πολλοί βλέπουν "φαντάσματα".

Στη δεύτερη ερώτηση σου η απάντηση είναι Όχι, το hw είναι ίδιο στα branded.

 

thanks κατατοπιστικότατος

 

Δεν παρουσιάζει κανένα πρόβλημα με restart.

ΝΑ επιλέξεις φρέσκια παρτίδα.411 η 412.

Unbranded εννοείται να επιλέξεις.

Στην οθόνη δεν έχει κανένα θέμα απλά άλλες οθόνες το λευκό το αποτυπώνουν ως πιο ζεστό και άλλες πιο ψυχρό.

καλύτερα είναι πιο ψυχρό αλλα ότι σού κάτσει.

Και μην ξεχνάς ότι έχει το καλύτερό service

 

ποιος ο λόγος να επιλέξω unbranded αφού δεν έχει καμιά διαφορά στην κατασκευή?απ ότι καταλαβαίνω η διαφορά είναι στο φιρμ, που δεν με νοιάζει κιόλας γιατί θα γίνει ρουτ ότι και να είναι και θα ξηλωθεί ότι δεν θέλω.

 

επίσης πως θα ξέρω από σκρουτζομάγαζο πια παρτίδα είναι?

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και να σε νοιάζει.πιο root.στην 5 δεν έχουμε ακόμα root,εκτός κι αν πας σε custom rom.κάτι πού δε θα πρότεινα.

Το απόλυτο για μένα είναι μαμά κατάσταση με ένα root και κάποια απαραίτητα μέσα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και να σε νοιάζει.πιο root.στην 5 δεν έχουμε ακόμα root,εκτός κι αν πας σε custom rom.κάτι πού δε θα πρότεινα.

Το απόλυτο για μένα είναι μαμά κατάσταση με ένα root και κάποια απαραίτητα μέσα.

 

ναι αυτό ρωτάω, για ποιο λόγο θα πρέπει να με νοιάζει.ε όταν θα έχει ρουτ η 5, η πάω σε downgrade.βτς δεν είναι θέμα αυτό.Η απορία μου είναι για ποιο λόγο να επιλέξω unbranded μιας και από παραγγελία από σκρουτζ είναι λίγο δύσκολο να μαντέψεις τι θα σου στείλουν.φυσικά θα το ζητήσω να είναι τελευταία παρτίδα και unbranded, αλλά ας πούμε ότι αυτοί στείλουν branded για ποιο λόγο θα πρέπει να τα βάψω μαύρα :p

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

ποιος ο λόγος να επιλέξω unbranded αφού δεν έχει καμιά διαφορά στην κατασκευή?απ ότι καταλαβαίνω η διαφορά είναι στο φιρμ, που δεν με νοιάζει κιόλας γιατί θα γίνει ρουτ ότι και να είναι και θα ξηλωθεί ότι δεν θέλω.

 

επίσης πως θα ξέρω από σκρουτζομάγαζο πια παρτίδα είναι?

Μπορεις ετσι κι αλλιως να περασεις οποιαδηποτε στιγμη καποια αλλη official rom (unbranded) με flash tool και χωρις να εισαι root!!

Μπορεις να μαθεις την παρτιδα αν τους πείσεις να σου πουν τα 3 πρωτα ψηφια του serial number. Ή αν σου δωσουν το ΙΜΕΙ (λιγο δυσκολο) ή ολο το s/n το βαζεις εδω:

http://sndeep.info/en

και μαθαινεις καποιες πληροφοριες γι' αυτην.

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...